فرگوسن: رونالدو قابل مقايسه با په له و مارادونا است

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

فرگوسن: رونالدو قابل مقايسه با په له و مارادونا است

پست توسط samanrossonero »

به اعتقاد سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس، "کريستيانو رونالدو" ستاره پرتغالي اين تيم پتانسيل رقابت با بازيکنان بزرگي همچون "په له" يا "ديه گو مارادونا" را دارد.

به گزارش خبرگزاري رويترز از يوکوهاما، "الکس فرگوسن" در آستانه فينال جام باشگاه هاي جهان در يک کنفرانس خبري گفت: از وقتي کريستيانو به منچستر آمد به خاطر پيشرفتي که در دو يا سه سال گذشته داشته، انتظارات از او خيلي بالا رفته است.
اين مربي افزود: او 42 گل در فصل گذشته زد، گلزني يکي از مواردي است که او را نسبت به ديگران سرآمد کرده است، په له وقتي 17 ساله بود در فينال جام جهاني گل زد و مارادونا هم در 17 سالگي به عضويت تيم ملي کشورش در آمد، درخشش کريستيانو هم از 18 سالگي شروع شد که نشان مي دهد قابل مقايسه با آنهاست.
فرگوسن در حالي لب به تعريف و تمجيد از رونالدو گشوده است که چندي پيش بر سر آينده بهترين بازيکن سال اروپا، با رئال مادريد اسپانيا وارد يک جنگ لفظي شده بود.
سرمربي منچستريونايتد گفت: توانايي او با هر دو پايش عجيب است، هيچ بازيکن پرتغالي را نمي توان اينگونه پيدا کرد، بازي هوايي او هم فوق العاده است، رونالدو در حال حاضر 23 سال دارد و هنوز خيلي جوان است اما خيلي چيزها به نفع او است که مي تواند اين بازيکن را به يک اسطوره تبديل کند.
رونالدو يکي از گلزنان پيروزي 5 بر 3 منچستريونايتد مقابل گامبا اوزاکاي ژاپن در نيمه نهايي جام باشگاه هاي جهان بود اما گل او تحت شعاع دو گلي قرار گرفت که "وين روني" زد.
فرگوسن خاطر نشان کرد: کريستيانو هنوز به آن سطح از گلزني که فصل گذشته داشت، نرسيده است اما اشتياق او براي داشتن توپ هميشه يکسان است، کمتر بازيکني در پست او مي تواند چنين تاثيري روي مسابقه داشته باشد.


منبع:ایرنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”