آماده سازي استاديوم ها براي ورود دختران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 773
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۱۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1054 بار
سپاس‌های دریافتی: 1082 بار

آماده سازي استاديوم ها براي ورود دختران

پست توسط bill.goldberg »

  سازي استاديوم ها براي ورود  

 پس از ارسال شكايت دختراني كه براي ديدار سايپا - كروفچي به استاديوم رفته بودند و مسوولان انتظامي مانع ورودشان شدند، اين روزها بحث در مورد چگونگي ورود دختران به استاديوم محل مناقشه جديدي شده است. يكي از دختراني كه آن روز به استاديوم رفته بود، از ارسال شكايت شان به AFC مي گويد؛ «شكايت ما كمي دير به AFC ارسال شد چون علاوه بر صداهاي ضبط شده و CD تصويري كه داشتيم به بازتاب روزنامه ها هم احتياج داشتيم. اين شكايت ارسال شد و ما همچنان منتظر جواب مسوولان كنفدراسيون فوتبال آسيا هستيم.» اين در حالي است كه كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال هم در مقام پاسخگويي به اين اتفاق برآمده و به خبرگزاري ايرنا گفته؛ «از لحاظ فدراسيون فوتبال ايران نيز حضور بانوان در ورزشگاه مانعي ندارد اما بايد در بازي هاي بزرگ شرايط لازم براي حضور بانوان در ورزشگاه فراهم شود و به طور كلي از ديد ما مشكلي براي ورود آنان وجود ندارد.» اما او راه براي برون رفت از فشارهاي احتمالي از داخل را نيز باز گذاشته است. جايي گفته است؛ «تعهدي براي حضور زنان در ورزشگاه ها براي تماشاي فوتبال به كنفدراسيون آسيا نداده ايم.»

البته كفاشيان درخصوص عدم تعهدش به AFC ادعا كرد؛ «اين فقط يك توصيه از طرف AFC بوده تا موضوع را كمي پررنگ تر كنيم و ما هم در جواب گفته ايم در حد توان به توصيه آنها عمل خواهيم كرد.» و آخرين صحبت هاي كفاشيان در همشهري آنلاين هم كمي اميدوارانه تر به نظر مي رسد؛ «حضور زنان در بازي هاي بزرگ فعلاً امكان پذير نيست اما قول مي دهيم براي بازي هاي كوچك تر تمام تلاش مان را بكنيم.» همچنين تلاش براي فراهم كردن شرايط حضور دختران ديگر موردي است كه كفاشيان به آن اشاره كرده است؛ «در ايران براي حضور بانوان در ورزشگاه آزادي طرح هايمان را به مسوولان ورزشگاه داده ايم و از آنها خواسته ايم با فراهم كردن تسهيلات براي خانواده ها، شرايط را فراهم كنند. تاكنون اجازه نداده ايم خانم هاي ايراني به ورزشگاه آزادي بروند، مگر آنكه در بازي خاص ميهمانان خارجي بيايند كه در آن صورت مكاني را براي آنها فراهم مي كنيم،اما حضور در اين ورزشگاه قانوني نشده است.»

براي بسياري از دختران سوال مهم اين است كه شرايط مد نظر كفاشيان چيست؟ كفاشيان تاكيد كرده است؛ «در جايي كه امكانات مناسب نيست بانوان با استقرار مشكل دارند و تسهيلات مناسب از قبيل محل استقرار، اياب و ذهاب، ورود و خروج و... براي آنها در نظر گرفته نشده و حضورشان مشكل ساز است.»

البته بسياري از سالن هاي ورزشي هستند كه زنان مي توانند در آنها حضور پيدا كنند مثل سالن هاي واليبال و بسكتبال كه قسمتي از جايگاه را زنان به خود اختصاص داده اند. با اين تفاسير ظاهراً تنها فوتبال است كه ورزش مردانه است و زن ها حق تماشاي آن را ندارند. اين در حالي است كه كفاشيان هنوز مصر است كه «حضور در اين ورزشگاه ها براي زنان قانوني نشده است.»[/
b]

ايرانيان انگلستان
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۷, ۱۱:۴۱ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط bahram.design »

من پیشنهاد میکنم وسط استادیوم رو سرتاسر پرده بکشن یه طرف مردونه یه طرفم زنونه بازیکنهاهم با کت شلوار بازی کنن :grin: :grin: :grin:
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

:???: :???: :???: :???: مرسی بهرام...
من میگم بهتره موسیقی آهنگران رو بذارن تا خواهرها و برادرها صدای نامحرم نشنون... :???: :???: :???: :???:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”