اشنايي با خودروي جديد و ايراني سايپا: "مينياتور"

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط forodo »

ashkan-mr نوشته شده:
navid missle نوشته شده:كيارش, عزيز هند رو دست کم نگيريد. هند کشوري است که به گفته ي خيلي ها در سالهاي اينده مانند چين يک قطب اقتصادي خواهد شد. هند از لحاظ علمي در سطح بالايي قرار داره. هند برنامه ي فضايي داره. صنعت اتمي داره. صنايع هواپيماسازي داره. صنعت خودروسازيش هم يه صنعت موفق و رو به رشده. همون طور که دوستمون گفت بزرگترين خودروساز اين کشور(تاتاموتورز) اخيرا ارزانترين خودروي جهان رو توليد کرده. هند کشور وابسته اي نيست.
.

اختیار دارید هند هم وابسته است در خیلی از همین صنایعی که فرمودید وابستگی های اساسی و پایه ای دارد

نمي دونم چه تصويري از هند تو ذهنتون داريد درسته كه فقر تو هند زياده اما ساختار درست سياسي هند و ازادي باعث رشد اقتصادي بالا تو هند شده در ضمن از زمان استقلال در 1948 در بحث قراردادهاي خارجي هند به اين صورت عمل كرده كه ابتدا تعدادي بطور مثال هواپيماي جنگنده خريداري ميشه و در ادامه قرارداد بقيه هواپيماها در هند توليد ميشه اينكار باعث انتقال تكنولوژي به داخل كشور شد و ثمره اون هم ساختن موتور توربوجت جنگنده تجاس و هليكوپتر شد در صنايع ديگه هم به اينصورت هنديها عمل كردن اين روش هند خيلي بيشتر از روش مهندس معكوس چينيها جواب داد يا در بحث نرم افزار كامپيوتري كه ميشه هند را يكي از كشورهاي پيشرو تو اون دانست هنديها اقدام به جذب كارشناس هندي در خارج از كشور و توسعه اون تو كشور شدن دقيقا يك چيزي شبيه كاري كه اميركبير تو ايران با مدرسه دارالفنون مي خواست انجام بده

يك نكته ديگه تاتاموتورز دومين خودرو ساز هند هست اولين خودروساز كه سودش از كمپاني مادر بيشتر شد نماينده سوزوكي تو هند است
Junior Poster
Junior Poster

پست توسط forodo »

يك چيزي در مورد خودرو مينياتور يادم رفت بگم كه خيلي جالبه اين طرح متعلق به سال 81 است يعني زماني كه مهندس قلعه باني رئيس سايپا بود و زمان دولت اصلاحات پس انصاف نيست همه اين دستاورد به پاي مديريت اقاي مهندس بذرپاش و دولت نهم بذاريم
Junior Poster
Junior Poster

چند عكس از تاتانانو ارزان ترين خودروي دنيا

پست توسط forodo »

[size=12]  عكس از تاتانانو ارزان ترين خودروي   

[External Link Removed for Guests]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

دوستان من نديدم يک انسان متخصص بيايد و خودرو ايراني سايپا(دوست ندارم بگ مينياتو..زوره :-? ) :x

را از نظر فني مورد بررسي قرار دهد.بگويد اين خودرو قدرت موتورش چطور است و..امکانات جانبي چه دارد...

:-x يا زديد به هندوستان....يا مسخره کرديد...يا يه سر تا چين هم رفتيد. ::ns

لا اقل يک بحث فني مي کرديد کسي بخواد اين خودرو رو بخره بفهمه چي داره مي خره :shock:
  بی  
Junior Poster
Junior Poster

پست توسط forodo »

سلام درياسالار جان در حال جمع اوري اطلاعات خودروهاي هم رده يعني كلاس bهستم بزودي تو همين تايپيك قرار ميدم
Captain II
Captain II
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

پست توسط Danial_4139 »

اطلاعات فنی راجب به این ماشین کمه ولی اینا رو می دونستم اگر شما هم اطلاعات تکمیلی دارید قرار بدین .

این خودرو که زمانی با نام پروژه SPC5 شناخته میشد و قرار هم بود با نام SAIPA 231 به بازار ارائه بشه :?
این خودرو بر پایه پلت فرم توسعه یافته پراید شکل گرفته و موتور 1500 cc ملی اون توسط شرکت FEV آلمان طراحی و با همکاری هر دو شرکت
به مرحله تولید رسیده این موتور توان تولید 85 اسب بخار قدرت رو داره .

برای کمتر شدن هزینه تولید این خودرو از قطعات مورد استفاده در پراید به صورت فراوان استفاده شده که نامی از این قطعات برده نشده ولی با
توجه به گفته مدیر مرکز تحقیقات که از فیسلفت پراید نام برده احتمالآ منظور شاسی و سایر اجزای خودرو هست .
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

forodo,
لطفا در هر تاپيک در مورد همون موضوع بحث بشه، موضوع جديد، در تاپيک جديد :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

bill.goldberg نوشته شده:در چه نمايشگاه پرده برداري شده؟

در Paris moto show 2008 كه عكسي ازش نبود؟

بابا آخه مگه اونجا لگن هم راه میدن؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

Mohammad 1985,

تمسخر :-P

از نظر فني ثابت کن که لگنه :-(

اصلا به هيچ وجه قصدم دست انداختن شما نيست ولي در اين تاپيک هر کس توانست فقط مسخره کرد.
غير از چند نفر همه حرفهايي...زدند.
  بی  
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

به نظر من خیلی عالیه...
به عنوان یک ایرانی می خوام ماشینم رو بفروشم و مینیاتور بخرم.
ان شا الله که بهترین کیفیت رو خواهد داشت....
:razz: :razz: :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

Darya salar MILAD, براي اولين بار رو در روي من قرار گرفتي ! بعدا ثابت مي کنم ! و ثابت خواهد شد !
در ضمن مطمعن باش من از شما خیلی میهن پرستر هستم و ملی گراییم هم خیلی بیشتر از اونچی هست که شما فکر می کنی برای من فقط یه چیز مهمه (ایران)
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

Mohammad 1985,

دوست عزيز من رو در رويي چيه مگه ما باهم پدر کشتگي داريم...؟عرض کردم که قصدم دست انداختن هم نيست.من فقط دارم تو اين تاپيک چپ و راست تمسخر مي بينم...

يک بنده خدا نيامد بگه اين ماشين چيه؟مشخصاتش چيه؟امکانات فني اش چيه؟چه چيز کم داره؟چي زياد داره؟

فقط توي هوا تيکه و متلک انداختند.هند و چين و زامبيا و گامبيا هم اومد وسط.حوب اين که درست نيست من بيشتر از همه شوخم و هر چي رو بخوام دست بندازم هيچ کاري برام نداره ولي اينجا مسئله مليه..وخيلي فرق داره؟

محمد جان بنده در پست خودم به ملي گرايي و وطن پرستي شما و يا ساير دوستان شک کردم؟ :-O

من فقط يک سوال شفاف و واضح پرسيدم؟

هر کس مي گويد اين ماشين بد است...کامل توضيح دهد..
هر کس هم مي گويد خوب است....کامل توضيح دهد..

يا علي
محمد هيچوقت زود عصبي نشو و قضاوت نکن :)
  بی  
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”