مرادي از داوري كناره‌گيري كرد !!!!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

مرادي از داوري كناره‌گيري كرد !!!!

پست توسط babak81 »

مسعود مرادي با ارسال نمابري به فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) از كانديداتوري قضاوت در رقابت‌هاي جام جهاني 2010 انصراف داد.

به گزارش ايسنا، مسعود مرادي پس از قضاوت ديدار تيم‌هاي القادسيه كويت - اوراواردز ژاپن در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا با ارسال نمابري به فدراسيون جهاني فوتبال از كانديداتوري قضاوت در رقابت‌هاي جام جهاني انصراف داد.

همچنين مرادي از حضور در ادامه‌ رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران نيز كناره‌گيري كرد.

اعتراض‌هاي صورت گرفته پس از بازي تيم‌هاي پرسپوليس و مس كرمان، [حاشيه‌هاي پس از بازي پرسپوليس و مس] تهديدات صورت گرفته عليه اين داور و انتقادات برخي كارشناسان داوري عامل اين تصميم اعلام شده است.

اين در حالي است كه مسعود مرادي براي شركت در آخرين دوره‌ انتخابي داوران جام جهاني 2010 امشب (جمعه 29 شهريور) از طريق پرواز تهران به وين و از وين به زوريخ عازم سوئيس مي‌شود تا انصراف خود را نيز به صورت كتبي به فيفا اعلام كند.

مرادي: امنيت خانواده‌ام را به خطر نمي‌اندازم

مسعود مرادي پس از اعلام انصراف از كانديداتوري رقابت‌هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي اظهار كرد: پيش از سفر به كويت نيز اعلام كرده بودم كه از جام جهاني انصراف خواهم داد. اما، شايد در آن زمان عده‌اي حرف من را شوخي گرفته بودند. در هر صورت با ارسال نمابري از كانديداتوري حضور در جام جهاني انصراف دادم و با آنكه حضور در اين رقابت‌ها بزرگترين آرزوي هر فردي است، اما من حاضر نشدم هر مساله‌اي را براي اين كار تحمل كنم.

وي افزود: امشب عازم سوئيس مي‌شوم تا به صورت كتبي نيز اين موضوع را اعلام كنم.

مرادي با اشاره به اعتراض‌ها و رفتارهاي كه پس از ديدار پرسپوليس و مس كرمان صورت گرفت، خاطرنشان كرد: اعتقاد دارم سازمان تربيت بدني به عنوان متولي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس علاوه بر موضوعات ورزشي بايد مسايل فرهنگي اين دو باشگاه را نيز پيگيري كند.

مصطفوي به عنوان مديرعامل باشگاه پرسپوليس در يك رسانه‌ عمومي من را به عنوان يك داور مستحق توهين و فحاشي دانسته است. من به كار خود اعتقاد دارم و هنوز مي‌گويم كه در بازي پرسپوليس و مس اشتباه نكرده‌ام. اما، حتي اگر داوري اشتباه نيز انجام دهد، بايد با سخنان نسجيده و بازي با احساسات مردم زندگي و وضعيت كاري او را به خطر انداخت؟ سوال من از "علي‌آبادي" اين است كه بر روي صحبت‌هاي مديرعامل باشگاه پرسپوليس نظارت كرده است يا نه؟

وي افزود: در اين مدت من و خانواده‌ام بسيار تهديد شديم. از تهديدات تلفني گرفته تا برخوردهاي فيزيكي در خيابان. البته بيشتر مردم به داوران لطف دارند اما، برخي نيز هستند كه تحت تاثير القائات قرار گرفته و واكنش نشان مي‌دهند.

مرادي افزود: تهديدات بسياري وجود داشت اما، من داور ضعيفي نيستم كه بخواهم به خاطر اين تهديدات كناره‌گيري كنم. كار نيمه تمامي داشتم و آن حضور در جام جهاني بود. اما، اكنون كه مي‌بينم عده‌اي براي رسيدن به اهداف خودحاضر به دست زدن به هر كاري هستند، من از حضور در جام جهاني انصراف مي‌دهم تا نشان دهم چنين شخصيتي ندارم. اي كاش براي قضاوت در جام جهاني كانديدا نمي‌شدم. چرا كه از همان زمان عده‌اي انتقادات خود را شروع كردند و با تفسير به راي شخصيت يك داور را زير سوال بردند.

وي افزود: جام جهاني از ليگ برتر ايران بسيار مهم‌تر است و اكنون كه از رقابت‌هاي جام جهاني كناره‌گيري كرده‌ام، طبيعي است كه در ليگ برتر ايران نيز قضاوت نخواهم كرد.

مرادي خاطرنشان كرد: با اين حال مسعود مرادي بايد به وظيفه‌اش در مقابل جامعه‌ بين‌المللي داوري عمل مي‌كرد و همين طور وظيفه‌اي كه نسبت به كشورش داشت. به همين دليل بود كه به كويت رفتم و آخرين قضاوت خود را به عنوان يك داور ايراني در بازي القادسيه كويت و اوراواردز ژاپن انجام داده‌ام كه خوشبختانه در پايان بازي مسئولان دو تيم و ناظر لبناني بازي نيز راضي بودند. در اين بازي براي القادسيه يك پنالتي گرفتم و يك بازيكن اوراوا را اخراج كردم. با اين حال نه از توهين و فحاشي خبري بود و نه از اعتراض. در هر صورت من وظيفه‌ام را انجام دادم و سعي كردم در آخرين قضاوتم چهره‌ي مثبتي از يك داور ايراني نشان دهم. همان طور كه در بازي‌هاي المپيك 2008 نيز همين كار را انجام دادم.

مسعود مرادي تصريح كرد: همانند جام جهاني 2006 آلمان به محض آنكه كانديداتوري خود را براي حضور در جام جهاني اعلام كردم، انتقادات كارشناسان و پيشكسوتان اوج گرفت و در اين دوره هم شروع به تخريب من كردند، البته من مي‌توانم هر فشاري را تحمل كنم اما، حاضر نيستم براي حضور در جام جهاني خانواده‌ام زير فشار روحي و رواني قرار گرفته و امنيت آنها به خطر بيفتد. جام جهاني تا اين اندازه ارزش ندارد. من وظيفه‌ام را در قبال نظام و ورزش انجام داده‌ام. اما، دلم از اين همه جفاكاري و ناملايمات شكست.

وي افزود: از هيچ كس گله‌اي ندارم، همه را مي‌بخشم و به خدا واگذار مي‌كنم. اما، اطمينان دارم اگر حتي من در رقابت‌هاي المپيك كه بسيار مهمتر از ليگ برتر ايران است يك پنالتي اشتباه مي‌گرفتم، تا اين اندازه بازخواست نمي‌شدم.

مرادي درباره‌ اشتباهات داوري در ليگ هشتم نيز گفت: مي‌پذيرم كه اشتباهاتي وجود داشته است. اما، حاضرم رقابت‌هاي هفته‌هاي نخست ليگ هشتم را با فصل گذشته مقايسه كنم. شايد در فصل گذشته اشتباهات بيشتر هم بوده است. اما، امسال اين اشتباهات بسيار بزرگنمايي شد. وجود چنين اشتباهاتي در فوتبال طبيعي است اما، يك روند هماهنگ شده از ابتداي ليگ هشتم آغاز شد و به خصوص در مورد من در آستانه‌ المپيك اين فشارها افزايش پيدا كرد. در هر صورت خوشحالم كه به كويت رفتم و با سربلندي به كشورم بازگشتم. اما، يك عده تنگ نظر از همان اول قصد تضعيف روحيه‌ من را داشتند، با اين حال مرادي داوري است كه هيچ ادعايي ندارد و به همين دليل هر سخني را نمي‌پذيرد.

وي درباره‌ي عملكرد كميته‌ داوران نيز گفت: مسعود عنايت از مدرسين كنفدراسيون فوتبال آسياست و در آخرين كلاس مدرسين در اسپانيا حضور داشته است. اما، گويا صحبت‌هاي او يا جلال مرادي و حسين عسگري از داوران بين‌المللي كشورمان به دليل آنكه تنها از من حمايت كرده و هم نظر با من بوده‌اند، ارزشي ندارد. بلكه رسانه‌ها تنها به مخالفان من توجه مي‌كنند. چگونه است كه يك كارشناس به داوري كه در رقابت‌هاي المپيك حضور داشته، در ليگ قهرمانان آسيا داوري مي‌كند و كانديداي حضور در جام جهاني است، مي‌گويد ژن داوري ندارد. اين خنده‌دارترين حرفي بود كه من در اين مدت شنيدم.

مرادي ادامه داد: بسياري از مربيان و مديران عامل اشتباهات داوري را پذيرفته و منطقي برخورد كردند. اما، كاري كه مصطفوي انجام داد بسيار نادرست بود. من در كويت بودم و خانواده‌ام در ايران در پاي تلويزيون الفاظي را راجع به من شنيدند كه با من تماس گرفتند و از من خواستند قضاوت نكنم.

مرادي در پايان گفت: من داوري هستم كه با شرافت و صداقت قضاوت مي‌كنم، تابع قوانين بوده و حاضر نيستم حتي در مقابل هفتاد هزار تماشاگر حق تيمي را ضايع كنم. در هر صورت براي داوران جوان كشورمان، نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا و همچنين تيم ملي ايران آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم از "كامراني‌فر" كمك داور خوب ايراني حمايت كنيم تا او به جام جهاني 2010 برود.
همشهري آنلاين
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

این هم از بین رفتن یک داور درجه یک ایران سر یک پنالتی واسه پرسپولیسی که جنبه باختم نداره...
به فوتبال و جامعه داوری ایران تسلیت می گم... :-P
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

اگر واقعا داور بود باید می ایستاد و از حقش دفاع می کرد.پس چی شد فیلم که می خواست بده فیفا؟!!!
اگه فیلم رو میداد ,فیفا از لیست داور های جام جهانی اسمش رو خط میزد.هند به این واضحی فیفا بیاد بگه هند نبوده!!!!!
Major
Major
نمایه کاربر

عزیزم فیفا به خاطر یک هند یک داور رو که از بین اینهمه داور انتخاب کرده خط نمیزنه...
تذکر میده و در نهایت بازیهای حساس رو بهش نمیدن...
مگه مهد کودک که هر کی کار بد بکنه خمیر بازی بهش ندن؟!!!!!!!!!!
:::P

تصویر تصویر تصویر
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

samanrossonero نوشته شده:عزیزم فیفا به خاطر یک هند یک داور رو که از بین اینهمه داور انتخاب کرده خط نمیزنه...
تذکر میده و در نهایت بازیهای حساس رو بهش نمیدن...
مگه مهد کودک که هر کی کار بد بکنه خمیر بازی بهش ندن؟!!!!!!!!!!
:::P

وقتی که این همه داور حرفه ای وجود داره فیفا نمیاد ریسک کنه...
Major
Major
نمایه کاربر

حتمآ مرادیم حرفه ایه که انتخابش کردن...
همه داورا اشتباه میکنن مخصوصآ تو هند گرفتن که خیلی مشکل...
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

قهرماني:با اين شرايط داوري كشور نابود مي‌شود

داور فوتبال كشور گفت: اينكه تصميم مسعود مرادي براي انصراف از قضاوت در مسابقات جام جهاني صحيح بوده يا نه، بايد ازخود وي سوال شود اما بايد بررسي كرد چه دلايلي باعث شده داور ممتاز كشورمان چنين تصميمي بگيرد.

محسن قهرماني در گفت وگو با ايلنا افزود:‌ نبايد طوري مسعود مرادي را در تنگنا و زير فشار انتقادات قرار مي‌‏داديم تا وي تصميم به انصراف از قضاوت در مهم‌‏ترين رويداد فوتبال جهان بگيرد.
وي ادامه داد: مسعود مرادي روز چهارشنبه هفته گذشته مسابقه حساس القادسيه كويت و اوراوا ردز ژاپن را قضاوت كرد. دو روز پيش از قضاوت وي، در ايران و در يك برنامه ورزشي پرمخاطب جوي را عليه وي ايجاد مي‌‏كنند كه به طور يقين در روحيه وي تاثير منفي داشته است.

اگر معتقديم وقتي تيم ملي در عرصه‌‏هاي بين المللي مسابقه دارد، بايد از آن حمايت كرد، مسعود مرادي نيز به عنوان ليدر داوران ايراني وقتي در مجامع بين المللي سوت مي زند، نماينده كشور محسوب مي‌‏شود و بايد از او حمايت كامل شود. اين در حالي است كه ما بر عكس عمل مي‌‏كنيم درحاليكه مرادي چهره شناخته شده‌‏اي در AFC و فيفا محسوب مي‌‏شود.

قهرماني اضافه كرد:‌ من بيشتر سفرها را به عنوان داور چهارم در مسابقات بين المللي در كنار مرادي بوده‌‏ام. مي‌‏توانم به جرات شهادت دهم قضاوت‌‏هاي مرادي در بازي‌‏هاي برون مرزي بسيار با كيفيت‌‏تر از داورهاي وي در ايران مي‌‏باشد. ضمن اينكه اگر تيمي به جز نيجريه به فينال المپيك صعود مي‌‏كرد به احتمال فراوان از بين آقايان كامراني‌‏فر يا مسعود مرادي، يكي فينال المپيك را قضاوت مي‌‏كرد.من نمي‌‏دانم چرا در خارج از ايران قضاوت‌‏هاي مرادي مورد تشويق قرار مي‌‏گيرد اما در ايران دائماً‌ درحال انتقاد از وي هستند.

داور فوتبال كشورمان گفت: هميشه مشكلات يك تيم بازنده بر گردن داور مسابقه مي‌‏افتد. چرا مسائل تاكتيكي، اشتباهات مربيان در ارنج تيم يا تعويض اشتباه از سوي كادر فني و ساير موارد ديگر هيچگاه مورد ارزيابي قرار نمي‌‏گيرد.من نمي‌‏دانم چرا برنامه‌‏هاي ورزشي يك بار در خصوص ساختار اشتباه خط دفاعي‌‏ تيم‌‏هاي ايراني صحبت نمي‌‏كنند. مهاجمان مقابل دروازه خالي توپ را به اوت مي‌‏زنند و ده‌‏ها موقعيت را در يك مسابقه به هدر مي‌‏دهند اما زمانيكه داور يك اشتباه مي‌‏كند تمام تقصيرات بر گردن وي مي‌‏افتد.

قهرماني گفت:‌ ما بايد دست در دست هم بدهيم و اجازه ندهيم يك داور بين المللي كشورمان در شرايطي قرار بگيرد كه چنين تصميمي بگيرد.متاسفانه اين مساله در عرصه‌‏هاي برون مرزي نيز بازتاب منفي خواهد داشت چرا كه 99 درصد داوران حوزه خليج فارس به زبان فارسي تسلط كامل دارند و ضمن تماشاي برنامه 90 حتما سوال خواهند كرد كه چرا يك داور در آستانه چنين موفقيتي‌‏ كه نصيب هر داوري نمي‌‏شود، تصميم مي‌‏گيرد از قضاوت در جام جهاني اعلام انصراف كند.

داور فوتبال كشورمان گفت: اينكه هميشه ديواري كوتاه‌‏تر از ديوار داوري پيدا نكنيم و تمامي انتقادات را به سوي آن قرار دهيم در آينده شاهد محو داوري كشور خواهيم بود چرا كه در شرايط فعلي هيچ كس به خود اجازه نمي‌‏دهد به فكر فعاليت در رشته داوري فوتبال باشد.

وي اضافه كرد:‌ مسوولان AFC در سال 2005 مسعود مرادي را به عنوان بهترين داور آسيا اعلام مي‌‏كند. اين مساله نشانگر اين موضوع است كه قضاوت‌‏هاي مرادي مورد تائيد مقامات AFC و فيفا قرار دارد آنها به قضاوت‌‏هاي مرادي اطمينان دارند. مطمئن باشيد اگر چنين اطميناني به اين داور خوب كشورمان نداشتند هيچگاه قضاوت مسابقه حساس القادسيه كويت و اوراوا ردز در ژاپن را بر عهده وي نمي‌‏گذاشتند.

قهرماني ادامه داد: اميدوارم شرايط طوري پيش برود كه مرادي از اين تصميم خود منصرف شود با اين حال من حق را به مرادي مي‌‏دهم.

وي گفت:‌ در مسابقات مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا كه به تازگي آغاز شده است داور در مسابقه آرسنال يك پنالتي ساده را به سود اين تيم اعلام كرد. تمامي كارشناسان داوري انگليس، صحنه فوق را تصديق كردند اما در ايران يك كارشناس سه سال قبل يك صحنه را پنالتي مي‌‏كند. برخي كارشناسان برخلاف آن نظر مي‌‏دهند. ضمن اينكه سه سال بعد همان كارشناسان صحنه مشابه را پنالتي نمي‌‏داند اين تناقص گويي در مسائل داوري بسيار آزاردهنده است.

قهرماني افزود:‌ دل داوران از اتفاقات پيرامون اين رشته پر است. چرا كه داوري كشورمان مظلوم واقع شده است. هر كس از هر صنف و در هر جايگاهي كه قرار دارد به خود اجازه مي‌‏دهد در مورد داوري اظهارنظر كند ضمن اينكه داوران حق هيچگونه دفاعي ندارند و اگر بخواهند صحبتي انجام دهند، دچار محروميت قرار مي گيرند.

قهرماني اضافه كرد: اگر مرادي در جام جهاني قضاوت كند، افتخارش براي كل فوتبال ما است. همانطور كه در سال هاي قبل با حضور فنايي در فينال جام جهاني افتخاري بر كارنامه داوري كشور رقم خورد.

منبع : تابناک
Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

samanrossonero نوشته شده:حتمآ مرادیم حرفه ایه که انتخابش کردن...
همه داورا اشتباه میکنن مخصوصآ تو هند گرفتن که خیلی مشکل...

پس چرا فیلم رو نداد فیفا؟!!
خودش خوب میدونه که هند بوده.از بس که مغرور شده بود نمی خواست قبول کنه که اشتباه کرده :-o
Major
Major
نمایه کاربر

به خاطر یک هند یک داور رو از داوری تو جام جهانی محروم نمیکنن...
به فرض که هند باشه...
اگه قطعآ پنالتی بود کمیته داوران ازش حمایت نمیکرد و مثل خیلی داورا محرومش میکرد..
اکه 5 نفر میگن هند 5 نفر میگن نیست پس معلوم میشه تصمیم سختی...
اینجور تصمیم ها فیفارو مجاب نمی کنه...
فیفا حداقل 6 ماه یا یک سال مرادی رو تحت نظر داشته و به خاطر بررسی آرشیو کاراش و داوریای خوبش دعوتش کرده و یک هند نمیتونه اون محروم کنه...
:x

تصویر تصویر تصویر
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط nasdel »

اي خدا پدر و مادرشو بيامرزه ! با اين کارش خدمت بزرگي کرد به فوتبال !! کاشکي يکي بهش بگه قربون دستت، حالا که تا زوريخ ميري، اون فيلمه رو هم ببر و جوابشو هم کتبي بيار برامون تا يه کم ديگه بخنديم ! :grin: :::P
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: saboonat- kazamon
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 62 بار
تماس:

پست توسط alenkita »

مقصر همه اينا بي جنبگي تيم پيروزي و جار و جنجال وهوچي گري اونا و برنامه يک طرفه نود هسش؟
مگه استقلال 2 تا پنالتي اون( که يکيش رو خود داور هم قبول داشت ) رو نگرفتند . نه مثل اونا داد و هوار راه انداخت نه فردوسي پور براشون کاسه داغتر از آش شد.
متاسفم واسه صدا و سيما و برنامه نودشون.
منم کورش
شاهنشاه هخامنشی ، آزاده ای از ایران فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی کردن به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.
Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

alenkita نوشته شده:مقصر همه اينا بي جنبگي تيم پيروزي و جار و جنجال وهوچي گري اونا و برنامه يک طرفه نود هسش؟
مگه استقلال 2 تا پنالتي اون( که يکيش رو خود داور هم قبول داشت ) رو نگرفتند . نه مثل اونا داد و هوار راه انداخت نه فردوسي پور براشون کاسه داغتر از آش شد.
متاسفم واسه صدا و سيما و برنامه نودشون.

اولا ما در اینجا داریم در مورد یک تیم درجه 1 صحبت می کنیم و جایی برای استقلال نمی بینم.
دوما 3 بار این اتفاق برای پرسپولیس افتاد و در روزنامه ها با عنوان "هت تریک داوران علیه پرسپولیس" این موضوع انتشار یافت
سوما اگه مرادی فیلم رو به فیفا می برد و جوابش میومد که دیگه این همه سر و صدا نمی شد.پس چرا نبر؟
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”