مختصری بر انسانهای ما قبل تاریخ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

مختصری بر انسانهای ما قبل تاریخ

پست توسط samanrossonero » یک شنبه 12 آبان 1387, 9:02 pm

گروهی از دانشمندان با آزمایش و بررسی فسیل ها و اسکلت های انسانهای ماقبل تاریخ به این نتیجه رسیدند که انسان هرگز حیوان نبوده و اختلاف انسان های ماقبل تاریخ با انسانهای امروزی بیشتر از اختلافی نیست که هم اکنون بین نژادهای سیاه و سفید و زرد و سرخ وجود دارد.

دانشمندان پیدایش انسان را در کره زمین از پانصد هزار تا یک میلیون سال قبل و در عصر یخبندان (پلئیستوسن) می دانند. به غیر از فیل، اسب، گربه های دندان شمشیری و گرگ های غول آسا که تقریباً همزمان با انسان پدید آمدند، انسان نسبت به موجودات دیگر کره زمین که اغلب آنها صدها میلیون سال سابقه دارند، موجودی تازه وارد محسوب می شود. تازه از این مدت هم فقط از سه تا پنج هزار سال قبل از میلاد آثاری ساخته دست بشر به دست ما رسیده و به همین دلیل است که دوران قبل از این دوران را، ماقبل تاریخ می دانند.

بیشترین آثار ساخته دست بشر ماقبل تاریخ در آفریقا و آسیا به دست آمده است و آثار انسان های آمریکایی سابقه ای بسیار کمتر دارد. از میان چند میلیون انسانی که در دوران ماقبل تاریخ می زیسته اند، فقط بیست اسکلت سالم به دست آمده است و تمام اطلاعات و معلومات دانشمندان، مربوط به همین چند استخوان کشف شده است.

در سال 1856 معدنچیان در حوالی دوسلدورف آلمان در منطقه "نئاندرتال" اسکلت فسیل شده سالمی را یافتند که بعدها به نام انسان "نئاندرتال" نامیده شد و در سال 1868 در ناحیه ای دیگر به نام "کرومانیون" اسکلتی کشف شد که دانشمندان با آزمایش آن، تاریخ پیدایش انسان را در 25000 سال قبل قرار دادند.

با کشف دومین فسیل انسان نئاندرتال در سال 1886 در بلژیک در حالی که در کنار آن استخوان حیواناتی که نسلشان منقرض شده بود همراه با ابزارهایی از سنگ چخماق عصر قدیم یافت شد، دانشمندان نتیجه گرفتند که با انسان هایی که در دوران های بسیار دورتر می زیسته اند سرو کار دارند.

در سال های 1891 و 1892 در جاوه، بقایای استخوان انسانی با نام علمی "هوموارکتوس" توسط دانشمندی به نام "یوجین دویوا" کشف شد. کاوش های بعدی نشان داد این انسان از آتش استفاده کرده و در ضمن موجودی اجتماعی بوده و به طور دسته جمعی زندگی می کرده است.

انسان های ماقبل تاریخ در000/50 سال قبل از خواستگاه خود در آفریقا، به آسیا و اروپا و سپس به آمریکا و سایر نقاط مهاجرت کردند.

ترتیب نامگذاری فسیل های کشف شده تا آن زمان اینگونه بود:

1- "هوموارکتوس" یا انسان راست قامت

2- "هومونئاندرتال" یا همان انسان نئاندرتال، از قدیمی ترین نماینده های "هوموساپینس"

3- "هوموساپینس" یا هوموساپین، انسان دانابه عقیده دانشمندان "هرموتن" که استخوان های وی چندی پیش در اتیوپی، در 230 کیلومتری آدیس آبابا، در دره "آفار" کشف شد، قدیمی ترین نژاد آدمی است که تاکنون استخوان های او سالم کشف شده و سرانجام با کشف این اسکلت ها دانشمندان نتیجه گرفتند که انسان هرگز حیوان نبوده، بلکه به همین صورت خلق شده است و اختلاف آنها با یکدیگر مانند اختلاف بین نژادهای سیاه و زرد و سرخ و سفید است.
در پستهای بعدی به تفصیل در مورد نحوه زندگی،موسیقی و شکار این انسانهای ما قبل تاریخ صحبت خواهم کرد...


تصویر

تصویر
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”