بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » شنبه 26 مرداد 1387, 3:13 pm

جواد راديکال خيلي ممنون خبر خوبي دادي اميدوارم هر چه زودتر مانور ارتش برگزار بشه
راستي شما اين اخبار رو از کجا مياري؟خونتون سمنانه؟
تاپ گان تعداد زياد جنگنده هاي کره شمالي به چه دردي ميخوره من که تواينا فقط ميگ 29 رو خوب ديدم که اون هم از نوع اوليه و اموزشيش هست پس هيچي حالا تو بگو1000 جنگنده اينا که به درد نميخورن پول حروم کردنه

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi » شنبه 26 مرداد 1387, 9:35 pm

[quote="TOPGUN"]دوستان يک توجهی به اين امارها بکنيد

کره شمالی 125،540 کيلومتر مربع است تقريبن اندازه استان پارس 122،608 است

ولی به امار هواگردهای رزمی و قير رزمی ان توجه کنيد

نیروی هوایی کره شمالی
تعداد کل هواگردهای عملیاتی 1624 فروند
80 فروند بمب افکن H-5
40 فروند MiG-29A/UB
56 فروند MiG-23ML/UB
160 فروند MiG-21PF/PFM
30 فروند MiG-21U
40 فروند Q-5
120 فروند F-6
110 فروند F-5
40 فروند F-7B
40 فروند Su-25K/UBK
18 فروند Su-7BMK
تعداد کل: 734 فروند

تازه هيچی نداره ، نه نفت نه کشاورزی، نه معدن هيچی ،

سياست مستقل داره و تو جنگ هم به ايران خيلی کمک کرد

زد امريکاست ، فقت تا دلت بخاد دشمن قوی داره[/quote
به گفته ي كامران:
تاريخ: شنبه 26 مرداد 1387 - 09:27 عنوان:

دوست عزيز قرار نيست شما الان ببيني.به وقتش مي بيني نگران نباش.
دوستان عزيز به هردوي شما سلام و خسته نباشيد عرض ميكنم و چند نكته براي من مبهم است:
1- من منظور تاپگان رو از اون امار بالا در كره شمالي اصلن نفهميدم.
2- كامران من نفهميدم چي رو قراره به وقتش ببينيم و اصلن اين حرف چه ربطي به امار بالا داشت؟
3- اين بحث رو شما يه جاي ديگه هم شروع كرده بودين منتها با امار نيروي دريايي
لطف كنيد جنجال راه نندازين و اگر بحثي ميكنين و اماري ميدين نتيجه گيري هم بكنيد كه ما هم بفهميم .
متشكرم و منتظر.
ميلاد منجي عالم بشريت بر همه شما مبارك باد
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN » شنبه 26 مرداد 1387, 10:12 pm

منزور اينه که به چند تا گل بهار نميشه

امار را نگاه کن ، کشور به ان کوچکی چند تا هواگرد رزمی داره

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID » شنبه 26 مرداد 1387, 10:53 pm

دوست عزيز شما مثل اينکه به حرف من توجه نکردي اخه 700 تا جنگنده به بي مصرف به چه دردي ميخوره؟ در تمام هواپيماهايي که شما گفتي فقط ميگ 29 فولکروم و با کلي ارفاق سوخو 25 به درد ميخوره. تازه ميگ ها خيلي هم به درد نميخوره چون از نوع اموزشي و اوليه اند
درست کردن همچين نيروي هوايي کاري نداره که اگه ما بخايم ميتونيم به چين سفارش 500 تا اف-7 بديم و فکر نميکنم اونا قبول نکنند ولي اين ها به چه دردي ميخوره؟

Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN » شنبه 26 مرداد 1387, 11:39 pm

navid missle نوشته شده:دوست عزيز شما مثل اينکه به حرف من توجه نکردي اخه 700 تا جنگنده به بي مصرف به چه دردي ميخوره؟ در تمام هواپيماهايي که شما گفتي فقط ميگ 29 فولکروم و با کلي ارفاق سوخو 25 به درد ميخوره. تازه ميگ ها خيلي هم به درد نميخوره چون از نوع اموزشي و اوليه اند
درست کردن همچين نيروي هوايي کاري نداره که اگه ما بخايم ميتونيم به چين سفارش 500 تا اف-7 بديم و فکر نميکنم اونا قبول نکنند ولي اين ها به چه دردي ميخوره؟

دوست عزيز

جوابت خيلی ساده است

پس ارتش 20 ميليونی به چه درد ميخوره، يک مشت بچه را اوردن بهشون يک تفنگ دادن که کاری نداره

اينجوری که بوش مياد به دکترين خودتون هم ا عتقاد نداريد يا شايد داريد بهس نا متقارن ميکنيد

مگه شما نميگفتيد که عدد تکنولوژی را شکست ميده

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID » یک شنبه 27 مرداد 1387, 12:50 am

شما چرا خودتون رو از ما جدا ميکنيد مگه شما هموطن ما نيستيد؟
در ضمن ما کي گفتيم عدد تکنولوژي رو شکست ميده؟
قضيه بسيج با نيروي هوايي خيلي فرق ميکنه و فکر نميکنم نيازي به بحث باشه با اين حال اگر تمايل داريد در اين زمينه بحث کنيد در پيام خصوصي قضيه رو پي گيري کنيد

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical » یک شنبه 27 مرداد 1387, 3:10 am

navid missle عزیز :razz:
حقیقتو بخواهی خیر , منزل من سمنان نیست .
روز چهارشنبه به درخواست تعدادی از محیط بانان منطقه ( اریزونای ایران :-) ) و یکی از پزشکان دامپزشک محلی برای بررسی یه مورد خاص به همراه 2 نفر دیگه از متخصصین میکرو بیولوِِژی کشور به استان سمنان سفر کردم و اونجا متوجه شکسته شدن دیوار صوتی شدم . جنگنده ها در حین اینکه ارتفاع نسبتا زیادی هم داشتند با فاصله کمی از بالای سر ما رد شدن . جنگنده ای که جلوتر حرکت میکرد پوشش تیره رنگی داشت شاید ابی تیره و یا سیاه مات و زیرش به رنگ خاکستری بود و جنگنده دوم به رنگ ابی اسمانی و خاکستری بود به نظر میومد جنگنده اول پوشش کامو نداره منظورم حالت لکه لکه هست :? .
بعدش که از محیط بانها جویا شدم گفتن اینجا معمولا اینها مشاهده میشن و یکی که اطلاعات بیشتری داشت گفت که تو چند هفته اخیر چه هواپیماهایی رو دیده .
:razz: :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر

Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN » یک شنبه 27 مرداد 1387, 3:35 am

navid missle نوشته شده:شما چرا خودتون رو از ما جدا ميکنيد مگه شما هموطن ما نيستيد؟
در ضمن ما کي گفتيم عدد تکنولوژي رو شکست ميده؟
قضيه بسيج با نيروي هوايي خيلي فرق ميکنه و فکر نميکنم نيازي به بحث باشه با اين حال اگر تمايل داريد در اين زمينه بحث کنيد در پيام خصوصي قضيه رو پي گيري کنيد

دوست عزيز من به هيچوجه خودم را جدا نميکنم

مبهس دکترين به همه چيمربوت ميشه ، زمينی دريايی هوايی

اگر بهس نکينيم همون بلای جنگ جهانی دوم سرمون ميياد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID » یک شنبه 27 مرداد 1387, 9:26 am

جواد راديکال خيلي ممنون از اينکه جواب داديد واقعا خبر خوبي بود ان شا الله هميشه خوش خبر باشي و هميشه و در همه جا موفق :razz:
ولي يه چيزي اين جا مطرحه: کسي از دوستان تامکت رو با اين رنگي که دوستمون ميگه ديده؟ سياه مات و زيرش خاکستري؟ جواد مطمئني تامکت بود؟ من ميدونستم تامکت هاي اورهال شده به رنگ ابي و خاکستري در ميان ولي تا حالا چيزي در مورد اين رنگي که شما ميگي نشنيدم. به نظرتون ممکنه ارتباطي با رنگي که ايران جديدا ساخته و جاذب امواج رادار هست داشته باشه

TUPGUN دوست عزيز نيروي هوايي با نيروي زميني خيلييييييييييي فرق داره. سلاحي که به يه بسيجي داده ميشه همون سلاحيه که تو سپاه هم توسط نيروهاي اموزش ديده استفاده ميشه. کيفيت سلاح همونه ولي اموزش طرفين فرق داره. مثل اين ميمونه که يه خلباني رو که کمتر اموزش ديده رو بزاري تو تامکت. اين خيلي بد نيست ولي وقتي هواپيماي بي کيفيت ميگيري مثل اين ميمونه که يه چاقو دادي دست بسيجي و بهش بگي برو تانک دشمن رو باهاش بزن!!!!
باز هم عاجزانه از شما درخواست ميکنمدر جواب پست من اگه چيزي ميخايد بگيد در پيام خصوصي بگيد چون فکر نميکنم اين بحث ربطي به موضوع داشته باشه

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

پست توسط Hadi1001 » یک شنبه 27 مرداد 1387, 10:32 am

نويد اگه تامکت رو به خلبان بي تجربه بدي ميزنه زمين 50 در صد کارايي هواپيما به خلباني که با ان پرواز مي کند بستگي دارد نمونش همون ميگ 21 هند که اف 15 رو در تمرينات شکست داد
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID » یک شنبه 27 مرداد 1387, 1:14 pm

نه منظور من اين بود که بسيج قابل مقايسه با نيروي هوايي نيست و اون هم فقط يه مثال بود زياد اونو جدي نگيريد

Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN » یک شنبه 27 مرداد 1387, 6:07 pm

navid missle نوشته شده:جواد راديکال خيلي ممنون از اينکه جواب داديد واقعا خبر خوبي بود ان شا الله هميشه خوش خبر باشي و هميشه و در همه جا موفق :razz:
ولي يه چيزي اين جا مطرحه: کسي از دوستان تامکت رو با اين رنگي که دوستمون ميگه ديده؟ سياه مات و زيرش خاکستري؟ جواد مطمئني تامکت بود؟ من ميدونستم تامکت هاي اورهال شده به رنگ ابي و خاکستري در ميان ولي تا حالا چيزي در مورد اين رنگي که شما ميگي نشنيدم. به نظرتون ممکنه ارتباطي با رنگي که ايران جديدا ساخته و جاذب امواج رادار هست داشته باشه

TUPGUN دوست عزيز نيروي هوايي با نيروي زميني خيلييييييييييي فرق داره. سلاحي که به يه بسيجي داده ميشه همون سلاحيه که تو سپاه هم توسط نيروهاي اموزش ديده استفاده ميشه. کيفيت سلاح همونه ولي اموزش طرفين فرق داره. مثل اين ميمونه که يه خلباني رو که کمتر اموزش ديده رو بزاري تو تامکت. اين خيلي بد نيست ولي وقتي هواپيماي بي کيفيت ميگيري مثل اين ميمونه که يه چاقو دادي دست بسيجي و بهش بگي برو تانک دشمن رو باهاش بزن!!!!
باز هم عاجزانه از شما درخواست ميکنمدر جواب پست من اگه چيزي ميخايد بگيد در پيام خصوصي بگيد چون فکر نميکنم اين بحث ربطي به موضوع داشته باشه

دوست عزيز

موزوع دکترين است . من که نگفتم نيرويه هوايی مسله بسيجه

موزوع يک بسيجی با يک چاقو نيست موزوع عدد يا تعداد نفرات است

به قول استالين " تعداد کيفيت خودش را داره "

يعنی چی ؟ يعنی اينکه

اگر با دکترين تعدد بری جلو نيرويه هوايی کم داره ، اگر با دکترين کيفيت بری جلو نيرويه هوايی عتيقه شده

يک موزه است ....

البته يک دکترين ديگری نيز هست دکترين زيگزاگ يا جاخالی يا بهس نامتقارن

لب کلام

بسيج رويه دکترين تعدد ميچرخه ، نيرويه دريايی سپاه رويه دکترين تعدد ميچرخه

هوانيروز ميتونه رويه دکترين تعدد بچرخه چون توليد انبوه داره

نيرويه هوايی نه رويه دکترين تعدد ميچرخه نه رويه دکترين کيفيت

در ضمن هی نگيد ماموريت دفا عی است

دکترين ماموريت با دکترين نيرو دو تا مقوله جدا از هم است

زمان شاه نيرويه هوايی رويه دکترين تعدد و کيفيت ميچرخيد يعنی هر دو تا اينو گفتم که مسله بهتر روشن بشه

حالا بگو ببينم کره شمالی يک شبهه جزيره است فقت يک جبهه زمينی با امريکا داره اندازه استان

پارس است 700 800 تا جنگنده رزمی داره

ايران با ان بزرگی در مهاسره 360 درجه اي نيرويه زمينی دريايی هوايی امريکاست

در مهاسره نيروهای زمينی دريا يی هوايی ناتو است

در مهاسره سنی ها هستيم

در جنوب و قرب ا عراب

در شمال و قرب ترک ها

در جنوب و شرق وهابی ها

حالا نيرويه هوايی نه دکترين تعدد داره نه دکترين کيفيت ، يعنی دکترين نيرو نداره

خوب اين به چی منتهی ميشه ؟ به اينکه اولن هر روز تهديد ميشی دومن نيروهای خودی زير

فشار جنگ روانی قبل از جنگ بازنده ميشن ، سومن اگر جنگی پيش اومد شکست ميخوری

اخر قزيه دکترين تعدد ميگه اگر ارزش يک ميگ 19 به يک اف 16 نميرسه 2 تا يا 3 تا يا 4 تاش ميرسه

به عبارت ديگه نيرويه هوايی ايران تويه همون نقته اي هست که در جنگ جهانی دوم بود

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”