نشست خبري فرمانده نيروي دريايي ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

نشست خبري فرمانده نيروي دريايي ارتش

پست توسط Shahbaz » یک شنبه 3 آذر 1387, 11:32 am

 تصویر فرمانده نيروي دريايي ارتش از ساخت دو ناوچه موشك انداز و يك زيردريايي سبك ساخت داخل خبر داد.

امير حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش، صبح امروز دوشنبه در نشستي خبري اظهار داشت:
روز 7 آذر مصادف با روز نيروي دريايي، دو ناوچه موشك‌انداز ايراني به نام‌هاي «كلات» و «درفش» و نيز يك فروند زير دريايي سبك به بهره‌برداري خواهند رسيد.

اين ناوچه‌ها و زير دريايي سبك در حالي به همت نيروي دريايي ارتش و با همكاري سازمان صنايع دفاع ساخته مي‌شود كه تمامي مراحل ساخت زير دريايي در كشور بومي شده است.

پيش از اين نيز
زير دريايي‌هاي سبك از كلاس غدير
و زير دريايي‌ نيمه سنگين قائم،
و نيز ناوچه‌هاي موشك‌انداز «پيكان» و «جوشن»
توسط نيروي دريايي ارتش ساخته شده كه هم اكنون در آب‌هاي جنبوي كشور مشغول به فعاليت هستند.
فارس

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

آغاز رزمايش نيروي دريايي وتهديد به حمله به همکاران متجاوز و غرق ناوها

پست توسط Mil@d » یک شنبه 3 آذر 1387, 12:27 pm

از نيمه آذرماه؛

رزمايش نيروي دريايي ارتش در تنگه هرمز برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: رزمايش نيروي دريايي ارتش از نيمه آذرماه در تنگه هرمز و درياي عمان برگزار مي‌شود.


به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، صبح امروز دوشنبه در نشستي خبري اظهار داشت: رزمايش نيروي دريايي ارتش با نام «اتحاد 87» از نيمه آذرماه با بكارگيري انواع شناورهاي سطحي و زير سطحي و نيز يگان‌هاي مختلف نيروي دريايي آغاز مي‌شود.
به گفته سياري در اين رزمايش قرار است تجهيزات و دستاوردهاي جديدي از توانمندي‌هاي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي آزمايش شود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


سردار حجازي:

هركس با متجاوز به ايران همكاري كند خسارات زيادي خواهد ديد

خبرگزاري فارس: جانشين فرمانده كل سپاه هشدار داد: اگر بناست به ايران خسارتي وارد شود، هر كس كه با دشمن ما همكاري كند بايد خسارت بيشتري ببيند و اين موضوع در برنامه‌هاي ما كاملا پيش‌بيني شده است.
جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: غربي‌ها مي‌گويند ايران در سال 2025 به يكي از قدرت‌هاي بزرگ جهان تبديل خواهد شد كه ما اعلام مي‌كنيم محاسبات شما كمي دير است و ان‌شاءالله ايران زودتر از اينها به يكي از قدرت‌هاي بزرگ جهان تبديل خواهد شد كه البته بايد سختي‌هاي اين راه را نيز تحمل كرد.
حجازي همچنين تشكيل سپاه‌هاي 31 گانه را بي ارتباط با نوع تهديدات اخير ندانست و اظهار داشت: سعي داريم تا با ايجاد وحدت فرماندهي در سطح استان‌ها، موجب تقويت نيروها و صرفه‌جويي در تجهيزات و امكانات شويم.
حجازي با تاكيد بر اينكه تسليحات نظامي ما قادر است تا هر دشمني را زمينگير كرده و خسارات و لطمات زياد و غيرقابل پيشگيري به آن وارد كند، گفت: ممكن است آنها شروع‌كننده جنگ باشند ولي قطعا پايان جنگ با آنها نخواهد بود و اين حركت نامعقول، گردابي بسيار بزرگتر از گرداب عراق و افغانستان باشد كه تمام موجوديت آنان را در خود غرق كند.
حجازي افزود: بهتر است امريكايي‌ها به گزارش‌هاي مؤسسات اطلاعات
در صورت آغاز جنگ با ايران، در همان ساعت اول، دو شناور بزرگ آمريكا توسط نيروهاي ايراني در آب‌هاي منطقه غرق خواهند شد
تي خود گوش دهند كه گفته‌اند
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » یک شنبه 3 آذر 1387, 4:02 pm

هيچ متجاوزي توان عبور از خط پدافندي نيروي دريايي ارتش را ندارد

 تصویر 

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش با تاكيد بر توانمندي اين نيرو در دفاع از مرزهاي آبي جمهوري اسلامي ايران گفت: كليه تحركات نيروهاي فرامنطقه‌اي در درياي عمان، خليج فارس و تنگه‌ هرمز تحت كنترل است و به دشمن اجازه ورود به آب‌هاي جمهوري اسلامي ايران را نخواهيم داد.
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش صبح امروز يكشنبه در نشست خبري خود كه به مناسبت فرا رسيدن هفتم آذر روز نيروي دريايي برگزار شد با گراميداشت ياد و خاطره دريادلان شهيد اين نيرو، ايثارگران دفاع مقدس، شهداي اصحاب رسانه و هفته بسيج، به افتتاح منطقه‌ جديد اين نيرو در سواحل درياي عمان اشاره كرد و گفت: كليه تحركات نيروهاي فرامنطقه‌اي در درياي عمان، خليج فارس و تنگه‌ هرمز تحت كنترل است و به دشمن اجازه ورود به آب‌هاي جمهوري اسلامي ايران را نخواهيم داد.
وي با يادآوري اينكه ماموريت اين منطقه جديد دريايي ايجاد يك خط پدافندي مستحكم در درياي عمان است، گفت: هر كشوري براي انجام ماموريت‌هاي بخش دريايي خودبايد داراي امكاناتي در سواحل باشد كه بر همين اساس، نيروي دريايي ارتش اين منطقه دريايي را در جاسك راه‌اندازي كرده است.
سياري در خصوص حفظ امنيت مرزهاي آبي شمال كشور نيز گفت: درياي خزر براي نظام جمهوري اسلامي ايران، درياي صلح و دوستي است و به دنبال توسعه‌ يگان‌هاي نظامي در درياي خزر نيستيم، ولي در عين حال منافع خود را در آن منطقه حفظ مي‌كنيم.
فرمانده نيروي دريايي ارتش با تاكيد بر اينكه 20 درصد منطقه‌ درياي خزر را به عنوان منطقه‌ جمهوري اسلامي مشخص كرده‌ايم و در آن قسمت حفاظت خود را به طور كامل اعمال مي‌كنيم، گفت: ماموريت نيروي دريايي دفاع از كليه مرزهاي آبي در برابر همه‌ دشمنان است.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره احتمال بستن تنگه‌ هرمز از سوي ايران گفت: ما هيچ‌گاه نگفته‌ايم كه تنگه‌ هرمز را مي‌بنديم، بلكه عنوان كرده‌ايم كه نظام جمهوري اسلامي ايران توان اين كار را دارد؛ در صورت تجاوز و حمله‌ احتمالي، نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران توان دفاع از آب‌هاي كشور را داراست.
سياري همچنين در خصوص حضور نيروهاي بيگانه در آب‌هاي جنوبي گفت: اين نيروها در آب‌هاي آزاد حضور دارند، البته ما موافق منافع نامشروع آن‌ها نيستيم و معتقديم آن‌ها منافع نامشروع خود را دراين منطقه دنبال مي‌كنند. نيروي دريايي ارتش نيز كليه‌ تحركات و مناطق آبهاي جنوبي را نظارت و كنترل مي‌كند.
از فرمانده نيروي دريايي ارتش در خصوص تاثير تحريم‌ها بر توان دريايي نيروهاي مسلح كشورمان سوال شد كه گفت: ‌ما در زمينه تامين تجهيزات و ادوات نظامي نبايد به ديگران متكي باشيم چون اگر كسي در اين زمينه به ديگران متكي باشد، ‌در شرايط بحراني پشت او را خالي خواهند كرد. تلاش و برنامه‌ريزي نيروهاي مسلح از ابتدا بر اين بوده است كه نيازمندي‌هاي خود را در داخل كشور تامين كنند و اين كار به خوبي انجام مي‌شود.
دريادار سياري درباره بحث‌هاي مطرح شده مبني بر تقسيم وظايف حفاظت از خليج فارس و درياي عمان بين ارتش و سپاه گفت: امنيت خليج فارس، تنگه‌ هرمز و درياي عمان به يكديگر وابسته است و امروز هم نيروي دريايي ارتش و هم نيروي دريايي سپاه در خليج فارس و درياي عمان در كنار يكديگر حضور دارند. اين تدبير، ساماندهي فرماندهي كل قواست كه ارتش و سپاه در كنار يكديگر كار كنند.
وي پيرامون انتقادات ارتش به مستند دفاع مقدس نيز گفت: به عنوان مثال، در مستند دفاع مقدس عملياتي چون مرواريد كه بزرگترين عمليات نيروي دريايي كشور و يكي از بزرگترين و مهم‌ترين عمليات‌هاي دفاع مقدس بوده تنها 30 ثانيه انعكاس داده شده كه شايسته بود بهاي بيشتري به آن داده شود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در پاسخ به سوالي پيرامون مقابله با دزدان دريايي بين المللي نيز گفت: اتفاقات اخير در يك منطقه‌ آفريقايي رخ داده است و هر تصميمي كه نظام بگيرد ما هم به آن عمل مي‌كنيم.
وي درباره تهديدات مداوم دشمنان بر ضد نظام با بيان اينكه دشمن فرامنطقه‌اي در خيلي جاها حضور دارد و ما به طور صددرصد تمام حركات دشمن را كنترل مي‌كنيم، گفت: تهديد هرجا كه باشد براي نظاميان تفاوتي نمي‌كند؛ ما بايد هميشه آماده باشيم و آمادگي خود را حفظ كنيم. چه تهديد باشد چه نباشد بايد توان دفاعي كشور را بالا ببريم.
سياري افزود: ما آمادگي داريم كه با كشورهاي دوست و همسايه مانورهاي مشتركي برگزار كنيم كه در اين زمينه، اقداماتي نيز در حال انجام است.
خبرنگاري درباره توان موشكي نيروي دريايي ارتش از امير سياري سوال كرد كه وي پاسخ داد:‌ امروز يگان‌هاي نيروي دريايي ارتش اعم از يگان‌هاي شناور سطحي و يگان‌هاي زيرسطحي به سامانه‌هاي موشكي پيشرفته مجهز هستند و توان موشكي نيروي دريايي در زمينه‌هاي مختلف از جمله ساحل دريا و نيز ناوچه‌هاي موشك‌انداز، توان قابل قبول و بالايي است. ما توان توليد موشك‌هاي مناسب، با دقت و دست بالا و قدرت تخريب‌كنندگي زياد را داريم. توان موشكي ما در زمينه دقت در هدف‌گيري و دارا بودن برد مناسب توان بالايي است و همگي آن‌ها به دست توانمند نيروهاي داخلي صورت گرفته است.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در بخش پاياني سخنان خود وي با يادآوري عمليات مرواريد گفت: يكي از اهداف عمليات مرواريد از بين بردن توان اقتصادي دشمن و فلج كردن توان صادرات نفت اين كشور بود.
وي افزود: با عمليات‌هاي نيروي دريايي ارتش، راه تجارت دريايي بر دشمن در زمان جنگ بسته شد. علي‌رغم فشار دشمن از راه هوا و استفاده از موشك‌هاي ساحل به دريا، ‌آن‌ها نتوانستند خطوط مواصلاتي ايران را قطع كنند و تا پايان جنگ اين خطوط برقرار بود به طوري كه حتي يك روز هم صادرات نفتي ما قطع نشد.
سياري يادآور شد: در طول حدود 2900 روز جنگ تحميلي، 2800 حمله به منطقه خارك به عنوان اصلي ترين پايانه صادرات نفت ايران صورت گرفت كه با تلاشهاي نيروي دريايي ارتش هيچگاه صادرات نفت ايران قطع نشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Senior Poster
Senior Poster
پست: 797
تاریخ عضویت: شنبه 11 فروردین 1386, 9:11 pm
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN » دو شنبه 4 آذر 1387, 5:24 am

13 تا ناو عراقی در عمليات مروريد قرق شد

7 تا توست پيکان :-D :-D

ولی هيچ نامی از تراه عمليات و فرمانده پيکان نيست :-(

لعنت به اين امپرياليسم انگليس :-?

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero » دو شنبه 4 آذر 1387, 12:23 pm

استفاده کلمه هیچ در جمله:((هيچ متجاوزي توان عبور از خط پدافندي نيروي دريايي ارتش را ندارد )) درست نیست.
بهتر بود می فرمدند:((امروز عبور از خط پدافندی نیروی دریایی ارتش کاری بسیار مشکل است))
:razz: :razz: :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

مصاحبه فرمانده نيروي دريائي: دشمن ما فرامنطقه اي است

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 6 آذر 1387, 9:32 am

  فرمانده نيروي دريائي: دشمن ما فرامنطقه اي  

 تصویر 


امير دريادار حبيب‌الله سياري، پس از گفت‌وگوي اختصاصي‌ با همشهري، روز يكشنبه در يك نشست مطبوعاتي هم شركت كرد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي در آن نشست مطبوعاتي از اجراي رزمايش اتحاد87 از سوي اين نيرو در نيمه‌دوم آذر خبر داد. مصاحبه ما با دريادار سياري اما بيشتر به توليد تجهيزات جديد اين نيرو و مقابله با تهديدات احتمالي اختصاص دارد.

شما 29 مرداد سال 86، از فرمانده كل قوا حكم گرفتيد، تا امروز فكر مي‌كنم بيش از 450 روز از فرماندهي شما در نيروي دريايي ارتش گذشته است. در حكم فرماندهي كل قوا، به شما تاكيد شده بود كه شما در ارتقاي هرچه بيشتر اين نيرو تلاش كنيد. براي تحقق تاكيد ايشان در اين زمينه چه اقداماتي كرده‌ايد؟
فرمانده معظم كل قوا معمولاً در حكم‌هايشان، تدابير و رهنمودهايشان را طوري عنوان مي‌كنند كه سرلوحه كار هر فرمانده قرار مي‌گيرد. من به‌عنوان مسئول نيروي دريايي با بررسي مولفه‌هاي ارتقاي توانايي‌هاي اين نيرو، حركت رو به جلو را پايه‌گذاري كردم و جلو مي‌روم تا به نتيجه برسم. همچنين بايد ديد كه براي ارتقاي توان رزمي به چه چيزهايي بايد توجه كرد. نيروي انساني، ‌تجهيزات موجود، تجهيزات آينده و تاسيسات مورد نياز براي هر نيرو از جمله مواردي است كه ما برنامه‌ريزي براي ارتقاي آنها را سرلوحه برنامه‌هايمان براي نيل به اهداف بلند ارتقاي سطح آمادگي‌هاي نيروي دريايي ارتش قرار داديم.

قبلا در مصاحبه‌اي اشاره‌اي داشتيد به روش‌هاي مختلف توليد تجهيزات جديد از جمله مهندسي معكوس. بفرمائيد در توليد تجهيزات جديد چقدر از شيوه مهندسي معكوس استفاده مي‌شود؟ و آيا قبول داريد كه ما در واقع محصولات ديگران را در كشورمان بومي‌سازي مي‌كنيم؟
با توجه به تجربه‌اي كه در 8سال دفاع مقدس به‌دست آورديم، اعتقادمان اين است كه بايد تكيه بر تجهيزاتي كنيم كه توليد داخل است. چرا كه هر جايي كه شما تجهيزات ساخت ديگران را استفاده كنيد و يا نقاط و گلوگاهي براي آن تجهيزات در نظر گرفته باشند، در بزنگاه، دست شما را خالي مي‌كنند. به همين جهت امروز، هم در مورد بهينه كردن و هم در ساخت و توليد، در اين كار پيشرفت‌هاي چشمگيري داشته‌ايم. در مورد مهندسي معكوس هم بايد بگويم كه مهندسي معكوس افتخار نيست بلكه تنها رفع نياز است. ممكن است كه در يك مقطع زماني، تجهيزاتي را بگيريم و بعد مهندسي معكوس را انجام دهيم، اين به‌نظر من افتخار نيست و تنها براي رفع نيازهاي ضروري از اين روش بهره‌برداري شده است. نه اينكه مهندسي معكوس نكرديم و نمي‌كنيم، ولي بيشترين افتخار ما اين است كه طراحي تجهيزات را خودمان داشته باشيم.

به‌نظر شما تهديدات درياپايه در حال حاضر براي كشور چه اهميتي دارد؟
ايده‌ما اين است كه دشمن ما فرامنطقه‌اي است و اين بر كسي پوشيده نيست. از سوي ديگر به اين دليل مي‌گوييم كه تهديدات ما امروز بيشتر ‌درياپايه است چرا كه در چند تهاجم نظامي صورت گرفته‌ در منطقه از طريق دريا انجام شده است. لذا از ديد ما، ‌مهم‌ترين تهديد، تهديد درياپايه است و ما بايد جواب دشمنان را در دريا بدهيم. به اين دليل است كه ما روي تهديدات درياپايه حساب مي‌كنيم و خودمان را بر آن مبنا آماده مي‌كنيم.

اخيرا گفته‌ايد نيروهاي مسلح در مرزهاي آبي، منجسم‌تر شده‌اند. توضيح روشن شما براي اين موضوع چيست؟
از نظر علمي مي‌دانيد كه قدرت دريايي تنها ناوگان نظامي نيست، يعني اگر كشوري عنوان مي‌كند كه داراي قدرت دريايي است، منظورش تنها ناوگان نظامي نيست. براي قدرت دريايي ناوگان نظامي، ناوگان تجاري با همه زيرمجموعه‌ها و زيرساخت‌هايش دريايي است. اين 3 تا كه در كنار هم قرار بگيرند، مي‌گويند قدرت دريايي. اگرهر كدام از اين مولفه‌ها رشد كند و بالا بيايد قطعاً به توان اقتدار دريايي افزوده مي‌شود.

درصد رشد كدام‌يك از اين 3 بيشتر بوده؟
فكر مي‌كنم همه اينها رشد مناسب داشته‌اند.در ناوگان نظامي الحمدلله رشد بسيار مناسبي داشته‌ايم، با توجه به برنامه‌هايي كه تنظيم شده، ناوگان تجاري و زيرساخت‌ها و علم و صنعت دريا هم توانمندي و رشد بالايي داشته است.

لطفا كمي هم درباره تغيير ماموريت نيروهاي دريايي ارتش و سپاه كه اخيرا مطالبي مطرح شده، توضيح بفرماييد.
موضوع تغيير ماموريت نيست. شما نيروي دريايي را هر كاري بكنيد، در دريا انجام ماموريت مي‌كند. ‌اگر يك نيرو را در يك جايي تمركز مي‌دهيد، دليلش بر تغيير ماموريت نيست. تغيير ماموريت يعني اينكه به نيروي دريايي بگوييد در هوا دفاع كند. امروز در مرزهاي زميني و هوايي، چگونه نيروهاي مسلح انجام وظيفه مي‌كنند؟ مگر ارتش مي‌تواند بگويد سپاه پاسداران نيست يا سپاه بگويد ارتش وجود ندارد؟ نه. هميشه در طول 8 سال دفاع مقدس، ‌2 بازوي توانمند نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و استفاده از اين توانمندي‌ها در محورهاي خاص وجود داشته‌، ما مي‌گوييم تعيين خط حد انجام ماموريت، تغيير ماموريت نيست. مثلاً فرض كنيد اينجا نيروي دريايي ارتش عمل كند و در كنارش نيروي دريايي سپاه عمل كند و تمركز و فشارش را بگذارد روي اين محور تا بهتر جواب بدهد، اين تغيير ماموريت نيست.

به‌طور مشخص نيروي دريايي ارتش در كدام نقاط بيشتر فعاليت دارد؟
ما در درياي عمان، تنگه راهبردي هرمز، خليج فارس و درياي خزر هم هستيم.

همزمان با سپاه؟
برادران سپاه هم هستند، در بعضي جاها، محور كار، آنها هستند و ما كمك مي‌كنيم. در بعضي جاها هم ما محور كار هستيم، آنها كمك مي‌كنند.

بعضي جاها را مي‌شود به‌طور مشخص اشاره كنيد؟
جزئي از طرح‌ها و اطلاعات نظامي است كه قابل بيان‌كردن نيست.

چندي پيش در افتتاحيه يك پايگاه دريايي در جاسك گفتيد كه خط دفاعي غيرقابل نفوذ توسط نيروي دريايي ارتش در درياي عمان در حال شكل گرفتن است. منظورتان از غيرقابل نفوذ چيست؟ و چه كارهايي به اين منظور انجام شده؟
تشكيل خطوط پدافندي از شمال خليج فارس تا حوزه مسئوليتمان در درياي عمان مجموعه‌اي از لايه‌هاي پدافندي است. در ايجاد خطوط پدافندي هم سعي مي‌شود كه غيرقابل نفوذ باشد.

و امروز اين ادعا را مي‌كنيد كه غيرقابل نفوذ است؟
بله، بايد هم اين ادعا را بكنيم. نه فقط در خليج فارس بلكه در هر جا كه خط پدافندي داريم غيرقابل نفوذ است.

آيا ما لايه پدافندي غيرقابل نفوذ در درياي خزر هم داريم يا نه اين لايه پدافندي فقط در مرز جنوبي متمركز است؟
ما بيشتر در جنوب كار مي‌كنيم. براي ما درياي خزر، ‌درياي صلح و دوستي است و ما براي دفاع از درياي خزر توانمندي‌هايمان را حفظ مي‌كنيم، اما آن درياي دوستي براي جمهوري اسلامي است.

قبلا گفته بوديد كه در مورد كوچكترين تهديد احتمالي كه بشود، ايران در دقايق اوليه به شكل كوبنده پاسخ خواهد داد. «در دقايق اوليه» به اين معني است كه ما فقط مي‌توانيم در همان دقايق اوليه پاسخ بدهيم و اگر نبرد ادامه پيدا كند، يا مقابله طولاني‌تر بشود، ما از دفاع عاجز خواهيم بود؟
نيروهاي مسلح، همگي اين توانمندي را دارند كه بتواند آن مأموريتي كه به آنها واگذار شده انجام دهند. اگر گفته مي‌شود كه در دقايق اوليه، يك مولفه ظريف را نشان مي‌دهند كه حتي در دقايق اوليه اين توانمندي وجود دارد كه دشمن ضربه‌اش را خواهد خورد. ولي اينطور كه ما در 8 سال دفاع مقدس ثابت كرديم؛ مردمي نيستيم كه اگر جنگ ادامه پيدا كند، كوتاه بياييم. يعني نيروهاي مسلح به پشتوانه همين مردم، همانطور كه ثابت كردند، هر چه جنگ ادامه داشته باشد، ادامه خواهند داد، از اولين دقايق تا هر چقدر ادامه پيدا كند، ادامه خواهند داد.

با توجه به اينكه هرچه سطح درگيري‌ها در جنگ‌ها بالاتر برود، خسارات هم بيشتر مي‌شود، آيا اين جبران خسارات در نيروهاي مسلح براي بازسازي مجموعه پيش‌بيني شده بود ؟
بله، همين‌طور است.

همان طور كه شما مستحضريد يكي دو هفته پيش ستاد كل نيروهاي مسلح يك بيانيه داد و گفت يك‌سري هلي‌كوپتر به مرزهاي غربي حمله كردند و هشدار داد كه اگر بيايند، به‌شدت با آنها برخورد خواهد شد. آيا ما در مرزهاي دريايي هم مشابه اين اتفاقات را داريم يا خير؟
ما در مرزهاي دريايي چنين چيزي نداريم ولي هر چه كه ستاد كل به‌طور كلي گفته باشد، قطعاً اجرا خواهد شد. چنين تجاوزي در مرز دريايي وجود نداشته چون اگر وجود داشته باشد براساس همان تدبير ستاد كل جواب مي‌دهيم.

6 آذر 1387
همشهری آنلاین
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » پنج شنبه 7 آذر 1387, 12:58 pm

 يک زيردريايي ديگر از نوع کلاس غدير تحويل نيروي دريايي مي شود  

 تصویر 
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: طي 15 روز آينده يک زير دريايي ديگر از نوع کلاس غدير تحويل اين نيرو مي شود.
امير دريادار حبيب الله سياري روز چهارشنبه پس از بازديد از خبرگزاري جمهوري اسلامي در گفت و گو با خبرنگاران ايرنا افزود: اين زيردريايي توسط سازمان صنايع دريايي طراحي و ساخته شده است.
وي گفت:‌ علاوه بر اين يک زيردريايي سبک نيز فردا هفتم آذرماه به مناسبت روز نيروي دريايي به توان رزمي زير سطحي اين نيرو اضافه مي شود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش تصريح کرد: با اضافه شدن اين زير دريايي ها توان بازدارندگي نيروي دريايي در اعماق درياها به صورت تصاعدي افزايش مي يابد.
وي همچنين از تحويل گرفتن دو ناوچه موشک انداز درفش و کلات در روز نيروي دريايي خبر داد.
فرمانده نيروي دريايي يادآور شد که اين نيرو نيمه دوم آذرماه رزمايش اتحاد 87 را در حوزه ماموريت خود در خليج فارس، درياي عمان و تنگه هرمز برگزار مي کند.

ایرنا


روز نیروی دریایی به همه دریادلان و سربازان همیشه بیدار نیروی دریایی مقتدر ایران مبارک باد :-D :-D :-D :-D

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 آبان 1385, 8:26 pm
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani » پنج شنبه 7 آذر 1387, 7:44 pm

دوستان تبريک مي گويم.

بالاخره ناوچه P233 که مدت هاست و تقريبا از 29 فروردين امسال به آب انداخته شده است امروز رسما به نيروي دريايي ارتش تحويل گشت و نام درفش را بر خود گرفت.

در رابطه با پروژه سينا نيز برنامه اي عصر امروز در حدود ساعت 6:30 از شبکه دوم سيما پخش گشت که مسائل مهمي را نشان داد و از جمله آن مي توان به همين درفش و مانور پيکان و جوشن در درياي خزر و آزمايشات انجام گرفته بر روي آنها اشاره کرد که انصافا آزمايش ناوچه در درياي مواج بسيار جالب بود...طوري که نزديک بود پيکان را وارونه کند اما به دليل ساختار بدنه اين اتفاق نيفتاد.

بنده از داخل پيکان ديدن کردم...سيستم هاي قرار گرفته بر روي آن بسيار پيشرفته است.
البته زمان فيلم برداري اين تصاوير به سال قبل و پيش از به آب انداختن ناوچه بر مي گردد.
اما متاسفانه هنوز از موج خبري نيست...فکر مي کنم با وضعيت پيش آمده تا روز ارتش سال آينده و مصادف با عمليات جاويد سهند و سبلان به تاخير بيافتد که احتمال آن و هم مناسبت شدن با آن روز بسيار محتمل است.

فقط خيلي دوست دارم بدانم چه سيستم موشکي بر روي درفش نصب گشته است...احتمالا همان C-802 است.
ناوچه کلات نيز در جنوب و احتمالبا پايگاه چابهار به آب انداخته شده است.
در ضمن دوستان از شمال کشور خبر دادند که امروز ناوگان منطقه چهارم از بندر خارج شدند و تنها هلکوپتر 212 هوادريا نيز در اين رژه حضور داشته است.
احتمالا پيکان.جوشن.درفش.حمزه و ساير قايق هاي گشتي به علاوه 2416-6 بودند.

موفق و مويد باشيد.
دهکده

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1591 بار

پست توسط Hadi1001 » جمعه 8 آذر 1387, 11:09 am

فرمانده نیروی دریایی: ایران بزرگترین نیروی دریایی منطقه خواهد بود

فرمانده نیروی دریایی:
ایران بزرگترین نیروی دریایی منطقه خواهد بود

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیروز در نشستی خبری به مناسبت نزدیک شدن هفتم آذر ماه – روز نیروی دریایی – در جمع خبرنگاران با اشاره به آینده درخشان این نیرو تصریح کرد: نیروی دریایی به زودی بزرگترین قدرت دریایی منطقه خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی ارتش امیر سیاری با بیان این که نیروی دریایی و به طور کل ارتش حمهوری اسلامی ایران در سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین جنگ تحمیلی تجربیات گران بهایی را در زمینه دفاع از مرزهای آبی کشور کسب کرده است و هم اکنون در سطح بسیار بالایی در زمینه دشمن شناسی و مهار تهدید قرار دارد، خاطر نشان کرد: نیروی دریایی یکی از محورهای مهم اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.
وی تاکید کرد: توان بازدارندگی نیروی دریایی به جایی رسیده است که هیچ متجاوزی قدرت عبور از خط پد آفندی ما را ندارد. تمامی تحرکات نیروی های فرا منطقه ای در دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز تحت کنترل است و پدافند دریایی ما در این منطقه اجازه هیچ گونه تعرضی را به هیچ متجاوزی نخواهد داد.
امیر دریادار سیاری در ادامه این نشست با اعلام این خبر که رزمایشی با عنوان «اتحاد87» در نیمه دوم آذر ماه برگزار خواهد شد،گفت: این رزمایش در حوزه ماموریت نیروی دریایی آجا در دریای عمان و تنگه هرمز انجام می شود.
امیر سیاری همچنین به افتتاح منطقه جدید نیروی دریایی ارتش با نام منطقه ولایت در سواحل دریای عمان طی هفته های اخیر اشاره و خاطر نشان ساخت: ماموریت این منطقه دریایی ایجاد یک خط پدافندی مستحکم در دریای عمان است.
فرمانده نیروی دریایی اجا درباره برنامه این نیرو برای حفظ امنیت مرزهای آبی شمال کشور و سواحل دریای خزر گفت: دریای خزر در نظام جمهوری اسلامی، دریای صلح و دوستی است. اگر چه به دنبال گسترش یگانهای نظامی در شمال کشور نیستیم اما منافع ملی را به طور کلی پیگیری خواهیم کرد.
وی در خصوص دستاوردهای جدید نیروی دریایی اظهار داشت: در روز هفتم آذر مصادف با روز نیروی دریایی، دو ناوچه موشک انداز ایران به نامهای «درفش» و «کلات» و نیز یک فروند زیر دریایی سبک به بهره برداری خواهند رسید.
امیر سیاری در ادامه در پاسخ به پرسش یکی ازخبرنگاران مبنی بر احتمال بستن تنگه هرمز توسط ایران تصریح کرد: ما هیچگاه نگفتیم می خواهیم تنگه هرمز را مسدود کنیم؛ تاکید ما بر این بوده است که این توان وجود دارد و هر گاه ضرورتی ایجاب نماید بی تردید برای حفظ منافع خود این اتفاق خواهد افتاد.
وی همچنین در اشاره به حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس و دریای عمان گفت: این نیروها و برخی شناورهای خارجی در آبهای بین المللی و آزاد تردد می کنند اما همگان می دانند نیروی دریایی ارتش در حفظ مرزهای آبی خود از توان مکفی برخوردار است.
امیر سیاری در پایان در پاسخ به این سوال که تحریم های بین المللی چه تاثیری بر توان دفاعی کشور داشته است، تاکید کرد: در ایران هر جا تحریمی در کار بوده است خلاقیت جوانان این کشور شکوفا شده و تولید تجهیزات و موشک های جدید همچون سجیل نشان می دهد این سیاست نخ نمای غرب تا چه اندازه در قبال این ملت ناکارا بوده است.
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Captain I
Captain I
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه 11 آبان 1387, 3:24 pm
محل اقامت: يك رسانه
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 524 بار
تماس:

پست توسط reporter » یک شنبه 10 آذر 1387, 4:22 pm

ناوشكن موج رو از امير سياري خودم پس از نشست خبري پرسيدم كه برام توضيح داد چرا طول كشيده ولي الان ديگه حل شده، منتظرش در دهه فجر باشيد

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » یک شنبه 10 آذر 1387, 4:27 pm

reporter,

ناوشکن جماران منظورته ديگه.در تمامي مصاحبه هايي که من ديدم از فرودين ماه به اين ور موج را به جماران تغيير نام داده اند.

يا علي.
  بی  

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دو شنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4257 بار

پست توسط Fariborz » دو شنبه 11 آذر 1387, 2:43 am

DJ Dani نوشته شده:در رابطه با پروژه سينا نيز برنامه اي عصر امروز در حدود ساعت 6:30 از شبکه دوم سيما پخش گشت که مسائل مهمي را نشان داد و از جمله آن مي توان به همين درفش و مانور پيکان و جوشن در درياي خزر و آزمايشات انجام گرفته بر روي آنها اشاره کرد که انصافا آزمايش ناوچه در درياي مواج بسيار جالب بود...طوري که نزديک بود پيکان را وارونه کند اما به دليل ساختار بدنه اين اتفاق نيفتاد.با تشکراز دانيال عزيز جهت ارسال لينک ، فيلم مربوط به مراحل ساخت ناوچه پيکان را با کيفيت بالا براتون قرار ميدهم . :razz:


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

زمان : 20 دقيقه
حجم : 235 Mb

ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”