مورمور شدن دست چپ و احساس كمي درد در انگشتان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

New Member

Re: مورمور شدن دست چپ و احساس كمي درد در انگشتان

پست توسط mohsen9 » سه شنبه 23 فروردین 1390, 1:32 pm

سلام منم چند روزیه همین جوریم فقط این چند روز زیاد حرص و جوش خوردم تو رو خدا جوابمو زد بدین ایا من مریضی دارم

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط ghasem87 » سه شنبه 9 اسفند 1390, 3:01 pm

با سلام و حسته نباشید
خواهشا راهنمایی کنید. من هم دو هفته ای میشه که همین مشکل رو پیدا کردم. چیکار باید بکنم؟
استرس این که چه دردی دارم خیلی بیشتر از استرسهای محیطیه منه.
لطفا راهنماییم کنید

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 5628 بار
سپاس‌های دریافتی: 782 بار

پست توسط Mehrab373 » سه شنبه 9 اسفند 1390, 10:22 pm

سلام
بنده چند روزی بود که دست چپم و مخصوصاً انگشت کوچک آن بی حس میشد،بنابراین پیش متخصص مغز واعصاب رفتم
ایشون دو تا دست من رو از لحاظ قدرت فشار دادن چک کرد و پاهارو نیز معاینه کردن از جهت جواب دادن به ضربه چکش وبعد از معاینات دیگر با توجه به سن بنده که 24 هستم،تشخیص دادند که استرس کاری باعث شده که این مشکل برام اتفاق بیفته.
توصیه ایشون این بود که روزی 1 ساعت پیاده روی کنم
واز خوردن غذاهای چرب و نمک دار خودداری کنم
این رو هم بگم این تشخیص فقط برای بنده بود و نمیشه این رو به همه تعمیم داد.
بهتره شما پیش یه متخصص مغز واعصاب بری.
انشالله چیزی نیست
یاعلی
[FONT=Palatino Linotype]دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود. 

پیامبر اکرم(ص)

New Member

پست توسط rahele123 » شنبه 19 بهمن 1392, 12:04 pm

سلام دوستان

حدود یک هفته پیش انگشت کوچک دست چپم و یه مقدار از انگشت بغلیش شروع کرد به بی حس شدن و گزگز کردن

رفتم دکتر بهم مولتی ویتامین و قرص ویتامین B1 داد وگفت شاید التهاب عصب باشه .
داروها تموم شدن ولی هنوز خوب نشدم.

خیلی نگرانم. لطفا اگه تجربه ای دارید کمکم کنید.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1938 بار
سپاس‌های دریافتی: 1909 بار

پست توسط pedmehr » شنبه 19 بهمن 1392, 12:44 pm

من به دلیل هموگلوبین بالا خواب زفتگی و گزگز در پاهام داشتم مدتی پیش که بعد از کنترل هموگلوبینم مورد حل شد .
در روح و جان من میمانی ای وطن

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

پست توسط مدافعان حرم » شنبه 19 بهمن 1392, 2:31 pm

آقا جان ! من یه بار دیگه جواب این سئوال رو تو صفحه قبل داده بودم . این نشانه های آرتروز گردن میتونه باشه و دلیلش زیادی نشستن پای کامپیوتر و یا یک نوع نشستن یا ایستادن خاص (از لحاظ علم ارگونومی بهش میگن "پوسچر کاری غلط" ) که باعث فشار مداوم به مهره های گردن می شود است . راه حلش هم یکی ورزش و تقویت عضلات گردنه که باعث میشه ماهیچه های گردن ستون فقرات رو محکم نگه دارن و از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کنن و یکی دیگه هم منقطع کردن فواصل نشستن پای کامپیوتر و یا کارکردن است .
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.

New Member

پست توسط yeky » جمعه 15 اسفند 1393, 4:46 pm

سلام.داروی افسردگی و لاموترژین و سدیم والپروات مصرف میکنم.دست چپم از مچ به پایین دچار کم حسی یا همون مور مور شدن شده.من راست دستم و فشاری روی دست چپم نمیارم.تستی که میگن ساق دست رو افقی بگیر و مچ رو به سمت پایین بگیر و یه دقیقه صبر کن.....خب،من انجام دادم و تو دستم حس کرخی رو حس کردم.مور مور شدن دستم تقریبا دائمیه و حدود یه ماهیه این رو متوجه شدم.نمیدونم شاید این بی حسی ماله داروهاست....یه ماهیه که سر درد های شدید گرفتم و نصف چپ سرم بخصوص شقیقه و گوش و دندونم درد میگیره که دکتر گفت مال سردرد های تنشیه!دارم حسابی نگران میشم...چند روزی میشه که احساس میکنم رو کنترل ادرار تسلط ندارم...حسابی ترسیدم!نظرتون چیه؟........میمیرم!
با تشکر فراوان

New Member

Re:

پست توسط ح.رضایی » چهار شنبه 17 تیر 1394, 4:38 am

dr_mehdi57 نوشته شده:به هر حال بعضي مسايل رو بايد بطور خصوصي مطرح کرد و گفتنش تو جمع صحيح نيست

ای کاش علتش به ماهم رو می گفتیدچون من هم دقیقا علاپمی مثل ایشون رودارم وخیلی نگران هستم.اگر امکانش هست علت رو به من هم بگید خیلی ممنون میشم.
باتشکر

New Member

پست توسط nazinik » شنبه 2 آبان 1394, 9:53 pm

سلام
من 30 سالمه توی مدت اخیر خیلی تنش و استرس داشتم چند روز پیش عصبی شدم از اون روز دست چپم سر میشه و انگشت شصت دستم تیک داره البته این همیش نیست گاهی اینطور میشه ولی دستم سنگین است نگرانم علتش چیه؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط پیمان 43 » سه شنبه 1 فروردین 1396, 5:46 pm

سلام دکتر جان منم دست چپ مچ و انگشتام درد داره و یکم هم تو بازو و کمی بی حسی در کف دست و انگستان البته کار سنگین کردم و محمتر چند روز پیش یک مسله روحی و ناراحت کننده پیش اومد از اون روز بد تر شدم لطفا راهنمایی کنید ایا مشکل قلبی هست یکم هم دیسک گردن دارم

Major II
Major II
محل اقامت: تربت حیدریه
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 572 بار
تماس:

پست توسط IrIsT » چهار شنبه 2 فروردین 1396, 4:26 pm

با سلام.
دلایل و راهکار
استرس و ناراحتی - قرص هستش.اما بدون قرص بهتره کلا بدور از استرس و ناراحتی باشید.دارو ها عوارض بدتری دارند.
چربی - استفاده از قرص ( این احتمال زیاد هستش )
تحرک زیاد داشته باشید.فکرتونو آزاد کنید.مواظب چربی باشید.شاید بگین مثلا جوون 28 ساله که 60 کیلو وزنشه,چربیش کجا بود ( این مشخصات خودمه.همه همینو میگن.اما من چربیم بالا هستش و این عوارض رو دارم و داشتم و خواهم داشت.چوت ارثی رسیده ) اما بالا رفتن چربی به هیکل درشت و این چیزا نیست.
این 3 تا از مهم ترینش هست.اکثر عزیزان چربی بالا دارند.
یک آزمایش بنویسید.
بعضی نفرات تیروئید هم دارند که این هم باعث میشه که چون تیروئید به عصب مربوط هم میشه و ....
مشکل جوانای ما داخلی و ذهنی و فکری هستش.بعدش چربی و کم تحرکی هستش.مثل من.البته من رزمی کارم و تحرکم بالاست.اما خیلی وقتها این چیزایی که دوستان گفتن رو دارم.
که با یک قرص همون لحظه برطرف میشه.
یک چیز دیگم بگم که آب و هوای بعضی مناطق داره یکم بد میشه.پیجی.مومور شدن قسمت هایی از بدن.خاروندن زیاد.خواب آلودگی و ..... این تاییدیه علمی نداره,اما چون بیمارستانی هستم و دنبال این قسمت رفتم,دیدم اکثریت تو یک برهه زمانی اینطوری میشیم.دقیقا بارون میاد خوبیم.باز تا یکی دوروز بعد.
اگه توجه کنید زیر بارون انرژی زیادی دارید و بیشتر فعالیت دارید و هیچ احساسی ندارید.
این واسه محض اطلاع گفتم.
بدرود.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

تلگرام : [url]@AmirAm67[/url] - ایمیل : iedb.team@gmail.com 

New Member

Re:

پست توسط یا ابوالفضل العباس » سه شنبه 23 خرداد 1396, 10:28 am

dr_mehdi57 نوشته شده:سلام دوست عزيز

ابتدا چند سوال از حضورتون دارم. شما بفرماييد که

1- آيا چپ دست هستين يا راست دست؟

2- آيا با دستهاتون کار سنگين که فشار زيادي به مچ دست وارد کنه انجام مي دين؟

3- آيا همه انگشتهاتون درد مي کنن يا بعضي و اگه بعضي کدومها يا کدومها بيشتر؟ انگشت کوچک و انگشت حلقه؟

4- آيا اين گز گز و مور مور صبحها موقع برخاستن از خواب بيشتره؟

5- مچ دو دستتون رو به سمت ساعد خم کنيد و پشت دستهاتون رو به هم فشار بدين و يک دقيقه در اين حالت نگه دارين؛ آيا پس از يک دقيقه دستهاتون دچار حالت خواب رفتگي و گز گز و مور مور ميشه؟

6- آيا در اين چند روز اخير دچار استرس و تنش هاي روحي شديد؟

پاسخ اين پرسش ها رو بفرماييد تا به تشخيص برسيم. اگر علايم همراه ديگه اي هم داريد بفرماييد

سلام
من امروز صبح به مدت یک ساعت سر انگشتان دست چپم گز گز میشد فقط انگشت شستم کمتر از بقیه انگشتام گز گز میشد و حدود دوسال هست که گاهی اوقات بدنم به خصوص دستام شروع به لرزیدن میکنه و گاهی اوقات اینقدر لرزش دست چپم زیاد هست که گوشی میخواد از دستم بیوفته و دستام نسبت به سال های قبلم بیشتر خواب میرن ودسترسی به دکتر متخصص خوب هم ندارم و یک دکتر مغز و اعصاب برام قرص پروپرانول برای لرزش نوشت به نظرتون چیکار باید بکنم؟؟؟

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”