چيني‌ها با سواري به ايران مي‌آيند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

چيني‌ها با سواري به ايران مي‌آيند

پست توسط Mohsen1001 »

منوچهر منطقي خبر از همكاري‌هاي مشترك ايران خودرو با خودروسازان چيني براي توليد مدل‌هاي جديد خودرو در كشور خبر داد. مديرعامل ايران خودرو كه اين خبر را در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان داده است، با بيان اين كه بازار چين يكي از بهترين بازار‌هاي همكاري براي ايران‌خودرو است، هيچ جزئياتي را در زمينه همكاري چيني‌ها در ايران اعلام نكرد.

حسين نجاري، معاون سيستم جامع توليد ايران‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار دنياي اقتصاد از مذاكرات ايران‌خودرو با خودروسازان چيني در زمينه توليد خودروي سواري در ايران خبر داد. وي با تاكيد بر اينكه افتتاح خط توليد خودروي سمند در چين با تيراژ توليد 10هزار دستگاه از سال آينده قطعي شده است، تصريح كرد: ايران‌خودرو قصد دارد در بحث قطعه‌سازي و توليد قطعات با روش‌ چيني‌ها آشنا شده و از تجربيات آنها استفاده كند.نجاري در پاسخ به اين كه آيا اين مقدمه‌اي براي توليد خودروي ارزان‌ چيني است، اظهار داشت: اگر امكان‌پذير باشد، اين كار صورت خواهد پذيرفت. البته در حال حاضر در حال مطالعه هستيم و نتيجه قطعي متعاقبا اعلام مي‌شود.

همكاري‌هاي مشترك چين و ايران كه از مدتي پيش در زمينه توليد خودرو در ايران‌خودروديزل آغاز شده است، با انتقادات بي‌شماري مواجه شده‌ است بسياري از منتقدين عنوان مي‌‌كنند كه وضعيت مالي طبقه متوسط ايران كه به عنوان مهم‌ترين متقاضيان خودروي ارزان قيمت تلقي مي‌شوند، آنها را به استفاده از خودروهاي بي‌كيفيت چيني وادار مي‌كند. لذا با قبضه كردن بازارهاي ايراني توسط چين مخالف هستند. اما اين انتقادات در دوره‌اي كه توليد خودروي ارزان بسيار لازم و ضروري به نظر مي‌رسد، كارساز نبوده و ايران‌خودرو به زودي به چشم انتظاري قشر متوسط كشور پاسخ خواهد داد، همان‌گونه كه چندي پيش نيز اعلام شده بود شركت ايران‌خودرو با خودروسازان چين براي توليد خودروي چيني به توافق قطعي دست يافته‌ است. اما دو شركت ايران‌خودرو و چيني‌ها خواستار تغييرات ظاهري در خودروهاي چيني و ايراني هستند.

باتوجه به زمان توليد خودروي سواري چيني در ايران كه به زودي اجرايي خواهد شد و با ورود فرانسوي‌ها با قرارداد ال -90 مي‌توان انتظار وقايع شگفت‌آوري در بازارخودروي كشور در سال 85 را داشت، چرا كه هم اكنون نيز زمزمه‌هاي آن به گوش مي‌رسد. همچنانكه منطقي پيش‌بيني كرد با افزايش همكاري‌هاي مشترك بين شركت ايران‌خودرو با ساير شركت‌هاي توليدكننده خودرو ال-90 در آينده شاهد كاهش قيمت خودرو و افزايش كيفيت آن در كشور باشيم.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”