آزادراه هاي کشور به دستگاه هاي هوشمند ثبت تخلفات تجهيز مي شوند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

آزادراه هاي کشور به دستگاه هاي هوشمند ثبت تخلفات تجهيز مي شوند

پست توسط Mohsen1001 »

نخستين طرح تجهيز آزاد راه ها به دستگاه هاي هوشمند ثبت تخلفات با نصب 32 دستگاه کنترل سرعت راداري ثابت در آزاد راه هاي کرج ، قزوين و تهران ، قم آغاز شد .

بنا به گزارش سازمان راهداري وحمل و نقل جاده اي جواد سقايي معاون دفتر ايمني و ترافيک اين سازمان گفت :طرح تجهيز آزاد راه ها به دستگاه هوشمند ثبت تخلفات رانندگي باهدف ارتقاي ايمني محورهاي ارتباطي مهم و کاهش سرعت و تلفات ناشي از تصادفات شديد رانندگي به دليل سرعت غير مجاز اجرا مي

شود .

وي افزود : براي اينکه سرعت غير مجاز عامل اصلي بروز تصادفات شديد رانندگي است و اغلب اينگونه تصادفات تلفات زيادي را برجا مي گذارد و کنترل و کاهش سرعت غير مجاز در ازادراه ها اجتناب ناپذير است .

سقايي گفت : بنابراين استفاده از دوربين هاي سرعت سنج راداري ثابت تاثير بسزايي در کنترل تخلفات کاهش سرعت و در نتيجه کاهش تعداد و شدت سوانح رانندگي خواهد داشت .

وي با اشاره به اينکه فاز اول اين طرح نيمه اول امسال به پايان مي رسد گفت :مرحله اول اجراي طرح در آزاد راه هاي تهران ،قم و کرج ،قزوين به صورت آزمايش در دستور کار قرار گرفت و 32 دستگاه کنترل سرعت راداري ثابت همراه با بستر مخابراتي مربوطه نصب خواهد شد تا اطلاعات تخلفات سرعت غير مجاز ثبت شده را به صورت لحظه اي و همزمان به مراکز کنترل در دو طرف آزاد راه و نيز مراکز ستادي ارسال کند .

معاون دفتر ايمني و ترافيک افزود : در اين مرحله عمليات نصب پايه دوربين ها و دوربين هاي کنترل سرعت با همکاري شرکت پيمانکار با نظارت فني دفتر که مسئوليت مديريت و راهبري طرح را برعهده دارد صورت مي گيرد و پس از نصب و راه اندازي دستگاه ها دريافت اطلاعات تخلفات سرعت به صورت غير همزمان صورت مي پذيرد .

وي افزود : در اين زمينه بستر مخابراتي ويژه سازمان راهداري از نوع فيبرنوري در سراسر آزاد راه هاي ياده شده فراهم مي شود تا ثبت و انتقال اطلاعات و تصاوير تخلفات به صورت همزمان به مراکز کنترل صورت پذيرد .

سقايي با اشاره به گستره اجرا و مراحل بعدي طرح گفت : در فازهاي بعدي و در اجراي سياست هاي سازمان مبني بر گسترش حوزه عملکردي سيستم هاي حمل و نقل هوشمند در راه ها مقرر شده است اين آزادراه ها به ساير تجهيزات هوشمند کنترل ترافيک از قبيل دوربين هاي نظارت تصويري تابلوهاي پيام متغيير و سيستم هاي رايانه اي مجهز مي شوند که در اين خصوص نيز نيازهاي اوليه در طراحي بستر مخابراتي پيش بيني شده است .

براساس اين گزارش تا پيش از اين عمده تجهيزات کنترل سرعت بکار گرفته شده از نوع ليزري دستي بود

در اين سيستم ها امکان ارايه مدرکي از تخلف به راننده فراهم نبود و حضور مداوم عوامل انساني پليس راه در محل بکارگيري دوربين الزامي بود در حالي که دوربين هاي ثابت کنترل سرعت قابليت ثبت تخلف سرعت 2 وسيله نقليه در ثانيه را دارند .

و عکس وسيله نقليه خاص را به همراه مشخصات زمان و مکان تخلف و ميزان سرعت غير مجاز ثبت مي کنند .

اين سيستمها بدون نياز به حضور فيزيکي عوامل پليس در جاده ها و به صورت شبانه روزي بهترين پوشش نظارتي و کنترل نامحسوس را در سطح جاده ها فراهم مي کنند .

خبرخودرو
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

پست توسط Nokia N93 »

محسن جان اينکه براي لايي کش ها خبر مرگشنونه!

اين کار باعث ميشه که مردم مقرراتي تر بشن
تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”