افزايش برد بمب هوشمند قاصد به 50 کيلومتر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

افزايش برد بمب هوشمند قاصد به 50 کيلومتر

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests] امير كارشكي رئيس جهاد خودكفايي نيروي هوايي ارتش:

ساخت مدل دوم بمب قاصد در جهاد خودکفایی نیروی هوایی

رئیس جهاد خودکفایی نیروی هوایی از ساخت مدل دوم بمب قاصد با بردی بالای 50 کیلومتر توسط این مرکز خبر داد.

امیر محمدرضا کارشکی رئیس جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش در حاشیه مراسم بزرگداشت عملیات 140 فروندی این نیرو، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

یکی از بهترین دستاوردهای ما طی سالهای اخیر بومی ساختن تسلیحات است که این قضیه بار مثبت و بسیار ارزنده ای برای ما به همراه داشته است.

وی افزود: وقتی یک کشور برای تهیه تسلیحات وابستگی دارد و امکانات را به طور کامل می شناسد نگرانی برای این موضوع ندارد ما هم در حال حاضر به دستاوردهای بسیاری در این زمینه رسیده ایم.

امیر کارشکی ساخت ورژن 2 بمب قاصد با دو برابر برد ورژن یک آن یعنی بالای 50 کیلومتر و با سر 2000 پوندی را یکی از دستاوردهای مهم جهاد خودکفایی این نیرو خواند.


 [External Link Removed for Guests] 


همچنین امير خلبان حسن شاه‌صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران كه پنج شنبه شب و در حاشيه‌ مراسم بزرگداشت عمليات پرواز 140 فروندي اين نيرو با عنوان "كمان 99" در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت با اشاره به انجام اين عمليات مهم و حيرت آور گفت:

نسل فعلي ما با توجه به وجود تهديدات با همان ميزان آمادگي، آماده است هر لحظه كه مقام معظم رهبري اراده كنند، فرامين ايشان را به نحو احسن اجرا ‌كرده و در اين امر ترديدي نيست.
وي تاكيد كرد: حالت دفاعي ما هميشه پابرجا و هوشياري ما همواره به قوت خود باقيست اما در صورت نياز مي‌توانيم حالت دفاعي را به حالت‌هاي ديگر تبديل كنيم.
شاه صفي با بيان اينكه تفكر ما تفكر دفاعي است، تصريح كرد:
اگر دشمن بخواهد به خاكمان تجاوز كند، بدون ترديد اين تجاوز را بدون پاسخ نخواهيم گذاشت.

فرمانده نيروي هوايي ارتش با يادآوري اقدامات مناسب اين نيرو در رزمايش اخير گفت: آمادگي و كارآيي رزمي ما بسيار فراتر از گذشته است و ما اين مساله را بارها در صحنه رزمايش نشان داده‌ايم.

مهر/فارس
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”