گرانترین بازیکنان و مربیان لیگ برتر...!!!!!!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

گرانترین بازیکنان و مربیان لیگ برتر...!!!!!!

پست توسط samanrossonero »

تصویر

آقای قطبی با 1/5 میلیارد تومان به پرسپولیس تشریف آوردن...
آهای پرسپولیسیهای واقعی ببینید چگونه بودجه و سرمایه تیمتان به تاراج میرود...
واقعآ مربی های بهتری با این قیمت حاظر نبودند به ایران بیایند؟
آیا قطبی اینقدر می ارزد؟!!!
از سه‌شنبه 28 خرداد تا ساعت 24 همين ديشب بازار نقل و انتقالات حسابي داغ بود و تيم‌ها به پشتوانه پولي كه داشتند، به تجهيز خود براي ليگ هشتم پرداختند. در اين ميان بيشترين گرد و خاك را پرسپوليس به پا كرد. مدافع عنوان قهرماني ليگ ابتدا مديرعامل عوض كرد؛ داريوش مصطفوي به جاي حبيب كاشاني.
يكي از دلايل مسائل مالي بود. اما درست در روزهايي كه هواداران پرسپوليس در نگراني بي‌پولي، عدم تمديد قرارداد بازيكنان و نداشتن سرمربي به سر مي‌بردند، چند تدبير مديريتي كارساز شد كه يكي از آنها آوردن حسين هدايتي به تركيب هيات مديره بود. زندگي براي قرمزها از همان روزها شيرين شد. افشين قطبي گران‌ترين خريد نقل و انتقالات بود كه با 5/1 ميليارد تومان به پرسپوليس آمد. بعد هم نوبت خريدهاي بزرگ رسيد. ابراهيم توره با 360 و ايوان پتروويچ با 280 ميليون تومان آمدند. عماد رضا هم قرار بود قرمزپوش شود، اما سپاهان هر چه داشت براي نگه داشتن اين مهاجم عراقي رو كرد تا او با 470 ميليون تومان در نصف‌جهان بماند.
ديگر صيد بزرگ مازيار زارع بود كه با 300 ميليون تومان جذب شد. قرمزها مازيار را در جواب عمادرضا، از چنگ سپاهان درآوردند، چون ساكت حاضر شده بود براي اين هافبك توانمند تا 260 ميليون بپردازد.
در اين گيرو دار تمديد قرارداد بازيكناني چون محسن خليلي با 330 ميليون تومان، عليرضا واحدي نيكبخت با 300 ميليون تومان خود به اندازه چند خريد بزرگ، پرسپوليسي‌ها را خوشحال كرد. اما در ادامه خبر مصدوميت طولاني‌مدت خليلي، افسوس از دست دادن عمادرضا را بار ديگر براي قرمزها زنده كرد. عليرضا محمد از راه‌آهن، محمد منصوري از ابومسلم و مجبتي شيري از استقلال اهواز و ميثاق معمارزاده ديگر خريدهاي پرسپوليس جديد هستند كه خريد آنها در مجموع چيزي حدود 700 ميليون تومان براي قهرمان فصل گذشته ليگ هزينه در بر داشت. ضمن اين كه تكليف محمد نصرتي هنوز مشخص نيست و با وجود اتمام زمان نقل و انتقال، فدراسيون فوتبال به او و غلامرضا رضايي كه در اردوي تيم ملي هستند، اجازه داده تا 12 مرداد تيم جديد خود را معرفي كنند. به گفته يكي از نزديكان باشگاه پرسپوليس، مديريت جديد باشگاه در اين يك ماه اخير چيزي حدود 6 ميليارد تومان قرارداد با بازيكنان و مربيان به امضا رسانده كه رقمي بي‌سابقه براي تمام تيم‌هاي ايراني به شمار مي‌رود. با اين سرمايه‌گذاري كلان، پرسپوليسي‌ها فقط يك هدف را دنبال مي‌كنند؛ فتح ليگ قهرمانان آسيا.
همين انگيزه باعث شده استقلال هم در جمع تيم‌هاي پرخرج فصل نقل و انتقالات بعد از پرسپوليس در جاي دوم باشد. فتح‌الله‌زاده با اين شعار كه به هيچ كس پول اضافه نمي‌دهيم، تمام خواسته‌هاي امير قلعه‌نويي را با قراردادهاي آنچناني تامين كرد كه آخرين آنها، يعني مجتبي جباري بهترين نمونه براي اين ادعاست.آبي‌ها ديروز 80 ميليون تومان از جباري تخفيف گرفتند تا با عقد قراردادي 420 ميليوني، در بين بازيكنان، دومين خريد گران فصل را بعد از عماد رضاي سپاهاني‌ انجام داده باشند.
استقلال كه يك ميليارد هم براي اردوي 10 روزه‌اش در تركيه هزينه كرده، قبل از شروع فصل نقل و انتقالات، ابتدا با 300 ميليون امير قلعه‌نويي را حفظ كرد و بعد سراغ بازيكنان ليگ برتري رفت. صيد بزرگ آنها سياوش اكبرپور بود كه با رقمي معادل رقم سرمربي، او را جذب كردند. حسين كاظمي ديگر خريد گران آبي‌ها بود كه 250 ميليون تومان هزينه روي دست فتح‌الله‌زاده گذاشت.
هاشم بيك‌زاده (مقاومت سپاسي)‌، خسرو حيدري (پاس همدان)‌، هادي شكوري (ذوب‌آهن)‌، يدالله اكبري و عليرضا عباسفرد (ديهيم جنوب غرب تهران!)، ميلاد نوري (استيل آذين)‌ و ابراهيم تقي‌پور (پگاه گيلان)‌ ديگر خريدهاي استقلال در فصل نقل و انتقالات بودند كه با توجه به تعرفه هيات مديره استقلال، رقم قراردادشان بين 170 تا 200 ميليون تومان بود.
به گفته يكي از اعضاي هيات مديره استقلال، جذب اين 7 بازيكن به همراه تمديد قرارداد چند چهره سرشناس از جمله آرش برهاني، فرهاد مجيدي، علي عليزاده، بيژن كوشكي و وحيد طالب‌لو چيزي حدود 5/2 ميليارد تومان هزينه براي باشگاه دربرداشته است.
اگر مبلغ قرارداد جباري، كاظمي، سياوش اكبرپور و كادر فني را به اين رقم اضافه كنيم، سرمايه‌گذاري آبي‌ها در فصل نقل و انتقالات از مرز 4 ميليارد تومان هم مي‌گذرد كه اين رقم هم براي باشگاه استقلال يك ركورد به شمار مي‌رود.
بعد از اين 2 تيم، سپاهان پرهزينه‌ترين تيم نقل و انتقالات بود. آنها كه چند سالي است با يك ثبات مديريتي تيمداري مي‌كنند، امسال هم با يك بودجه تقريبي معادل 5/3 ميليارد تومان، اقدام به خريد بازيكن كردند. آنها يك ششم اين پول را خرج تمديد قرارداد عمادرضا كردند و با همان پولي كه به مهاجم عراقي‌شان دادند، هادي اصغري و بهمن طهماسبي را هم جذب كردند تا با خيالي آسوده سيدصالحي را به پيكان واگذار كنند. ديگر هزينه كلان سپاهان استخدام اينكر فيرات آلماني به عنوان سرمربي بود. رقم عنوان شده براي قرارداد با اين مربي 400 ميليون تومان عنوان شد كه مي‌تواند بعد از قطبي، دومين سرمربي گران فصل لقب بگيرد.تمديد قرارداد با فرشاد بهادراني، حميد عزيززاده، جلال اكبري، هادي جعفري و عبدالوهاب ابولهيل و همين‌طور جذب بازيكناني چون احمد جمشيديان و رحمان احمدي از ديگر اقدامات مهم سپاهان در فصل نقل و انتقالات بود.
برخلاف اين 3 تيم صباباتري كه به عنوان نماينده چهارم ايران بايد در ليگ قهرمانان آسيا شركت كند، بيشتر از آن كه به فكر تقويت خود باشد، درگير انتقال به شهرستان قم بود.
چشمگيرترين خريد مقامات صبا، فيروز كريمي بود تا شايد با او مثل پاس 16 سال پيش قهرمان آسيا شوند.هر چقدر صبا در فصل نقل و انتقالات صرفه‌جويي كرد، سايپا با ولخرجي و با چند صيد بزرگ از جمله صابر ميرقرباني، حسين كعبي، عباس آقايي و محمد پروين براي تمام تيم‌هاي متمول ليگ هشتم خط و نشان كشيد. سايپا كه چيزي در حدود 400 ميليون تومان براي آوردن ليت بارسكي به تهران هزينه كرد، پيش از جذب سرمربي‌اش‌ 3 ميليارد تومان ديگر هم داده بود تا ضمن جذب ابراهيم ميرزاپور، ايمان رزاقي راد و سعيد بيگي، چند روزي را هم در تركيه اردو بزند.
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”