رزمايش بزرگ هوايي مدافعان آسمان ولايت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Frenzied Poster
Frenzied Poster
پست: 412
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 27 فروردین 1387, 11:20 am
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

عجب رزمايشي بود بابا اينجوري ميخواهند از آسمان ولايت دفاع كنند ؟؟؟
Senior Poster
Senior Poster
پست: 797
تاریخ عضویت: شنبه 11 فروردین 1386, 9:11 pm
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

دوست عزيز

نيروی هوايی دستش رو شده

ميترسه چيزی نشون بده

از همه کسانی که رو خت هستن امسال شماها

نيرو هويی ديگه نميتونه خالی ببنده
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests] 
 تمرين انهدام سريع و از راه دور ده‌ها فروند از جنگد‌ه‌هاي دشمن  


خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) تمرين طرح‌ها، پدافند عامل و غيرعامل، اجراي تاكتيك‌هاي جنگ نامتقارن، آزمايش كردن بخش وسيعي از تجهيزات بهينه‌سازي شده و نيز ارتقاء توان رزم و آمادگي دفاعي را از اهداف رزمايش مدافعان آسمان ولايت دانست.


امير خلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء در نشست خبري امروز پنج‌شنبه با بيان اينكه در رزمايش مدافعان اسمان ولايت توانستيم به تمامي اهداف خود دست يابيم، اظهار داشت: با توجه به گستردگي اين رزمايش و حضور كليه يگان‌هاي پدافندي نيروهاي مسلح كشور در آن ايجاد هماهنگي بين اين نيروها يكي از اهداف اصلي رزمايش بود كه با موفقيت انجام شد.
امير ميقاني افزود: تمرين طرح‌ها، پدافند عامل و غيرعامل، اجراي تاكتيك‌هاي جنگ نامتقارن، انتقال دانش و تجربه به كاركنان جوان و مورد آزمايش قراردادن بخش وسيعي از تجهيزات بهينه‌سازي شده و نيز ارتقاء توان رزم و آمادگي دفاعي از ديگر اهداف رزمايش مدافعان آسمان ولايت بود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء در خصوص طراحي اين رزمايش نيز خاطرنشان كرد: رزمايش در يك فضاي ناهمتراز طراحي شد و دشمن فرضي در اين رزمايش اقداماتي انجام داد كه با واكنش سريع سامانه‌هاي دفاعي نيروهاي مسلح مواجه شد.

وي با بيان اينكه هدايت و كنترل فضاي رزمايش بصورت تمركزي و غير تمركزي انجام مي‌گرفت، افزود: با خوداتكايي سامانه‌ها و تجهيزات، تاكتيك‌هاي جنگ نامتقارن در اين رزمايش با موفقيت انجام شد.
امير ميقاني با اشاره به استفاده از سامانه ارتباطي امن و چند لايه در اين رزمايش گفت: با استفاده از شبكه ديده‌باني مجهز به تجهيزات جديد توانستيم پرندگان دشمن فرضي را از فواصل دور شناسايي كنيم.
وي مهمترين بخش رزمايش مدافعان اسمان ولايت را آزمايش موفقيت سامانه‌هايي دانست و گفت: با استفاده از آن توانستيم اهداف هوايي را از فواصل بسيار دور مورد هدف قرار دهيم.
وي خاطرنشان كرد: در نهايت با اقدامات انجام گرفته موفق به نابودي بيش از نود درصد از پرنده‌هاي دشمن فرضي شديم.


آخرين مرحله از رزمايش بزرگ پدافند هوايي مدافعان آسمان ولايت
با اجراي تاكتيك‌هاي ويژه در محيط عملياتي نبرد نامتقارن، انجام عمليات پدافند در عمق و مقابله با اقدامات ضد الكترونيكي دشمن فرضي در حالي برگزار شد كه فعاليت‌هاي متنوع، پيچيده و ابتكاري رزمايش با صدور فرمان اسکرامبل از مراكز فرماندهي و كنترل شبكه پدافند هوايي كشور و نيز بهره‌گيري از جنگ افزارهايي از جنگ آتش انبوه در جهت دفع تهديدات هوايي در ارتفاع كم از جمله اقدامات انجام شده در اين مرحله از رزمايش بود.


انهدام دهها فروند هواپيماي هجومي دشمن فرضي كه بيانگر وجود هماهنگي كامل و دقت لازم در عمليات پدافندي بود و همچنين پشتيباني مستمر و به موقع رزمي و عمومي از يگان‌هاي پدافند هوايي نيروهاي مسلح از جمله اقدامات ديگر انجام گرفته در مرحله پاياني اين رزمايش بود.

گفتني است رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت از سوي ارتش جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و پشتيباني صنايع دفاعي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به مدت يك هفته و تعداد قابل توجهي از نيروهاي متخصص در عمليات آفند و پدافند هوايي، اطلاعاتي و لجستيكي در فضاي عمومي آسمان كشور با گستره‌اي بيش ا زهزاران كيلومتر مربع با موفقيت كامل برگزار شد

فارس
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests] فرمانده نيروي هوايي سپاه :دفاع از اسمان ميهن اولويت قطعي در راهبرد دفاعي ماست

فرمانده نيروي هوايي سپاه باتشريح اهداف برگزاري رزمايش دفاع هوايي مدافعان اسمان ولايت، پدافند هوايي و دفاع اطمينان بخش از اسمان ميهن اسلامي را يك اولويت قطعي در راهبرد دفاعي كشور اعلام کرد.
سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي:
از انجا كه ساختار اصلي منازعات جديد را نبردهاي هوايي شكل مي دهد ، ضرورت ايجاد سيستم دفاع هوايي مطمئن كه قادر به ناامن سازي قطعي كشور در مقابل هر تهاجم احتمالي هوايي و موشكي باشد ، احساس مي شد.

توسعه و جهش هاي گسترده درتوان پدافند هوايي نيروهاي مسلح صورت گرفته است كه لازم بود اين توسعه در يك حركت سيستمي و در يك رزمايش شبيه به شرايط واقعي ارزيابي شود و مورد ازمون قرار گيرد .

وي اضافه كرد : بخشي از اهداف اصلي رزمايش دفاع هوايي مدافعان اسمان ولايت با هدف ارزيابي و ازمون شبكه گسترده پدافند هوايي نيروهاي مسلح شكل گرفت.
دراين رزمايش تلاش شد با استفاده ازنقاط قوت نيروهاي هوايي مدرن كه تركيبي از سرعت ، جنگ الكترونيك ، عمليات دوريستا يا استندآف تارگتينگ و استفاده از بمب هاي هوشمند با كمك پروازهاي جت ،شرايطي را مشابه شرايط واقعي ايجاد کنيم.

سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي با بيان اينكه توانستيم سامانه هاي توپخانه اي و پدافند هوايي خودرا با استفاده از اصل تركيب حجم اتش و دقت مورد ارزيابي قرار دهيم گفت : اين تلاشها نشان دهند نتايج درخشان و قابل قبول درميدان عمل است.

وي تصريح كرد : به مردم اطمينان مي دهيم كه براي دفاع از حريم اسمان كشور اسلامي از شبكه پدافند هوايي گسترده و وسيعي در سطح كشف ، رهگيري و درگيري و انهدام برخورداريم .

سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي با اشاره به اينكه اين عمليات در چارچوب طرح هاي دفاعي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا صورت گرفت ، افزود : براساس برگزاري اين رزمايش در يك عمليات گسترده درسطح ملي ، شبكه گسترده تاكتيكي و تكنيكي مورد ارزيابي دقيق قرار گرفت .

سلامي درباره زمان برگزاري اين رزمايش نيز گفت : رزمايش هاي سالانه همواره در شرايط مناسب خود به لحاظ ابعاد تاكتيكي و ارزيابي فني و هم شرايط راهبردي و استراتژيك صورت مي گيرد.

واحد مرکزي خبر
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 22 بهمن 1385, 4:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21366 بار

پست توسط SAMAN »

  عملیات روانی دشمن برای ملت ایران امری عادی است//ایران برای تقویت پدافند خود از هر اقدام و سلاحی استفاده می کند   

 تصویر 

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: وزیر دفاع با اشاره به اینکه بخش عمده تهدیدات اخیر دشمنان برگرفته از ضعف درونی آنان است، عملیات روانی دشمن را برای ملت ایران امری عادی عنوان کرد و گفت: ایران برای تقویت پدافند خود از هر اقدام و سلاحی استفاده می کند.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، سردار محمد نجار امروز درجمع خبرنگاران درخصوص تاخیر در رزمایشی که از سوی نیروهای مسلح قرار بود انجام شود ابراز داشت: رزمایش های جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصالح از پیش تعیین شده است و هر موقع که این مصلحت ها پدیدار شود رزمایش نیز برگزار خواهد شد.
وزیر دفاع درخصوص تهدیدات اخیر مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی نسبت به جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: حدود سه سال است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران با تکرار تهدیدات خود سعی در ایجاد یک عملیات روانی دارند که این برای ملت ایران امری عادی شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده این تهدیدات برگرفته از احساس ضعف آنها در داخل خود و در صحنه بین الملل است خاطرنشان کرد: آنها برای پوشاندن ضعف درونی و مشکلات داخلی خود سعی در ایجاد عملیات روانی علیه سایر کشورها دارند.
وزیر دفاع تاکید کرد: اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران تصور بکنند که با این تهدیدات در داخل ملت برای خود مدافعانی جذب بکنند همیشه تیرشان به سنگ خورده است.
نجار درخصوص اهداف رزمایش نیروهای مسلح افزود: این رزمایش ها برای ارتقاء دفاعی و استفاده از امکانات و تجهیزات ساخته شده در داخل کشور است.
وزیر دفاع با بیان اینکه در رزمایش های نیروهای مسلح جدیدترین تجهیزات مورد آزمایش قرار خواهند گرفت افزود: روش های عملیاتی مدرن در رزمایش ها از اهداف جمهوری اسلامی ایران است.
سردار نجار با تاکید بر اینکه برای تقویت پدافند کشورمان از هر اقدام و سلاحی استفاده خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: پدافند اس 331 در رزمایش نیروهای مسلح مورد استفاده قرار می گیرد

[External Link Removed for Guests]
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387, 9:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

حاجي چشماي ما که کور شد از يس به تلويزيون خيره شدو هيچي نديد :-? اصلا اين رزمايش برگزارشد؟؟؟؟؟؟؟ :? ماکه تو آسمون کلاغ هم نديديم چه برسه به هواپيماي رادار گريز :-x :-x :-x :-x :-x اينجوري ميخوان از آسمون مملکت دفاع کنن :lol: مگه مردم حق ندارن بدونن ارتش مملکتشون چيکار ميکنه :shock: خدا به دادمون برسه :AA:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

پست توسط Hadi1001 »

دوستان پس کو جنگنده ي رادار گريزي که در اين رزمايش مي خواست رو نمايي بشه
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:54 am

پست توسط chermahin »

این هواپیماها نه تنها از دید رادار بلکه از دید چشم غیر مسلح هم پنهانه. آفرین بر دلیرمردان عرصه صنعت هوایی :-(
اخراج شده
پست: 52
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 تیر 1387, 10:33 am
محل اقامت: new_arash_1370@yahoo.com

پست توسط arash banikarim »

اره راست ميگي دليرمردان لرتش و نيروي هوايي هواپمايي بيمانند ساختن كه تو اين رزمايش برا اولين بار تستش كردن!
فقط تو خواب و خيال و روياهاشون...و ما مونديم و اين فكر كه اگه كسي به اين مملكت حمله كنه چجوري جلوش واميسيم؟؟اونم درحاليكه هرروز ادعاي قدرتمندي و از اين جور حرفا ميكنيم....
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

نميدونم يه هو چه اتفاقي افتاد. اصلا اين رزمايش غيز طبيعي بود. قرار بود سه روزه برگزار بشه ولي يه هفته اي شد ولي و اين يه هفته هيچ گزارشي منتشر نشد و همه گزارشات و تصاوير هم ارشيوي بود. قرار بود جنگنده هاي ساخت داخل به نمايش در بيان( طبق گفته فرمانده کل ارتش) که حتي جنگنده هاي قديمي هم به نمايش در نيومدند. روز هاي پيش از رزمايش همه چيز خوب پيش ميرفت و از همه شهر ها گزارش ميرسيد که پايگاه هاي هوايي تمرينات خوبي دارن و بعضي از جنگنده ها حتي تو شب هم پرواز ميکنن. به نظر من يه اتفاقي افتادده يا ميخاد بيفته که يه هو ورق برگشت. فقط خواهشا نگيد اين رزمايش به خاطر ضعف نيروي هوايي اينجوري برگزار شد. دوستان اگه رزمايش درست حسابي برگزار ميشد و فقط جنگنده هاي ساخت داخل توش به نمايش در نميومد ميشد تا حدودي اينجور فکر کرد ولي تو اين رزمايش ما حتي پرواز فانتوم ها مون رو هم درست و حسابي نديديم
من که گيج شدم
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

سر کار همه دنیا و م گذاشتن :::P :???:
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهارشنبه 24 بهمن 1386, 8:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 428 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط kaveh606 »

دیشب بخش خبري ساعت 21 صحنه هايي از اين رزمايش رو پخش کرد که سيستم هاي موشکي تور ام - يک و سام 6 مشغول شليک به هدف بودند
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”