شاه حسینی: اتهام عقیلی مانند نیکبخت است،چرا او بخشیده شد؟!!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

شاه حسینی: اتهام عقیلی مانند نیکبخت است،چرا او بخشیده شد؟!!

پست توسط samanrossonero »

تصویر

رييس پيشين كميته‌ي انضباطي فدارسيون فوتبال راي صادره درخصوص "عليرضا واحدي نيكبخت" را خلاف آيين‌نامه کنوني انضباطي خواند و تاكيد كرد كه راي صادره تناسبي با اتهام صورت گرفته ندارد.

عبدالرحمان شاه‌حسيني در گفتگو با خبرنگاران اظهار كرد: دراين كه در فوتبال بايد نظم و انضباط وجود داشته باشد و متخلف براساس مقررات تنبيه شود شكي نيست، ولي يك اصل اساسي در اجراي مقررات وجود دارد و اين است كه بايد قانون براي همه ‌يكسان اجرا شود و بايد بين جرم و راي صادره نيز تناسبي وجود داشته باشد. اگر اين دو ركن در صدور راي لحاظ نشود قطعا از جاده‌ي عدالت خارج شده ‌ايم.

وي افزود: بحث من بحث شخص نيست و نمي‌خواهم تنها به دليل حضور واحدي نيكبخت در پرونده‌ي مورد بحث، استنباط كلي از صحبت‌ها به اين سمت برود كه به دليل حضور يك شخص چنين اظهاراتي مطرح مي‌شود. جرم نيكبخت تنها تمرد از دستور سرمربي تيم ‌ملي بوده است و بايد هر رايي كه در مورد وي صادر مي شود متناسب با دادخواست ارائه شده از سوي خواهان پرونده باشد.

شاه‌حسيني افزود: نيكبخت براساس دادخواستي از سوي رييس سازمان تيم هاي ملي فدراسيون فوتبال و با اتهام تمرد از حضور در بازي تداركاتي تيم ملي به كميته‌ي انضباطي احضار شده بود و كميته‌ي انضباطي نيز بايد براساس موضوع پرونده و اتهام وارده بررسي‌هاي لازم را انجام داده و راي متناسب با آنچه در آيين نامه ذكر شده را براي متهم در نظر بگيرد. در آيين‌نامه انضباطي فدراسيون فوتبال مواردي براي اين اتهام ليست شده اما بايد توجه داشت كه راي براساس چه اصول و با چه سبقه‌ي اتهامي صادر مي‌شود.

وي افزود: شك ندارم كه نيكبخت مرتكب تخلف شده و بايد در كميته‌ي انضباطي نسبت به تخلف مذكور پاسخ دهد اما، بايد توجه داشت كه تنها اتهام اين بازيكن با توجه به ادعاهاي اوليه‌ي وي همراه نداشتن پاسپورت براي سفر به قطر بوده و اين موضوع نيز مي تواند در قالب تمرد از دستور سرمربي تيم ملي تعريف شود اما اينكه او پس از صدور راي در رسانه‌هاي گروهي از مردم ايران عذرخواهي مي‌كند نيز رفتار دوگانه‌اي است كه بايد بازتعريف شود.

شاه‌حسيني اظهار كرد: دو سال محروميت از همراهي تيم ملي، جريمه‌نقدي و اخذ پاداش‌هاي گذشته‌ي براي اين اتهام راي سنگيني است. در مورد جريمه‌ي نقدي كميته‌ي انضباطي مي تواند با توجه به استنباط خود از پرونده هر مبلغي را لحاظ كند اما در مورد دو سال محروميت از همراهي تيم‌ملي به نظر مي رسد بي‌انصافي شده است.

وي افزود: بند سوم راي و موضوع اخذ پاداش‌هاي گذشته كه به همراه تيم ملي كسب كرده است از جالب‌ترين بندهاي راي است چرا كه معتقدم اين بند غيرقابل استناد است. در آيين‌نامه‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال موضوع پس گرفتن پاداش‌ها و مدال‌ها در خصوص مواردي مطرح شده است كه متخلف با تخلف صورت گرفته به اين پاداش‌ها رسيده باشد نه اينكه تنها به دليل تمرد از دستور سرمربي تيم ملي براي حضور در يك بازي تداركاتي بازيكن را به بازپرداخت كليه‌ي پاداش‌ها و عنوان هاي گذشته محكوم كنيم. اين خلاف آيين‌نامه‌ي كنوني انضباطي فدراسيون فوتبال است و هيچ موضوعيتي ندارد.

شاه‌حسيني براي توضيح بيشتر اين مساله مثالي را مطرح مي كند: اگر يك بازيكني با اتهام دوپينگ در كميته‌ي انضباطي حضور يافته باشد تنها آن بخش از پاداش‌ها و قهرماني‌هايي كه با دوپينگ حاصل كرده باشد را مي توان از وي باز پس گرفت، نه كل پاداش‌ها و مدال‌هاي زندگي ورزشي او را!

رييس پيشين كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال با بيان اينكه در پرونده‌ي نيكبخت و ساير پرونده‌هاي مشابه رسانه‌ها را نيز مقصر مي‌دانم، اظهار كرد: جامعه رسانه‌ايي ايران بايد در قبال هر اتفاقي هوشيار باشد. اگر به گذشته‌ي نه چندان دور رجوع كنيد خواهيد ديد در زمان همين فدراسيون و با مديريت همين افراد و سرمربي‌گري علي دايي در تيم ملي در پرونده‌اي مشابه؛ كميته‌ي انضباطي كه رياست آن بر عهده من بود، موضوع مشابهي در مورد «هادي عقيلي» را رسيدگي كرد و اين بازيكن را با اتهام تمرد از دستور سرمربي تيم ملي با راي خفيفي محكوم كرد اما همين راي پس از خروج کادر اجرايي كميته‌ي انضباطي، توسط شوراي استيناف نقض شد و بازيكن تيم سپاهان بدون آنكه كوچكترين فشاري را متحمل شود مجددا به تمرينات تيم ملي بازگشت اما؛ نمي‌دانم چرا بايد در مورد عليرضا واحدي نيكبخت و با اتهامي مشابه اين گونه رفتار شود.

شا‌ه‌حسيني همچنين در مورد اصلاح آيين نامه‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال نيز به خبرنگاران گفت: آيين‌نامه انضباطي فدراسيون فوتبال قرار بود توسط تيم سابق كميته‌ي انضباطي اصلاح شود كه با تشكيل كارگروه هاي مختلف موارد مورد نياز براي اصلاح مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت با دو نشست گروهي و كار ده‌ها ساعته مقدمه اصلاح آيين‌نامه فراهم شد اما در همان زمان متوجه شديم كه اين آيين‌نامه با دستور فدراسيون فوتبال توسط افراد ديگري نيز مورد بررسي قرار مي گيرد كه اين موضوع مصادف شد با خروج كادر سابق كميته‌ي انضباطي و كليه‌ي تلاش‌هاي كادر قبلي براي اصلاح آيين نامه بي نتيجه ماند.

شاه‌حسيني گفت: در حال حاضر هيچ اطلاعي از اصلاحات كنوني آيين نامه ندارم اما آيين نامه‌ايي كه در زمان من قرار بود اصلاح شود به 120 ماده افزايش يافته بود و كليه نكات مورد نظر متناسب با آيين نامه‌هاي انضباطي فيفا و اي اف سي در آن لحاظ شده بود كه متاسفانه تاکنون هيچ سراغي از آن گرفته نشد.


منبع:ایسنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”