مارادونا: از شكست نمي‌ترسم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

مارادونا: از شكست نمي‌ترسم

پست توسط samanrossonero »

ديه گو مارادونا كه سه شنبه رسما هدايت تيم ملي فوتبال آرژانتين را بر عهده گرفت، احتمال شكست در اين پست را بي‌اهميت دانست.

به گزارش خبرگزاري رويترز از بوينوس آيرس، مارادونا يكي از بزرگترين و در عين حال مشكل دارترين بازيكنان تاريخ فوتبال بعد از مراسم معارفه خود به خبرنگاران گفت: از شكست نمي‌ترسم.

اين مربي افزود: تيم ملي آرژانتين دچار بحران شده بود و اگر مربيگري اين تيم را قبول نمي‌كردم، ترسو بودم.

كاپيتان تيم ملي آرژانتين در جام جهاني ‪ ۱۹۸۶‬كه با گل معروف دست خدا، تيمش را به قهرماني در آن مسابقات رساند، در دوران درخشان اما پر از رنج و عذاب حرفه‌اي خود، سه بار به دليل دوپينگ محروم شده است.

مارادونا اظهار داشت: بدتر اين بود كه به زندگي قبلي خود ادامه مي‌دادم.

وي براي اولين بار به عنوان جانشين آلفيو باسيله، هدايت تيم ملي آرژانتين را در ديدار دوستانه با اسكاتلند در روز ‪ ۱۹‬نوامبر (‪ ۲۹‬آبان) بر عهده خواهد داشت.

اين تيم در هشت مسابقه قبلي خود فقط يكبار موفق به پيروزي شده است و باسيله ماه گذشته بعد از شكست مقابل شيلي در مقدماتي جام جهاني از سمت خود كناره‌گيري كرد.

مارادونا ‪ ۴۸‬ساله و بازيكن سابق تيم‌هاي بوكاجونيورز، بارسلونا، ناپولي، سويا و اولد بويز تاكيد كرد: اين افتخار بزرگي براي من است. در بهترين زمان زندگي ام، سرمربي تيم ملي شدم. همان احساسي را دارم كه هنگام بازيگري داشتم. اين آرزويي است كه به حقيقت پيوسته اما اين آرزو با تلاش ادامه پيدا مي‌كند. من صداقت و وظيفه شناسي كامل از بازيكنان مي‌خواهم.

آنها بايد از فولاد ساخته شوند.

وي ادامه داد: آنها بايد توپ را حفظ كنند و از بازي در زمين لذت ببرند.

مي خواهم خاوير ماسكرانو هافبك ليورپول را كاپيتان كنم. او از آن دسته بازيكناني است كه از نظر من شرايط كاپيتاني را دارد. روشي كه او از فكرش استفاده مي‌كند، حس ايثاري كه براي تيم دارد و حرفه‌اي بودنش او را براي كاپيتاني آرژانتين مناسب ساخته است.

وي با بي‌اهميت خواندن نتايج يك نظرسنجي كه بر اساس آن ‪ ۷۰‬درصد از مردم آرژانتين، انتخاب او به عنوان سرمربي تيم ملي را قبول ندارند، گفت: آنها بايد طرفدار من بشوند در غير اينصورت ديگر آرژانتيني نيستند. فكر مي‌كنم فوتبال دوستان مرا مي‌خواهند و از اين بابت خوشحالم. اميدوارم آنها به من زمان و فرصت بدهند.

وي در خاتمه اسامي ‪ ۲۰‬نفر از لژيونرهاي فوتبال آرژانتين كه اعضاي تيم او را مي‌سازند، اعلام كرد.

منبع:ایرنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”