انیشتین دنیای حیوانات رو به همنوع خواری آورده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

انیشتین دنیای حیوانات رو به همنوع خواری آورده

پست توسط samanrossonero » جمعه 10 آبان 1387, 1:58 pm

تصویر

تحقیقات دانشمند ان آمریکای وکانادای نشان می دهد خرئس های قطبی که در اثر گرم شدن هوا وطولانی شدن فصل های گرم (بدون یخ) از غذای طبیعی خود محروم مانده اند اکنون به خوردن یکدیگر روی آورده اند .

به گزارش پایگاه اینترنتی خبر گزاری آسوشیتد پرس در این مطالعه دانشمندان سه نمونه خرس قطبی را که از ژانویه تا آوریل 2004 در شمال آلاسکا وغرب کانادا طعمه یک دیگر شده بودند.

برسی کردند یکی از این موارد کشته شدن یک خرس ماده در غار بلافاصله پس از وضع حمل بوده است که برای اولین بار گزارش می شود . غذای اصلی خرس های قطبی فوک است . این حیوانات از یخ دریا برای تغذیه ، جفتگیری و زاد و ولد استفاده می کنند.

خرسهای قطبی برای تنظیم جمعیت ، سلطه جویی وازدیاد نسل یکدیگر را می کشند. اما به گفته "استیون آمستراپ" نویسنده این مطالعه از مرکز علوم آلاسکا سازمان زمین شناسی آمریکا کشتن هم نوعان برای غذا دربین این حیوانات کمتر رایج است .

دانشمندان در مدت 24 سال تحقیق بر روی خرسهای قطبی در منطقه جنوب دریای (بیوفورت) واقع در شمال آلاسکا و 34 سال تحقیق در شمال غرب کانادا مواردی از تعقیب، کشتار یا خوردن خرس قطبی به دست یکدیگر را مشاهده نکرده اند.

طرفداران محیط زیست می گویند ذوب یخ های قطبی در اثر گرم شدن هوای کره زمین نسل خرس های قطبی را تا قبل از پایان قرن حاضر منقرض خواهد کرد.

مرکز تنوع زیست شناسی (جوشواتری) در فوریه 2005 از دولت فدرال درخواست کرد خرس های قطبی را در فهرست گونه های در مرض خطر انقراض قرار دهد .

این یافته ها تا ثیر زیاد فرایند گرم شدن زمین بر خرس های قطبی را نشان می دهد . محققان اولین خرس گشته شده را در زانویه 2004 کشف کردند . در این حادثه یک خرس نر با هجوم به قاری یک خرس ماده را کشت و لاشه آن را 245 کیلومتر دنبال خود کشید ودرآنجا قسمتی از لاشه حیوان را خورد .

در آوریل 2004 دانشمندان با دنبال کردن رد پای یک خرس قطبی به لاشه یک خرس ماده بزرگ سال برخورد کردند که قسمتی از ان خورده شده بود .

چند روز بعد نیز معققان کانادای بقایای خرس دیگری را پیدا کردند که به دست یک خرس مهاجم گشته شده بود .

مشروح این مطالعه در مجله منتشر شد است .. (polar biology)

در حالی که یخهای قطبی در حال آ ب شدن هستند خرسهای قطبی با شرایت سختی دست وپنجه نرم می کنند تا زنده بمانند .

این خرس ها در قهرست حیوانات در معرض انقراض قرار دارند واین یعنی آنها کمک بیشتری می خواهند .

گرم شدن کره زمین باعث آب شدن یخهای قطبی شده ویان مسله باعث نابودی محل زندگی این خرس ها می شود چون آنها در هوای سرد و منطقه های یخی زندگی می کنند .

در حال حاظر حدود 25000 قلاده خرس قطبی در دنیا وجود دارد و تقریبا 4700 قلاده از آنها در آلاسکا زندگی می کنند .

گروههای حمایت از حیوانات علاقه مندند این حیوانات هر چه زود تر در فهرست رسمی حیوانات در معرض نابودی قرار گیرند چون در این صورت آنها مدرک رسمی در دست خواهند داشت تا دولت ها را مجبور کنترل تولید گاز های گلخانه ای کنند و جلوی گرم شدن زمین را بگیرند .


منبع:hemat20.blogfa
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”