ویژگی جدید یوتیوب: جستجو در محتوای گفتاری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 883
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 14 اسفند 1386, 1:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 112 بار
سپاس‌های دریافتی: 327 بار
تماس:

ویژگی جدید یوتیوب: جستجو در محتوای گفتاری

پست توسط H@med »

ویژگی جدید یوتیوب: جستجو در محتوای گفتاری

وقتی در یوتیوب و سایت‌های دیگر اشتراک ویدئو به دنبال ویدئویی می‌گردیم، موتورهای جستجو، نتایج را بر اساس عنوان و توضیحاتی که آپلودکننده ویدئو برای ویدئو گذاشته است، پیدا می‌کنند و به کاربر تحویل می‌دهند.

اما جستجو در وب آینده، باید بسیار هوشمندانه‌تر از جستجوی کنونی باشد. یوتیوب به تازگی ویژگی جستجو در محتوای گفتاری را به برخی از ویدئوهای خود اضافه کرده است. اگر این ویژگی به همه ویدئوهای یوتیوب اضافه شود، شاهد تحولی در جستجوگرهای اینترنتی خواهیم بود.

 تصویر 

یوتیوب این ویژگی را در حال حاضر تنها برای تعداد کمی از ویدئوهای سیاسی فعال کرده است. اگر در ویدئو، عبارت گفتاری‌ای، متناسب با عبارت جستجو یافت شود، با نقاط زردرنگ در نوار پیمایش ویدئو زمان ادای عبارت مورد نظر مشخص خواهد شد و اگر موس را روی این نقاط ببرید، می‌توانید متن گفته شده را ببینید.
 
تصویر 

پیش از این موتور جستجوی ویدئویی Blinkx هم مجهز به فناوری مشابهی شده بود و می‌توانست علاوه بر جستجو در متادیتای ویدئوها، عبارات صحبت‌شده در ویدئوها را تشخیص بدهد و در آنها جستجو کند.

البته، فناوری‌ تشخیص صدای گوگل با Blinkx متفاوت است و عملکردی بسیار سریع دارد به طوری که تنها چند ساعت پس از اضافه شدن یک ویدئو، متن گفته شده در آن قابل جستجو خواهد بود.

همه اینها تنها، آغازی بر تحولات و پیشرفت‌های پیش رو خواهند بود. وقتی زمانه وب 3 فرابرسد، کاربران می‌توانند جستجوهایی انجام بدهند که در حال حاضر خوابش را هم به سختی می‌بینند، تصور کنید دنبال این ویدئوها بگردید: ویدئویی‌هایی که در آن این هنرپیشه شلیک می‌کند!، ویدئویی که در آن فلان ستازه سینما لباس قرمز به تن دارد!، ویدئویی که امسال و یا سال قبل از فلان سیاسمتمدار پخش شد و او در آن در مورد فلان موضوع سیاسی صحبت می‌کرد، ویدئوهایی که در آن این افراد خنده می‌کنند، ...

منبع : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
   آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع    (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”