تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

  [External Link Removed for Guests]  
  منتشر شده در 15 شهریور 1392
سرویس اجتماعی نیلکوه: حریق خودرو پژو 405 در روستای کمال آباد از بخش مرکزی شهرستان گالیکش، توسط ماموران آتش نشانی این شهر مهار شد.
  ابراهیم عرب کوهسار مسئول خدمات شهری و آتش نشانی شهرداری گالیکش در گفت و گو با خبرنگار نیلکوه گفت: یک دستگاه پژو 405 متعلق به یک هموطن اهل بندرعباس که کنار روستای کمال آباد متوقف و در حال تهیه نان از نانوایی بوده دچار حریق شده است.
وی تصریح کرد: در این حادثه پسر بچه این خانواده دچار سوختگی جزء شده است.
علی ایمانی یکی از آتش نشانان شهرستان گالیکش که در این حادثه حضور داشته به خبرنگار نیلکوه گفت: ساعت 19:10 طی تماسی که با آتش نشانی گالیکش گرفته شد مبنی بر آتش گرفتن یک دستگاه پژو در روستای کمال آباد به سرعت به محل اعزام شده و اقدام به مهار آتش نمودیم.
ایمانی تصریح کرد: حریق این خودرو با حضور به موقع اتش نشانان توسط دو دستگاه خاموش کننده پودری و 3 کپسول co2‏ مهار شد و تلفاتی در بر نداشت.
ایمانی علت حادثه را وجود نقص فنی در سامانه سوخت رسانی و پاشیده شدن بنزین روی موتور داغ خودرو اعلام کرد.
لازم به ذکر است اقدام به موقع آتش نشانان شهرستان گالیکش مورد تقدیر مالک خودرو و ساکنین روستای کمال آباد قرار گرفته است.

   [External Link Removed for Guests]
یک دستگاه سواری پژو پرشیا عصر روزگذشته در یکی از جایگاه‌های سوختگیری دچار حریق شد.به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: وقوع حادثه حریق خودرو در یک پمپ‌بنزین در ساعت 18:26 روزگذشته به سامانه 125 اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه 59 را به محل حادثه واقع در بزرگراه آزادگان شهرک استقلال اعزام کرد.
   ملکی ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که یک دستگاه سواری پرشیا پس از سوختگیری و هنگام خروج از جایگاه از ناحیه شلنگ‌ها و لوله‌های انتقال سوخت در قسمت عقب خودرو شعله‌ور شده و آتش آن در حال سرایت به قسمت‌های دیگر خودرو و اماکن مجاور است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به خروج چهار تن از سرنشینان پژو از داخل این وسیله اظهارکرد: آتش‌نشانان با حضور در محل از سرایت آتش به اماکن مجاور و به ویژه پمپ‌های سوخت جلوگیری کرده و پس از آن عملیات خود برای اطفای حریق خودرو را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانان مانع از انفجار خودرو و انفجار در جایگاه سوخت شدند گفت: عوامل آتش‌نشانی در ساعت 18:40 پس از اطفای حریق به عملیات خود در این محل خاتمه دادند.

[External Link Removed for Guests]

اندیمشک جوان، یک دستگاه خودرو پژو مدل ۱۳۸۳ اوایل بامداد روز یکشنبه حین سوختگیری در جایگاه پمپ بنزین فلکه ساعت اهواز آتش گرفت. ˈمحمدرضا مقامیˈ راننده خودرو ۴۰۵ در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حین سوختگیری و در حالی که خودرو نیز خاموش بود شعله های آتش از ناحیه باک بنزین زبانه کشید.
اندیمشک جوان، یک دستگاه خودرو پژو مدل ۱۳۸۳ اوایل بامداد روز یکشنبه حین سوختگیری در جایگاه پمپ بنزین فلکه ساعت اهواز آتش گرفت.
ˈمحمدرضا مقامیˈ راننده خودرو ۴۰۵ در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حین سوختگیری و در حالی که خودرو نیز خاموش بود شعله های آتش از ناحیه باک بنزین زبانه کشید.
وی گفت: دو سال پیش با فراخوان گروه صنعتی ایران خودرو ، خودرویم را برای رفع نواقص احتمالی ناشی از آتش سوزی حین سوختگیری بردم و به من اطمینان داده شد که مشکل آن برطرف شده بود.
این راننده خودرو پژو ۴۰۵گفت: هم اکنون هیچ یک از مراکز مجاز ایران خودرو در اهواز پاسخگوی من نبوده و از مسوولیت های خود شانه خالی می کنند.
پیش تر نیز گزارش هایی از ایجاد حریق در چند دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ حین سوختگیری در اهواز دریافت شده بود.
بنا به این گزارش با واکنش بموقع پرسنل جایگاه بنزین فلکه ساعت و با استفاده از کپسول های آتش نشانی جایگاه ، حریق بسرعت مهار شد.
با وجود این آتش سوزی خللی در فعالیت این جایگاه پیش نیامد.
۱۰روز پیش نیز یک خودرو سمند حین سوختگیری در جایگاه شرکتی فلکه ساعت آتش گرفت و به فاصله کمی ، آتش جایگاه را تبدیل به خاکستر کرد.
با این وجود کارکنان مهندسی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز ، جایگاه بنزین فلکه ساعت در کمتر از ۲۴ساعت مجددا راه اندازی و در مدار عملیات قرار گرفت

9سرنشین خودروی پژو در آزادراه کرج – قزوین در آتش سوختند
بر اثر تصادف یک دستگاه خودروی سواری پژو با کامیون خاور در آزاد راه کرج – قزوین، 9 سرنشین از 14 سرنشین پژو کشته شدند.
به گزارش خبرنگار مهر در کرج، آرش رحمتی معاون مرکز فوریتهای پزشکی استان البرز در این باره گفت: در این حادثه که شب گذشته در مسیر شمالی آزاد راه کرج - قزوین خروجی کردان رخ داد، 9 نفر از سرنشینان خودروی پژو زنده زنده در آتش سوختند.
وی افزود: این خودرو با 14 سرنشین در حال عبور از بزرگراه بود که به علت تصادف با کامیون خاور دچار آتش سوزی شد و 9 سرنشین آن که تعدادی از آنها کودک و نوجوان بودند کشته شدند.

معاون فوریتهای پزشکی استان البرز تصریح کرد: به علت شدت سوختگی امکان اعلام دقیق شمار کشته شدگان در ساعات اولیه میسر نبود اما پس از بررسی های صورت گرفته، 9 جسد سوخته کشف شد.
4سرنشین پژو در آتش سوختند
فرمانده انتظامی کهنوج استان کرمان گفت: شامگاه جمعه ، بر اثر آتش گرفتن یک پژو در اتوبان جیرفت- کهنوج 4 نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر مجروح شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عباس خاکی نهاد افزود: جمعه شب یک فقره واژگونی خودرو به مرکز فوریتهای پلیس این شهرستان گزارش شد که بلافاصله تیم های امداد و نجات و واحد گشت پلیس به آدرس اعلام شده اعزام شدند.
متأسفانه قبل از رسیدن تیم های امداد و نجات و پلیس، خودرو بر اثر واژگونی دچار حریق شده و 4 سرنشین آن از جمله دو کودک 9 و 10 ساله بر اثر شدت آتش جان خود را از دست دادند.
در این حادثه و هنگام واژگونی یک نفر از سرنشینان خودرو که از شیشه به بیرون پرت شده بود مجروح و راهی بیمارستان شد.


Major II
Major II
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 دی 1390, 2:41 am
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط edibk »

9 سرنشین از 14 سرنشین پژو :-O
این یعنی چی؟؟؟؟ :?
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

برخورد پژو با بلوار منجر به آتش سوزی شد

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹

کد مطلب: 42111
رئیس اداره آتشنشانی شهرستان خاش گفت: در اثر برخورد خودرو به جدول منجر به آتش سوزی شد و نیز در این حادثه هیچ یک از سرنشینان دچار آسیب نشده اند .

تصویر
برخورد پژو با بلوار منجر به آتش سوزی شد


به گزارش عصر هامون،عبدالعزیز صوری زهی در خصوص آتش سوزی خودرو اظهار داشت: این حادثه در اثر برخورد یک دستگاه پژو سواری به بلوار معلم اتفاق افتاد.
وی در ادامه با اشاره به اظهارات کارشناسانه اداره راهنمایی و رانندگی علت این وقوع این حادثه را توجه نداشتن به جلو دانست و تصریح کرد: بر اثر برخورد این دستگاه به جدول و نیز گرمای هوا، پژو ۴۰۵ آتش گرفته .
این مسئول در پایان با بیان اینکه در جریان این حادثه هیچ یک از شهروندان و سرنشینان خودرو دچار آسیب جدی نشده اند، یادآور شد: عوامل آتش نشانی به محض دریافت تماس یک شهروند مبنی بر آتش سوزی ، خود را به سرعت به محل حادثه رسانده و خودرو را خاموش کرده اند .
انتهای پیام/۹۰۳۱


  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]سوار شدن بر اتوبوسی که سیستم برق مرکزی اش درست در کنار باک قرار دارد و با هر تصادفی امکان آتش سوزی و مرگ وجود دارد، با عقل سلیم سازگار نیست.
عصرایران - شب گذشته ، دو اتوبوس اسکانیا ، بعد از برخورد با یکدیگر در اتوبان قم - تهران به طرز شگفت انگیزی آتش گرفتند و 44 مسافر ، زنده زنده در آتش سوختند و به طرز رقت انگیزی جان خود را از دست دادند. شدت حریق به حدی بود که اجساد قربانیان مظلوم این حادثه ، قابل شناسایی نیست.
در پی این فاجعه ، فرمانده پلیس راه کشور اعلام کرد که سیستم برق اتوبوس های اسکانیا ،نقص فنی دارد و این امر ، پیشتر نیز حادثه ساز شده و آتش سوزی اسکانیا را در پی داشته است.
چنین نقصی ( آن هم در اتوبوس هایی که مردم را در گروه های چند ده نفری جابجا می کنند) اگر در هر جای دنیا وجود می داشت ، اولین و بدیهی ترین کار مسؤولان ، ممانعت از تردد این خودروها بود.
بنابراین ، انتظار می رفت از همان ابتدا ، اجازه تردد به اسکانیا داده نشود یا بعدتر که نقص فنی آن مشخص شد، تا رفع نقص ،مانع حرکت آن در جاده شوند.
با این حال ، به هر علتی ، چنین اتفاقی نیفتاده و اسکانیاها ، همچنان در کار حمل و نقل مسافرند.
حالا که مسوولان در این زمینه کاری نکرده اند ، هر کدام از ما می توانیم برای حفظ جان خودمان هم که شده ، موقع خرید بلیت اتوبوس ، از متصدی مربوطه نوع اتوبوس را بپرسیم و اگر اسکانیا بود، از خرید بلیت خودداری کنیم و از اتوبوس های دیگر - که معمولاً هم وجود دارند - استفاده کنیم.
این که مسؤولان در این باره وظیفه دارند ، سخنی است درست اما عقل حکم می کند منتظر تصمیم چند نفر دیگر که پشت میزهای ریاست نشسته اند نمانیم و خودمان مواظب خودمان باشیم. سوار شدن بر اتوبوسی که سیستم برق مرکزی اش درست در کنار باک قرار دارد و با هر تصادفی امکان آتش سوزی و مرگ وجود دارد، با عقل سلیم سازگار نیست.
[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]علت آتش گرفتن دو اتوبوس اسکانیا در اتوبان قم-تهران/ تولیدکننده اتوبوس ها ۵۰ درصد مقصر است

جامعه > پلیس -
نقص سیستم برق رسانی و ضعف بدنه، علت آتش گرفتن دو اتوبوس اسکانیا پس از تصادف شب گذشته در اتوبان تهران-قم و مرگ ۴۴ نفر اعلام شد.


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تشریح جزئیات حادثه دلخراش و نادر تصادف شب گذشته دو دستگاه اتوبوس در اتوبان تهران - قم گفت: شرکت تولیدکننده اتوبوس اسکانیا 50 درصد در این حادثه مقصر شناخته شده است...
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

  حریق خودرو پژو 405 در قادیکلا خاموش شد.  

 تصویر  به گزارش روابط عمومی سازمان ، ساعت 9:46 روز شنبه بیست سوم شهریور ماه طی تماس شهروندی مبنی بر آتش سوزی خودرو در عبور قادیکلا ارطه آتش نشانان ایستگاه مرکزی اعزام شدند ؛
رخداد حادثه در اثر اتصال سیم کشی در داخل موتور خودرو 405 بروز کرده و شعله آتش به دیگر قسمت های خودرو سرایت کرد، خوشبختانه قبل از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه خودرو توسط اهالی محل مهار گردید. آتش نشانان پس از ایمن سازی و دادن تذکرات ایمنی به مالک به ماموریت خود پایان دادند .

 تصویر   تصویر روابط عمومی شنبه, 23 شهریور 1392 ساعت 10:15

حريق خودرو پژو

تصویر
  برق سبب رخداد آتش سوزي خودرو پژو گرديد كه با تلاش آتش نشانان شعله هاي حريق مهار  
[FONT=&quot]به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري اهواز: مورخ 92/06/25 ساعت 08/37 دقيقه به سامانه 125 سازمان خبر از رخداد آتش سوزي خودرو پژو واقع در كوي طالقاني داده شد. 
[FONT=&quot]ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني سريعاً آتش نشانان را راهي محل حادثه نمود و آتش نشانان چهار دقيقه بعد در محل حادثه حاضر بودند با ايمن سازي محل حادثه و استفاده از دو رشته لوله آبرسان شعله هاي حريق را مهار نمودند.دراثر اين حادثه به قسمتي از موتور خودرو آسيب وارد شد. 
[FONT=&quot] دراين عمليات 9 مامور آتش نشان به همراه سه خودروي اطفاء حريق شركت داشتند. علت آتش سوزي از سوي كارشناسان   در حال بررسي است.  
کد: 13621
گروه: [External Link Removed for Guests]
نویسنده خبر: ع. بهداروند
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

خودروی پژو 405 در بلوار امیر کبیر زاهدان در آتش سوخت.

تصویر
به گزارش [External Link Removed for Guests] از زاهدان به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی زاهدان، این حریق ‌در بلوار امیر کبیر تقاطع ثارالله به اطلاع ‌125‌ رسید که اکیپ ایستگاه سه سریعا" به محل اعزام شدند و توسط اکیپ اعزامی خودرو بوسیله کپسول پودر و گاز اطفاء گردید و پس از ایمن سازی محل به ایستگاه بازگشتند.كارشناسان همچنان در حال بررسي هستند...
92/07/11 - 12:00
شماره: 13920711000287
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

شب گذشته رخ داد:
   پژو در خیابان های دزفول آتش گرفت+تصویر  
رهیاب نیوز : روز گذشته یکدستگاه پژو ۴۰۵ در حین رانندگی در شهرستان دزفول دچار آتش سوزی شد
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۳ مهر ساعت 13:36
[External Link Removed for Guests]
  گزارش رهیاب نیوز،    گذشته یکدستگاه پژو ۴۰۵ در حین رانندگی در شهرستان دزفول دچار آتش سوزی شد. 
  دستگاه پژو ۴۰۵ که در حال عبور از خ ۴۵ متری فتح المبین تقاطع خیابان امام خمینی(ره) شمالی بود ناگهان دچار حریق شد ، آتش و دود از قسمت جلوی ماشین زبانه می کشید که بلافاصله راننده با ترمز شدید ماشین را متوقف می کند. 
  اما بدلیل قفل شدن درب های ماشین، راننده درون ماشین حبس می شود که سریعا خود را از پنجره خودرو به بیرون می اندازد، ماشین درست در جلوی کیوسک مطبوعاتی متوقف می شود  
  منطقه بلافاصله با آتش نشانی تماس گرفته و یکی از خودروهای عبوری و مغازه داران منطقه که دارای کپسول آتش نشانی بودند اقدام به خاموش کردن آتش آن می کنند که بدلیل کوچکی مخزن و نداشتن آموزش کافی موفق به خاموش کردن آتش ماشین آن نمی  
  بسیار جالب در این حادثه، سرعت عمل بسیار بالای آتش نشانی در صحنه است بطوریکه در کمتر از دو دقیقه خود را به محل حادثه رساندند که این خود یک رکورد محسوب می شود، در صورتیکه سریعا آتش خاموش نمی شد و خودرو منفجر می شد خطر آتش گرفت کیوسک هم محتمل بود. 
  است خودروی مورد نظر دارای معاینه فنی نبوده است. 
http://www.rahyabnews.com/Pages/News-26021.aspx

در مهرشهرکرج رخ داد؛
یک دستگاه پژو 206 در آتش سوخت
کمال مهر:شب گذشته در فاز 3 مهر شهر یک دستگاه 206 به دلیل نقص فنی در آتش سوخت ...
تصویر
به گزارش «کمال مهر» از مهرشهر ؛ شب گذشته حدود ساعت22 در خیابان 337 واقع در فاز 3 مهر شهر یک دستگاه 206 به دلیل نقص فنی در آتش سوخت .

بنا بر این گزارش این حادثه تلفات؛جانی در بر نداشت .
تصویر
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

خودرو پژو 405 طعمه حریق شد/ دو ایستگاه آتش را مهار کردند
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار از حریق یک دستگاه خودرو پژو در اندیشه خبر داد.
کد خبر: ۴۵۹۹۶۳۰
تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹
رضا قاسمی در گفتگو با[External Link Removed for Guests] عنوان کرد: عصر روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار از حریق یک دستگاه خودرو در فاز یک اندیشه مطلع شد و بلافاصله دو ایستگاه عازم محل شد.
وی اداه داد، آتش نشانان پس از رسید به محل آتش سوزی با تجهیزات و امکانات کامل بنزین و برق خودرو را قطع کردند و سپس آتش خودرو را قبل از سرایت به سایر خودروها مهار کردند.
قاسمی افزود: علت حریق نقص فنی در سیستم سوخت رسانی از قسمت موتور اعلام شد. /
 [SIZE=85]http://www.yjc.ir/fa/news/4599630/


 
 پژو 405 خود به خود آتش گرفت
بیما - عصر امروز یک پژو 405 در حاشیۀ خیابان خود به خود آتش گرفت.
  گزارش بیما حوالی ساعت هفت و نیم بعد از ظهر امروز یک پژو 405 که در حاشیۀ خیابان بیمۀ سوم واقع در کوی بیمه در غرب تهران پارک شده بود از ناحیۀ موتور خود به خود آتش گرفت. مأمورین آتش نشانی ایستگاه اکیاتان با حضور در محل نسبت به محار آتش آقدام کردند. به نظر میرسد این حادثه تلفاتی در بر نداشت. هنوز علت آتش گرفتن موتور پژو 405 مشخص نیست. كارشناسان در حال بررسي هستند... 
..[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

خودروي پژو آردي طعمه حريق گرديد

  تصویر    بنزين(نقص فني در سيستم سوخت رساني) سبب رخداد آتش سوزي خودروي پژو آردي درون منزل مسكوني گرديد.كه با تلاش آتش نشانان شعله هاي حريق مهار شد. 
[FONT=&quot]به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري اهواز:در مورخ 92/08/02ساعت30/19 دقيقه با تماس به سامانه 125 ،خبر از رخداد آتش گرفتن خودرويي درون منزل مسكوني در پرديس خروش 2 داده شد. 
[FONT=&quot] ستاد فرماندهي سازمان سريعاً آتش نشانان را با امكانات و تجهيزات مورد نياز از نزديك ترين ايستگاه به محل حادثه اعزام نمود. 
[FONT=&quot]ماموران آتش نشاني سه دقيقه بعد در محل حاضر بودند و با ايمن سازي محل حادثه اقدام به مهار آتش خودر نمودندواز گسترش حريق به درون منزل جلوگيري نمودند.در اثر اين حادثه خسارت مالي به خودرو وارد شد . 
[FONT=&quot] دراين عمليات 6 مامور آتش نشان به همراه2 خودروي اطفاء حريق شركت داشتند.طبق بررسي هاي بعمل آمده توسط كارشناسان سازمان علت حريق نشت بنزين خودروگزارش شده است. 

کد: 14315
گروه: [External Link Removed for Guests]
نویسنده خبر: ع. بهداروند
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

آتش سوزی بامدادی خودروی پژو 206

آتش سوزی خودروی پژو 206 با تلاش آتش نشانان مهار و خاموش شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اراک ساعت 5:24 بامداد امروز با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاهای 400 و 600 را به محل حادثه در خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به میدان ساعت اعزام كرد.
بر اساس این گزارش با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه از داخل موتور خودرو پژو 206 دود فراوانی خارج می‌شد كه آتش‌نشانان بی‌درنگ با بكارگیری تجهیزات كامل فردی و استفاده از یك رشته لوله آبرسانی شعله‌های آتش را مهار و خاموش كردند.
علت این حادثه توسط كارشناسانان سازمان در حال بررسی می باشد.

  آتش سوزي [SIZE=150]خودرو پژو پارس  
شعله های آتش كه موتورخودروی سواری پژو پارس را در کوچه گلستان در بر گرفته بود با عملیات سریع آتش نشانان خاموش و از گسترش آن جلو گیری شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، در پی تماس با سامانه 125 سازمان و اعلام آتش سوزی یک دستگاه خودروی پژو پارس ستادفرماندهی آتش نشانی اراک بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 100 را ساعت 23:02 شب گذشته به محل حادثه واقع در بلوار قدس، کوچه گلستان 20 اعزام کرد.
بر اساس این گزارش آتش نشانان در كمتر از 2 دقیقه خود را به محل حادثه رساندند و مشاهده شد یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس در ورودی پارکینگ یک منزل مسکونی از داخل موتور دچار آتش سوزی شده و شعله و دود بسیار زیادی از آن خارج می شد.
آتش نشانان بی درنگ با قطع جریان برق از باطری، با استفاده از تجهیزات آب رسانی، آتش سوزی خودرو را كاملا مهار و خاموش کرده و با عملیات سریع خود از گسترش آتش سوزی جلوگیری نمودند.
آتش نشانان در پایان با ایمن سازی محل حادثه و دادن تذكرات ایمنی به عملیات خود خاتمه دادند.

http://www.125arak.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=342:1392-08-14-06-19-35&catid=43:1390-10-09-14-48-05
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط Present »

هفته قبل یک سواری سمند بعد از پارک در پارکینگ یک مجتمع 7 واحده پس از دو ساعت توقف خود به خود آتش گرفت و نزدیک بود تمام مجتمع را به آتش بکشد .
شانس آوردن که ما همسایه ها زود متوجه شدیم والا بعید نبود به دیگر ماشین ها و کل ساختمان سرایت کند . خودروی سمند جزغاله شده بود ، سیم کشی های پارکینگ کاملا آب شده بود و از سقف آویزان بود .
نکته جالب رسیدن سریع ( در حد 4 دقیقه ) ماشین های آتش نشانی بود که عرض 10 دقیقه تمام آتش رو مهار کردند .
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

  خبری 18:30 / این خودرو که به گفته راننده اش تازه از نمایندگی رسمی ایران خودرو خارج شده بود ناگهان در مسیر اتوبان حکیم دچار حریق شد.
 
موضوع:آتشسوزي خودرو سمند | تاریخ: 12 آبان 1392 كد خبر:28869  [External Link Removed for Guests]
مگابايت[External Link Removed for Guests]  http://eirib.ir/topnews/28869
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[COLOR=DarkGreen]دانلود
 
[COLOR=Red]مهار آتش سوزی دو خودرو در حیاط منزل مسکونی
 تصویرتصویر

[COLOR=Navy]  سوزی دو خودرو سواری در حیاط یک منزل مسکونی با عملیات سریع آتش نشانان مهار، کاملا خاموش و از گسترش آن جلوگیری شد.   
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، این حادثه بامداد امروز در حیاط یک ساختمان دو طبقه مسکونی دربزرگراه رسالت، چهارراه سرسبز، خیابان دمیرچی رخ داد و در پی اعلام آن به سامانه 125 بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 72، 71 و گروه امداد و نجات 12 ساعت 06:14 دقیقه امروز راهی محل حادثه شدند.
به گفته یداله مددی رئیس ایستگاه 72 آتش نشانی تهران ، در قسمت حیاط 200 متر مربعی این ساختمان دو طبقه که تبدیل به تکیه هیئت عزاداران ماه محرم شده بود و بخش ورودی این حیاط ، دو خودرو پارک بود که ناگهان یکی از    خودرو
  آتش گرفت.
وی افزود: شعله های آتش ازخودرو پژو شروع و با شعله ور شدن آن به سرعت به اطراف و داخل تکیه و طبقه اول ساختمان سرایت کرد.
مددی تصریح کرد: آتش نشانان بی درنگ با بکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده از 3 طرف به مبارزه با این آتش سوزی پرداخته و از گسترش آن به طبقه دوم و نیز ساختمان های مجاور جلوگیری کردند.
وی با اعلام این که در این حادثه به هیچ یک از ساکنان و افراد حاضر آسیب جانی نرسید، اضافه کرد: همزمان گروهی از آتش نشانان به جستجو در داخل ساختمان مسکونی دوطبقه پرداخته و دود ناشی از این آتش سوزی را با استفاده از فن های قوی از داخل این ساختمان به بیرون تخلیه کردند.
وی علت بروز این آتش سوزی را اتصالی درسامانه برق خودرو اعلام کرد و افزود: شعله آتش به لوازم و امکانات موجود در تکیه عزاداری و پرده های طبقه اول این ساختمان دو طبقه سرایت کرد و درحال گسترش به طبقه دوم ساختمان مسکونی بود که با تلاش آتش نشانان مهار و خاموش شد.م

 
آتش سوزی خودروی سواری پژو 405 در پاركینگ مسكونی تصویر
آتش سوزی ناگهانی خودروی سواری در پاركینگ مسكونی در بلوار مرزداران با تلاش آتش نشانان مهار و خاموش شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، در پی تماس ساكنان یك ساختمان 5 طبقه با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش سوزی یك دستگاه خودرو سواری، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت 16:21روز گذشته آتش نشانان ایستگاه 10 را به محل حادثه در خیابان مرزداران، خیابان اطاعتی جنوبی، كوچه نسترن اعزام كرد.
مهران محمودی افسر آماده منطقه دو عملیات كه در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت:با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه یك ساختمان مسكونی 5 طبقه دیده می شد كه در طبقه منفی یك آن یك دستگاه خودروی سواری به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده و كاملا شعله ور بود و دود ناشی از آتش سوزی نیز طبقات را فرا گرفته بود.
وی افزود:در این عملیات آتش نشانان بی درنگ به دو گروه تقسیم شدند و گروه اول با قطع برق خودرو با بكارگیری تجهیزات خاموش كننده آتش سوزی را مهار و خاموش كرده نیز
گروهی دیگر از آتش نشانان برای نجات محبوسین احتمالی به جستجو در طبقات پرداخته و موفق شدند دو نفر از ساكنین ساختمان را كه در طبقه پنجم محبوس شده بودند را به پایین انتقال و تحویل امداد گران اورژانس دادند.
محمودی خاطرنشان کرد: آتش نشانان با استفاده از فن تخلیه هوا، دود را از داخل ساختمان تخلیه كرده و پس از ارائه تذكرات ایمنی لازم به عملیات خود پایان دادند.
افسر آماده منطقه دو عملیات خاطرنشان کرد: علت بروز این حادثه را كارشناسان علت یابی آتش نشانی در دست بررسی دارند.م

 [COLOR=DarkGreen]http://125.tehran.ir/default.aspx?tabid=108&ArticleId=102648  
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[BLOCKQUOTE] تصویرتصویر [/BLOCKQUOTE]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”