**نیکبخت بالاتر از مسی ، رونالدو و دل پیه رو**

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

**نیکبخت بالاتر از مسی ، رونالدو و دل پیه رو**

پست توسط samanrossonero »

براساس نظرسنجی سایت اینترنتی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال تا پایان ماه نوامبر سال 2008 میلادی علیرضا واحدی نیکبخت در بین 100 بازیکن محبوب دنیای فوتبال رتبه ششم را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال که بیش از 70 کشور از تمام قاره‌‌های جهان را شامل می شوند، طی یک نظرسنجی اینترنتی اقدام به انتخاب محبوب‌ترین بازیکن جهان از بین 100 بازیکن برگزیده دنیای فوتبال خواهند کرد.

این 100 بازیکن از میان 58 کشور اسپانیا (7 بازیکن)، برزیل (6 بازیکن)، آرژانتین و ایتالیا (5 بازیکن)، انگلستان، آلمان، روسیه و مکزیک (4 بازیکن)، پرتغال، فرانسه و ترکیه (3 بازیکن) انتخاب شده اند. آنها در 37 لیگ از کشورهای مختلف حضور دارد که بیشترین بازیکن از لیگ‌های برتر انگلستان (20 بازیکن)، لالیگا اسپانیا (13 بازیکن)، سری آ ایتالیا و بوندس لیگا آلمان (10 بازیکن)، لیگ روسیه (4 بازیکن) و لیگ مکزیک و ترکیه (3 بازیکن) هستند.

پایگاه خبری فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال پس از عملکرد یک تیم میزان محبوبیت یک بازیکن را ناشی از توجه تماشاگران و علاقمندان به فوتبال و دوربین‌های تلویزیونی عنوان کرد.

بر اساس نظرسنجی این سایت اینترنتی تا پایان ماه نوامبر سال 2008 میلادی فهرست محبوب ترین بازیکنان دنیا به شرح زیر است:
1- اسکار دیوید سوزا (هندوراس - بنفیکا) با 196 هزار و 79 رای
2- محمد ابوتریکه (مصر - الاهلی قاهره مصر) با 159 هزار و 955 رای
3- مارکوس (برزیل - پالمیراس برزیل) با 86 هزار و 954 رای
4- روجریو سنی (برزیل - سائوپائولو برزیل) با 84 هزار و 141 رای
5- فیصل عجب سیدو (سودان - المریخ سودان) با 72 هزار و 509 رای
6- علیرضا واحدی نیکبخت (ایران - پرسپولیس) با 69 هزار و 916 رای

در این نظرسنجی چهره‌های نامداری چون الساندرو دل پیه رو (دهم)، نمانیا ویدیچ (سیزدهم)، آندری آرشاوین (هفدهم)، لیونل مسی (نوزدهم)، کریستیانو رونالدو (بیستم) پایین تر از نفرات یاد شده ایستاده اند.
البته در پایان لازم به توضیح است که این نظر سنجی دارای قوانین خاصی است که از آن جمله می توان به ممنوع بودن راب دادن برزیلیها به بازیکنان برزیلی مثل کاکا و مردم کشورهای صاحب فوتبال به بازیکنان مشهور و محبوب هموطنشان اشاره کرد...


مهر
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”