انتظاری: يك سيلي محكم به گوش استيلي زدم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

انتظاری: يك سيلي محكم به گوش استيلي زدم

پست توسط bahmanwolf »

اينكه سهراب انتظاري،‌ بهترين گلزن پرسپوليس در ليگ‌برتر باشد؛ شايد براي هواداران اين تيم هم جالب باشد. مهاجم نوشهري راه‌آهن اما خبر از ثبت اين ركود و خاطرات حضور پنج‌ساله‌اش در پرسپوليس مي‌دهد. مهاجم سابق پرسپوليس كه پس از جدايي از سرخ‌ها از كانون توجه دور شده، ثبت 29 گل زده را باتوجه به دقايق بازي‌اش يك ركورد فوق‌العاده مي‌داند. اين بهانه بود تا با مهاجم سابق پرسپوليس در مورد ركوردش صحبت كنيم اما حرف‌ها و درددل‌هاي انتظاري پس از چند سال ابعاد ديگري به اين گفت‌وگو داد.
خودت خبر داشتي كه با 29 گل زده، بهترين گلزن پرسپوليس در تاريخ هفت‌ساله ليگ‌برتر هستي؟
من تمام خاطرات و ريز آمار بازي‌هايم در پرسپوليس را به‌صورت مكتوب جمع‌آوري كرده‌ام و قصد دارم با كمك چند نفر از دوستانم به‌زودي آن را به‌صورت كتاب در اختيار هواداران پرسپوليس قرار دهم.
قبول داري 29 گل در 5 فصل آمار جالبي نيست؟
تا حدودي حرف شما را قبول دارم، اما شما بايد ببينيد من چقدر و در چه شرايطي براي پرسپوليس بازي كرده‌ام. به‌نظر خودم نسبت به جمع دقايق بازي‌ام، آمار فوق‌العاده‌اي دارم.
اما تو بازيكني هستي كه در دوران پروين بازي مي‌كردي و از ثبات لازم در تركيب پرسپوليس برخوردار بودي.
شايد درست باشد كه من زياد براي پرسپوليس گل نزدم، اما در همان سال اولي كه به پرسپوليس آمدم، در آخرين بازي‌ها و در دقايق پاياني بازي با فولاد و تراكتورسازي بود كه دو گل سه امتيازي زدم و فكر مي‌كنم بدون اين دو گل پرسپوليس قهرمان نمي‌شد. گل‌هاي من براي پرسپوليس حياتي و حساس بود.
تو بازيكن مورد علاقه پروين بودي و هميشه به‌طور ثابت بازي مي‌كردي.
در خيلي از بازي‌ها من بازيكن ثابت نبودم و حتي در دقيقه آخر به بازي مي‌رفتم اما به‌هر حال همان 10 دقيقه‌ها در آمار يك بازي ثبت مي‌شود.
چرا بعد از جدايي از پرسپوليس خبري از گلزني‌هاي انتظاري نيست؟
پس از جدايي‌ام از پرسپوليس به راه‌آهن رفتم و در همان سال اول رباط‌صليبي پاره كردم و كل فصل را از دست دادم. در فصل قبل هم 8 گل براي راه‌آهن زدم. به‌هر‌حال اخبار راه‌آهن مثل پرسپوليس بازتاب ندارد و شرايط قابل‌مقايسه نيست. يادم هست در آن سال‌هايي كه در پرسپوليس بودم، خبر گلزني من در تمرينات، هم در روزنامه منعكس مي‌شد.
چرا از پرسپوليس جدا شدي؟
بعد از كنار رفتن علي پروين - كه هرچه در زندگي دارم از اوست- آري‌هان، سرمربي پرسپوليس شد و به اتفاق يونگ اعتقاد خاصي به من داشتند و يك روز در تمرين آري‌هان به من گفت تو بازيكني هستي كه در همه پست‌ها به‌غير از دروازه مي‌توانم از تو استفاده كنم اما پس از چند روز تغيير عقيده داد. من مي‌دانم چه كسي به آري‌هان خط مي‌داد و چه اتفاقاتي افتاد.
چه كسي و چه اتفاقي؟
در يكي از اردوها در كردان كرج در حال تمرين بوديم كه آري‌هان مرا از تمرين اخراج كرد و حميد استيلي را وارد زمين كرد. سه‌، چهار دقيقه به آخرين تمرين مانده بود كه به من گفت بيا تمرين كن، من هم گفتم حالم خوب نيست و نمي‌توانم تمرين كنم. بعد كه به هتل رفتيم، آري‌هان به من گفت وسايلت را جمع كن و فرداصبح به تهران برگرد. همان موقع فهميدم موضوع از كجا آب مي‌خورد. همه بچه‌هاي پرسپوليس مي‌دانستند كه استيلي به آري‌هان خط مي‌دهد.
با استيلي صحبت نكردي؟
قبل از اينكه به طرف تهران حركت كنم، رفتم پيش حميد استيلي و يك سيلي محكم به گوش او زدم. به استيلي گفتم يك روزي تاوان اين كارها را پس مي‌دهي. او هم هيچ‌ عكس‌العملي نشان نداد. مهرزاد معدنچي و جواد كاظميان هم شاهد درگيري من با استيلي بودند.
نظر آنها چه بود؟
آنها هم از من طرفداري كردند و به استيلي گفتند اگر تو مقصر نبودي، پس چرا هيچ عكس‌العملي نشان ندادي كه استيلي در جواب آنها گفته بود، نمي‌خواهم آرامش پرسپوليس به‌هم بخورد.
چرا وقتي آري‌هان رفت، ‌در پرسپوليس نماندي؟
قبل از تسويه‌حساب، با روزنامه پيروزي مصاحبه كردم و گفتم با آري‌هان به بهشت هم نمي‌روم. اين حرف من به خيلي‌ها بر خورده بود و ديگر بايد مي‌رفتم اما روزي كه براي تسويه‌حساب به باشگاه رفته بودم،‌ آري‌هان مرا به گوشه‌اي كشيد و گفت مي‌خواهم يك مسئله را براي تو روشن كنم.
چه مسئله‌اي؟
آري‌هان به من گفت مي‌دانم تو از من متنفري. من هم به او گفتم درست فهميدي اما حرفت‌ را بزن. بعد به من گفت: «من خودم هم تازه فهميدم كه استيلي كيه. او دائما با من جلسه مي‌گذاشت و مي‌گفت سهراب و علي انصاريان و چند نفر ديگر، علي پرويني هستند و تو كار تيم مي‌گذارند. او به من مي‌گفت بايد اين چند نفر را از پرسپوليس بيرون كني.»
در راه‌آهن ركورد گلزني‌ات را ترقي مي‌دهي؟
من براي راه‌‌آهن در خيلي از بازي‌ها به عنوان مدافع چپ و راست بازي كرده‌ام اما از وقتي كه محمود ياوري آمده در همان پستي كه دوست دارم، بازي مي‌كنم و فكر مي‌كنم بتوانم از اين به بعد بيشتر براي راه‌آهن گل بزنم.

منبع:دنیای فوتبال
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”