به زودي اطلاعات خودروهاي مسروقه از طريق پيام كوتاه داده مي شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

به زودي اطلاعات خودروهاي مسروقه از طريق پيام كوتاه داده مي شود

پست توسط Mohsen1001 »

سرهنگ محمدرضا مقيمي گفت: از ابتداي ارديبهشت ماه سيستم جديد سامانه وسايل نقليه در نيروي انتظامي راه اندازي شد كه قابليت ثبت اطلاعات خودرو را در كل كشور به طور همزمان دارد همچنين قابليت اعلام ثبت سرقت خودرو را در رايانه به صورت sms به مالباخته دارد.

مدير كل مبارزه با سرقت نيروي انتظامي در نشست خبري در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: لازم با يادآوري است كه سيستم جديد اطلاعات ناقص را نمي گيرد كه اين مشكل در سيستم قديم وجود داشت . همچنين در سال جديد تهيه و راه اندازي سيستم وسايط نقليه تحت وب و قرار دادن اطلاعات وسايل نقليه در نيروي انتظامي و مجهز كردن ايستگاه هاي ايست و بازرسي به رايانه و سامانه به صورت آن لاين و تجهيز نقاط كليدي به سامانه پلاك خوان كه در مراحل نهايي قرار دارد و راه اندازي آن به زودي صورت مي گيرد، همچنين فعال سازي تجسس كلانتري ها را در دستور كار داريم كه به زودي به اجرا در خواهد آمد.

وي با بيان اينكه سرقت خودرو، سرقت به عنف، سرقت منزل و سرقت قطعات و لوازم خودرو ، سرقت هايي هستند كه در اولويت برخورد در سال 85 قرار دارند، خاطر نشان كرد: مانور فجر در 4 مرحله در كل كشور به صورت همزمان اقدام به كنترل كليه خودروها خواهد شد و 8 مرحله مانور بر اساس وضعيت و موقعيت منطقه اي خواهيم داشت و به طور كلي در تمام ماه هاي سال در كل كشور مانور هاي مختلفي خواهيم داشت.

وي در ادامه گفت: در خصوص كشف خودروهاي سرقتي با افزايش رو برو بوديم و ما به همه كارآگاهان اعلام كرديم كه حداقل 20 درصد از كشفيات بايد بر اساس كارهاي اطلاعاتي و 20 درصد از طريق كشف علمي صورت گيرد به همين جهت به سمتي پيش مي رويم كه كشف هاي حادثه اي كاهش يابد.

سرهنگ مقيمي در ادامه افزود : مسئله جلب مشاركت عمومي و در صحنه گذاشتن مردم در خصوص كشف و پيگيري جرائم كه امسال شروع شده با موفقيت همراه بوده است و اين بيانگر اين مطلب است كه مشاركت عمومي سبب موفقيت در زمينه هاي مختلف مي شود.

وي در مورد بحث بهبود شاخص ها ادامه داد :بايد طبق شاخص ها در طول سال حداقل 68 درصد در كل جرائم بايد كشف داشته باشيم و همچنين كاهش زمان كشف نسبت به وقوع جرم را بهبود بخشيم

مدير كل مبارزه با سرقت نيروي انتظامي با تاكيد بر اين امر كه موضوع خريد مال مسروقه ضامن ادامه فعاليت سارقين است تاكيد كرد: آيا مي دانيم كه باخريد اموال مسروقه با استقبال سرقت اموال خود مي رويم و در حقيقت با نخريدن كالاهاي مسروقه بازار سرقت را از رونق خواهيم انداخت كه ما اقدامي را در در بحث مبارزه با خريداران اموال مسروقه شروع كرديم كه عبارتند از شناخت خريداران اموال مسروقه، كنترل و مبارزه با خريداران اموال مسروقه و شناتسايي و دستگيري سارقين به منظور كاهش سرقت و افزايش كشف اموال مسروقه.

وي در خصوص آمار جرائم در سال جاري نسبت به سال گذشته گفت: در بحث آمار و ارقام سرقت در سال گذشته ،نسبت كشف به وقوع در كليه جرائم در فصل پاييز 67 درصد و در زمستان به 5/74 درصد افزايش يافت و اين نشان دهنده روند روبه رشد در فصل هاي مختلف سال گذشته است.

سرهنگ مقيمي در خصوص جرائم صورت گرفته در 2 ماه اول سالجاري نيز يادآور شد: در 2 ماهه اول سال جاري سرقت منزل 74 درصد بوده است در صورتيكه در مدت مشابه در سال گذشته 67 درصد بوده است ، همچنين سرقت مغازه در سال گذشته در 2 ماهه اول سال 3/79 درصد بوده است كه در همين مدت در سال جاري به 5/84 درصد رسيده است كه نشان دهنده رشد 2/5 درصدي كشفيات است.

وي در پايان افزود: در خصوص سرقت اماكن در سال گذشته 75 درصد كشفيات داشتيم كه در سال جاري به 100 درصد رسيده كه حدود 30 درصد رشد داشته است ، همچنين در خصوص سرقت اتومبيل در سال گذشته 76 درصد كشفيات داشتيم كه در سال جاري با 6/23 درصد رشد به 100 درصد رسيده است. همچنين كشفيات سرقت موتور سيكلت در 2 ماه اول سال گذشته 40 درصد بوده كه با 5 درصد رشد به 9/44 درصد رسيده است و علت پايين بوده كشفيات اين وسيله وفور كارخانه هاي مختلف توليد كننده آن است و به همين علت كشفيات موتور سيكلت همواره پايين است و تا رسيدن به وضعيت مطلوب فاصله دارد.

خبرخودرو
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”