ناکامی ایران در المپیک!!!!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

محرمانه : هشت دلیل ناکامی ایران در المپیک پکن اعلام شد!!!

پست توسط babak81 »

محرمانه : هشت دلیل ناکامی ایران در المپیک پکن اعلام شد!!!
در پی کسب نتایج ضعیف کاروان ورزشی ایران در المپیک 2008 پکن، کمیته محرمانه ای، طی نشستی با حضور مسوولان ارشد ورزش کشور، به بررسی علل این مساله پرداخته و گزارش نهایی خود را تنظیم کرده است.

این گزارش، هنوز منتشر نشده ولی خبرنگار عصرایران، نسخه ای از آن را به دست آورده است که حاوی واقعیت های شگفت انگیزی است.
متن کامل این گزارش به شرح زیر است:

البته واضح و مبرهن است که در المپیک چین، همان طور که ریاست محترم سازمان تربیت بدنی هم گفته اند، شاهد ناکامی نبوده ایم و اتفاقا اعضای کمیته ملی المپیک که در هفته های اخیر در پکن بوده اند، به صراحت گفته اند که آنجا خیلی بهشان خوش گذشته است. با این حال از آنجا که پاسخگویی بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت ماست، علل مدال نیاوری فقط 53 نفر از اعضای کاروان المپیک ایران به شرح زیر اعلام می شود، جهت ثبت در تاریخ:

1- بررسی های ما یک واقعیت تکان دهنده را نشان داد و آن هم جابجایی المپیک 2004 و 2008 با یکدیگر بوده است. انصافا اگر المپیک 2004 امسال برگزار می شد، ما هم می توانستیم همان 6 مدالی که بچه ها در آتن 2004 گرفتند را بگیریم ولی دست هایی در کار بود که این دو با یکدیگر جابجا شوند تا فقط یک سوم مدال های قبلی را بگیریم.

نکته امنیتی: روابط مشکوک اصلاح طلب نماهای معلوم الحال با کمیته بین المللی المپیک به طور جدی بررسی شود.

2- طرف های مقابل ما، با آدم های قوی تری آمده بودند و این اصلا جوانمردانه نبود، آن هم در المپیکی که باید مظهر برابری و دوستی و صلح باشد.

3- آرم المپیک خیلی پیچ در پیچ است و حواس بچه ها را بدجوری پرت می کرده. اگر به جای آن پنج حلقه مزخرف، چهار تا خط صاف می کشیدند، آن وقت می دیدید بچه های ما چه غوغایی به راه می انداختند.

4- همه کسانی که ما را بردند، از دم دوپینگ کرده بودند نامردا! فقط حریفان مراد محمدی و هادی ساعی دوپینگ نکرده بودند که دیدید چه به روزشان آوردیم.

5- راستش را بخواهید در خیلی رشته ها می توانستیم برنده شویم و مدال بگیریم اما عمداً دستمان را رو نکردیم تا در المپیک 2012 لندن همه را غافلگیر کنیم و الا اگر می خواستیم می توانستیم همه مدال ها را درو کنیم. این یک تاکتیک بود!

6- استکبار جهانی همچنان مانع از برگزاری مسابقات برخی رشته های مهم در المپیک است زیرا می داند که اگر این رشته ها راه بیفتد باید خودش برود بوق بزند. اگر رشته های زوو، یه قل دوقل، قایم باشک، عمو زنجیرباف! بله؟، گل کوچیک توی کوچه بن بست و ... المپیکی شوند، مقام اول المپیک روی شاخمان است.

7- دست برخی جریانات سیاسی در کار بود که نگذارند ما آنطور که باید و شاید مدال بیاوریم. از جمله همانهایی که پارسال زمستان به ترکمنستان گفتند گاز رو قطع کنید، این بار هم به چینی ها گفتند مدال ندهید. واقعا نمی دانیم این هاشمی رفسنجانی از جان ما چه می خواهد؟ خاتمی هم با آن بنیاد بارانش خیلی مقصر است که ما نمی خواهیم زیاد وارد جزییات شویم. قالیباف هم که دیگر شورش را درآورده و اصلا یکی از عوامل اصلی شکست های ما در پکن همین آدم است. علی لاریجانی هم که فقط بگذارید حرف های قلنبه سلنبه بزند. این محمد البرادعی هم که با آن گزارش های دوپهلویش اعصاب همه را خرد کرده است. خاویر سولانا هم که معلوم نیست کدوم وریه؟ آخه برادر من اگر آدم بدی هستی چرا ریش می گذاری، اگر هم آدم خوبی هستی چرا این همه علیه ما پرت و پلا می گی؟ راستی داشت رحیم مشایی از قلم می افتاد که با حرف های جنجالی اش، درست در زمانی که بچه ها داشتند به میدان می رفتند، روحیه شان را تضعیف کرد والا ما که 20-10 تا مدال رو همان روز اولی می توانستیم بگیریم.

8- علل دیگری هم وجود دارد که آنقدر روشن است که دیگر نیازی به ذکرشان نیست مثل ضعف داوری که معلوم بود عرب ها داورها را خریده اند، کج بودن زمین و بدی آب و هوا و ...

در پایان پیشنهاد می شود ضمن مجازات همه عوامل شکست که در بند 7 به آنها اشاره شد، طی مراسم ویژه ای از علی آبادی، قراخانلو، کفاشیان و سایر عواملی که ما را در تهیه و تنظیم این گزارش و کسب دو مدال المپیک یاری کردند، تقدیر و تشکر به عمل آید به ویژه اینکه طبق نظر کارشناسان، مدال برنز کشتی و مدال طلای تکواندو، مهم ترین مدال های المپیک هستند و بقیه مدال ها ارزش چندانی ندارند و آدم باید دلش پاک باشد.
در ضمن در این چند روز گذشته، به عزیزان مسوول ورزش مملکت خیلی بدو بیراه گفته اند که جا دارد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت بزرگ ایران از همه این عزیزان به ویژه از آقای علی آبادی عذرخواهی نمایند.

منبع عصر ایران
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

استعفا هيچ وقت عاقلانه نيست و مسوولان ما هم که همه شون عقل کل هستن پس کلا استعفا منتفيه، خيال همه راحت
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 بهمن 1385, 2:43 am
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

پست توسط F-14 Fan »

جناب babak81 -
محمود معزي‌پور سرمربي تيم ملي كشتي در سال 1982 بود كه تيم ايران در جهاني كانادا هيج مدالي نگرفت.
شما به سال 1985 اشاره كرديد. يعني همان سالي كه حسن محبي به سرود امريكا بئ احترامي كرده و در نتيجه مدال نقره خود را از دست داد.
ايا سال 1985محمود معزي‌پور سرمربي تيم ملي ايران بود؟
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

پست توسط Hadi1001 »

dr_mehdi57 نوشته شده:استعفا هيچ وقت عاقلانه نيست و مسوولان ما هم که همه شون عقل کل هستن پس کلا استعفا منتفيه، خيال همه راحت

فکر می کنید با استعفا کارا درست می شه بدتر هم می شه
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

گزارش "تابناک" به عنوان گزارش اول وزارت خارجه اسرائيل انتخاب شد!

خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا):وزارت امور خارجه اسرائيل با استقبال ويژه از مطلب سايت تابناک تحت عنوان"آقاي علي‌آبادي، فکر نمي‌کنيد وقت رفتن است؟!" اين گزارش را به عنوان گزارش اول بخش گزارش هاي روزانه سايت رسمي وزارت امورخارجه اسرائيل منتشر کرد!


به گزارش ايرنا ، سايت رسمي وزارت امورخارجه اسرائيل از روز 24 اگوست(3 شهريور) مقاله اي را تحت عنوان"چرا باوجود صرف هزينه هاي مالي زياد، ورزشکاران ايراني در پکن پيروز نشدند؟ " دربخش گزارش هاي روزانه خود منتشر کرد که در آن با ذکر اين جمله که "ابتدا اين گزارش تارنماي خبري تابناک را بخوانيد:"عينا گزارش سايت تابناک تحت عنوان "آقاي علي‌آبادي، فکر نمي‌کنيد وقت رفتن است؟!"را به طور کامل منتشر نمود!
وزارت خارجه اسرائيل درتکميل مطالب سايت تابناک نوشت:" تا اين جا نوشته تابناک بود. ولي از جوان ايراني که روحيه او را سرکوب مي کنند(!)، خواسته هايش را فرو مي نشانند (!)و به جاي فراگيري آخرين شيوه هاي رقابت، مي کوشند او را فردي نمازخوان و مذهبي بار آورند (!) و شب مسابقه او را به مراسم روضه خواني و نوحه سرائي مي کشانند(!)، چه انتظاري جز اين مي توانند داشته باشند؟هنگامي که جوان ايراني را از هرگونه تماس(!) و گفتگو با دختران ورزشکار خارجي محروم مي سازند(!)، جز اين چه انتظاري مي توان داشت؟"
گزارش تابناک در شرايطي به عنوان گزارش نخست سايت وزارت خارجه اسرائيل انتخاب مي شود که روز 21 اگوست (31 مرداد) يکي از گزارش هاي خبرگزاري مهر تحت عنوان "تحليل خبرگزاري مهر ازيک ناکامي: المپيادي با شناسنامه ايراني، بي هيچ نشان ايراني"به عنوان مطلب اصلي ستون در يک نگاه سايت وزارت خارجه اسرائيل استاده شده است.
تا لحظه مخابره اين خبر مطالب سايت تابناک و خبرگزاري مهر در صفحه اصلي سايت وزارت خارجه اسرائيل قابل مشاهده هستند.


[External Link Removed for Guests]

----------------------------------------------------------------

جناب babak81 بهتر است اگر راجع به یک مساله قصد اضهار نظر داشته و مایلید دوستان دیگر هم نظر بدهند در یک مکان این کار صورت گیرد.

شما در انجمن ورزش سه تاپیک

1- ناکامی ایران در المپیک!!!!
2- رسوایی المپیک/ این بار به جای دادکان عذرخواهی نکنید!
3- محرمانه : هشت دلیل ناکامی ایران در المپیک پکن اعلام شد!!!

را که همگی دارای یک مظمون می باشند را ایجاد کردید.

از مسولین سایت تقاظا دارم این تاپیکها را ادغام نمایند و جلوی بی نظمی و پستهای نامربوط را بگیرند.

با تشکر
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 42
تاریخ عضویت: دوشنبه 4 شهریور 1387, 6:19 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط behruzkhan »

فكركنم علت مدال نياوردن و پسرفت ايران در كشتي تامين نبودن ورزشكاران از نظر مالي بود.يك كشتيگير حرفه اي در حد تيم ملي بايد فقط كشتي بگيرد نه اينكه همزمان چند جاي ديگر هم كار كند و فكرش مشغول باشد.حتي تكواندوكاران و بوكسورها هم به اين موضوع اشاره كردند.حتي حسين رضازاده هم براي تامين زندگي مجبور به تبليغ بود.كشتي ورزش ملي ماست اگه كشتي گير غم نان نداشته باشد از تكواندوكار چيزي كم ندارد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

ضمن تشکر از مديران براي ادغام تاپيکها خوشحالم که بالاخره يک نفر يک حرفي راجع به علت زد و به حاشيه نپرداخت.

همانطور که دوست تازه وارد ما behruzkhan گفتند در دنيايي که ورزش بصورت حرفه اي اداره مي شود انتظار تنها از دولت براي کمک مالي به ورزش بيجا است. يک ورزشکار حرفه اي بايد درآمد زندگيش از ورزش تامين شود و تنها دغدغه و خاطرش انجام کار خود که همانا ورزش کردن است باشد.
اما همانطور که مي دانيد در ايران تنها مقداري در فوتبال مي توان با ورزش تنها درآمد زندگي را تامين کرد و آن هم به دليل حرفه اي نبودن ورزش است. در ايران سرمايه گذاري بخش خصوصي در ورزش کم بوده و سرمايه گذاران توانايي کسب درآمد از طريق ورزش را ندارند که البته علل گوناگوني دارد که از جمله کمبود قوانين حمايتي و دخالت دولت در ورزش مي باشد.

در جايي که دولت به يکسري از ورزشها و يا باشگاهها کمک بيشتري مي کند ولي ساير ورزشها با پول کمتري بايد کارنند نواقصي بوجود مي آيد، همچنين يک باشگاه خصوصي ممکن است نتواند با باشگاهي دولتي رقابت کند.

البته يک جنبه حرفه اي نبودن ورزش به پول و سرمايه مربوط مي شود و ممکن است جوانب ديگري را نيز درنظر گرفت. از جمله اينکه در ايران يک ورزشکار موفق و حرفه اي هم مي خواهد داراي تحصيلات عاليه بوده و تا آنجا که امکان دارد به تحصيل نيز بپردازد که يک بخش از اين قضيه غير مستقيم به همان کسب درآمد در آينده مربوط است اما بخشي بخاطر محيط ايران است. در کشورهايي که ورزش درآنها بصورت حرفه اي دنبال مي شود در حقيقت همه چيز حرفه اي است؛ حتي درس خواندن و تحصيل، اما در ايران به دلايل گوناگون يک انسان مجبور است يا اينکه خود مي خواهد که با يک دست چند هندوانه بردارد که نتيجه اين مي شود که همه مي بينيم.

نبود ورزش حرفه ای است که سبب می شود ما در والیبال نوجوانان قهرمان جهان و در جوانان سوم جهان شویم اما در بزرگسالی ...
زیرا ما توانایی تامین درآمد و آینده این تیمها و نیز سایر کسانی که این تیم از بین آنان انتخاب شده است را نداریم و بر اثر گذشت زمان این تیم را از دست می دهیم.
در ایران تنها کسانی که به اوج قهرمانی برسند می توانند امیدی داشته باشند که شاید از طریق ورزش و تشویقات و مسائل جنبی ورزش به تامین زندگی خود بپردازند و بنابراین کسی بصورت حرفه ای رو به ورزش نمی آورد و همواره نگاهی به سایر امور دارد.

ما يک ضعف هم که داريم آن است که ورزشکاران موفق خود را نيز زود از عرصه قهرماني از دست مي دهيم و حتي زماني که جايگزينان مناسبي نيز براي آنان نداريم آن ورزشکار به علل مختلف و از جمله آسيب ديدگي صحنه ورزش را ترک مي کند.

در پايان اين نکته را هم در نظر بگيريد که نگاهي اجمالي به جدول رده بندي مدالها نکاتي جالب در بردارد که بهتر است به آنها هم توجه کرد.

1- کشور پرتقال که کشوري اروپايي و با ساختارهاي نوين است نيز تنها يک مدال طلا و يک نقره بدست مي آورد.
2- کشوري مثل هند با آن جمعيت زياد تنها يک پله بالاتر از ايران قرار دارد.
3- ما با کسب 3 طلا اکنون در رده 28 قرار داشتيم.
4- ساير کشورها به تناسب نصف مدالها را بانوان بدست آورده اند.

و ساير نکاتي که دوستان مي توانند با نظري به اين جدول مشاهده نمايند که همه آنها قابل تحليل است.

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

خبرگزاري فارس روز گذشته خبري مبني بر نشست خصوصي رئيس سازمان تربيت بدني و روئساي فدراسيون هاي المپيكي بر روي خروجي خود فرستاد كه پس از ساعتي مهم‌ترين بخش آن حذف شد، اما روزنامه كيهان بدون توجه به اين مسئله، خبر كامل را درج كرد.

به گزارش خبرنگار ورزشي تابناك، در شرايطي كه به نظر مي‌رسيد قرار نيست تحت هيچ شرايطي جزئياتي از نشست خصوصي محمد علي‌آبادي رئيس سازمان تربيت بدني با جمعي از روئساي فدراسيون‌هاي شركت كننده در المپيك پكن منتشر شود، خبرگزاري فارس ساعت12:59روز يكشنبه 4 شهريورماه سال جاري، بر روي خروجي خود خبري را با استناد به گفته‌هاي بهرام افشارزاده رئيس فدراسيون وزنه‌برداري و يكي از اعضاء حاضر در اين نشست، منتشر كرده بود كه بخشي از جزئيات اين نشست را بازگو كرده بود. در متن اين خبر آمده بود:


"در سازمان تربيت بدني برگزار شد؛
جلسه خصوصي علي آبادي با روساي فدراسيون‌ها


روساي فدراسيون هاي شركت كننده در بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيك با رئيس سازمان ورزش به طور خصوصي ديدار كردند.
به گزارش خبرگزاري فارس، كسب يك مدال طلا در تكواندو و يك مدال برنز در كشتي آزاد المپيك، هرگز نتيجه اي قابل قبول براي مردم و رسانه هاي گروهي محسوب نمي شود.
ناكامي ورزشكاراني چون حميد سوريان، احسان حدادي، رضا يزداني و همچنين ضعيف ظاهر شدن تيم هاي كشتي آزاد، فرنگي، جودو، وزنه برداري و... از جمله اتفاقاتي بود كه مردم در روزهاي اخير همواره علت آن را جستجو كرده و منتظر واكنش سازمان تربيت بدني نسبت به اين ناكامي بزرگ هستند.
در اين راستا روز جمعه گذشته جلسه اي خصوصي با حضور روساي فدراسيون ها در سازمان تربيت بدني برگزار شد كه از جزئيات آن اطلاعات كاملي در دست نيست؛‌ اما شنيده مي شود به زودي بيانيه اي در رابطه با نتايج به دست آمده صادر خواهد شد.
بهرام افشارزاده رئيس فدراسيون وزنه برداري كه يكي از حاضران در اين جلسه بود به خبرنگار فارس گفت: اين يك جلسه خصوصي بود كه در مورد مسئله خاصي تصميم گيري نشد."

اما در متن خبر كيهان كه خبر كامل خبرگزاري فارس بوده، آمده است:

"علي آبادي در جلسه خصوصي با روساي فدراسيون ها: نتايج به دست فراموشي سپرده مي شود!

روساي فدراسيون هاي شركت كننده در بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيك با رئيس سازمان ورزش به طور خصوصي ديدار كردند.
كسب يك مدال طلا در تكواندو و يك مدال برنز در كشتي آزاد المپيك، هرگز نتيجه اي قابل قبول براي مردم و رسانه هاي گروهي محسوب نمي شود.
دراين راستا روز جمعه گذشته جلسه اي خصوصي با حضور روساي فدراسيون ها در سازمان تربيت بدني برگزار شد كه از جزئيات آن اطلاعات كاملي در دست نيست؛ اما شنيده مي شود به زودي بيانيه اي در رابطه با نتايج به دست آمده صادر خواهد شد.
بهرام افشارزاده رئيس فدراسيون وزنه برداري كه يكي از حاضران در اين جلسه بود به خبرنگار فارس گفت: اين يك جلسه خصوصي بود كه در مورد مسئله خاصي تصميم گيري نشد. فقط از فدراسيون ها خواسته شد همبستگي خود را حفظ كنند تا رفته رفته اين نتايج نيز به دست فراموشي سپرده شود.
اخراج شده
پست: 52
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 تیر 1387, 10:33 am
محل اقامت: new_arash_1370@yahoo.com

پست توسط arash banikarim »

افشار زاده گفته از فدراسيون ها خواسته همبستگيي رو حفظ كنن تا اين نتايج هم فراموش بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدايا كجا زندگي ميكنيم؟عوض استعفا ميخوان همبستگيشونو حفظ كنن تا نتايج فراموش بشه!!؟؟
واقعا متاسفم!نميدونم چي بگم؟!!
هرچند دولت نهم هست ديگه تعجبي نداره.....
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

آيا نقادي صداوسيما تاريخ انقضا دارد؟!
شب گذشته، ويژه برنامه المپيك پكن، ميزبان محمد رضا يزداني، رئيس‌ فدراسيون كشتي، محمد رضا دليريان مدير تيم ملي كشتي فرنگي و محمود معزي‌پور، سرمربي تيم ملي كشتي آزاد بود تا صدرنشينان كنوني كشتي ايران، بار ديگر به دفاع از عملكرد خويش بپردازند و به نوعي، زمينه توجيه نتايج ورزش نخست ايران در پكن فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ورزشي «تابناك»، يزداني همچون سال اخير، نخست عملكردش را در واليبال بازگو كرد تا به اين ترتيب، يادآوري كرده باشد با دوره طولاني كه به وي در اين رشته فرصت داده شده، توانسته واليبال را متحول سازد و بدين لحاظ، تلويحا خواستار زمان براي بهبود وضعيت كشتي شد.

او به گونه‌اي سخن گفت كه انگار كشتي ايران همچون واليبال، زيرساخت چندان محكمي نداشته و از كار پايه‌اي در كشتي سخن به ميان آورد.

يزداني خرم بار ديگر مدعي شد: برنامه‌ريزي تداركاتي فدراسيون براي كشتي‌گيران ايران كامل بوده و ملي‌پوشان كشتي، بخت لازم را براي مدال‌‌آوري ندارند.

در ادامه تصاويري از رئيس سازمان تربيت‌ بدني به نمايش درآمد كه علي‌آبادي تأكيد مي‌كند به كشتي‌گيران گفته‌ايم برويد، كار كنيد و در هر چهارده وزن مدال بگيريد.

همچنين معزي‌پور در اين تصاوير مدعي شد: همه كارشناسان گفته‌اند تيم ملي كشتي ايران، تيمي نبوده كه برود و در المپيك پكن مدال‌آور باشد! كه البته تحليل‌هاي بيشتر كارشناسان پيش از المپيكف صددرصد در تقابل با نظر معزي‌پور بود. معزي‌پور در اين باره‌ كه آب پاكي را ريخته است، به خبرنگار شبكه سه گفت: آب پاكي را هميشه شما مي‌ريزيد و مسائلي را براي كشتي‌گير درست‌ مي‌كنيد كه خودش را روي تشك باور نكند.

همچنين تصاويري از معزي‌پور پس از شكست ميثم مصطفي جوكار پخش شد كه درباره باخت جوكار گفت: يكي تضعيف روحيه مي‌شود و ديگري هم روانش مريض است؛ تمرينش بيست است، اما در مسابقه نه.

پس از آن تصاويري ديگر از بازگشت كاروان كشتي به ايران نشان داده شد كه معزي‌پور، حرف خود را مبني بر مريض بودن روان جوكار پس مي‌گيرد و بدين شكل، تناقض گفتار و رفتار سرمربي تيم ملي كشتي آزاد به تصوير كشيده شد.

در ادامه پخش تصاوير آرشيوي شبكه سه سيما، تصاويري از اعزام كاروان كشتي ايران به المپيك پكن پخش شد كه در آن يزداني خرم تأكيد داشت، ايران را در جهان با كشتي مي‌شناسند و از به دست آوردن مدال طلا سخن به ميان آورده بود كه دليريان نيز در ادامه كلام يزداني‌خرم، با صراحت بيشتر از كسب مدال يك تا سه مدال، تنها در كشتي فرنگي، خبر داده بود.

در ادامه اين برنامه، دوربين به استوديو بازگشت تا جواد خياباني با لحني تند از معزي‌پور بپرسد كه آيا حرمت كشتي ايران، يك مدال برنز بود و ديگر آن كه چرا معصومي نتوانست دو ثانيه نتيجه بازي را حفظ كند؟
در اين باره معزي‌پور نيز به متغيرهاي فراواني كه در نتايج تأثيرگذار است، اشاره كرد و اين‌كه معصومي اين كشتي‌گير را دو ماه پيش برده بود!

در اين ميان، خياباني يادآور مي‌شود كه كادر فني دو ماه پيش، قول چهارده مدال را داده بود، اما يزداني‌‌خرم به ميان حرف خياباني وارد و مدعي مي‌شود كه پيش‌بيني چهارده مدال را نكرده، اما فدراسيون ‌مدال‌آوري يزداني، ابراهيمي، معصومي، محمدي و تقوي را پيش‌بيني كرده بود!

مجري ويژه ‌برنامه المپيك نيز در همين باره، اين پرسش را مطرح كرد: چگونه مي‌شود، يزداني سال گذشته برابر ده هزار آذربايجاني و رئيس‌جمهور اين كشور، حريف آذربايجاني‌اش را شكست مي‌دهد، اما در المپيك نمي‌تواند همين كار را تكرار كند كه معزي‌پور با لحني خاص گفت: پرسش‌هاي سختي مي‌پرسيد!

معزي‌پور در ادامه با رد عدم آمادگي بدني كشتي‌گيران آزادكار، اين موضوع را كه در روزهاي پاياني اردوهاي آماده‌سازي يكي از ملي‌پوشان در آغاز تمرينات، گفته است كه من مي‌روم براي خودم بدوم و مشخص شده كه از اردوي تيم ملي خارج شده و نيز در پاسخ به اين پرسش كه اين موضوعات چگونه رقم خورده است، تلويحاً آنها را تأييد كرد و دلايل فني همچون ريلكس بودن بازيكنان را براي اين رخداد يادآور شد!

خياباني ادامه بحث را با دليريان، مدير تيم ملي كشتي فرنگي پيگيري كرد و از او پرسيد: چرا حميد سوريان بايد از كشتي گير روسيه بترسد، اما كشتي‌گير روسيه از سوريان، دارنده سه عنوان قهرماني جهان نمي‌ترسد؟

دليريان نيز در آغاز سخنان خود، با رد اضافه وزن سوريان و اشاره به اين كه او تنها براي وزن‌كشي سيصد گرم وزن كم كرده بود، خاطرنشان كرد: نمي‌توان گفت حميد سوريان و ديگر كشتي‌گيران اشتباه نكردند، اما قطعاً كم‌فروشي نكرده‌اند.

او همچنين در ادامه، اين شكست‌ها را اينچنين با مشكلات روحي و رواني ملي پوشان مرتبط كرد و پس از آن، آنها را به جامعه جوان ايران تسري داد و اظهار داشت: من در دهكده المپيك، ديدم كه ورزشكاران ايران هيچ‌كدام با هم سلام نمي كردند و شاداب نبودند و اين به كشتي مختص نمي‌شد و بچه‌ها يك حالت خاصي داشتند!
اين هم چيزي است كه به جامعه بازمي‌گردد؛ پهلوانان ما نماد جوانان ما هستند؛ رفاقت‌ها و دوستي‌ها هم در جامعه زودگذر است، يعني صميمانه نيست!

در اين لحظه، خياباني در انتقاد به اين طرز بيان معزي‌پور، اين گفته دليريان را رد و تأكيد كرد: شرايط جوانان ايران بدين شكل نيست تا يزداني خرم مجبور به اصلاح گفتار دليريان شود.
در ادامه اين نشست نيز توجيهات متعددي براي شكست ها مطرح شد، اما در مجموع بايد پرسيد چه مشكلي پيش آمده كه امروز كشتي ايران با اين توجيهات، درصدد پشت سرگذاشتن توفاني است كه در پي ناكامي به راه افتاده است.

اما كار به اينجا پايان نيافت و عصر روز جمعه، بار ديگر، كادر فني تيم‌هاي ملي كشتي، متشكل از سيم‌خواه، سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي، محمدرضا دليريان، مدير تيم ملي كشتي فرنگي و محمود معزي‌پور، سرمربي تيم ملي كشتي آزاد به استوديو چهارده آمدند تا با همكاري بهمن ميرزايي و فردين‌ معصومي، به دفاع از عملكردشان بپردازند.

در آغاز اين نشست، سيم‌خواه با اشاره به كارنامه‌اش و نيز ‌با بيان اين مطلب كه زمان كافي براي توجيه شكست‌ها وجود ندارد، با تذكر خياباني اين گفته خود را اصلاح كرد و به كمبود زمان براي براي دلايل فني شكست اشاره نمود!
در ادامه نيز اظهارات ضد و نقيضي از سوي حاضران مطرح شد كه هر يك پاسخ‌هاي خاص خود را دريافت كرد تا سرانجام، كشتي نتواند توپ شكست‌هايش را در زمين ديگري بيندازد.
اينها همه در حالي است كه آمارهاي متعدد فني و آماده‌سازي كه توسط مجري برنامه زير سؤال رفت، نتوانست به عنوان دلايل قانع‌كننده‌اي براي شكست‌هاي كاروان ايران به شمار رود.

همچنين سيم‌خواه با اشاره به باخت برخي از قهرمانان المپيك و جهان، تأكيد كرد: توقع مردم بيش از اندازه بالا رفته است؛ اصلاً نتايج كشتي ايران فاجعه نيست!... كشتي ايران هنوز به حرفه‌اي‌گري نرسيده است!
حتي فردين معصومي، در ادامه، مسائل ديگري همچون كمبود برنامه‌هاي كشتي در تلويزيون را دليل شكست عنوان كرد كه با پاسخ مجري تلويزيون ديگر به آن ادامه نداد.

در اين ميان، سيم‌خواه به دلايلي همچون تغيير متعدد رؤساي فدراسيون‌ كشتي در چند سال اخير اشاره كرد و ادامه اين روند را عامل ضربه خوردن به كشتي خواند تا از يزداني خرم حمايت كرده باشد و در ادامه تأكيد كرد: هنگامي كه آقاي خادم، رئيس فدراسيون شدند و به آقاي مارتينتي خبر رسيد، ايشان گفتند: كي عوض مي‌شود!

ادامه گفته‌هاي سيم‌خواه با كلام خياباني همراه شد كه اظهار داشت: عذر مي‌خواهم آقاي سيم خواه، شما داريد مغلطه مي‌کنيد.
رضا سيم‌خواه اما در پاسخ به پرسش‌هاي خياباني، مباحث ديگري را نيز مطرح کرد که ارتباطي به موضوع نداشت. سيم خواه که عصباني شده بود، گفت: مگر آقاي مهدي رستم پور چند ساله است که درباره کشتي سخن مي‌گويد؟ ايشان تا چند سال پيش، عکس کشتي‌گيرها را جمع مي‌کرده است.

بلافاصله جواد خياباني گفت: آقاي سيم‌خواه، شما «مارتين اسکورسيزي» کارگردان معروف آمريکايي را مي‌شناسيد؟ ايشان هم عکس ستارگان سينما را جمع‌آوري مي‌کرد، اما امروز از بزرگان سينماي دنياست. ضمناً مگر در دانش مهدي رستم پور ترديدي است؟!

سيم‌خواه بحث مجله دنياي کشتي به سردبيري رستم پور را پيش کشيد که همچون بقيه اظهاراتش، ارتباطي با موضوع نداشت و سپس به خياباني گفت: شما حرف آقاي رستم پور را باور مي‌کنيد، ولي حرف من را باور نمي‌کنيد، كه جواد خياباني با تذکر جدي به او براي توهين نكردن به اشخاص، خواستار پاسخگويي مستقيم به پرسش‌ها شد.
سپس محمد طلايي، مربي سابق تيم ملي كشتي روي خط آمد و گفت: معزي پور و صنعتکاران بودند که نام من را خط زدند. معزي پور گفت: مهدي تقوي مي‌خواست فقط خودم کنارش باشم! بلافاصله خياباني گفت: اما مهدي تقوي گفته: اگر قهرمان مي‌شدم، مدالم را مي‌آوردم مي انداختم دور گردن محمد طلايي.

فردين معصومي نيز گفت: من هم همچون همه اعضاي تيم، در نامه‌اي که براي فدراسيون نوشتيم، خواستار حضور محمد طلايي بودم، اما متاسفانه اين امر صورت نپذيرفت.

كفاشيان نيز در بخش ديگري از برنامه روي خط آمد و با رد حضور كارمندان سازمان تربيت ‌بدني و كميته ملي المپيك با ID CARD در المپيك، علت حضور نيافتن مربيان بيشتر كشتي در المپيك را محدوديت سهميه‌هاي ايران خواند.

آيا واقعيت شكست ايران، آن‌گونه كه دليريان مدعي است، برقرار نكردن دوستي‌هاي پايدار در سطح جامعه است و كشتي‌گيران، كادر فني و مديريت فدراسيون مبري از هر تقصيري هستند؟ پس علل اين شكست‌ها چيست و چگونه بايد براي رفع نقيصه‌هايي كه كشتي ايران را تا كمر برابر قدرت‌هاي كوچك جهان خم كرده، اقدام كرد؟

از سوي ديگر، اين پرسش نيز مطرح است كه نگاه انتقادي صدا و سيما به ورزش تا چه زمان ادامه خواهد داشت و آيا با فروكش‌ كردن فشار افكار عمومي، همان رفتارهاي گذشته رسانه ملي در برابر ورزش تكرار نخواهد شد؟

بايد منتظر بود و ديد تاريخ انقضاي نقادي سازمان صداوسيما درباره حوزه ورزش كشور در روزهاي آتي و همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان فرا مي‌رسد؟ مسلما رسانه ملي بايد از رخدادهايي كه در المپيك روي داد، درس بگيرد و با استمرار بخشيدن به انتقادات با روندي منطقي، پس از شكست‌ها براي كاهش فشار افكار عمومي دست به نقادي‌هاي سنگين و خلاف جهت تعريف‌هاي پيشن نزند تا بدين شكل، اعتماد عمومي را بيش از پيش به دست آورد.

منبع : تابناک
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

دستور رئيس‌جمهور براي بررسي نتايج دور از انتظار ورزشكاران در المپيك

به گزارش بازتاب آنلاین به نقل از دفتر امور رسانه هاي رياست جمهوري، متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به اين شرح است:
جناب آقاي مهندس علي‌آبادي
معاون محترم رئيس‌جمهور و رئيس سازمان تربيت بدني
سلام عليكم
گرچه طي سال‌هاي اخير مجموعه ورزشي كشور از حركتي شتابان و اصولي و رو به رشد برخوردار بوده است ولي نتايج دور از انتظار ورزشكاران در المپيك، بررسي دقيق علل و عوامل آن براي برنامه‌ريزي دقيق‌تر و جبران آن در آينده را ضروري ساخته است.
در حالي كه همه‌گونه امكانات براي پيشرفت ورزشي و فتح قله‌هاي قهرماني آماده شده است هماهنگي كامل با برنامه و تجميع و هم‌افزايي همه توانمندي‌ها، استفاده از ظرفيت‌هاي علمي و همه استعدادهاي كشور و حركت پايه‌اي، بيش از گذشته بايد مد نظر قرار گرفته و عملياتي شود و از ناهماهنگي‌ها و كارهاي غيرعالمانه و يا دخالت‌هاي غيرمسؤولانه و غيرتخصصي و تخريب‌هاي تبليغي و غيراخلاقي به طور جدي جلوگيري شود.
يادآوري مي‌نمايد كه متوسط استعداد جوان ايراني همانگونه كه در افزايش سهميه المپيك و در هفته‌هاي اخير در كاراته، واليبال و بسكتبال و روزانه در صدها عرصه علمي و فني و فرهنگي مشاهده مي‌كنيم شايسته حضور در ميادين بزرگ و افتخارآفريني مستمر است.
لازم است با تشكيل هيأتي متشكل از صاحبنظران و خبرگان و دانشگاهيان دلسوز و كارآمد نسبت به بررسي وضع موجود و رفع ضعف‌ها و موانع و ايجاد هماهنگي كامل بين بخش‌هاي گوناگون دست‌اندركار براي حضور درخشان‌تر در ميادين آينده اقدام و به صورت مرتب گزارش آن را به ملت شريف و اينجانب اعلام نماييد.
از خداوند متعال توفيق و سرافرازي همه دست‌اندركاران و جوانان برومند ايران اسلامي را مسألت دارم.
محمود احمدي‌نژاد

بازتاب آنلاین
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”