کانگ فو توآ 21

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 423
تاریخ عضویت: شنبه ۹ دی ۱۳۸۵, ۸:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

کانگ فو توآ 21

پست توسط M.Schumacher »

کانگ فو توآ21:

کانگ فو توآ21 به چه معناست؟
کانگ یعنی دانایی و فو به معنای طریقت و توآ=انشاء تن و روان

کانگ فو توآ21 دارای چند مایگاه می باشد.
دارای 7 مایگاه به نامهای:فیزیولوژی،پزشکی،روان شناسی،علوم و تاریخ،فلسفه ،روح و روان وذن

کانگ فو توآدارای چند تکنیک و خط می باشد؟
دارای 73هزار تکنیک ترکیب و عکس العمل سازی با 21 خط می باشد.

کانگ فو توآ از کدام کشور و توسط چه کسی بنیانگذاری شده است؟
از ایران با قدمت بیش از 4000 سال قبل از میلاد که در سال 48 توسط پرفسور ابراهیم میرزایی بصورت علمی فنی در ایران پایه گذاری شد.

کانگ فو توآ21 توسط چه کسی بنیانگذاری شد؟
توسط سرهنگ دکتر حاج احمد سلامی پیشکسوت کانگ فو توآی کشور،بنیانگذار دانشکده انشاء تن و روان،استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه

نبرد یا مبارزه در کانگ فو توآ21 به چه صورت است؟
در کانگ فو ما مسابقه نداریم بلکه مبارزه داریم مبارزات در اوتایمی که تا مرحله یک به سی و پنج نفر می رسد طوری که اجازه نمی دهد حریف در مرز او قرار گیرد. هدف مبارزه پاد افره آتش افروزان است که راه و رسم هماهنگی و همبستگی را نخواهند و فروغ اندیشه را بگسلند.مبارزه فقط در مقابل تجاوز و دفاع از انسانیت

همراه کیست؟
همراه کسی است که در طریقت دانایی گام بردارد برای خود سازی و خود شناسی و سالم سازی جسم و روح برای رسیدن به معنای واقعی خود

راهدان کیست؟
راهدان کسی است که راه طریقت را بشناسد و همراهان را هدایت نماید تا مسیر را بیابند.

راهدار کیست؟
راهدار کسی است که از راه طریقت دانایی نگهداری و راه طریقت دانایی را هموار می سازدتا راهدانان و همراهان مسیر را راحت تر دنبال کنند.

راهبان کیست؟
راهبان نگهبان و نظارت گر را ه طریقت دانایی می باشد که راه به بی راهه نرود و همیشه بیدار است.

راهبر کیست؟
راهبر کسی است که راه را می برد تا به مقصد واقعی برساند و به معنای هدایت گر است

مکان تمرینی طریقت چه نام دارد؟
مکان تمرینی ما در طریقت دانایی معبد نام دارد .همراه در معبد کانگ فو برای سالم سازی جسم و روح و هماهنگی تن و روان خود می کوشد و بدین منظور همراهان احترام خاصی به مکان تمرین خود دارند.

او تایمی به چه معناست؟
اوتایمی یک دایره سرخ است که در داخل آن دایره کوچک به رنگ سفید که مرکز یا هسته دایره می باشد قرار دارد.سفیدی رنگ دایره به معنای پاکی و قرمزی رنگ نشان خون انسانهاست که همه خونها یک رنگ است.ذهن من وتو فارغ از رنگ ها و نیرنگ هاست اگر آلودگی هست در اندیشه هاست.

قدرت در کانگ فو توآ برای چیست؟
در آماج کانگ فو قدرت آشتی است و انسانهای قدرتمند تجاوز گر نیستند بلکه هر چه ظلم وبیدادگری است در روح ضعیف انسانهاست.کانگ فو این راز را باز می کند و عدالتی هماهنگ بین جسم و روح به وجود می آورد.

فلسفه رکیما،شال و خط در کانگ فو چیست؟
رکیما نام شمشیر و تکنیکهای مربوط به آن است.شمشیر در طریقت دانایی پیام آور نور است نه خونچون تیغه شمشیر آغشته به خون شود حقایق دفن خواهد شد.اما پاکی شمشیر نور خورشید را انعکاس می دهد و تاریکی را نابود خواهد کرد.شال از دوران هخامنشی در ایران شروع شد و همه انبیا شال می بستند و از نظر فیزیولوژی یعنی آماده بودن از نظر علمی برای کنترل انرژی و از لحاظ فلسفه سه دور دور کمر بسته می شود به معنای پندار نیک در نهان،گفتار نیک در بیان و کردار نیک در عیان.خط مراحل ارتقا فنی همراهان است که بر سینه راست پیراهن او دوخته می شود و خط به معنای نوشتن تکنیکها در چینهای مغز برای به کار گیری نیروی فکری و موجی از تفکر مغز می باشد.

رنگ سیاه لباس همراهان طریقت دانایی به چه معناست؟
رنگ سیاه هیچ رنگی را در خود جز سفیدی و پاکی را قبول نمی کندو از لحاظ علمی درجه حرارت بدن را که همان انرژیاست کنترل می نمایدو لباس عزای جهل انسانی در کره ی زمین است.

فلسفه شالهای کانگ فو چیست؟
شال سفید به معنای صلح و پاکی و خامی است و رنگ سرخ آن نشانه خون سرخ است.شال سبز به معنای رویش و جوانه زدن است در فضای نیروهای فیزیکی تن.شال قهوه ای به معنای سوختن و پختگی در طریقت است.شال مشکی به معنای عبور از مرز تا ریکی ها ی زمان وخلق حرکات جدید بر مدار های هندسی تن.شال قرمز به معنای خون سرخ انسانهاست.و مرحله دکترا در دانشکده انشاء تن و روان می باشد.

چرا در طریقت دانایی به سر ضربه وارد نمی کنند؟
چون سر منبع انرژی و پایگاه تفکر انسانی است. و ضربه زدن به آن موجب قطع و اختلال امواج مغز و مدار های درونی آن می شود.

آیا کانگ فو توآتنها یک ورزش رزمی است؟
خیر کانگ فو توآ هنر رزمیدن و اجرای تکنیک های دست و پا نیست،هنر انسانیت است،هنر زیستن،منطقی اندیشیدن،منطقی گریستن به مسائل اجتماعی اقتصادی و سیاسی دوران است.

کیست انسان؟
انسان شاهکار هستی است و در حریم او همه چیز ناچیز است.اندیشه آدمی از واقعیت و پیوند دادن او با حقیقت است انسان شاهکار حقیقت است. انسان را باید در حریم معنویت جستجو کرد.

تو آ
[HIGHLIGHT=#f2f2f2][FONT=System]It's nice to be important,But it's important to be nice  
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 98
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵, ۳:۵۱ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط amiraghazadeh »

سلام دوست عزیز
اسم اصلی کانگ فو توآ است نه کانگ فو توآ21 که سبک اصلی توسط استاد ابراهیم میرزائی پایریزی شده
این سبک از کانگ فو دارای 7 خط هست و نه بیشتر
سبک های زیادی از روی این سبک پایه ریزی شده اند که هیچ کدام دارای تکنیک های منحصر به فرد سبک اصلی و مادر نیستند
در ضمن بسیاری از کسانی که این سبک رو کار کردند نیز خط ها وتکنیک های زیادی رو اضافه کردند که حاصلی جز دودستگی بین کانگ فو کاران نداشت
پس به جای تبلیغ سبک های غیر اصلی بهتر است که سبک مادر را حفظ کنیم
با تشکر
توآ
امام علي(ع)
پارسيان اگر اراده كنند ستارگان را به زمين كشند
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۱:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

من خودم کونک فو توا کار ميکنم سبک پروفسور ميرزايي متاسفانه سبک ها زياد هستند و بايد هماهنگ بشند تا اين ورزش ملي حفظ بشه و به دنيا معرفي بشه اکثر قهرمانان ابتدا از کونک فو توا شروع کردند
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 141
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۷, ۹:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 191 بار
سپاس‌های دریافتی: 246 بار

پست توسط AHMN »

سلام جناب m.schumacher
فقط جهت عرض ادب و تشکر از اطلاعات شما در مورد کانگ فو توا، دارم مينويسم .
هر چند در بيان و نوشتن اسم کانگ فو هيچ تغييري در انجام اين ورزش کهن پيش نمي آيد اما کانگ فو صحيح است و جهت خالي از لطف نبودن قضيه دو سوال ميپرسم خواهشمند است در صورت امکان پاسخ فرمائيد. کليه اطلاعات تايپ شده شما صحيح است لطفاً بفرماييد پسوند 21 از کجا اضافه شده و طبق اطلاعات ناقصي که من دارم منبع و سبک کانگ فو حتي از قبل از اينکه سبکهاي موجود در هفت خط اول کانگ فو بوجود بيايد از معابد شائولين و بصورت سبکهاي متفرق جمع آوري شده ( البته اسامي سبکها از ذهن حقير پاک شده درصورت امکان راهنمايي فرمائيد) لطفاً بفرمائيد منشع ايراني بودن کانگ فو از کجاست
قبلاً از اطلاعات شما سپاسگزارم با احترام
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ مرداد ۱۳۸۷, ۲:۱۸ ق.ظ

پست توسط faride-2 »

به عنوان يك رزميكار فكرميكنم از سبكهايي كه امروزه به نام كونگ فو توا تعليم داده ميشوند تنها همان سبك سنتي ميرزايي قابل اعتماد و بدردبخور باشد.با خروج استاد ميرزايي از كشور اين ورزش رزمي ملي نيمه كاره موند و بعضي شاگردان استاد اقدام به ايجاد سبكهاي جديدي براساس توا كردند كه باعث پراكندگي و چنددستگي و حتي از ميان رفتن بعضي تكنيكهاي اصيل شد.درباره اينكه از 4000 سال قبل از ميلاد در ايران ايجاد شده بايد بگم هنر رزمي كونگ فو از معبد شائولين در چين منشا گرفته توسط بودهيدهارما_هرچند گفته ميشود احتمالا ايشان ايراني بوده اما در چين او را يك هندي ميشناسند_ابداع شده و در سالهاي قبل از انقلاب ابراهيم ميرزايي كه از بهترين نيروهاي كماندويي و چترباز ارتش بود به تايوان اعزام شد تا اين هنررزمي را فرابگيرد و با اموختن ان واردا يران كند.اين سبك با نام كونگ فوتائو و سپس كونگفوتوا در ايران اموزش داده شد و طرفداران زيادي پيدا كرد كه حتي باعث دشمني سبكهاي رزمي ديگر مثل كاراته شد.اما اينكه خود استاد ميرزايي كونگفو توا را براساس چه سبكي ايجاد كرد نميدونم_ميدونيد كه كونگ فوي چيني يا ووشو بيش از400 سبك داره!
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”