تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

نقص فنی خودرو پژو، آتش به پا کرد[External Link Removed for Guests][img]http://125.tehran.ir/Portals/0/UltraPhotoGallery/738/3999/[3].125%20%285%29.JPG[/img]
[img]http://125.tehran.ir/Portals/0/UltraPhotoGallery/738/3999/[3].125%20%284%29.JPG[/img]
[img]http://125.tehran.ir/Portals/0/UltraPhotoGallery/738/3999/[3].125%20%282%29.JPG[/img]
[img]http://125.tehran.ir/Portals/0/UltraPhotoGallery/738/3999/[3].125%20%286%29.JPG[/img]
[img]http://125.tehran.ir/Portals/0/UltraPhotoGallery/738/3999/[3].125%20%287%29.JPG[/img]


(آرشيو)
بروز نقص فنی در سیستم برق خودرو سواری پژو، آتش سوزی دو خودرو را در پارکینگ ساختمان دو طبقه مسکونی در خیابان جنت آباد به همراه داشت.


به گزارش سرویس حوادث ایسنا، در پی تماس ساکنان یک ساختمان با سامانه 125، مبنی بر بروز آتش سوزی خودروهای سواری، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، ساعت 02:01 دقیقه بامداد امروز، آتش نشانان ایستگاه 27 را به محل حادثه در خیابان جنت آباد اعزام کرد.

داوود کرمی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد، به دلیل اتصالی برق یک دستگاه خودروی سواری پژو در پارکینگ ساختمان مسکونی، دو دستگاه خودرو شعله ور شده و آتش سوزی آن در حال گسترش و سرایت به قسمت های دیگر بود.


وی افزود: آتش نشانان بی درنگ با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده از دو جهت شعله های آتش خودروهای سواری را که در حال گسترش به طبقات بالاتر بود، مهار و خاموش کردند.

براساس گزارش سازمان آتش‌نشانی، آتش نشانان پس از مهار آتش سوزی با بکارگیری فن فشار قوی، دود حاصل از آتش سوزی را از داخل ساختمان تخلیه و با توجه به خروج به موقع ساکنان از ساختمان، پس از ارائه توصیه های ایمنی لازم به ماموریت خود پایان دادند


Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

تصویر

یک دستگاه پژو 405 در مشگین شهر آتش گرفت

اردبیل - یک دستگاه خودرو پژو 405 در مشگین شهر دچار نقص فنی شده و در آتش سوخت.
تصویر
کد خبر: 80726406 | تاریخ خبر: 15/04/1392 - 17:40
به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس اردیل ، این خودرو که در اطراف انبار علوفه در روستای لگران مشگین شهر پارک شده بود بدلیل نقص فنی آتش گرفت.
گستردگی آتش در کمترین زمان ممکن موجب شد 12 خروار علوفه در محل نیز طعمه حریق شود.
این آتش سوزی تلفات جانی نداشت و با تلاش اهالی محل ، آتش نشانان و ماموران انتظامی قبل از سرایت به محل های دیگر مهار شد.
کارشناسان آتش نشانی و اطفای حریق در حال بررسی علت و میزان خسارت وارده به خودرو و انبار علوفه هستند.
594/530

تصویر

 خودرو پژو در اهواز آتش گرفت 
 کد خبر: ۴۳۷۲۰ تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۹
اتصال برق باعث آتش سوزی خودرو پژو و برجای ماندن خسارت مالی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، روز گذشته 16 تیر ماه جاری درساعت 21 و 42 دقیقه خودرو پژو واقع درمنطقه امانیه اهواز طعمه حریق شد.
آتش خودرو مهار شد و علت آتش سوزی از سوی کارشناسان سازمان، اتصال برق خودروی مذکور گزارش شد و خوشبختانه این حادثه خسارت جانی در بر نداشت.
از ابتدای ماه جاری تا کنون چند مورد آتش سوزی خودرو بر اثر اتصال برق در اهواز رخ داده است...
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

حریق پژو 206 در مجتمع مسکونی
عصر مسکن - یک دستگاه سواری پژو 206 در پارکینگ یک مجتمع مسکونی در خیابان پیامبر خودبخود دچار حریق شد.

تصویر
به گزارش پایگاه خبری عصر مسکن به نقل از ایسنا , سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره گفت: به دنبال اعلام وقوع حادثه حریق در یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان پیامبرشرقی، خیابان شاهدی ستاد فرماندهی آتش نشانی، آتش نشانان ایستگاه 55 و 80 را به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و نرده بام به محل اعزام کرد.

  وی با بیان اینکه محل حادثه که یک ساختمان هفت طبقه 15 واحدی بود، اظهارکرد: آتش نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که در طبقه منفی یک این ساختمان، پنج دستگاه خودروی سواری پارک کرده اند که یک دستگاه سواری پژو 206 به علت نامعلوم ناگهان شعله ور شد و آتش ناشی از آن به دو انباری در مجاورتش سرایت کرد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به نفوذ دود به طبقات فوقانی این مجتمع مسکونی، به ایسنا گفت: آتش نشانان همزمان با عملیات اطفای حریق، به وسیله نرده بام به پشت بام رفته و پنج تن از ساکنان این ساختمان را به فضای باز منتقل کردند.
ملکی افزود: گروه دیگر نیز با مراجعه به طبقات، 10 تن دیگر از ساکنان را از میان دود خارج کردند که هشت تن از آنان به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل داده شدند.
به گفته وی، در میان هشت مصدومی که در اختیار اورژانس قرار گرفته اند، یک زن میانسال به مراکز درمانی منتقل شد و هفت تن دیگر نیز به شکل سرپایی درمان شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اطفای کامل این حریق و جلوگیری از سرایت آن به دیگر خودروهای سواری، اظهارکرد: آتش نشانان پس از اطفای این حریق و ایمن سازی محل در ساعت 12 ظهر امروز به عملیات خود خاتمه دادند... 
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

  [External Link Removed for Guests]
   آفتاب: بهار نوشت: براساس اعلام سازمان آتش‌نشانی، روزانه ۱۰ تا ۱۵ مورد حادثه حریق خودرو فقط در پایتخت کشورمان اتفاق می‌افتد. به همین دلیل هم معاون آموزش سازمان ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: «عمده‌ترین دلایل حریق خودرو نقص فنی در سیستم‌های برق و سوخت‌رسانی خودروهاست و با توجه به آمار و اطلاعات موجود، به نظر می‌رسد تهران رکورددار آتش‌سوزی وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتور در دنیاست.»
آتش‌سوزی خود به خودی خودروها به دلیل نقص‌های فنی‌ای که داشتند، همیشه مطرح بوده است ولی صحبت‌هایی که تا به حال مطرح بوده، بیشتر درباره معذرت‌خواهی مدیران کارخانه‌های تولیدی این خودرو‌ها و بحث‌های فنی درباره آن‌ها بوده است. ولی حالا صحبت از رکورد‌شکستن درباره این آتش‌سوزی‌هاست؛ آتش‌سوزی‌هایی که به گفته کارشناسان به دلیل نقص‌های فنی بوده است و خبر آن‌ها به تیترهایی مانند «داستان تکراری سوختن خودرویی دیگر» منتشر شده است. به این ترتیب، شهرام جباری‏زادگان، معاون آموزش سازمان ترافیک شهرداری تهران گفت: آگاهی دادن به مردم نسبت به مسئولیت شرکت‌های سازنده خودرو درباره ضرورت رعایت نکات ایمنی در ساخت خودرو اهمیت ویژه‏ای دارد. البته وضع و اعمال قوانین و مقررات سخت‏گیرانه به منظور وادار کردن شرکت‌های خودروساز به رعایت استاندارد‌ها و افزایش ایمنی خودروهای تولیدی در کاهش تصادفات رانندگی و تلفات و صدمات ناشی از آن نقش بسزایی داشته است. همین‌طور به گفته معاون آموزش سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، سالانه حدود ۲۰‌هزار نفر در کشورمان بر اثر تصادفات رانندگی کشته و حدود ۲۰برابر این تعداد هم بر اثر حوادث و سوانح رانندگی مجروح و مصدوم می‌شوند. البته براساس صحبت‌های او، علاوه بر عوامل انسانی و معابر ناایمن، نقص ایمنی در تولید بخشی از خودروهای ساخت داخل نیز نقش بسزایی در بروز تصادفات رانندگی و صدمات جانی و خسارات مالی ناشی از آن دارد. شهرام جباری‏زادگان با اشاره به مواردی مانند نقص در سیستم سوخت‏رسانی بعضی خودرو‌ها که منجر به آتش‏ سوزی آن‌ها می‌شود یا نقص در پولوس بعضی خودرو‌ها که به علت استحکام پایین حین رانندگی ناگهان می‌‏شکند و باعث بروز حادثه می‌شود، گفت: نقایص فنی هنگام رانندگی و به صورت آنی در وسیله نقلیه به وجود می‌آید و موجب وقوع سانحه می‌شود.
او تجهیز خودرو به ترمز ضد قفل را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: در بسیاری از تصادفات، وجود خط ترمز طولانی نشان می‌دهد که راننده به رغم این‌که متوجه حادثه‌شده اما عملکرد ضعیف ترمز موجب وقوع سانحه بوده در صورتی که تجهیز خودرو به سیستم قوی ترمز با عملکرد به موقع، می‌تواند هم جان راننده و سرنشینان خودرو و هم جان دیگران را نجات دهد. جباری‏زادگان با بیان این‌که تجهیز خودرو به کیسه هوای ایمنی از شدت صدمات بدنی ناشی از تصادف می‌‏کاهد، تصریح کرد: این وسیله ضروری هنگام بروز هرگونه اتفاق ناگوار و توقف ناگهانی خودرو، از برخورد سر و بدن راننده و سرنشینان با سقف و شیشه جلو خودرو جلوگیری کرده یا از شدت برخورد می‌‏کاهد. او با اشاره به این‌که در این‌گونه حوادث مطمئنا شرکت‌های سازنده خودرو مسئول هستند و باید پاسخگو باشند، اضافه کرد: این شرکت‌ها موظف هستند مطابق با استانداردهای روز دنیا و پس از نصب تجهیزات کامل ایمنی تولید و از جمله به منظور حفظ جان راننده و سرنشینان خودرو نسبت به نصب ترمز ضد قفل و کیسه هوای ایمنی در خودرو اقدام کنند.

[External Link Removed for Guests]

  گروه آتش نشانی اعزامی به محل حادثه گفت : موتور این خودروی سواری در حال حرکت در کیلومتر 5 جاده کاشمر - نیشابور به صورت ناگهانی دچار آتش سوزی شده است .   تصویر
به گزارش عطار نیوز،امیر نژاد رحیم افزود : پس از توقف خودرو و تا رسیدن نیروهای آتش نشانی موتور و داخل این خودرو به طور کامل در آتش سوخت.
وی نشت بنزین را علت بروز حریق در این خودرو دانست و اضافه کرد : خوشبختانه در این حادثه به راننده خودرو هیچ آسیبی نرسیده است.
منبع:واحد مرکزی خبر
[External Link Removed for Guests]

 ر شهریار به نقل از پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار 
به گزارش خبر شهریار در مورخه بیست و ششم تیر ماه نود ودو ساعت ۰۳:۴۱ بامداد حریق یکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان شهدای گمنام،کوچه گلستان یازدهم گزارش گردید.
ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه ۱۰۱ مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و یکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در پارکینگ یکباب منزل مسکونی از قسمت موتور خودرو به علتی نامعلوم طعمه حریق شده بود که با تلاش آتش نشانان اطفاء گردید.
لازم بذکر است علت این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.
[External Link Removed for Guests]
تصویر
تصویر

6نفر در آتش پژو ۴۰۵ سوختند

رییس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راهور ناجا از مرگ شش تن در اثر برخورد پراید و پژو و حریق 405 این خودرو خبر داد.
http://www.donyayekhodro.com
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

5سرنشین پژو زنده زنده در آتش سوختند
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۵۳

[COLOR=Blue]مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در آذربایجان‌شرقی گفت: در اثر برخورد خودروی  . پژو واژگون شده و پنج سرنشینان آن در آتش سوختند.
حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: براثر برخورد یک دستگاه خودروی وانت‌بار با یک دستگاه پژوی ۴۰۵ که به علت این برخورد مخزن بنزین خودروی پژو منفجر و بر اثر شدت آتش‌سوزی هر پنج سرنشین این خودرو در آتش سوختند.
وی افزود: در اثر برخورد این دو خودرو واژگونی و آتش گرفتن خودروی سواری هر پنج سرنشین آن فوت کردند. حسنقلی‌زاده محل این حادثه را در جاده ملکان ـ میاندوآب در حوالی روستای ترکی اعلام کرد و گفت: این حادثه ۲ نفر مصدوم نیز داشت که به بیمارستان منتقل شده‌اند.
وی بر استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی به عنوان ابزار اولیه در خودروها تاکید کرد و گفت: استفاده از کپسول آتش‌نشانی در مواردی نظیر آنچه اشاره شد می‌تواند به قیمت جان چندین نفر تمام شود.
وی با بیان اینکه تجمع مردم در حوالی صحنه وقوع سوانح رانندگی و فیلمبرداری از این صحنه ها به معضل بزرگی در جهت امداد رسانی تبدیل شده است گفت: همچنین دادن آدرس اشتباه به اورژانس 115هم معمولا زمان امداد رسانی را با تاخیر مواجه می کند.
  
http://tnews.ir/khabar/BB0616240871.html
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط Present »

می خواهند علت مرگ این 5 نفر رو بر سر نبود کپسول آتش نشانی بیندازند ، در حالی که بنده از یکی از ماموران آتش نشانی که پرسیدم:
آیا شما با یک کپسول 1 کیلویی که درون ماشین هست می توانی آتشی به اندازه کاپوت یک سمند رو خاموش کنی ؟
گفت : خیر ، تازه با یک کپسول آتش نشانی یک کیلویی آتش شعله ور تر می شود که سیستم خاموش کن ها اینه که وقتی روی آتش می ریزی ابتدا شعله ور تر می شود و سپس با استفاده بیشتر از آن آتش خاموش می شود که یک مخزن 1 کیلویی که در عقب بعضی از ماشین ها هست نمی توان کاری از پیش برد
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

پژو ۲۰۶ خودبخود در آتش سوخت
مشکلات فنی باعث آتش گرفتن خودروی پژو ۲۰۶ در بلوار جانبازان شد.
این آتش‌سوزی صبح امروز، هفدهم مرداد ماه، در کوچه‌ی شماره‌ی ۱۲ بلوار جانبازان اتفاق افتاد.
یوسف جهانبانی صاحب این ماشین در حال حاضر در دبی به سر می‌برد. او از دوست‌اش آقای حاجیان می‌خواهد تا ماشین را از گاراژ بیرون بیاورد. حاجیان می‌گوید: «به خاطر نقص فنی، مجبور شدم ماشین را به تعمیرگاه منتقل کنم. تعمیرکار گفت تعمیر ماشین به دلیل تعطیلات عید فطر، تا یک‌شنبه هفته‌ی آینده به تعویق می‌افتد. تصمیم گرفتم ماشین را به منزل دوست‌ام برگردانم. ماشین را جلوی خانه‌ی یوسف جهانبانی پارک کردم و به دلیل شغلی به لار رفتم. وقتی برگشتم، شنیدم قسمت موتور ماشین به دلیل نامعلومی آتش گرفته است.»
در سایت [External Link Removed for Guests] گراش آمده است: «صبح امروز طی تماس تلفنی با ۱۲۵ در ساعت ۱۱:۴۳ دقیقه مامورین آتش‌نشانی، وحید امانی و محمد زحمت‌کشان، خود را طی چهار دقیقه به محل حادثه رسانده‌اند و در عرض بیست‌ و چهار دقیقه موفق به کنترل و خاموش کردن آتش شده‌اند.» این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و علت اصلی آن همچنان نامعلوم و در دست بررسی است.
تاریخ پنجشنبه, مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ↓ نویسنده [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

آتش سوزي پژو 405 در بيرجند
خراسان جنوبي - مورخ یکشنبه
1392/05/20
شماره انتشار 18473

رضايي- آتش گرفتن موتور خودروي سواري 405 در بيرجند خسارت به بار آورد.
مدير روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري بيرجند به خبرنگار ما گفت: ساعت 17 پنجشنبه گذشته يک مورد حريق پژو 405 در خيابان غفاري روبه روي بيمارستان ولي عصر(عج) بيرجند اعلام شد که آتش نشانان ايستگاه شماره 3 به محل اعزام شدند.
«قصاب فرد» افزود: آتش اين خودرو از قسمت موتور آن شروع شده بود که آتش نشانان براي اطفاي حريق اقدام کردند.
http://www.khorasannews.com/News.aspx?id=5020110
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 21
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 17 آبان 1390, 3:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 1976 بار
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط srf020 »

یکی دو هفته منتشر شد :
فورد به دلیل تاخیر در اعلام وجود نقصی فنی در خودروهایش باید جریمه‌ای 17 میلیون و 350 هزار دلاری به اداره ملی امنیت ترافیک آمریکا بپردازد. این جریمه به فراخوان 432 هزار دستگاه از خودروهای فورد اسکیپ و مزدا تریبیوت در ماه جولای 2012 مربوط می‌شود. نقصی در پدال گاز این خودروها وجود داشت که در برخی موارد پس از رها کردنش از سوی راننده همچنان پایین باقی می‌ماند. بنا به گزارش‌ها فورد یک هفته پس از باز شدن پرونده‌ای مرتبط با این موضوع در اداره امنیت ملی ترافیک آمریکا فراخوان را اعلام کرد، درحالی‌که طبق قانون خودروساز خود پس از پی بردن به وجود هر نقص فنی، موظف است ظرف 5 روز این اداره و سپس مشتریانش را آگاه کند.

نمی دونم چی بگم و اصلا چی می تونم بگم.
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

...y
آخرین ويرايش توسط 2 on tellboy2000, ويرايش شده در 0.
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

آتش سوزي پژو 405
[External Link Removed for Guests]

اتصال برق سبب رخداد آتش سوزي پژو 405 و برجاي ماندن خسارت مالي گرديد

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري اهواز: مورخ 92/05/21ساعت 01/15دقيقه به سامانه 125 اين سازمان خبر از آتش سوزي خودرو پژو واقع در كيانپارس داده شد و ستاد فرماندهي سازمان سريعاً آتش نشانان را با امكانات و تجهيزات مورد نياز به محل حادثه اعزام نمود.

ماموران آتش نشاني دو دقيقه بعد در محل حادثه حاضر بودند و با ايمن سازي محل حادثه و استفاده از دو رشته لوله آبرسان حريق را مهار و از گسترش شعله هاي حريق جلوگيري بعمل آوردند . در اثر اين حادثه به موتور خودرو خسارت وارد شد. علت حريق توسط كارشناسان سازمان اتصال برق گزارش شده است.

دراين عمليات 9مامور آتش نشان به همراه 3 خودروي اطفاء حريق شركت داشتند.
کد: 12925
گروه: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
نویسنده خبر: ع. بهداروند
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

5سرنشين پژو زنده زنده در آتش تصادف سوختند...

تصویر

 آتش سوزي پژو پارس در باغ فردوس     سرويس حوادث:
آتش سوزي اتومبيلي در خياباني واقع در باغ فردوس توسط آتش نشانان مهار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، ستاد فرماندهي بلافاصله پس تماس شهروندي به سامانه 125 آتش نشاني اکيپ عملياتي ايستگاه شماره 2 را به محل حادثه فرستاد.
آتش يار سوم حجت الله جهان فرمانده اکيپ عملياتي گفت: به محض اطلاع به وسيله يک دستگاه خودروي اطفا» حريق به محل حادثه اعزام و مشاهده شد که خودروي پژو پارس طعمه حريق شده است.
مامورين آتش نشاني ضمن اتخاذ تدابير لازم و ايمن سازي با استفاده از تجهيزات لازم اطفا» حريق آتش را مهار کردند.
علت اصلي اين حادثه توسط کارشناسان در دست بررسي است.
  
برای خودروهای ناایمن مردم مقصرند یا خودرو سازان و خودرو های بی کیفیت؟

شهرآرا انلاین: خوب دقت كنيد، هر 23دقیقه یک نفر، روزانه 62نفر، ماهانه 1860نفر و سالانه 22هزار و 600نفر در رخدادهای جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند. عيار تكان‌دهنده بودنش را داشته باشيد؛ حالا فكرش را بكنيد فقط در سال گذشته، 40نفر از هموطنانمان در همين جاده‌هاي كشور كباب شده‌اند...
تصویر
به گزارش گروه شهر شهرآراآنلاین، خوب دقت كنيد، هر 23دقیقه یک نفر، روزانه 62نفر، ماهانه 1860نفر و سالانه 22هزار و 600نفر در رخدادهای جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند. عيار تكان‌دهنده بودنش را داشته باشيد؛ حالا فكرش را بكنيد فقط در سال گذشته، 40نفر از هموطنانمان در همين جاده‌هاي كشور كباب شده‌اند...
  هميشه همينطور بوده که بعد از پايان تعطيلات، مزه خوش چند روز با هم بودن، در ميان ترافيك دور و دراز، تصادفات شديد و هولناك جاده‌اي و بي‌دقتي چند راننده بي‌مسئوليت به كام خيلي‌ها زهر شده. ميان همه اين تصادفات جاده‌اي بوده مواردي كه با آتش‌سوزي تعدادي خودرو، علاوه بر خسارت‌هاي مادي، جسم و جاني نيز قرباني يا براي سينه قبرستان برشته شود!
بايد قبول كنيم خيلي خيره شده‌ايم و همه چيز برايمان عادي شده. اينكه بدانيم در كشوري زندگي مي‌كنيم كه رتبه نخست تلفات جاده‌ای جهان را دارد و سالانه 2درصد از پرونده مرگ‌هايش را براي جان‌باختگان تصادفات و حریق‌های جاده‌ای‌اش كنار مي‌گذارد هم اصلا آشوبي به دلمان نمي‌اندازد.
اولين آتشي كه به جان يك ماشين افتاد!
اولين باري كه اولين آتش‌سوزي خودرو شگفت‌زده‌مان کرد، 9سال پيش بود. آن روزها کسی فکرش را هم نمی‌کرد ماشینی که در گوشه خیابان پارک است هم مي‌شود به خودی‌خود آتش بگيرد یا کسی باورش نمی‌شد که ماشین‌های صفر هم می‌توانند لقمه خوبي براي كام‌روايي حريق باشند. اما این اتفاق در آن سال برای یک ماشین پژو که در کنار خیابانی در پایتخت پارک بود رخ داد. این اولین مورد ثبت‌شده آتش‌سوزی خودرو در کشور بود.
مسئولان مي‌گويند عجيب نيست
سال‌ها از آن حادثه تلخ مي‌گذرد و به خودمان قبولانده‌ايم كه آتش‌سوزي خودروها هم امري عادي است؛ درست مثل خيلي چيزهاي ديگر كه براي ما عادي است و براي ديگران عجيب و شگفت‌آور! سال‌ها گذشت تا به امروز رسيديم تا بتوانيم از حریق‌های جاده‌ای که نمونه‌های بی‌شماری دارد به‌عنوان یکی از دلخراش‌ترين حوادث نام ببريم. حوادثي كه در كمتر از 5 دقيقه از شروع، به تمام خودرو سرايت می‌کند و تلفات مالي و جاني فراواني را به‌ دنبال دارد. البته طبق آمارهایی که معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در اختیارمان قرار داده، حریق ماشین‌ها در جاده‌های استان موضوع نگران‌کننده‌ای در برابر آمارهای پایتخت نیست.
هلال‌احمر، متولی حریق جاده
در دنيا كه بگردي،‌ هيچ كجا آن‌قدر حريق جاده‌اي ندارد كه متولي واحدي برايش تعيين كنند، اما این واقعه در كشور ما آن‌قدر زياد شده كه متولي‌اش شده سازمان هلال احمر؛‌ آن هم از 4 سال قبل.
مي‌گويند اين واگذاري از همان روز اول، كارشناسي‌شده نبوده و عده‌اي به اين واگذاري معترض‌اند. این عده معتقدند هلال احمر امکانات کافی برای این کار ندارد و در عین حال از نیروهای متخصص اطفای حریق نیز بي‌بهره است؛ موضوعی که مورد اعتراض قاسمی، معاون امداد و نجات هلال احمر استان نیز هست و او با گفتن این جمله که «هلال احمر توان لازم را ندارد، اما ما سعی می‌کنیم برای انجام ماموریت‌های نجات، از نیروهای متخصص استفاده کنیم که باز هم این کار برای هلال احمر به تنهایی امکان‌پذیر نیست.» اعتراضش را نشان می‌دهد.
او به نداشتن امکانات اشاره می‌کند و می‌گوید: «برای خاموش کردن حریق ماشین نیازمند امکانات زیادی هستیم و فقط با داشتن چند ابزار نمی‌توان این کار را انجام داد.»
پليس هم معترض است!
سرهنگ صفایی، فرمانده پلیس راه خراسان رضوی هم به واگذاری مسئولیت حریق‌های جاده‌ای به هلال احمر اعتراض می‌کند و می‌گوید: «هلال احمر طی این سال‌ها به‌خوبی از پس این کار برآمده است، اما اگر بخواهیم منطقی به این قضیه نگاه کنیم، هلال احمر دست‌تنها نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و مسئولان استانی باید متولی خاصی را برای این کار در نظر بگیرند.» صفایی عقیده دارد که ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری باید به این موضوع ورود پیدا کند و برای این امر متولی خاصی را در نظر بگیرد.
ماشین‌های ناایمن، موضوعی که جدی گرفتهنمی‌شود
طبق آمارها 98درصد از سرنشینان خوروهایی که طعمه آتش می‌شوند تا قبل از آمدن آتش‌نشان جان خود را از دست می‌دهند. اما موضوعی که همیشه در گفتگوهای مسئولان آتش‌نشانی، پلیس راهنمایی و رانندگی و حتی در تبلیغات تلویزیونی مطرح می‌شود، اطمینان از ایمن بودن خودروها قبل از سفرهای جاده‌ای است؛‌ پندها و اندرزهایی که هیچ‌گاه جدی گرفته نشده و نمی‌شود. درحالی‌که می‌توان با این تمهید، تا حد زیادی از بروز چنین حوادث هولناکی جلوگیری کرد. اما بحثی که در این میان باید به آن اشاره کرد، وجود نقص فنی در ماشین‌های ناایمن تولید کارخانه سازنده است؛ موضوعی که این روزها حتی به شوخی و طنز‌های پیامکی تبدیل شده و متاسفانه اين مورد هم به ليست عادي‌‌شده‌هاي زندگي ما اضافه شده است.
اما قاسمي،‌ معاون امداد و نجات هلال احمر در این‌باره مي‌گويد: «برخلاف عقیده عموم و آنچه این روزها در محافل عمومی طرح می‌شود، حریق جاده‌ای ربطی به کارخانه سازنده خودرو ندارد و اینکه بگوییم یک خودرو از یک کارخانه بیشترین آمار حریق را دارد، حرفی غیرکارشناسی است. به عقیده من صاحبان خودرو، موضوع را جدی نمی‌گیرند.»
البته صحبت‌های سرهنگ صفایی در این خصوص خیلی متفاوت‌تر از قاسمی است. او اعتقاد دارد سیستم سوخت‌رسان خودروهای پژو مشکل دارد و این موضوع بارها مطرح شده است؛ اگر چه کارخانه سازنده، منکر آن است.
خطردوگانه‌سوزها بیشتر است
طبق بررسی‌ها و گفتگوهایی که با کارشناسان داشتیم به این نتجیه رسیدیم که خودرو‌های دوگانه‌سوز بیشتر در معرض حریق هستند. البته نمی‌خواهیم بگوییم که همه خودرو‌های دوگانه‌سوز شامل این اصل کلی می‌شوند؛ روی صحبت ما با آن دسته از خودرو‌هایی است که در تعميرگاه‌هاي غيرمجاز دوگانه‌سوز شده‌اند و تجهيزات مناسب ندارند. در اين خودروها انفجار سيلندر يا نشت سوخت باعث خسارت‌های زيادي مي‌شود. قاسمی در این‌باره می‌گوید: «اینکه بگوییم خودرو‌های دوگانه‌سوز بیشتر مستعد حریق هستند، حرفی غیرکارشناسی است. اما نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که ماشین‌های ناایمن همیشه عامل بروز این حادثه هستند. در فصل تابستان که بیشترین سفرهای برون‌شهری صورت می‌گیرد، کافی است که قطعه‌ای تعمیر نشده باشد؛ در این صورت احتمال حریق خیلی بیشتر می‌شود. البته موضوعی که در خور توجه است اينكه خودرو‌های دوگانه‌سوز غیرمجاز، بیشترین آمارحریق را دارند.»
موضوع کاملا مشخص است؛ وقتی خودرویی از کارخانه سازنده آن با یک موتور تولید می‌شود، نیروی محرکه آن، توان و قدرت مشخصی دارد. موضوعی که صفایی به آن اشاره دارد و می‌گوید: «افرادی به صورت خودسرانه خودرو خود را دوگانه‌سوز می‌کنند درحالی‌که نمی‌دانند این اقدام آن‌ها می‌تواند چه خسارت‌های زیان‌باری را به بار آورد.» صفایی به این نکته که خودرو‌های دو‌گانه‌سوز بیشتر در معرض حریق هستند هم اذعان دارد و اگر چه آماری از حوادثی که به واسطه این ماشین‌ها اتفاق می‌افتد ارائه نمی‌دهد، اما می‌گوید: «درصد زیادی از آمارهای حریق ماشین‌های ناایمن به واسطه ماشین‌های دوگانه‌سوز اتفاق می‌افتد.»
پرایدها و پژوها بیشتر می‌سوزند
همیشه می‌گویند 90درصد شوخی‌ها جدی است. پس نباید در این مورد بخصوص یعنی حریق جاده‌ای هم شوخی را نادید بگیریم! حتما پیامک‌هایی که پراید و پژو را عامل مرگ ايراني‌ها معرفي كرده‌ است را بارها و بارها دريافت كرده‌ايم. اما قاسمی، معاون امداد و نجات هلال احمر این موضوع را نه به شوخی بلکه خیلی جدی عنوان می‌کند؛ اينكه بیشترین حریق‌های جاده‌ای در استان مربوط به این خودروها می‌شود: «درست است که در جاده‌های استان بیشترین حریق مربوط به خودروهای پراید و پژو است، اما نمی‌توان مردم را از خرید این خودروها نهی کرد! چرا که هم سلیقه مردم به این ماشین‌ها نزدیک است و هم قیمتشان مناسب است.» اما در عین حال قاسمی به این موضوع اذعان دارد که «شرکت‌های تولیدکننده این دو خودرو باید در تولیدات خود بازنگری داشته باشند.»
ما كه قبول نداريم...!
طبق آمار هلال احمر، در شش ماه اول سال 91 از مجموع 560حادثه جاده‌ای در استان، پنج حریق جاده‌ای اتفاق افتاده كه عامل اصلي همه اين حوادث خودروهای ناایمن بوده‌اند. اگر چه آمار حوادث جاده‌ای از ابتدای سال تاکنون به 552مورد کاهش پیدا کرده، اما آمار حریق خودورهای ناایمن به عدد هفت رسیده است. این در حالی است که سه مورد از این حریق‌ها برای خودروهای پژو و مابقی برای خودروهای پراید اتفاق افتاده است. این آمار اگر چه از سوی هلال احمر منتشر شده است، اما راهنمایی و رانندگی به‌عنوان نهادی مرتبط آن را قبول ندارد و سرهنگ صفایی با گفتن این جمله که «آمارهای هلال احمر را قبول نداریم.» این آمارها را تکذیب می‌کند. او می‌گوید: «باید بررسی شود که این آمارها مربوط به چه حوادثی می‌شود!»
مشکلات فنی، بیشترین علت حریق‌های استان
شاید شما فکر کنید هفت مورد حریق جاده‌ای، آمار قابل توجهی نیست. اما همین هفت مورد هم دغدغه‌ای برای هلال احمر به‌عنوان متولی امر و حتی سایر ارگان‌های مسئول شده است، به طوری که قاسمی می‌گوید: «ما به‌عنوان متولی این کار، تمام تلاش خود را می‌کنیم که آمارها کاهش پیدا کند تا روزی که دیگر از این دست حوادث رخ ندهد. اما همان‌طور که قبلا به آن اشاره کردم بعضی از صاحبان خودرو نكات ايمني را رعایت نمی‌کنند. ما در این 12مورد حریقی که طی امسال و سال گذشته داشتیم، نقص فنی خودرو، تصادف و مشکلات سوخت بیشترین عامل حریق بوده است.» موضوعی که سرهنگ صفایی هم به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: «بعضی از صاحبان خودرو نکات ایمنی را رعایت نمی‌کنند و باعث رخ دادن چنین حوادث دلخراشی می‌شوند. به طور مثال با اینکه راننده می‌داند روشن کردن پیک‌نیک در خودرو خطرناک است، اما این کار را انجام می‌دهد و با کوچک‌ترین برخورد، ماشین دچار حریق می‌شود.»
وضعیت بحرانی نیست
موضوعی که در گفتگو با سرهنگ صفایی و قاسمی و حتی کارشناس آتش‌نشانی بارها به آن اشاره شد، بحرانی نبودن حریق خودرو‌های ناایمن در جاده‌های استان بود.  

 آن‌گونه که آمارها هم نشان می‌دهند، در سال گذشته 266حریق خودرو در جاده‌های کشور رخ داده که سهم استان خراسان رضوی تنها هفت مورد بوده است. قاسمی با گفتن اینکه «خوشبختانه موضوع حریق خودرو‌ها آن‌قدر در استان ما بحرانی نیست» و سرهنگ صفایی نیز با این جمله که «اگر چه نمونه‌هایی از حریق خودروهای ناایمن درجاده‌های استان دیده می‌شود، اما در مقایسه با سایر استان‌های کشور وضعیت ما زیاد بحرانی نیست و جایی برای نگرانی وجود ندارد.» این موضوع را تاکید می‌کنند.
هم آمار تصادفات جاده ای مان بالا است و هم آمار مرگ و میر. انگار اراده کرده ایم درحریق های جاده ای هم رکورد دار باشیم. کارخانه های تولید پژو و پراید هم بی خیال مشتری مداری اند و همینطور خودروهای ناایمی را می دهند دست خلق خدا
...
  http://www.shahraraonline.com/news/14656/7
 
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[External Link Removed for Guests]

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از انفجار یک دستگاه خودرو پژو 206 در بزرگراه امام (ع) خبر داد و گفت: این حادثه 300 متر ترافیک سنگین را در این بزرگراه ایجاد کرد.
تصویر
به گزارش نافع، سرهنگ جمال بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی " ندای انقلاب " بیان داشت: در ساعت 20 و 45 دقیقه امشب در محور شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) در خروجی محلاتی به غرب یک دستگاه پژو 206 دچار آتش سوزی و انفجار شد.
وی ادامه داد: این دستگاه خودرو به دلیل جوش آوردن ماشین دچار حریق شده و راننده 21 ساله آن جان سالم به در برده و هیچ گونه مشکلی ندارد.
جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: ماموران راهور در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رسانده و موضوع را به ماموران آتشنشانی گزارش دادند که با حضور ماموران آتش نشانی شعله های آتش مهار و خودروی مورد نظر به حاشیه بزرگراه منتقل شد.
بذرافشان گفت: این حادثه ترافیکی سنگین به طول 300 متر را د مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) ایجاد کرد که خوشبختانه این ترافیک در حال بازشدن است.
منبع:ندای انقلاب


آتش سوزی پژو 405 پس از تصادف در لارستان

اين آتش سوزي که نزديك بود براي چند تن از افرادي كه در محل حادثه حضور داشتند حادثه آفرين باشد با حضور به موقع و سريع نيروهاي آتش نشاني مهار شد.
تصویربه گزارش خبرنگار لادستان شنبه ۲/۶/۹۲ ، يك دستگاه پژو ۴۰۵ که به سمت خروجي لار از بلوار پرواز در شهر قديم لارستان در حال حركت بود به علت عدم كنترل وسيله نقليه با بلوار بر خورد كرد و باعث آتش سوزی خودرو شد .
اين آتش سوزي که نزديك بود براي چند تن از افرادي كه در محل حادثه حضور داشتند حادثه آفرين باشد با حضور به موقع و سريع نيروهاي آتش نشاني مهار شد.
دراين سانحه رانندگي فردي آسيب نديد و راننده به طور معجزه آسايي نجات يافت .
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”