نامه‌ی خداحافظی رضازاده خطاب به ملت ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 152
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۹:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 201 بار

نامه‌ی خداحافظی رضازاده خطاب به ملت ایران

پست توسط Hosein1395 »

در پي درخواست فدراسيون، كادر فني و كادر پزشكي مبني بر انصراف "حسين رضازاده" از حضور در بازي‌هاي المپيك، قوي‌ترين مرد جهان نامه‌اي خطاب به رييس فدراسيون و ملت ايران نوشت.

به گزارش ايسنا، در نامه‌ي رضازاده به "بهرام افشارزاده" آمده است: از سنين نوجواني وزنه‌برداري را آغاز كردم و بيش از 15 سال با كسب افتخارآفريني از ميهن جمهوري اسلامي ايران در ميدان‌ها مختلف تلاش نمودم. بارها در رويدادهاي بزرگ جهاني از جمله المپيك، بازي‌هاي آسيايي و مسابقات جهاني با به دست آوردن مدال طلا و كسب رتبه‌ي نخست گران‌ترين مدال‌ها را بر سينه آويختم و پرچم جمهوري اسلامي ايران را بر فراز قله‌هاي قهرماني، افراشتم. همراه ايرانيان سرود جانبخش ميهن‌ا‌م را سر دادم، تا آنجايي كه مورد توجه و پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي قرار گرفتم. در آن لحظه احساس سربلندي و غرور مي‌كردم. مغرون محبت‌هاي كليه‌ي مسوولان اعم از ورزشي و غيرورزشي، مطبوعات و رسانه‌ها هستم. اميدوارم دوستان جوان من بتوانند به خوبي به كسب مدال‌آوري در ميادين مختلف استمرار بخشند.
در بخش ديگري از اين نامه آمده است: از شما مي‌خواهم مراتب احترام من را به پيشگاه مردم شريف ايران‌زمين برسانيد تا موجب شرمندگيم نشود.
***
رييس فدراسيون، كادر پزشكي و مربيان وزنه‌برداري ايران طي نامه‌اي به "حسين رضازاده" خواهان انصراف وي از حضور در بازي‌هاي المپيك پكن به دليل نگراني‌هاي جدي نسبت به سلامتي اين وزنه‌بردار شده بودند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، پزشكان، مسوولان و رييس فدراسيون وزنه‌برداري طي نامه‌اي به پهلوان حسين رضازاده با اشاره به شرايط جسماني و نگراني‌هاي جدي نسبت به خطرات حضور در مسابقات، خواهان انصراف رضازاده از حضور در المپيك 2008 پكن شده بودند.

در نامه‌ي رييس فدراسيون وزنه‌برداري به رضازاده با اشاره به كسب بيش از 20 طلاي المپيك، جهاني، آسيايي و بين‌المللي عنوان شده است كه اين عناوين ميسر نمي‌شد مگر با انگيزه‌ي بالا و توسل به ائمه‌ي اطهار، ضمن آن‌كه بانگ يا ابوالفضل شما سبب شد مذهب شيعه را به جهانيان بشناسانيم.

در بخش ديگري از اين نامه با اشاره به كسب گنجينه و افتخارات بسيار از سوي حسين رضازاده عنوان شده است: مردم و مسوولين به خلوص نيت و پاكي شما ايمان داشته، چرا كه شما به حق دين خود را به ايران زمين و ايراني ادا كرده‌ايد. اكنون كه المپيك 2008 پكن و سومين هماورد را در پيش‌رو داريم درخواستي را از شما مطرح مي‌كنيم چرا كه ما رضازاده‌ي سلامت مي‌خواهيم نه مدال‌آوري به هر قيمت.

در بخش ديگري از اين نامه آمده است: رضازاده بايد الگويي شود براي تمامي نونهالان و در اوج براي شاد كردن مردم كشورش تلاش كند.

در ادامه‌ي اين نامه آمده است: با توجه به نظر پزشكان مبني بر منع فعاليت‌هاي سنگين و اضطراب‌آور، سخت‌ترين درخواست خود را براي سلامت شما مطرح كرده و مي‌خواهيم از حضور در رقابت‌هاي المپيك پكن خودداري كنيد.

در ادامه‌ي نامه‌ي افشارزاده آمده است: البته پيش از اين و تا زماني كه نتايج آزمايشات را مشاهده نكرده بودم به هيچ عنوان برايم قابل تصور نبود كه قوي‌ترين مرد جهان از عرصه‌ي رقابت پاي پس بكشد. با اين حال به منظور حفظ سلامتي از تو مي‌خواهم تا براي خانواده، علاقه‌مندان و تمامي ايرانيان اين تصميم را اتخاذ كني.[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

نهايت تاسف خود را از اين واقعه اعلام مي کنم. واقعا حيف شد.
چرا بايد بهترين ورزشکاران ما اکثرا با مصدوميت از دنياي ورزش کناره گيري کنند. به نظر من اين مورد هم به مورد رسول خادم استاد کشتي ايران پيوست و دومين ناکامي بزرگ ورزشکاران ما رقم خورد.
اميدوارم چاره اي انديشيده شود که استوره هاي ورزشي خود را به اين سادگي از دست ندهيم، هرچند حادثه هميشه اتفاق مي افتد اما با تدبير بيشتر بايد از وقوع چنين مواردي اجتناب کرد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”