مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا در كشور بر ايدز پيشي گرفت

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا در كشور بر ايدز پيشي گرفت

پست توسط Mohsen1001 »

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران گفت:بر اساس آخرين تحقيقات صورت گرفته مرگ و ناشي از آلودگي هوا ۴برابر بيش از نرخ مرگ و مير ناشي از بيماري ايدز است.

تقي زاده در مراسم افتتاح پروژه هاي معاونت حمل و نقل ترافيك افزود: در سال ۸۳،خسارات ناشي از آلودگي هوا در شهر تهران ، رقمي معادل ۹/۳ ميليارد دلار برآورد شده است، كه در صورت ادامه اين روند، اين رقم به ۱/۹ ميليارد دلار در سال ۱۳۹۸خواهد رسيد.

وي ادامه داد: بر اساس آخرين تحقيقات صورت گرفته مرگ و ناشي از آلودگي هوا بيش از ۴برابر نرخ مرگ و مير ناشي از ايدز است و همچنين ۶/۲ برابر نرخ مرگ ناشي از سرطان خون و ۵/۱ برابر تلفات ناشي از تصادفات رانندگي برآورده شده است.

تقي زاده خسارات ناشي از آلودگي هوا را در سال ۸۵ در كشور ۸ ميليارد دلار دانست و گفت: اگر براي آلودگي هوا در شهر تهران كاري نكنيم تا ۱۵سال ديگر اين خسارات به ۱۹ميليارد دلار خواهد رسيد.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران اضافه كرد: سالانه حدود ۴۰۰۰ نفر در تهران به واسطه آلاينده ذرات معلق جان خود را از دست مي دهند.

وي با بيان اينكه آلودگي خودروهاي پيكان (كاربراتوري) ۲۶۰ برابر خودروي پژو ۲۰۶ است گفت: آلودگي خودروي پاترول نيز ۵۰۰ برابر خودروي پژو ۲۰۶ است.

به گفته تقي زاده هر تهراني روزانه به طور متوسط ۶۰۰ گرم انواع آلاينده استنشاق مي كند.

وي با بيان اينكه در كشورهاي ديگر طبق استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني تنها يك روز در سال مجاز است كه آلودگي هوا از حد استاندار بالا رود ،گفت: در سال ۸۴، در تهران ۸۲ روز، آلودگي هوا بالاتر از حد استانداردهاي جهاني بوده است.

به گفته معاون حمل و نقل ترافيك شهرداري تهران، متروي فعلي تهران مانع از توليد روزانه ۱۸۸ تن مواد آلاينده در تهران مي شود.

تقي زاده تصريح كرد: ۸۸درصد آلودگي تهران ناشي از خودروها است و ۷۰درصد آلودگي هوا نيز مربوط به بخش حمل و نقل خودروي سواري و وانت است.

وي تقويت جهش حمل و نقل عمومي، كاهش تردد خودروهاي سواري، معاينه فني خودرو، بهبود كيفيت سوخت و فرآورده هاي نفتي، از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده، مديريت ترافيك، مديريت تقاضا و افزايش آگاهي مردم و مسئولين نسبت به آلودگي هوا را از راهكارهاي حل مشكل آلودگي هوا در تهران دانست.

وي همچنين خبر از نهايي شدن قرارداد خطوط ۷ و ۶ مترو و ارسال آن به شوراي اقتصاد داد.

تقي زاده اضافه كرد: از اين به بعد هر ماه ۲۰۰ اتوبوس به ناوگان و حمل و نقل عمومي تهران اضافه خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با اشاره به راه اندازي ۲ ايستگاه سنجش آلودگي هوا و راه اندازي ۹ تابلوي آلودگي هوا در شهر تهران گفت: تا ۱۱ سال گذشته درتهران فقط ۱۱ تابلوي نمايشگر آلودگي هوا وجود داشت ،ولي ظرف ۴ ماه گذشته ۹تابلو نمايشگر آلودگي هوا در تهران راه اندازي شده است.

خبر خودرو
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 491
تاریخ عضویت: جمعه 4 فروردین 1385, 5:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 64 بار

پست توسط sara »

آلودگي هواي شهر تهران خيلي نگران کننده هست,و ميتونه تاثيرات ناگواري بر روي سلامت انسان داشته باشه و حتي در
مواردي باعث اختلالات شديد عصبي و رواني بشه آثارسوء هواي آلوده ، بيشتر براي كساني هست كه سابقه ناراحتي جسماني، ريوي و قلبي داشته باشن
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

به دليله اينه كه از هر جايي پا مي شن ميان تو تهران

ديگه هر جايي يه گنجايشي داره و به خاطر همين اصلا نمي شه از هواي پاكيزه اي برخوردار بود :-(
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”