برهاني: نمي گذارم توره و ديگران آقاي گل شوند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

برهاني: نمي گذارم توره و ديگران آقاي گل شوند

پست توسط bahmanwolf »

آقاي گل فعلي ليگ برتر فوتبال، بازيکني است که همه را از خود نااميد کرده بود و ديگر کسي از او انتظار گلزني نداشت! اما برهاني اين روزها به قدري آماده است و گل مي زند که هم در صدر گلزنان قرار گرفته و هم اينکه به تيم ملي دعوت شده است.

اين شرايط نشان مي دهد که مهاجم آبي پوشان تهراني در اوج به سر مي برد، اوجي که خودش مصدوميت يا محروميت احتمالي را نقطه پايان آن مي داند.
آرش برهاني ساعتي قبل از پرواز تيم ملي به عمان، به سووالات مطرح شده توسط خبرنگاران اينگونه پاسخ داد :
* 13 گل در 19 بازي، فکرش را مي کردي؟
- اين آمار براي من نمي تواند آمار عجيبي باشد، يک مهاجم اگر مي خواهد براي تيمش تاثير گذار باشد، بايد در همه ديدارها با هدف زدن گل به ميدان برود.
* اما آرش برهاني همه را از خودش نااميد کرده بود!
- "افت"، براي هر فوتباليستي پيش مي آيد، من يا هيچ کس ديگر نمي توانيم هميشه در اوج باشيم و انتظارات را برآورده کنيم.
* اگر "افت" به چند سال کشيد؟!
- به هر حال اتفاقي بود که افتاد و موجب شد تا متاسفانه من نتوانم در چند سال گذشته به حق واقعي ام برسم. سعي مي کنم از اين به بعد هميشه در اوج بمانم و نشان دهم که گل هاي برهاني هنوز هم هم مي تواند خطرات زيادي براي حريفان استقلال داشته باشد.
* ظاهرا اعتماد به نفس بالايي پيدا کرده اي!
- اعتماد به نفسي که حاکي از آمادگي باشد، بد نيست. من آرش برهاني هستم و توانايي هاي مشخصي دارم که براي ثابت کردن اين ادعا، گل خواهم زد تا دوباره زير سووال نروم.
* امير قلعه نويي چقدر در اين روند تاثيرگذار بوده است؟
- هيچ کس نمي تواند تاثير مربي را در موفقيت و حتي ناکامي بازيکنان نبيند، قلعه نويي در بدترين شرايط به من ميدان داد و با حمايت همه جانبه از من، کاري کرد تا هم خودم را به عنوان مهاجمي گل زن معرفي کنم و هم اينکه در نتيجه گرفتن هاي تيم تاثير داشته باشم.
* پس براي "آقاي گل" شدن نقشه کشيده اي؟
- تا حالا آقاي گل نشده ام و مثل هر مهاجم ديگري برايم اهميت دارد که بالاخره خودم را به عنوان بهترين گلزن ليگ برتر نشان دهم. اميدوارم اتفاقي نيفتد که من را از اين مقام دور کند.
* چه اتفاقي؟
- فقط مصدوميت يا محروميت احتمالي مي تواند باعث شود تا آقاي گل نشوم، اين را به حساب خودستايي نگذاريد و مطمئن باشيد که من خودم را در اوج مي بينم.
* اما حريفاني مثل ابراهيم توره و عمادرضا هم بيکار ننشسته اند.
- اينکه آنها با گل هايشان، بازي هاي ليگ را پر گل و جذاب مي کنند، اتفاق مثبتي است، اما نمي گذرم توره و ديگران آقاي گل شوند تا يک استقلالي بتواند اين افتخار را به افتخارات باشگاه اضافه کند.
* استقلالي ها تا چه زمان مي توانند روي گل هاي برهاني حساب کنند؟
- تا هفته پايان ليگ برتر، باور کنيد که خيلي آماده ام و به حدي انگيزه دارم که مطمئن هستم تا روز آخر ليگ، مي توانم دروازه هر حريفي را باز کنم.
* آرش برهاني و سياوش اکبرپور زوج خوبي هستند؟
- ما به قدري هماهنگ هستيم که همه را به ياد زوج رويايي عنايتي و اکبرپور انداخته ايم، من و سياوش با توجه به شناختي که از هم داريم، در طول 90 دقيقه يکديگر را حمايت مي کنيم و در گل هاي يکديگر تاثيرگذار هستيم. اميدوارم هماهنگي ما بتواند خط حمله استقلال را به عنوان بهترين خط حمله در جمع ليگ برتري ها معرفي کند
* و در قهرماني احتمالي استقلال سهم زيادي داشته باشيد.
- حالا ديگر همه مي دانند که استقلال جدي ترين مدعي قهرماني است و فقط اتفاقات نادر فوتبال مي تواند ما را از رسيدن به اين مهم دور کند. گمان مي کنم نتيجه هاي چند هفته اخير، ثابت کرد که ما شايسته ترين تيم براي رسيدن به قهرماني هستيم.
* از اين بحث خارج شويم، بالاخره به تيم ملي هم رسيدي.
- هيچ چيز بهتر از اين نيست که خودم را در ليست بازيکنان تيم ملي مي بينم. مي خواهم طوري بازي کنم که علي دايي نه تنها به فکر خط زدن من نباشد، بلکه فرصت بازي هم به من بدهد.
* البته شرايط تيم ملي با استقلال فرق مي کند.
- همانطور که در استقلال جايگاه خوبي دارم، در تيم ملي هم مي توانم موفق شوم. با توجه به بازيکناني که براي قرار گرفتن در خط حمله تيم ملي کانديدا هستند، اميد زيادي دارم تا بتوانم در ديدارهاي ملي فرصت خودنمايي داشته باشم.
تيم ملي فوتبال کشورمان به منظور شرکت در تورنمنت چهارجانبه عمان، صبح امروز تهران را به مقصد مسقط ترک کرد.

منبع:ایرنا

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”