داستانی وحشتناک و عکسی تکان دهنده...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

داستانی وحشتناک و عکسی تکان دهنده...

پست توسط samanrossonero »

تصویر

جنینی که در این عکس دست جراح را در دست خود گرفته جنینی است که دچار بیماری مادرزادی اسپاینا بیفیدا ( spina bifida ) (بیرون زدگی نخاع به علت بسته‌نشدن کانال نخاعی ) بوده است . در صورتی که حاملگی و رشد جنین به همین شکل ادامه می یافت در ماه های آتی احتمال مرگ و یا فلج جنین بسیار بالا بود و برای اولین بار در تاریخ پزشکی قرار شد این جنین در هفته ۲۱ بارداری در داخل رحم مادر توسط جراح تحت عمل قرار گیرد .

نام این کودک ساموئل ( Samuel Armas ) و نام جراح دکتر جوزف برونر ( Dr. Joseph Bruner) است . این عمل در یک مرکز پزشکی دانشگاهی ( Nashville's Vanderbuilt University Medical Center ) انجام شد.

این عکس بارها در اینترنت انتشار یافت بدون آنکه داستان واقعی آن در جایی ذکر گردد و هر چه انتشار یافت بیشتر به افسانه و تخیلات گویندگان آن ارتباط داشت .
بعد از عمل ، این جنین ( ساموئل فعلی ) دست خود را از داخل رحم خارج کرد و انگشت جراح را در دست گرفت و با قدرت فشرد به شکلی که دکتر برونر در تن خود ارتعاش و مورموری را احساس کرد . در این لحظه عکاس یو.اس.تودی که برای ثبت تاریخ اولین جراحی داخل رحم در محل حاضر بود تصویری را شکار کرد که افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد.

عکاس می گوید من در کناری ایستاده بودم و به رحم مادر نگاه می کردم ناگهان لرزش رحم را دیدم و خواستم از آن عکس بگیرم که ناگهان یک دست از داخل آن خارج شد و دست جراح را فشرد . من عکس خود را گرفته بودم و این داستان آنقدر سریع بود که پرستار پشت سر من فریاد کشید وآی چه اتفاقی افتاده است .
این عکس به سرعت در سراسر جهان ارتباطات انتشار یافت .
هیچکس ، هرگز نخواهد فهمید که این یک اتفاق بود و یا یک تشکر واقعی .

تصویر

تصویر

تصویر

در پایان باید خاطر نشان کنم تا جایی که من مطالعه دارم این بیماری باعث مرگ و فلج شدن می شود همانگونه که در متن آمده و علت این بیماری تولید نشدن یک آنزیم است.
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan »

به بخش پزشکی منتقل شد.

samanrossonero, عزیز
بهتر است مطالبی را که به پزشکی ربط دارد را در بخش خودش قرار دهیم و نه در بخش های دیگر

ممنون بابت مطلب جالبت
Major
Major
نمایه کاربر

با سلام.
در این متن هیچ بحث مهم و تخصصی درباره پزشکی مطرح نشده پس به نظرم بهتر بود از بعد دیگری بررسی بشه.

تصویر تصویر تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

چند بار و از چند زاويه اين مطلب رو خوندم ولي چيز وحشتناک و تکان دهنده اي نديدم! نوزاد انسان (و به تبع اون جنين) در سير تکامل دستگاه عصبي يک سري واکنشهاي غيرارادي داره که به مرور زمان و با تکامل دستگاه عصبي از بين ميرن. يکي از اين رفلکسها عبارت است از Grasping Reflex که نوزاد در واکنش به برخورد هر جسمي با کف دستش اونو جمع ميکنه که حتما خودتون اينو تجربه کردين و گرفتن انگشت آدم توسط نوزاد يا شيرخوار هيچ ربطي به برقراري رابطه عاطفي نداره و نوزاد نا خودآگاه اين کارو ميکنه مثل خيلي از رفلکسهاي دوران نوزادي.
داستاني هم که دوستمون زحمت کشيدن و براي استفاده همه گذاشتن چيزي غير از اين نيست. نوزاد در داخل رحم مدام در حال حرکته و طبيعيه که دستش رو ار محل برش رحم خارج کنه و به طور رفلکسي انگشت جراح رو بگيره. البته در اين داستان در اين مورد به شدت اغراق شده و نوعي ترفند ژورناليستيه.
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Major
Major
نمایه کاربر

ممنون از توضیح شما...
من نمی دونستم یک نوزاد 5 ماهه یا همون 21 هفته ای می تونی رفلکس نشون بده...
به هر حال این اتفاق تو دوران خودش به اندازه خودش هیجان انگیز بوده...
:razz: :razz: :razz:

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”