مدیر عامل ایران خودرو: خودروی کاملا ایرانی مفهوم ندارد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

مدیر عامل ایران خودرو: خودروی کاملا ایرانی مفهوم ندارد

پست توسط Danial_4139 »

منوچهر منطقی در حاشیه بازدید از شرکت صنایع موتور بشل در شهرک صنعتی بشل با اشاره به اینکه یکی از سه خودرو در مازندران تولید خواهد شد، افزود: رونمایی ازخودروی ایکس 12 و آخرین مدل سمند که هنوز نامگذاری نشده است در بهمن سال جاری اجرایی خواهد شد.
وی درخصوص مشخصات خودروی سوم توضیحی نداد و گفت: نام این خودرو مشخص نیست و تلاش می کنیم تا پایان سال و همزمان با خودروهای جدید دیگر رونمایی شود.
به گفته مدیر عامل ایران خودرو قیمت ایکس 12، حداکثر 10 میلیون تومان خواهد بود.
منطقی واژه کاملا ایرانی را برای خودروها بی معنی توصیف کرد و تصریح کرد: خودروی کاملا ایرانی مفهوم ندارد و ما از این واژه هیچ وقت استفاده نخواهیم کرد ولی در طراحی بدنه و موتور این خودروها از آخرین دانش بومی استفاده شده است.
وی در خصوص ویژگی های ایکس 12 گفت: خصوصیات و یژگیهای ایکس 12 ، 5/1 برابر مینیاتور است.
مدیر عامل ایران خودرو گفت: آخرین مدل سمند نیز در خودرو سازی مازندران در سال آینده تولید خواهد شد که موتور آن نیز توسط تولید کنندگان و قطعه سازان این استان تولید خواهد شد.
منطقی با اشاره به راه اندازی دو سایت جدید تولیدات ایران خودرو در مازندران و استان فارس تصریح کرد: تولیدات در شهرستانها و تمرکز زدایی از تهران، تولید قسمتی از ایران خودرو در خارج از کشور و کامل کردن مجموعه تولیدات از اهداف این شرکت در سالهای آینده است.
وی به ضعف قطعه سازی در کشور اشاره کرد و گفت: قطعه سازان باید به دنبال تولید مجموعه هایی با فناوری پیچیده باشند و نیاز به بنیاد و ورود تولید کنندگان و قطعه سازان در کشور در این زمینه ضروری است.
مدیرعامل ایران خودرو مازندران را سرشار از متخصصان و تحصیل کردگان صنعتی عنوان کرد و گفت: اتصال کارآفرینان و تحصیل کردگان به یکدیگر موجب رشد صنعت در مازندران خواهد شد.

تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”