**(( زيدان: در يوونتوس از کراتين استفاده مي کرديم ))**

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

**(( زيدان: در يوونتوس از کراتين استفاده مي کرديم ))**

پست توسط samanrossonero »

تصویر

"زين الدين زيدان" اسطوره فوتبال فرانسه ضمن ابراز پشيماني از اتفاقي که در فينال جام جهاني سال 2006 روي داد، از استفاده از ماده نيروزاي کراتين در هنگام بازي در تيم يوونتوس ايتاليا خبر داد.

ستاره سابق تيم هاي ملي فوتبال فرانسه، رئال مادريد و يوونتوس در گفت و گو با روزنامه "لو پارسين" اعتراف کرد که از رفتار خود در جريان فينال مسابقه هاي جام جهاني سال 2006 مقابل تيم ملي فوتبال ايتاليا پشيمان است.

وي در آن مسابقه با "مارکو ماتراتزي" درگير شد و پس از اينکه ضربه اي را با سر به سينه او وارد کرد، از زمين اخراج شد. اين حرکت زيدان، دنيا را شوکه کرد.

زيدان در اين باره گفت: خيلي بد فوتبالم را تمام کردم. در آن زمان مادرم بيمار و در بيمارستان بستري بود اما من سعي کردم رفتارم را توجيه کنم. وقتي به رختکن برگشتم احساس خلاء مي کردم. اصلا پايان زيبايي نبود. به من توهين شد اما واکنش من درست نبود.

وي در ادامه از روزهايي گفت که در يوونتوس، استفاده از ماده نيروزاي کراتين رواج داشته است.

بسياري، رسوايي دوپينگي را که 10 سال پيش براي اين باشگاه روي داد، به خاطر دارند اما آژانس جهاني مبارزه با دوپينگ (وادا)، تيم يوونتوس را از هرگونه تخلفي تبرئه کرد.

زيدان اظهار داشت:‌ دوپينگ چيز بدي است. ما عادت داشتيم در تورين، کراتين مصرف کنيم. اين عمل در فرانسه غيرقانوني بود اما در ايتاليا نه. فکر نمي کردم ماده خطرناکي باشد.

زيزو که مدتي است از فوتبال دور شده، احتمال مربيگري در آينده را رد نکرد و گفت: در حال حاضر نه اما شايد ظرف 10 سال آينده اين کار را کردم.

منبع: ایرنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”