معرفی امین تارخ به عنوان هنرمند ملی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

معرفی امین تارخ به عنوان هنرمند ملی

پست توسط Leila »

در شانزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراكز استان ها در شیراز ، امین تارخ بازیگر عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون ، به عنوان هنرمند برگزیده ملی انتخاب شد.

به گزارش ایرنا ، امین تارخ ، بازیگر شیرازی ،در این جشنواره ضمن ابراز خرسندی از حضور در زادگاه خویش گفت :اهل هنر بی ارتباط با آفریدگار خویش از نعمت الهی قریحه هنری بهره مند نخواهد بود چرا كه حضرت باری تعالی الگوی مطلق هنر و هنرمند است و هم اوست كه هنرمند مطلق است .
وی افزود:اگر اهل هنر و هنرمند تنها قطره ای از اقیانوس بی كران هنر خداوندی را صاحب باشد ،جهانی را آباد ساخته است و انسان تشنه دانستن و داشتن را سیراب می كند، انسانی كه خود جهانی شیفته راز و رمز هنر، تاثیر هنر ، اعجاز هنر و سازندگی هنر است.

تارخ در ادامه اظهار داشت : طبیعی است كه توفیق در این عرصه بدون بهره مندی از پشتیبانی مردم این دیارگران سنگ عملی نخواهد بود و طبیعی ترآنكه این حقیر محتاج دعای یكا یك شما مردم شیفته هنر بوده و هستم ، چرا كه پس از خدواند تنها شما هنر دوستان ، باصداقت نابتان توان هدایت و حمایت دارید، باشد كه همیشه ناظر به خدمات هنرمند بوده تا زنده و شاداب وماندگار باقی بماند.

امین تارخ در سال 1332 در شهر شیراز متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در این شهر گذراند .

وی در سال 1356 در رشته تئاتر دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال 1363 در رشته مدیریت امورفرهنگی ، دوره فوق لیسانس را گذراند.

تارخ در سال 1373 اولین آموزشگاه بازیگری سینما را در تهران تاسیس كرد که شش نفر از فارغ التحصیلان این آموزشگاه به نامهای حبیب رضایی ، بیتا بادران ، كامبیزكاشفی ، غزل صارمی ، مهتاب كرامتی و ترانه علیدوستی موفق به دریافت جایزه شدند.

از مهم ترین آثار سینمایی و تلویزیونی این هنرمند توانا می توان به شهر من شیراز، چمدان ، سربداران ، ابن سینا، پاییزان ، مادر، دلشدگان ، سارا، قاعده بازی ، ساغر، آپارتمان ، معصومیت ازدست رفته و اغما اشاره كرد.

شانزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراكز استان ها با حضور اصحاب فرهنگ و برنامه سازان سراسركشور از بیست و هفتم خرداد ماه در شیراز آغاز شد و شب گذشته به كار خود پایان داد.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”