بازي با منتخب باسک لغو شد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

بازي با منتخب باسک لغو شد

پست توسط samanrossonero »

وب سايت رسمي فدراسيون باسك در بخشنامه‌اي رسمي، علت لغو اردوي ايران در بيلبائو را تشريح كرد.

در اين بخشنامه آمده كه طبق هماهنگي‌هاي انجام شده با فدراسيون اسپانيا، قرار بود تيمي تحت عنوان ائوسكادي اريا كه نماينده ملي منطقه باسك است با تيم ايران، طبق روال هر سال و در روز دوستي ملت‌ها، بازي كند.
اصرار فدراسيون اسپانيا بر حذف كلمه ملي و تاكيد آنها بر منتخب بودن اين تيم، باعث برانگيخته شدن خشم بسياري از بازيكنان شد. يكي از اين بازيكنان، اچه‌بريا كاپيتان اتلتيك بيلبائو است كه سخنان او براي هيئت مديره و اعضاي فدراسيون مورد استناد است.
اين ديدار با فيفا، يوفا و فدراسيون فوتبال اسپانيا هماهنگ شده بود و مسئول لغو آن، فدراسيون فوتبال باسك نيست.
در ادامه اين بخشنامه به بازي‌هايي كه ائوسكاري با تيم‌هاي ملي از قبيل كامرون، ولز، صربستان، آرژانتين، ايرلند و تيم ملي كاتالونيا داشته، ‌اشاره شده و به اين بهانه بر اين مطلب تاكيد كردند كه فدراسيون اسپانيا قوانين فيفا را زير پا گذاشته و اجازه برگزاري اين مسابقه را نداده است.
به نظر مي‌رسد، مقصر واقعي افرادي هستند كه سياست را در پيكره فوتبال اسپانيا تزريق مي‌كنند. دو طرف باسك و اسپانيا مي‌كوشند براي نپرداختن غرامت به ايران يكديگر را متهم جلوه دهند.


منبع: فارس
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”