......:::::::::نيروي دريايي امارات را بيشتر بشناسيم::::::::::........

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

......:::::::::نيروي دريايي امارات را بيشتر بشناسيم::::::::::........

پست توسط Mil@d »

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام بر همگی دوستان عزیزم در مرکز انجمن های تخصصی(عنوان رسمی)-سنترال کلابز(عنوان انگلیسی رسمی)و خودمونی و به زبان محلی(سی سی)
دوستان از این تاپیک به بعد علاوه بر نیروی دریایی کشور عزیزمان ایران بنا به درخواست دوستان عزیزم سری به نیروهای دریایی کشورهای همسایه مخصوصا آنهایی که در دلشان ریشه های عداوت و حسادت نسبت به ایران و ایرانی دوانیده شده است و هر از چند گاهی در بوق های رسانه ای شان مطامع ارضی خود را نسبت به خاک ایران ما با ادعاهای پوچ و بی اساس بیان می دارند آشنا کنم.البته در حد وقت و مقدوراتم.
البته خیال همگی را راحت کنم که نیروی دریایی ایران در خاورمیانه حرف اول را می زند و سیستم جنگی نوینی که ایران در ظرف 4 سال اخیر در بدنه نیروهای مسلح تزریق کرده است آرام آرام دارد آثار خود را نمایان می سازد و انشاالله اگر روند رو به رشد خود را با همین سرعت ادامه دهیم در ظرف سالهای آینده می توانیم با جرات ادعا کنیم که یک از 10 قدرت دریایی جهان هستیم.
نیروهای دریایی جهان از نظر قدرت به ترتیب
1.نیروی دریایی امریکا
2.نیروی دریایی روسیه
3.نیروی دریایی چین
4.نیروی دریایی بریتانیا
5.نیروی دریایی فرانسه می باشند و اگر چین روند ورود تجهیزات مدرن به نیروی دریایی خود را تسریع کند روسیه را نیز پشت سر خواهد گذاشت.و اما در منطقه خودمان ایران از نظر دریایی در دریای عمان و خلیج فارس در رتبه نخست است و در دریای خزر بعد از روسیه دوم می باشد.البته امیدوارم در امر هوایی به ان قدرت رسیده باشیم که پشتیبان خوبی برای نیروی دریایی باشند چون می دانید که نیروی دریایی بدون نیروی هوایی تقریبا هیچ است.تجربه عینی آن نیز جنگ فالکلند بین بریتانیا و آرژانتین در سال 1982 است که بیش از 10 ناو عظیم و چند صد میلیون دلاری بریتانیا با موشک های اگزوست میراژهای آرژانتینی به قعر اقیانوس اطلس رفتند.

برگردیم به خلیج همیشه فارس:


دوستان چون میدانم همگی به امارات مثل من حساسیت دارید پس مقدمه زیر را به دقت بخوانید بحث نظامی نیز در ادامه آمده است.

دوستان امارات متحده عربی37 سال پیش در 2 دسامبر 1971 میلادی با خروج نیروی دریایی بریتانیا از خلیج فارس و درست 1 روز بعد از آزادسازی ابوموسی و دو تنب توسط شیخ زاید آل نهیان پدر امارات نوین اعلام استقلال کرد.
در آن سالها دبی و ابوظبی بیابانی سوزان و داغ بودند که نهایت آرزوی مردمانشان صید مروارید از خلیج فارس و تنبک زنی و رقص شمشیر بود.به علت نبود دستشویی در بسیاری از بخش ها فضولات خویش را به ساحل دریا و آبهای جاری می ریختند.آرزویشان این بود که یک استاندار ایران یک روز به دیدن کشورشان برود چه رسد به شاهنشاه ایران و دولتمردانش.
گذشت و 7 امیرنشین-ابوظبی-دبی-فجیره-راس الخیمه-العین-عجمان-شارجه با یکدیگر وحدت کردند و امارات عربی متحده را به پایتختی ابوظبی تشکیل دادند.و شیخ زاید را به ریاست امارات برگزیدند.وی با فکری نو دستور به آبادانی کشورش گرفت و با فروش نفت و درآمد حاصله به ساختن زیرساخت های کشورش پرداخت که در سالهای ابتدایی به کندی پیش می رفت و کمتر متخصصی حاضر به کار در گرمای سوزان امارات بود ولی به برکت پولهای کلان نفت راضی میشدند.
آرام آرام جاده ها ساخته شد و ساختمانهایی بنا شد و جوانه های پیشرفت زده شد.تا اینکه در ایران انقلاب شد و جنگ آغاز گردید.از این جنگ دو کشور ترکیه و امارات بسیار سود بردند و به آبادی بیشتر خود مشغول شدند.کارگران ایرانی از روستاهای ایران به قصد کار و کسب درآمد به دبی می رفتند و در مشاغل ساختمانی و خدماتی و...غیره مشغول شدند و 8 سال جنگ را به آباد کردن دبی پداختند.
دبی در اواخر دهه 80 میلادی به کشوری نسبتا قابل سکونت تر از دهه 70 تبدیل شده بود.تا اینکه جنگ خلیج فارس آغاز شد و در عرض چند دقیقه همه چیز در دبی و ابوظبی نایاب...واگر تدابیر شیخ این کشور نبود شاید ناگوارترین اتفاق تاریخ برای این کشور روی می داد.
حال ببینید با فرود اولین موشک چه بر سرشان خواهد آمد...!
جنگ خلیج فارس با شکست خفت بار صدام پایان یافت و دبی نیز از اینکه به ایستگاه نظامی غربی ها تبدیل شده بود به شدت منتفع گشت.و روند توسعه اش تسریع یافت.
ساختمان های مرتفع و آسمانخراش ها در این کشور سر برافراشتند ودبی را به اروپای خلیج فارس تبدیل کردند.
ومیعاد گاه ایرانیانی که گاهی نمی دانند چرا کعبه آمالشان دبی است.و دبی تا الان به اینجا رسیده است.

از این مقدمه گذر میکنم وکمی به سوابق روابط ایران امارات اشاره میکنم و سپس بحث نظامی.

در 7 سال استقلال امارات تا پیروزی انقلاب در بهمن 57 امارات بیشتر به عربی کردن مسئله سه جزیره با حمایت جمال عبدالناصر پان عربیست و نیز صدام حسین پرداخت و پروند جزیره را به شورای امنیت احاله کرد که مختومه ماند.
در طول جنگ نیز بارها و بارها با حمایت صدام قصد بازپس گیری جزایر را داشت که ناکام ماند.
در اواخر سال 1370 نیروی دریایی سپاه اعراب اماراتی مزدور مقیم جزیره را بار کشتی کرد و به دبی فرستاد.
در سال 1372 هاشمی رفسنجانی به امارات اخطار کرد که برای رسیدن به این جزایر باید از دریای خون گذشت.که این موضع گیری تا چند سال سبب ترس و سکوت امارات شد ولی با ظهور خاتمی در 1376 و سیاست تنش زدایی فضا را باز دیدند و به طرح دوباره ادعا های پوچشان پرداختند و تا به الان ادامه داده اند و حتی در نقشه هایی که به توریست های غربی میدهند ابوموسی را جزیی از خاک امارات درج کرده اند و در این رابطه تاکنون نزدیک به 100 توریست غربی توسط نیروی دریایی دستگیر شده اند و همگی از اینکه در خاک ایران بوده اند و نمی دانستند مبهوت بوده اند.
گشتی های اماراتی نیز از سال 86 به بعد چندان به آبهای مرزی نزدیک نمی شوند و با احتیاط شدید در خلیج فارس تردد می کنند.
قدرت نیروی دریایی ارتش و سپاه و پایگاه های موشکی در ابوموسی نیز به حدی است که در تحلیل های فرماندهان نظامی عرب در تلویزیون هایشان می شود ترس را در چهره شان به وضوح دید.
دوستان بارها و بارها در این فروم و بخش ادوات دریایی گفته ام ابوموسی قویترین دژ موشکی ایران است و سایتهای غربی نیز به آن لقب دیو حیرت آور تسلیحات داده اند.

به هرحال پس از این مقدمه نسبتا طولانی که به نظرم برای روشن شدن بهتر بحث لازم بود به نیروی دریایی امارات عربی متحده می پردازم.


نیروی دریایی امارات

درابتدای تشکیلش به شدت به بریتانیا وابسته بود و پرسنلش را امارتی های پاکستانی تبار تشکیل میدادند و بعد ها با اعزام تعدادی علاقه مند به انگلیس دوره های رزم نوین دریایی را آموزش دیدند و نیروی دریایی امارات به شکل امروزی درآمد.امارات کلا دارای 50 هزار نظامی است که 25 هزار نفر از انان را سربازان وظیفه ای که به 18 سالگی می رسند تشکیل می دهد.

دوستان نیروی دریایی امارات نیروی دریایی بسیار کوچکی است با 2500 نفر پرسنل که در برابر نیروی دریایی 40 هزاز نفره رسمی ایران و نیز 80 هزار نفره غیر رسمی ایران تقریبا گم است.

این نیرو دارای 4 اسکله اصلی است که به ترتیب در ابوظبی-دبی راس الخیمه و شارجه قرار دارند.ضمنا پایگاه کوچکی نیز در ساحل شرقی امارت و مجاور دریای عمان قرار دارد که اهمیت چندانی ندارد.
دارای:
1.دو ناوچه
2.دو ناو
3.هشت شناور تندرو موشک انداز
4.شش گشت ساحلی
5.پنج فروند تانکر
6.و دو ناو پشتیبان می باشد.
7.دارای 11 هلی کوپتر دریایی و نیز 7 هلی کوپتر ضد دریایی است.

در برنامه توسعه نیروی دریایی امارات تجهیز این نیرو به جدید ترین ناوهای مدرن جهان پیش بینی شده است و در این راستا 6ناو موشک انداز چند منظوره کلاس بینونه با 70 متر طول مجهز به سیستم های جنگ الکترونیک-سامانه های موشکی دریایی اگزوست و ضد هوایی ریتون و توپ سنگین دریایی و باند هلی کوپتریورو کاپتر ای اس 565 و سرعت 30 گره دریایی را به فرانسه سفارش داده است که تحت امتیاز درشرکت کشتی سازی ابوظبی ساخته و تحویل شده اند. این ناوها جایگزین ناوهای قدیمی کلاس ارضانا خواهند شد.
صنایع دریایی ابوظبی دارای تاسیسات بسیار گسترده ای در زمینی به مساحت 175 هزار متر مربع است.
این نیرو اقدام به خرید 4 فروند زیردریایی کلاس دلفین از آلمان نیز نموده است که همینک در حال خدمت هستند.

تفنگداران دریایی امارات نیز بسیار کوچکند و استعدادی در حد یک گردان را دارند که مجهز به زره پوش های بی تی آر 3 هستند.(ایران دارای 4 تیپ تفنگدار دریایی ارتش و سپاه در بندرعباس و بوشهر و تعداد زیادی گردان در سطح بیش از 30 پایگاه دریایی دیگر است که همگی به شدت آموزش دیده و مجهز به گستره وسیعی از تسلیحات هستند.)

ولی کلا نیروی دریایی امارات در حد یک اسکله بندرعباس نیروی دریایی تجهیزات دارد و نکته دیگر کمبود دل و جرات در بین آن هاست.نمی دانم از قوانین دریایی چقدر اطلاع دارید ولی چند مایل که از ساحل هر کشوری فاصله بگیرید وارد آبهای بین المللی میشوید.
از ساحل راس الخیمه و دبی تا شرق ابوموسی نیز آبهای بین المللی قرار دارد.چیزی که جالب است عدم تردد نیروی دریایی اماراتی در این منطقه پس از حضور قدرتمند نیروی دریایی ایران در این نقطه است.

دوستان گست زنی دریایی ایران در حوالی ابوموسی بسیار شدید است و هرگونه تحرک مشکوکی زیر نظر و به سرعت اخطار داده می شود.

خیال همگی راحت.

نقل قول با ذکر سنترال کلایز و نام نویسنده/میلاد.
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

ناو کلاس بینونه جدیدترین و پیشرفته ترین شناور نیروی دریایی امارات

تصویر

زیردریایی کلاس دلفین با پرچم امارات و اسم رمز خالد


تصویر

نفربر BTR تفنگداران دریایی امارات

تصویر

هلی کوپترهای دریایی

تصویر

تصویر
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

Darya salar MILAD, جان

واقعا ممنون از مطلب هاي عالي و منحصر به فردت :)
-----------------------------------------------------------

دوستان همانگونه كه مي شه ديد نيروي دريايي امارات نيرويي قابل مقايسه با ما نيست ولي وجود 4 زيردريايي دلفين كمي نگران كنندست !‌ :-(
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Senior Poster
Senior Poster
پست: 797
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۶, ۹:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

ممنون از اتلاع آت جالبت، خيلی نگران کننده است :shock:

4 تا زيردريايی دلفين ، :-(

اسم کسيف فاته ايران را هم گزاشتن روش، خالد :-?

هتمن اسرايليها هم تجهيزشون ميکنن

من که گفتم اين ناوچهای موشک بر ايران سلاه زد زيردريايی ندارن :-o

اگر بری تو اين سايت ميبينی که دارن لندينگ کرافت هم ميسازن :-(

خيلی ساکتن همه نقشها را انگليسيها ميريزن


[External Link Removed for Guests]
Senior Poster
Senior Poster
پست: 797
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۶, ۹:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

اين المانها و روس ها هی اين عرب ها را عليهه ايران مسله ميکنن

تا بود سدام هالا که نيست اين ملخ خورها


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶, ۸:۵۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

مطمئنيد امارات 4 فروند زير دريايي دلفين داره؟ من به هرمنبعی نگاه کردم تعداد زیر دریایی های دلفین رو در کل جهان 3 فروند اشاره کرده که در خدمت نیروی دریایی اسراییل است. قرارداد ساخت دو فروند دیگر هم امضا شده. مصر هم قصد خرید این زیر دریایی رو داره ولی هیج جا از امارات حرفی نشندیم
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

navid missle,

نويد جان همين طور که ميداني بدست آوردن اطلاعات از نيروهاي دريايي کشورها بسيار سخت تر از نيروي هوايي است.من با هزار جگر خوني اين اطلاعت را از بيش از 15 سايت مختلف انگليسي و عربي جمع آوري کردم.

نويد وقتي متوجه شدم خودم امارات دلفين هم داره مغزم سوت کشيد.ولي يک نکته را بگويم.

زير دريايي دلفين که آلمان به امارت داده است از نظر تکنولوژي بسيار از زيردريايي اسراييلي عقب مانده تر و اسراييل با فروش نوع پيشرفته دلفين مخالفت کرد.
زير دريايي دلفين موجود نوعي عقب مانده از دلفين است که با دلفين اسراييل زمين تا آسمان فاصله دارد.
همين کيلو کلاس هاي خودمان از آن پيشرفته ترند.
ضمنا زيردريايي امارات قابليت شليک موشک ندارد. يعني اينکه......! :::P
پس دلفين هاي ضعيف امارات را جدي نگيريد. :-) :-)
ضمنا که توصیه برادرانه.تا می توانید از ویکی پدیا به عنوان منبع استفاده نکنید.همه مطالبش دستکاری شده و خیلی هاشان کذب محض است و به راحتی مثال نقض آنها را پیدا کرده ام. :razz: :razz:

مرسي از همه بچه ها-يک نکته ديگه مقاله بعدي در موردعربستانه اون يکم خواندني تره تا مقاله بعد بفرماييد يک فنجان قهوه داغ:P
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶, ۸:۵۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

ميلاد عزيز ميشه منابع خودتون رو در مورد در اختيار داشتن زير دريايي دلفين توسط امارات در اختيار ما هم قرار بديد.
جسارت نباشه من به شما اعتماد دارم ولي اين موضوع خيلي جالبه و ارزش بررسي بيشتر رو داره. اگه ميشه منابع خودتون رو معرفي کنيد
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

نويد جان اين چه حرفيه؟خواهش مي کنم.
فقط چند نا نکته:منابعم خيلي زياد بودند الان هرچي فکر مي کنم همشون يادم نمي ياد چون ديشب با چشم خواب آلود پيداشون کردم.
اينها تعداد مختصري از منابع هستند فقط يک نکته در همه آنها اطلاق مستقيمي به کلمه دلفين نشده است و من دلفين را از روي يک مقايسه هندسي و شکلي که يک عرب بين زيردريايي هاي آلماني در فرومي کرده بود فهميدم .امارات خيلي موذي است براي اينکه سر و صدا زياد نشود اطلاعات را دير لو داد.
البته يک نکته ديگر امارات با پاکستان نيز در امر زيردريايي همکاري دارد.
بچه ها اينقدر از زير دريايي هاي امارات نترسيد و شلوغ نکنيد :-) گفتم اين زيردريايي ها به هيچ سلاح مهمي مجهز نشده اند و اسراييل اجازه نداد.فقط قابليت يک گشت زني دارند که ان هم با حضور توانمند نيروي دريايي ايران بسيار بسيار کم است...

لينک برخي از منابع که اکثرا عربي هستند.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

دوستان چون می بینم خیلی به بحث زیردریایی های امارات حساس شده اید با یک جمله راحتتان می کنم.

مقایسه زیردریایی امارات و زیردریایی اسراییل مانند مقایسه پیکان و تویوتا لکسوس است.
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

نقشه محل قرار گیری اسکله های اصلی نیروی دریایی امارات.

شارجه و دبی خیلی به هم نزدیکند و در یک پایگاه نشانه گذاری شدند.

به فصله کوتاه 50 کیلومتری ابوموسی تا دبی خوب توجه کنید.

تصویر
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶, ۸:۵۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

دریاسالار عزیز جملاتی که در پایین درج میشود عینا از منابع خودتون درج شده است([External Link Removed for Guests])

الدول العربية التي تملك غواصات هي مصر و الجزائر و ليبيا
مفهوم: در بین دولت های عربی تنها مصر و الجزایر و لیبی زیردریایی دارند.


هذه صور غواصة اماراتية اعتقد صناعة باكستانية
مفهوم این تصویر(همان تصویری که شما هم قرار دادید) زیر دریایی است که میگویند توسط پاکستان برای امارات ساخته شده است(تنها دلیل نویسنده مطلب این است که پرچم امارات بر روی ان قرار دارد)


مكتوب فوق (القماش الابيض) اسم خالد و هي الغواصة الباكستانية فرنسية الصنع من نوع اغوستا 90 بي
مفهوم : این زیر دریایی از کلاس خالد است و توسط پاکستان و از روی Agosta90B ساخته شده است)


در پایان باید بگم حتی اگر این زیردریایی در نیروی دریایی امارات وجود داشته باشد از نوع خالد کلاس و ساخت پاکستان است نه دلفین المانی
تصویری از زیر دریایی Agosta 90B که زیر دریایی خالد از روی ان ساخته شده است
 تصویر 

همچنین باید بگم کسی از امارات نترسیده و این واکنش ها نسبت به مسئله زیر دریایی امارات فقط به خاطر شبهه دار بودن مطلب است
ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”