كليات طرح حذف كنكور به تصويب رسيد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

كليات طرح حذف كنكور به تصويب رسيد

پست توسط atropak »

خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس به كليات طرح نحوه پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور معروف به طرح حذف كنكور راي مثبت دادند.

 تصویر 

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، نمايندگان در جلسه علني امروز سه شنبه مجلس با بررسي كليات طرح يك فوريتي نحوه پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي با 139 راي موافق، 36 راي مخالف و 13 راي ممتنع از مجموع 209 نماينده حاضر كليات آن را تصويب كردند.
در صورت تصويب نهايي اين طرح پذيرش دانشجو در مقطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد پيوسته، دكتراي حرفه‌اي و دكتراي پيوسته بر اساس سوابق تحصيلي و پرورشي و مهارتي داوطلب و آزمونهاي سراسري خواهد بود.
همچنين تاثير سوابق تحصيلي و پرورشي و مهارتي در هر سال نسبت به سال قبل افزايش مي يابد به نحوي كه حداكثر تا پايان سال اول برنامه پنجساله پنجم آزمونهاي سراسري ورودي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي به طور كامل حذف مي‌شود.
همچنين در صورت تصويب نهايي اين طرح برگزاري آزمون سراسري براي داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي تا قبل از حذف كامل آن بر اساس قانون (يك مرحله‌اي نمودن آزمون سراسري) مصوب 21/05/77 مجلس شوراي اسلامي خواهد بود.
نمايندگان در حال حاضر مشغول بررسي جزييات اين طرح هستند.


منبع: [External Link Removed for Guests]
 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”