فواید سفر بکهام به میلان

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

فواید سفر بکهام به میلان

پست توسط samanrossonero »

تصویر


ديويد بكام اميدوار است حضورش در ميلان كمك كند دوباره به تيم ملي انگليس راه پيدا كند اما حضور كوتاه مدت او در سن‌سيرو مي‌تواند اثرات بلندمدتي هم بر او بگذارد. فابيو كاپلو كه براي بازي دوستانه انگليس و آلمان از هافبك 33 ساله لس‌آنجلس گالكسي دعوت نكرده، گفته اگر بكام مي‌خواهد بر 107 بازي ملي‌اش بيفزايد، بايد آمادگي‌اش را در زمين فوتبال نشان بدهد. كاپيتان سابق انگليس زير فشار روحي است. اما كلارنس سيدورف، يكي از ستاره‌هاي بزرگ ميلان مي‌گويد او و هم‌تيمي‌هايش هر كاري از دست‌شان برآيد براي بكام انجام مي‌دهند، چه او براي ميلان بازي كند و چه نه و طبق گفته‌هاي سيدورف، برنامه علمي – ورزشي ميلان – آزمايشگاه ميلان – مي‌تواند كمك كند بكام مدت بيشتري در صف اول ستاره‌ها بماند، همانطور كه در مورد چند تن از ستاره‌هاي باشگاه اين چنين كرده است.
بكام كه از 26 اكتبر، پايان بازي‌هاي گالكسي در اين فصل، در مسابقات رسمي بازي نكرده، 17 آذر ماه به سن‌سيرو مي‌رود و كمتر از سه ماه در كنار شاگردان كارلو آنچلوتي خواهد بود تا فصل جديد MLS شروع شود. آن وقت اگر در ايتاليا بازي‌هاي خوبي انجام دهد، براي مسابقه دوستانه با اسپانيا كه فوريه برگزار مي‌شود، دعوت خواهد شد و مي‌تواند با ركورد 108 بازي بابي مور برابري كند.
مور ركورددار بازي ملي – به غير از آمار دروازه‌بان‌ها - در تيم ملي انگليس است اما اگر موفق نشود، آينده‌اش در انگليس به خطر مي‌افتد. زمان كم است و او بايد سريع بدرخشد. به هر حال سيدورف مطمئن است بكام براي جا افتادن در ميلان به زمان زيادي احتياج ندارد: «ديويد، مثل من، يك شهروند جهاني است و از روحيه مناسبي برخوردار است تا سريع با شرايط جديد وفق يابد. وقتي به مادريد رفت، خوب كار كرد و در آمريكا هم اثرش را گذاشته. فكر نمي‌كنم مشكل بزرگي براي خو گرفتن به شيوه بازي تيم داشته باشد و روش باي خودش هم، آن عزم جزمي كه در زمين مسابقه دارد و قابليت‌هاي فني‌اش، به او كمك مي‌كند.» آنچه به بكام كمك مي‌كند اين است كه ميلان در سري A خوب نتيجه مي‌گيرد و اعتماد به نفس بازيكنان زياد است و ستاره‌هاي بزرگي در تركيب روسونري حضور دارند.
او هم مثل سيدورف از حضور در كنار بازيكناني مثل رونالدينيو، كاكا، پائولو مالديني، آندرا پيرلو و آندره شوچنكو سود خواهد برد: «بازيكنان خوبي دور و بر او را مي‌گيرند، بنابراين مي‌توانيم كمكش كنيم. ديگر احساس نخواهد كرد همه فشارها روي او است.» سيدورف ادامه داد: «مي‌خواهيم كمكش كنيم در تمرينات احساس خوبي نسبت به سيستم حاكم بر باشگاه داشته باشد. هنوز نمي‌دانيم بازي خواهد كرد يا نه اما به هر حال كاري مي‌كنيم كه احساس كند جزيي از تيم است. همه با آغوش باز از او استقبال مي‌كنيم و ياري‌اش مي‌كنيم به هدفش برسد. مي‌دانم يك حرفه‌اي بزرگ است و او هم كمك خواهد كرد ما به اهداف‌مان برسيم... همه در تيم راجع به كار با ديويد در ژانويه هيجان زده هستند. همه‌مان چشم انتظارش خواهيم بود.»
شايد بزرگترين دستاورد بكام در ايتاليا، دسترسي‌اش به مربيان بدنساز ميلان باشد چون مي‌خواهد تا جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در تيم ملي انگليس بماند؛ آن زمان او 35 ساله خواهد بود. ميلان هم اكنون – صرفنظر از مالديني 40 ساله – نيم دوجين بازيكن 30 ساله دارد و اگر چه مدت كوتاه حضورش در ايتاليا آن قدرها هم نيست كه «آزمايشگاه ميلان» اثر شگرفي بر او بگذارد اما تمرين زير نظر بدنسازهاي اين تيم ارزش زيادي دارد. خود سيدورف 32 سال دارد و چهار بار فاتح ليگ قهرمانان اروپا شده: «سري A يكي از قوي‌ترين ليگ‌هاي دنيا از نظر قدرت بدني است.» آيا آزمايشگاه ميلان باعث شده حرفه او در ايتاليا دوام بيشتري بياورد؟ «آن قدر هم ساده نيست اما يكي از دلايلش بوده. چطور كار مي‌كند؟ با گفتن اين شروع مي‌كنم كه يك فلسفه كلي براي ممانعت از مصدوم شدن بازيكنان وجود دارد. نكته دوم اين كه تك تك بازيكنان زير نظر هستند و سرانجام اينكه به جاي نظرات شخصي از تكنولوژي استفاده مي‌كنيم. براي نمونه وقتي در تمرينات زانوهايت خم مي‌شوند، به تو مي‌گويند كه خسته‌اي اما اين يك نظر شخصي‌ است و بر آمار و حقايق متكي نيست. ما با چكاپ‌هاي مداوم مانع از بروز هرگونه مشكلي مي‌شويم و توجه ويژه به تو، كمك مي‌كند بگويند كه در غذايت به چه چيزي بيشتر يا كمتر نياز داري. اين يك فلسفه كلي است كه درباره همه بازيكنان مراعات مي‌شود.» اينكه بكام كي احساس كند اين برنامه‌ها رويش اثر گذاشته‌اند، به خودش بستگي دارد؛ اما سيدورف معتقد است او براي رسيدن به اوج، جاي مناسبي را انتخاب كرده است: «خيلي از اينها جديد نيستند اما آنچه جديد است، تاريخي است كه باشگاه براي هر بازيكن مشخص مي‌كند و آن را در تمرينات به كار مي‌گيرد. آنچه من مي‌گويم اين است كه داري به يك آدم نگاه مي‌كني، نه يك تكه گوشت بي‌جان و بايد با او به بهترين نحو ممكن رفتار كني و او را به بهترين شكل ممكن آماده كني تا بتواند در اوج بازي كند اما اگر او خوب بازي نكرد، داستانش فرق مي‌كند، ديگر ماجرا فني است.


منبع:روزنامه گل
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”