در ستایش خیره کننده رحمتی مقابل امارات

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

در ستایش خیره کننده رحمتی مقابل امارات

پست توسط samanrossonero »

تصویر

هنوز 20دقيقه تا پايان مسابقه نفس‌گير با امارات باقي مانده كه بازي براي لحظاتي اصطلاحا مي‌خوابد. دقايقي قبل اسماعيل مطر موقعيت ديگري را هدر داده و تلويزيون ميزبان هم فرصت از دست رفته را از زواياي گوناگون به تصوير مي‌كشد. مردي كه اماراتي‌ها را براي چندمين بار ناكام كرده بود در قاب تلويزيوني جاي گرفته بود، سيدمهدي رحمتي دست به كمر ايستاده و نفس‌نفس زنان به بازيكنان رودررويش خيره شده بود. در همين صحنه تلويزيون ميزبان كه تا پيش از آن هيچ آماري از مسابقه نداده بود زير تصوير گلر تيم‌ملي ايران حك كرد. save:5.
سيدمهدي رحمتي؛ اين براي سومين مسابقه پياپي است كه او بهترين بازيكن تيم‌ملي يا حداقل يكي از بهترين‌ها لقب مي‌گيرد. «رحمتي فوق‌العاده بود» اين جمله‌اي است كه تا دو روز بعد از مسابقه با امارات فوتبالي‌ها و دوستداران تيم‌ملي روي آن اتفاق‌نظر دارند. رحمتي چه در مسابقه با عربستان كه يك امتياز را براي تيم‌ايران خريد و چه در تهران كه نگذاشت سه امتياز خانگي از دست برود، بار ديگر در ورزشگاه آل‌مكتوم ستاره تيم‌ملي بود. درواقع از گلره شماره يك تيم ما به عنوان تك چهره شاخص در مسابقه فوق حساس مقابل امارات مي‌توان ياد كرد. رحمتي آن قدر خوب بود كه گزارشگر منفعل تلويزيوني را هم به تمجيد از خود واداشت: «بايد براي اين يك امتياز ممنون رحمتي باشيم.»
دقيقه 90، عبدالرحيم جمعه كاپيتان سيه‌چرده امارات باز هم با دروازه‌بان ايران تك به تك مي‌شود. با آن نمايش ضعيف اگر توپ جمعه گل مي‌شد و مي‌باختيم كسي تعجب نمي‌كرد اما رحمتي باز هم اجازه نداد اين اتفاق بيفتد. دست‌ها و پاهايش را باز كرد و يك گل ديگر را خريد. همان توپ برگشت و مقابل دروازه امارات. غلامرضا رضايي را تا آستانه گل پيروزي پيش برد اما يك امتيازي كه رحمتي خريده بود سه امتياز نشد. با اين وجود رحمتي مرد ويژه مسابقه بود. در پايان هم به عنوان بازيكن برتر انتخاب و جايزه ويژه‌اي دريافت كرد. انتخاب رحمتي به عنوان چهره برتر ميدان در مسابقه با امارات شايد در كليت ماجرا اتفاق خوبي نباشد اما خبر از ظهور دروازه‌باني مي‌دهد كه با نمايش‌هاي تحسين‌برانگيزش فوتبال بي‌دروازه‌بان ايران را به روزهاي روشن آينده كاملا اميدوار مي‌كند.

فصل گذشته را به ياد بياوريد، فصلي كه استقلال قهرمان جام حذفي شد. وحيد طالب‌لو در چهار مسابقه آبي‌ها را در ضيافت پنالتي‌ها ياري داد و يك تنه تيمش را به سوي قهرماني كشاند. وحيد نقش يك دروازه‌بان ويژه و بازيكن استثنايي را براي استقلال بازي كرد تا نگاه‌ها به او متفاوت باشد. حال همين اتفاق براي سيدمهدي مي‌افتد. او يك دروازه‌بان بي‌نقص و آرماني براي تيم‌ملي است. اصلا تيمي كه مي‌خواهد دچار دست‌اندازهاي رسيدن به جام‌جهاني نباشد از همين‌ها مي‌خواهد. عناصري كه هر كدام در نقش يك منجي، رهبر و ستاره عمل كنند. شايد رحمتي هم قصد كرده چنين باشد. در جمع كردن اين 5امتياز نقش رحمتي كاملا پيداست، (شايد بشود به راحتي اقرار كرد كه 4امتياز از 5امتياز فعلي تيم ما با درخشش رحمتي حاصل شده باشد) اگر اين امتيازها به حدي رسيد كه براي صعود مستقيم كافي به نظر مي‌رسيد و اگر رحمتي همچنان خوب بود بايد بيشتر هواي او را داشت؛ سيد حالا بهترين دروازه‌بان ايران است و همين بهترين بودنش مي‌تواند ما را به حضور در جام‌جهاني و البته بازي با پاي بدون نقص در اين رقابت‌ها اميدوار كند!


منبع:دنیای فوتبال
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
Captain II
Captain II
پست: 353
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۶, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: اهواز
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 354 بار

پست توسط بهنام41 »

چندين سال پيش كه رحمتي درفجر (فكر مي كنم) بازي مي كرد،ظاهراً حجازي بهش ميگه :تو را كه ديدم ياد جووني خودم افتادم.
با ديدن واكنشهاي رحمتي ما هم يادحجازي افتاديم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶, ۸:۵۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اميدوارم زماني که ايشون و امثال اين ستاره ها يه وقت خداي نکرده به مشکل خوردند و در يک بازي ضعيف عمل کردند اين روزها رو از ياد نبريم.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”