سمند پليس !!!

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

سمند پليس !!!

پست توسط Mohsen1001 »

سلام
دو سال پس از خريداري خودرو‌هاي بنز از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، فرمانده جديد راهنمايي و رانندگي ناجا براي تجهيز ناوگان حمل‌ونقل پليس راه، خودروي ملي را برگزيد.

هرچند رويانيان، فرمانده راهنمايي و رانندگي ناجا، ملي بودن سمند را دليل اصلي انتخاب سمند ذكر كرد اما از كمبود اعتبار و نقدينگي لازم به عنوان دليل ديگر اين انتخاب نام برد.ايران خودرو روز گذشته فاز دوم قرارداد خود مبني بر تحويل 150دستگاه خودروي سمند به ناجا را اجرا كرد.فاز اول اين قرارداد، يعني تحويل يك‌صد دستگاه خودروي ملي به پليس راه هفته گذشته از سوي اين كمپاني خودروساز اجرا شد و در صورت تامين اعتبار از سوي دولت، تا قبل از نوروز، 500دستگاه سمند به ناوگان پليس راه تحويل داده خواهد شد.محمدرضا رويانيان، فرمانده راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي روز گذشته در مراسم تحويل خودرو‌هاي سمند به پليس راه ناجا با بيان اينكه پليس بهترين گزينه براي بازتاب نقايص فني خودرو در شرايط سخت و حوادث جاده‌اي به كمپاني‌هاي خودروساز است، گفت: مركز تحقيقات ايران‌خودرو با همكاري پليس اقدام به تشكيل كار گروهي جهت رفع نقايص فني خودروي سمند كرده است.

فرمانده راهنمايي و رانندگي ناجا، تعامل جديد پليس و كمپاني‌هاي خودروساز را در اين مراسم به فال نيك گرفت، چرا كه معتقد است پليس، مسوول امنيت ترافيك‌ جاده‌اي كشور و بهترين مرجع براي ارائه نقايص احتمالي خودرو در شرايط سخت و تصادفات جاده‌اي است.

جاده‌هاي كشور، يكي از خطرسازترين راه‌هاي دنيا محسوب مي‌شوند. سالانه 27هزار نفر به دليل تصادفات جاده‌اي كشته و 250هزار نفر مجروح مي‌شوند.

از سوي ديگر، كارشناسان 3 عامل مهم خودرو، راه و انسان را به عنوان دلايل تصادف ذكر مي‌كنند.

رويانيان با بيان اينكه بايد پذيرفت كه بخش خودرو و راه دلايل عمده‌ تصادف در كشور محسوب مي‌شوند، اظهار مي‌دارد: افزايش توليد خودرو و موتورسيكلت سالانه 17درصد است در حالي كه زيرساخت‌هاي راه كمتر از 2درصد رشد كرده است.اين در حالي است كه ميزان مسافرت ايراني‌ها نسبت به اروپايي‌ها 7برابر بيشتر شده است و اروپايي‌ها از ناوگان حمل‌و‌نقل عمومي و ريلي بيشتر براي مسافرت استفاده مي‌كنند.

ويژگي‌هاي سمند و قرارداد 5ميليارد توماني

پيش از اينكه ناجا اقدام به خريداري سمند براي تجهيز ناوگان حمل‌و‌نقل پليس‌راه خود كند، مذاكراتي براي خريد «ريو» انجام داده بود.منوچهر منطقي، مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو كه اين روزها بيشتر او را در حال عقد قرارداد صادرات و يا فروش محصول و يا خبرهاي خوش پايان سال مشاهده مي‌كنيم اظهار مي‌دارد كه در كليه كشورهاي دنيا، پليس، خودروي قابل اتكايي را انتخاب و سعي مي‌كند اين انتخاب با پشتوانه توليد داخل باشد.قرارداد اخير ايران‌خودرو با ناجا مبني بر واگذاري 500دستگاه سمند طي 3فاز بيش از 5ميليارد تومان برآورد قيمت شده است.از آنجا كه نقدينگي راهنمايي و رانندگي ناجا كافي نبوده، تاكنون تحويل 250دستگاه خودروي سمند به پليس‌راه صورت گرفته است.هر چند گروه صنعتي ايران‌خودرو نيز از برنامه توليد سمند مقداري عقب مانده است.پيش از اين قرار بود سالانه در يك شيفت كاري تعداد 100هزار دستگاه و در دو شيفت كاري 150هزار دستگاه سمند توليد شود اما امسال 60هزار دستگاه از اين خودرو توليد شد.به نظر مي‌رسد با توجه به برنامه‌هاي صادراتي ايران‌خودرو و تعهداتش به كشورها و ارگان‌هاي مختلف، از جمله صادرات سمند به تركيه، سوريه، اوكراين، مراكش و نيز تامين نياز تاكسيراني و راهنمايي و رانندگي ناجا، دور تند توليد سمند در اين خودروسازي آغاز شود.

منطقي تقاضاي بازار را مساله‌اي مهم در توليد مطرح و خاطرنشان كرد: سال آينده به دليل افزايش ميزان تقاضاي بازار و صادرات توليد سمند به 130هزار دستگاه در سال برسد.رويانيان نيز از ملي بودن سمند و رفع نقايص و اشكالات فني اين خودرو طي يك‌سال گذشته، به‌عنوان ويژگي‌هاي سمند نام برد كه پليس را به استفاده از اين خودرو در ناوگان خود متمايل كرده است.

ايران‌خودرو نمي‌تواند از دست پليس فرار كند

هرچند خاكي معاون فروش سازمان خدمات پس از فروش ايران‌خودرو گارانتي سمندهاي LX پليس‌راه را يكصد كيلومتر افزون بر گارانتي معمول سمند مطرح مي‌كند، اما رويانيان اظهار مي‌دارد: حدود 150هزار كيلومتر گارانتي در قرارداد نوشته شده است.وي در ادامه با شوخي عنوان كرد: اما ايران‌خودرو نمي‌تواند از دست پليس فرار كند.فرمانده راهنمايي و رانندگي ناجا در قرارداد بسته شده با ايران‌خودرو مبني بر تحويل 2000دستگاه خودروي سمند تا سال آينده، زمينه‌هاي همكاري پليس با اين كمپاني خودروساز را در 3محور استانداردسازي و رفع نقايص فني خودرو به وسيله كسب اطلاعات از پليس، امكان‌سنجي براي تجهيز خودروهاي توليد داخل به كيسه هوا و ترمز ABS و در نهايت الزام به نصب اين دو امكان در كليه خودروها عنوان كرد.همچنين قرار است، نصب سيستم هوشمند در خودرو براي جاده‌هاي حادثه‌خيز كشور نيز امكان‌سنجي شود.
منبع:روزنامه دنياي اقتصاد-هنگامه عليقلي

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

mohen1001,
من که فکر نمي کنم سمند براي پليس اتومبيل مناسبي باشه. پليس در همه جاي دنيا از اتومبيلهاي بسيار پرقدرت تر از انواعي که در دست مردم عادي است استفاده ميکنه.
مثلن تو ايتاليا از لامبورگيني
آمريکا نوع تقويت شده از فورد 8 سيلندر
آلمان: پورشه 911 و بي ام و 750 و 320
 [External Link Removed for Guests]    
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 627
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 بهمن 1384, 10:59 am
محل اقامت: 15616
سپاس‌های دریافتی: 81 بار
تماس:

پست توسط Ali Singer »

Reza6662, جان فکر کنم فراموش کردي که اينجا ايرانه
دقيقا حق با شماس و ماشين هاي پليس بايد از ماشيناي معمولي قوي تر باشن ولي اينجا حساب چيز ديگه رو ميکنن در صورتي که قضيه بنز ها رو هم همه ميدونن و حالا يه دفه ماشين 10 يا 12 ميليوني جاش گذاشتن ديگه تابلو شده و کم کم بنز ها رو هم نمره شخصي ميکنن ميدن دست خلق ا..
خدا آخر عاقبت همه رو خطم به خير کنه :D
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 دی 1390, 9:13 pm

Re: سمند پليس !!!

پست توسط ypadssite »

به نظر منم دنای ایران خودرو گزینه بهتری بود.گرچه سمند سریر هم با توجه به امکاناتش می تونه یکی از گزینه ها باشد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”