رکورد منحصر به فرد براي قهرمان نيم فصل

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

رکورد منحصر به فرد براي قهرمان نيم فصل

پست توسط samanrossonero »

Enlarge font
image
10 سال با رتبه هاي تک رقمي در ليگ ايران تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان با به دست آوردن 33 امتياز توانست در جدول مسابقات ليگ، قهرمان نيم فصل شود. اگر ذوب آهن سه امتياز ديگر بگيرد و تا پايان فصل ببازد، باز هم سقوط نمي کند چرا که تيم شانزدهم مسابقات ليگ سال قبل صاحب 36 امتياز شد.

ذوب آهن در راه کسب بهترين عنوان تاريخ خود قرار دارد. آن ها در سال 83 ، صاحب 17 برد در يک فصل شدند و امسال در نيم فصل 9 برد دارند که اگر آن را ضرب در 2 کنيم به 18 برد مي رسيم. ذوب آهن در سال 76 با 5 باخت کمترين باخت را داشت، اگر امسال در نيم فصل دوم، ذوب آهن مثل نيم فصل اول باز هم 2 بار ببازد به 4 باخت مي رسد. آن ها در سال 84 ، 41 گل زدند و بهترين خط حمله را داشته اند، در حالي که ذوب آهن امروز، صاحب 32 گل زده است و تنها با به ثمر رساندن 9 گل ديگر به رکورد قديمي خود مي رسند، در مورد تيم ذوب آهن يک نکته بسيار مهم و صد البته تاريخي وجود دارد که مرورش برايتان قطعا خالي از لطف نيست. اين که در 10 سال اخير در مسابقات فوتبال ليگ تنها تيمي که از رتبه هشتم بدتر و پايين تر نرفته ذوب آهن بوده است. ذوب آهن در سال 78، پنجم و در سال 79 تيم چهارم ليگ شد. در 7 دوره گذشته ليگ حرفه اي ، آن ها 2 بار هشتم، 3 بار ششم ،يک بار چهارم و يک بار دوم شدند. پرسپوليس ، پر افتخارترين تيم 9 دوره گذشته ليگ هم يک بار نهم شد و بين هشت تيم اول نبود. اين اتفاق در سال 85-84 رخ داد. استقلال با آن همه عظمت در 9 دوره گذشته ليگ 2 بار از اين گردونه هشت تيمي به دور بود. استقلال يک بار به عنوان نهم و بار ديگر به عنوان سيزدهم در مسابقات فوتبال ليگ رسيد. بله، حتي پاس هم در حاشيه امنيت نبوده است. پاس بزرگ هم رتبه يازدهم را تجربه کرده است. ذوب آهن امروز در دهمين فصل متوالي خود قرار دارد ، 10 فصل متوالي که رتبه اش در مسابقات فوتبال ليگ حرفه اي تک رقمي بوده است، آن ها در سال 82-81 که عنوان هشتم ليگ را به دست آوردند در مسابقات فوتبال جام حذفي کشور به عنوان قهرماني رسيدند. آري، رکورد ذوب آهن رکورد فوق العاده منحصر به فردي در ليگ ايران است.

منبع: جهان فوتبال
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”