تیم ملی بسکتبال با سرمربی ایرانی وارد حاشیه می شود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

تیم ملی بسکتبال با سرمربی ایرانی وارد حاشیه می شود

پست توسط samanrossonero »

گارد راس تیم ملی بسکتبال کشورمان با وجود اعتقاد به مربیان ایرانی حضور آنها در راس تیم ملی را منجر به ایجاد حاشیه در بین ملی‌پوشان دانست.

مهدی کامرانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موقعیت حساس تیم ملی بسکتبال برای حضور در مسابقات مختلف بین‌المللی اظهار داشت: هیچ دلیل و توجیهی نمی تواند قابلیت و توانایی مربیان ایرانی را برای برعهده گرفتن وظیفه حساس هدایت تیم ملی کمرنگ کند اما متاسفانه حضور آنها در راس تیم ملی منجر به حاشیه‌سازی می شود.

وی ادامه داد: این مشکل تنها مختص بسکتبال نیست. در تمام رشته‌ها حضور سرمربی وطنی برای تیم ملی با مشکلات زیادی همراه است که بعضا منجر به بروز مشکل در بین بازیکنان هم می شود.

بسکتبالیست پست یک کشورمان خاطر نشان کرد: مشکلات استفاده از سرمربی داخلی از همان زمان اعلام اسامی دعوت شدگان به اردو آغاز می شود. به هر حال فردی که به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می شود، در یک تیم باشگاهی هم مشغول به کار بوده یا هست و به طور طبیعی تعدادی از بازیکنان آن تیم را هم به اردو دعوت می کند. حتی ممکن است روی برخی بازیکنان اعتقادات خاصی داشته باشد و از آنها بیشتر از سایرین در ترکیب اصلی تیم ملی استفاده کند.

کامرانی تاکید کرد: در هر یک از این مراحل انتقاداتی به کار مربی وارد می شود. حتی اگر تمام تصمیمات سرمربی برای معرفی اردونشینان و انتخاب ترکیب اصلی معقول و منطقی باشد، باز هم شاهد اظهارنظرهای منتقدانه خواهیم بود که نتیجه آن در درجه اول متوجه تیم ملی و ایجاد سوتفاهم در بین ملی‌پوشان می شود.

تصویر

گارد راس تیم ملی بسکتبال کشورمان با تاکید بر پیشرفت بسکتبال ایران خاطرنشان کرد: این درحالیست که ما هنوز به لحاظ ورزشی به حدی بزرگ و حرفه‌ای نشده‌ایم که بتوانیم بزرگ فکر کنیم. در دنیای حرفه‌ای ورزش باید بزرگتر از چیزی که هستی فکر کنی تا کمتر دچار مشکل شوی.

بازیکن موثر تیم مهرام در ادامه اظهار داشت: درهر حال مسئولان فدراسیون بسکتبال باید فردی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنند که در بالاترین سطح ممکن کار کند. در این انتخاب باید دانش مربیگری، برخورداری از دانش روانشاسی برای ارتباط و تعامل بهتر با بازیکنان و همچنین داشتن اخلاق و رفتار مناسب را به شدت مدنظر قرار داد.

وی افزود: نمی توان ویژگی احساساتی بودن بازیکنان ایرانی را نادیده گرفت. سرمربی آینده تیم ملی باید بتواند در روزهای حساس و بحرانی ارتباط خوب و نتیجه بخشی را با بازیکنان برقرار کند. درغیر این صورت مهارت‌های فنی او در تیم ملی به نتیجه نمی رسد.

کامرانی تاکید کرد: بسکتبال ایران روزهای سختی را برای بزرگی در میان آسیایی‌ها و کسب جواز المپیک سپری کرد. حال آنکه حفظ این بزرگی سخت‌تر از کسب آن است. انتخاب گزینه برتر برای سرمربیگری تیم ملی اولین گام در این راه است.

مهر
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”