دیدار فوق محرمانه احمدی نژاد و پاپ!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 مهر 1386, 4:10 am
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

دیدار فوق محرمانه احمدی نژاد و پاپ!

پست توسط soroush.b »

در حالی که سفر دکتر احمدی نژاد به رم برای شرکت در اجلاس فائو با حواشی زیادی همراه بود، بحث دیدار وی با پاپ از شدت و حدت بیشتری برخوردار گردید. این در حالی است که از یک هفته قبل از سفر رییس جمهور ایران به رم شایعاتی مبنی بر درخواست وی برای دیدار با پاپ بندیکت شانزدهم در رسانه‌های ایتالیا منتشر گردید که دفتر رییس جمهور و سخنگوی دولت این مطلب را تکذیب نمودند.

به گزارش سرویس بین الملل «فردا»، بعد از این سفر نیز این بحث مجددا مطرح گردید و عدم پذیرش پاپ برای دیدار با رییس جمهور ایران سوژه رسانه‌های غربی گردید؛ این رسانه‌ها به حدی این مساله را درشت‌نمایی کردند که نهایتا واتیکان ناچار گردید طی یک بیانیه رسمی، عدم دیدار با احمدی نژاد را صرفا فقدان زمان کافی در برنامه پاپ عنوان نمایند؛ در این بیانیه همچنین از نمایندگان چند کشور دیگر نیز نام برده شده بود که تقاضای دیدار داشته‌اند و به دلیل مشابه موفق به دیدار با پاپ نگردیده بودند.

بنابراین گزارش سایت اینترنتی روزنامه گاردین، در ستون آبزرور خود درباره دیدار فوق محرمانه احمدی نژاد با پاپ بعد از نشست فائو گزارشی منتشر کرده است.

جوی لو دیکو، نویسنده گاردین، به نقل از یک کشیش عالی رتبه واتیکان نوشته است که خبر نپذیرفتن دیدار با احمدی نژاد از سوی پاپ یک «پوشش مقدس» برای جلوگیری از تنش‌های دیپلماتیک احتمالی بود؛ در شرایط فعلی هر گونه مذاکره با ایران، به دلیل مواضع این کشور، با حساسیتهای زیادی مواجه است. در واقع درست بعد از اجلاس فائو، احمدی نژاد و پاپ یک دیدار فوق سری با یکدیگر داشته‌اند.

این گزارش به نقل از یکی از سخنگویان واتیکان، از چنین دیداری اظهار بی‌اطلاعی نموده است؛ به گفته این سخنگو «پاپ یک زندگی خصوصی و یک زندگی اجتماعی دارد. ما فقط دیدارهای رسمی ایشان را ثبت می‌کنیم. در زندگی شخصی پاپ هر کار بخواهند می‌کنند.»

همچنین این گزارش خبر از تایید فرصت دیدار با پاپ از سوی سفارت ایران داده است. اما سفارت ایران نیز ضمن اظهار بی‌اظلاعی از چنین دیداری، طی چند روز اخیر پاسخی به تلفن و نمابر این گزارشگر نداده است؛ البته به نظر می‌رسد دلیل این امر تعطیلات مناسبتی چند روز اخیر بوده است.


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”