باز و بسته کردن قفل خودرو با موبایل

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

باز و بسته کردن قفل خودرو با موبایل

پست توسط babak81 »

مدل جديدي از يك موبايل ژاپني بطور خودکار درب خودرو صاحب خود را باز و بسته مي‌کند و به راننده اجازه مي‌دهد تا بدون استفاده از کليد اقدام به روشن نمودن و حرکت خودرو بنمايد
اين گوشي که محصول شرکت ژاپني شارپ است، از فناوري استفاده مي‌کند که پيش از اين با نام Intelligent Key از سوي ديگر شرکت ژاپني يعني نيسان مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.
با اين فناوري صاحبان خودرو مي‌توانند بدون اينکه کليد خودرو را از جيب خود خارج کنند درب خودرو را باز نموده و پس از روشن کردن موتور، ماشين را به حرکت درآورند.

در خودروهاي مجهز به اين فناوري چنانچه کليد صحيح از فاصله مشخصي به ماشين نزديک‌تر شود، درب‌هاي خودرو به صورت خودکار باز شده و اگر گيرنده‌هاي مخصوص احساس کنند که کليد وارد فضاي داخلي خودرو شده است، موتور را روشن نموده و حرکت اتومبيل را امکان‌پذير مي‌سازند.

در تغيير جديدي که در اين تکنولوژي داده شده، چيپ مربوطه در داخل گوشي موبايل قرار داده شده است.
البته در حال حاضر اين سرويس تنها در داخل شبکه شرکت NTT DoCoMo Inc. که بزرگترين اپراتور موبايل در ژاپن به شمار مي‌رود، کار مي‌کند.

شارپ و نيسان در مصاحبه مطبوعاتي مشترکي که روز چهارشنبه برگزار گرديد اعلام کردند که فناوري جديد را در کنفرانس CEATEC که هفته آينده در توکيو افتتاح مي‌شود معرفي خواهند نمود.

اين دو شرکت همچنين اعلام کردند که گسترش اين فناوري ادامه خواهد يافت و اظهار داشتند كه در نظر دارند تا پيش از ماه مارس سال آينده نسخه نهائي آن را وارد بازار نمايند.

گوشي‌هاي ژاپني از پيچيده‌ترين و پيشرفته‌ترين گوشي‌هاي موبايل در جهان محسوب شده و مدل‌هاي ژاپني معمولاً مجهز به امکاناتي همچون تلويزيون ديجيتالي، موزيک پلير، گيرنده GPS، دوربين و اسکنر بارکد مي‌باشند.

بازتاب آن لاین
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”