سک سکه و مطالب جالبی که قبل از مرگ باید بدانیم!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

سک سکه و مطالب جالبی که قبل از مرگ باید بدانیم!!

پست توسط samanrossonero »

همه ما بارها و بارها سک سکه را تجربه کرده ایم . عوامل مختلفی مانند خوردن یکباره مایعات ، سریع غذا خوردن و در برخی موارد استرس و ترس باعث اسپاسم غیر ارادی دیافراگم شده و هجوم یکباره هوا به ریه باعث بسته شدن دهانه حنجره (گلوت) و ایجاد صدای « هیک» می شود . این وقایع که چندین بار در دقیقه تکرار می شود در اکثر مواقع پس از چند دقیقه به پایان می رسد اما در مورد آقای چارلز آس برن (Charles Osborne) داستان کمی متفاوت است ! . چارلز در سال 1922 پس از بازگشت از شکار در حالی که تلاش می کرد گرازی که شکار کرده است را وزن کند دچار سک سکه شد ! . احتمالاً این شکار برای چارلز خوش یمن نبوده است ؛ زیرا سک سکه وی از آن روز تا 68 سال بعد ادامه یافت ! . به غیر از 40 بار سک سکه ای که چارلز در هر دقیقه می کرد زندگی وی در این مدت بسیار عادی گذشت . آس برن در طی این مدت دو بار ازدواج کرد و پدر هشت فرزند شد ! . در فوریه 1990 بعد از حدود 430 میلیون بار سک سکه ، سک سکه چارلز متوقف شد و یک سال بعد از آن درگذشت !.

البته سک سکه برای دانشمندان همچنان به صورت یک راز باقی مانده است . عقیده بر این است که سک سکه فایده خاصی برای بدن ندارد و بازمانده یک عملکرد بدنی است که در طی تکامل از بین رفته است ( مثلاً حرکت تکاملی جانور آبزی آبشش دار به سمت تکوین و ایجاد پستاندار ساکن خشکی !) .

با کمک امواج مافوق صوت مشخص شده که جنین انسان هم ، سک سکه را تجربه می کند و عقیده بر این است که سک سکه جنین ، نوعی نرمش برای سیستم تنفسی قبل از تولد محسوب می شود و یا عاملی برای خروج مایع آمنیوتیک از ریه جنین است .
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”