تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

 [External Link Removed for Guests] [URL=http://salamatiran.com/Images/News/Larg_Pic/12-2-1389/IMAGE634083958618125000.jpg]
[/URL]

[FONT=verdana]  [COLOR=red]سارا جمالآبادي/ سارا هاشمينيک/ پيمان صفردوست/ اشکان فيضالهيوند/ در سومين روزعيد امسال، آتشگرفتن يک دستگاه خودرو، جان پدر يک خانواده را گرفت  
[FONT=verdana] [SIZE=150]ماشيني که سوخت؛ عيدي که عزا شد     

 [FONT=Times New Roman]سومين روز عيد امسال، شما کجا بوديد: شمال؟ جنوب؟ شرق يا غرب ايران و يا شايد خارج از کشور؟ يا در خانه خودتان کنار سفره هفتسين و دور ماهي کنار تنگ بوديد؟ شايد هم مثل خانواده آقاي «الف.ي.» آماده شده بوديد که به عيدديدني برويد؛ عيدديدنياي که بوي آتش و مرگ گرفت.... 

  پدر خانواده زودتر از بقيه راهي پارکينگ شد تا ماشين را روشن کند، به يکباره درهاي ماشين قفل شد و پدر نتوانست خودش را از ماشيني که در حال آتش گرفتن بود، بيرون بکشد. بچهها به در و پنجره ماشين کوبيدند و وحشتزده تماشا کردند که پدر بهتزدهشان جلوي چشمانشان در آتش ميسوزد. پليس و آتشنشاني هم آمدند اما همهچيز تمام شده بود. پدر رفته بود و پيراهن سفيد عيد بر تن اين خانواده سياهرنگ شد و عيدشان عزا شد. قصه، اين بود: يک دستگاه خودروي پژو 405 آتش گرفت و راننده در آتش سوخت و جانش را از دست داد. فرداي آن روز، ماشين از طرف شرکت ايرانخودرو براي بررسي بيشتر برده شد و تا امروز، روزي که اين گزارش نوشته ميشود، اين خانواده هنوز دنبال آن ماشين است و هنوز هيچ مسوولي به آنها پاسخي نداده. خانواده متوفي با اينکه دو ماه است از آن واقعه گذشته، هنوز به حال طبيعي خود برنگشتهاند و البته دور از ذهن نيست براي فرزنداني که چنين منظره دلخراشي از مرگ پدر ديدهاند، چه لطمات روحيرواني شديدي بر جا ميماند. اين هفته در صفحه «حوادث»، به همين بهانه، نگاهي انداختهايم به اين اتفاق (که چندي پيش گزارش آن در برنامه «در شهر» شبکه تهران پخش شد) و اتفاقات تلخي از اين قبيل که در طي سالهاي اخير زياد ديدهايم و شنيدهايم و همچنين مروري داشتهايم بر صحبتهاي مسوولان، نامهها و شکايتهاي مردمي و ضمنا در بخش يادگيري نکات ايمني نيز به ذکر نکاتي ميپردازيم که رعايت آنها بعد از خريد يک خودروي ايمن، مفيد و گاهي ضروري است. 

  

  مورد ثبتشده آتشسوزي خودرو در سال 83 اتفاق افتاد. ماجرا از اين قرار بود که خودرويي که در کنار يکي از خيابانهاي تهران پارک شده بود، ناگهان و خودبهخود شروع کرد به دود کردن و آتش گرفتن. خوشبختانه صاحب آن خودرو و همسايهها توانستند زود دست به کار شوند و آتش را خاموش کنند. بعد از آن اما چند خودروي ديگر که همگي پژو 405 بودند، به همين ترتيب آتش گرفتند ولي خوشبختانه هيچ کدام سرنشيني نداشتند و اين حوادث صرفا خسارات مالي در پي داشت. کمکم کار به مطبوعات و رسانهها کشيد و ايرانخودرو پس از وقوع چند آتشسوزي اعلام كرد به دليل به كار گرفتن قطعهاي مشكلدار در ساختار اين خودرو، اين آتشسوزيها اتفاق افتاده. منطقي، مديرعامل وقت ايرانخودرو، در يک برنامه تلويزيوني دليل آتشسوزيها را نشت بنزين از شلنگ سوخترساني خودرو اعلام کرد .شرکت ايران خودرو هم طي فراخواني از مالكان پژو 405 مدل نيمه دوم 83 خواست به نمايندگيهاي مجاز اين شركت مراجعه كنند تا آن قطعهشان تعويض شود. طبق آمار، حدود 69 هزار نفر از مالکان خودروهاي 405 براي دريافت قطعههاي جديد مراجعه کردند ولي مسوولان ايران خودرو نگران آتشسوزي 25 هزار دستگاه پژويي بودند که بعد از آن فراخوان به ايران خودرو مراجعه نکرده بودند. اخبار و حوادث بعد از آن نشان ميدهد که در سال 1384 آتشسوزيها ادامه يافت اما متاسفانه اين بار سرنشينان خودرو نيز از آتشسوزيها در امان نبودند. تفاوت آتشسوزيهاي سال 83 و 84 نشان ميداد كه بيشتر آتشسوزيهاي سال 83 در حالي براي خودرو به وقوع پيوسته كه آن خودرو بدون سرنشين در گوشهاي پارك بوده اما در سال 84 عمده آتشسوزيها در حالي اتفاق افتاده كه خودرو در حال حركت بوده است. 

  سال 1385، نقطهعطفي براي پژو 405 درداخل کشور بود؛ وقتيكه هاشمي، سرپرست پليس راه كشور، در هفته آخر شهريورماه آماري را ارايه كرد که نشان ميداد طي 5 ماه نخست اين سال 60 مورد آتشسوزي در خودروي 405 اتفاق افتاده و 124 نفر از هموطنان در اثر اين آتشسوزيها جان خود را از دست دادهاند. او نقص فني در اين خودرو را باعث آتشسوزيها دانسته و گفته بود بررسي تصادفها نشان ميدهد اين تصادفها بيشتر خسارتي بودهاند؛ اما چون خودروها دچار آتشسوزي شده خسارات جاني در پي داشته است. البته مسوولان ايران خودرو به اين ارقام منتشر شده اعتراض کردند و تلفات را ناشي از خطاهاي رانندگي و مشکلات جادهاي کشور دانستند. در آن زمان، دادستان کل کشور هم پيگير ماجرا شده بود. 
 رويانيان، معاون وقت راهنمايي و رانندگي كشور، بهطور رسمي به خودروسازها مهلت يكماههاي داد تا كيفيت و سطح ايمني محصولات خود را ارتقا دهند و خاطرنشان كرد كه اگر تا پايان مهلت يكماهه اين خواسته برآورده نشود؛ نام خاطيان رسما به مردم اعلام خواهد شد. در همين اثنا، دادستان كل كشور نيز با ارسال نامهاي به وزير صنايع و معادن و با اشاره به آمار ارايه شده از سوي سرپرست پليس راه، خواسته بود براي رفع اين مشكل، اقدامات پيشگيرانه در دستوركار قرار گيرد و نتايج حاصله به اطلاع وي برسد. 
 ايرانخودرو که تا قبل از اين سکوت اختيار کرده بود، سرانجام در دوم مهرماه، اطلاعيهاي به نقل از منوچهر منطقي، مديرعامل وقت شركت، در اختيار رسانهها قرار داد كه در آن، هرگونه تلفات جاني بر اثر آتشسوزي پژو 405 تكذيب شده و بحث تلفات جادهاي را موضوعي مجزا دانسته بود. با گذشت سالها از آن اتفاقات تلخ و با وجود فراخوانهاي مکرر ايران خودرو، متاسفانه هنوز گهگاه شاهد آتشسوزيهاي دلخراش اينچنيني هستيم. 
زمان مخابره مطلب :12/2/1389 11تصویر0 [External Link Removed for Guests]

 يک خودرو پژو آردي درشهرکرد دچارحريق شد
شهرکرد- يک دستگاه خودرو پژو RD ظهر روز يکشنبه در خيابان کاشاني شهرکرد مرکز چهارمحال و بختياري دچارحريق شد.  
  [COLOR=navy]به گزارش خبرنگار ايرنا، برغم تلاش راننده و برخي ديگر از صاحبان خودروهاي مجهز به کپسول اطفاي حريق، دراين حادثه موتور خودرو براثر شدت حريق سوخت. ..

يک مامور آتش نشاني شهرداري شهرکرد که با تاخير به محل حادثه رسيده بودند، در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: علت بروز آتش سوزي در اين خودرو توسط کارشناسان بررسي و اعلام خواهد شد.7361/671
[COLOR=navy]انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 815436  
   


 [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] 


  يک پژو 405 در قزوين؛ خبري از خبرگزاري ايرنا در تاريخ 22/4/1388:    دستگاه خودرو پژو 405 در شهر قزوين دچار حريق شد که با کمک رانندگان عبوري با کپسول اطفاي حريق همراه آتش مهار شد. به گفته راننده، اين خودرو به صورت ناگهاني و بدون هيچ دليل قبلي و در هنگام رانندگي آتش گرفت و ظاهرا نقص فني خودرو موجب اين سانحه شده است. مسوول عمليات و کنترل ترافيک پليس راهنمايي و رانندگي قزوين در گفتگو با خبرنگار ايرنا درباره آتش گرفتن يکباره خودروهاي پژو 405 گفت: «امروز يک فقره پژو405 نيز در شهر شريفيه دچار آتشسوزي شد که طبق گزارشهاي اوليه اين سانحه به دليل نقص فني بوده است و در برخي خودروهاي پژو 405 نقصهايي مشاهده شده که با مراجعه به نمايندگيهاي مجاز، نقص فني آنها برطرف شده است.»   يک پژو آردي در مشکين شهر؛ خبري از خبرگزاري ايرنادر تاريخ 19/11/1387:    حريق يک دستگاه خودرو در مشکينشهر اردبيل هفت نفر مجروح شدند. بر اثر آتشسوزي يک دستگاه خودرو پژو آردي در مشکينشهر شش عضو يک خانواده و يک مامور آتشنشاني دچار سوختگي شدند. در جريان اين حادثه که عصر جمعه در مشکينشهر روي داد، به دليل ايجاد حريق و عمل نکردن قفل درها سرنشينان خودرو در داخل آن گرفتار شدند که اين امر موجب سوختگي سرنشينان گرديد. به دنبال اين حادثه مردم محل و ماموران آتشنشاني با شکستن شيشههاي خودرو سرنشينان آن را که چهار کودک در بين آنها بودند، بيرون کشيده و به بيمارستان انتقال دادند. همچنين بر اثر اين حادثه و انفجار مخزن CNG خودرو يک مامور آتشنشاني مصدوم شد. 
  بود خانوادهام را از دست  

  پارسام خودبهخود آتش  
  به شبکه خبر:    نامه اين شهروند که به سايت شبکه خبر ارسال شده، از اين قرار است: «... خودروي پژو پارس اينجانب در حالي كه با خانواده براي مهماني ميرفتيم چند لحظهاي بعد از توقف خودبهخود دود كرد و يكدفعه دچار آتشسوزي شد... من و خانوادهام با كمك مردم از خودرو كه درهايش قفل شده بود نجات يافتيم و كارشناسيهاي به عمل آمده مشخص کرد که علت حادثه نقص فني در سيستم سوخترساني خودرو بوده است اما متاسفانه شركت ايرانخودرو پاسخگو نيست و حتي از تهيه گزارش و فيلم توسط خبرنگار خبرگزاري فارس جلوگيري کردند...» 

  از مرگي  

  ، 26 فروردين 88:    پژو پارس اينجانب در حالي که چند لحظه از توقف آن نگذشته بود، خود به خود قفل و دچار حريق شد که با کمک مردم، من و خانوادهام از مرگ حتمي و دلخراش نجات يافتيم. با کارشناسيهاي به عمل آمده مشخص شد علت حادثه نقص فني در سيستم سوخترساني بوده است اما شرکت ايران خودرو تا به حال نه تنها به اين موضوع رسيدگي نکرده است، بلکه حتي پاسخگو هم نيست. 
توصيههاي ايمني 

[COLOR=darkred] 1.   و کابل قطب مثبت باتري به سرعت از آن جدا و خودرو خاموش شود تا ايجاد اتصالهاي الکتريکي موجب بروز آتشسوزي نشود. 

 2.در صورت واژگون شدن خودرو نبايد به هيچوجه آن را به حالت اول بازگرداند زيرا ممکن است نشت بنزين و تماس آن با بخشهاي گرم موتور آتشسوزي ايجاد کند. 

 3.با کمترين نفرات ممکن بايد به امداد حادثهديدگان پرداخت تا از بروز حادثههاي احتمالي جلوگيري شود. 

 4.در صورت بروز آتشسوزي در قسمت موتور خودرو، کاپوت را نبايد به صورت کامل باز کرد و براي کنترل آتش باز کردن آن به اندازه 4 تا 5 سانتيمتر کافي است. 

 5.ميتوان با استفاده از کپسول خاموشکننده آتش و نگه داشتن سرلوله آن روي موتور حريق را مهار کرد. بهترين خاموشکنندهها براي آتشسوزيهاي مربوط به خودرو، خاموشکنندههاي پودر و گاز هستند. وجود اين کپسولها در داخل خودرو و در بسياري از کشورها اجباري است ولي در کشور ما جنبه توصيهاي دارد. در صورتي که کپسول خاموشکننده آتش در دسترس نيست، براي خاموش کردن آتش ميتوان از خاک، شن و ماسه استفاده کرد. 

 6.بايد براي خودروهاي آسيبديده حريم ايمني ايجاد کرد. استفاده از علامتهاي مخصوص اين کار، سنگچين کردن اطراف خودرو و همچنين آتش زدن تاير در شب ميتواند در اين خصوص موثر باشد. 

 7.تجمع افراد غيرمسوول در محل حادثه نبايد به نحوي باشد که در رسيدن نيروهاي امدادي به محل تصادف ايجاد اختلال کند. 

  8.امدادرساني و تخليه حادثهديدگان در آتشسوزي خودرو يک کار کاملا تخصصي است و بهترين و اولين گزينه براي همکاري در اين موارد تماس فوري با شماره 125 آتشنشاني و يا شماره تلفنهاي آتشنشانيهاي منطقه است تا بتوانند با حضور به موقع کمک مطلوبتري را به حادثهديدگان برسانند. 
 [URL=http://salamatiran.com/Images/News/Larg_Pic/12-2-1389/IMAGE634083959593750000.jpg]تصویر
[/URL]  [FONT=verdana]  بگومگوي انجمن خودرو سازان و آتشنشاني/ دبير انجمن خودروسازان:جوابيه آتشنشاني:
  آتشنشاني ربطي ندارد ، از خودتان شاکـي  
  

 [FONT=Times New Roman]همزمان و در پي تهديد خودروسازان از سوي سازمان آتشنشاني مبني بر اعلام اسامي خودروهاي غيرايمن، دبير انجمن خودروسازان گفت: «از سازمان آتش نشاني شکايت خواهيم کرد.» احمد نعمتبخش، دبير انجمن خودروسازان خاطرنشان کرد: «سازمان آتش نشاني صلاحيت اظهارنظر در اين خصوص را ندارد و به دليل دخالتهاي اين سازمان در کار خودروسازان و سازمان استاندارد، به قوه قضاييه شکايت ميکنيم.» وي خاطرنشان کرد: «بارها اعلام کردهايم که انتظار از مسوولان کشور اين است که هر کدام به وظيفه خود عمل کنند...
 

  55 استاندارد اجباري دارد که مسوول اجرا و کنترل آن سازمان استاندارد است، بنابراين اين قضايا ربطي به سازمان آتشنشاني ندارد.» او تاکيد کرد: «درخصوص خودروهايي نيز که دچار حريق شدهاند، هر کدام دلايل خاص خود را دارند. مواردي بوده که خودروها دوگانهسوز بوده و مخزن سوخت آنها به دليل قاچاق برش خورده که اين امر دليل آتشسوزي خودرو بوده است؛ درخصوص بازرسيهاي ادواري نيز اين کار به وزارت کشور محول شده است.» 

  در مقابل اين مواضع، سازمان آتشنشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران نيز نسبت به آن واکنش نشان داد و اعلام کرد که به هيچوجه موضوع استاندارد بودن يا نبودن خودروها مطرح نيست؛ بلکه همهجا صحبت از اين است که برابر آمار، برخي خودروها، بيش از بقيه آتش ميگيرند و حوادثي را پديد ميآورند که جان شهروندان را به خطر مياندازند. نشانههاي به دست آمده، از ناايمن بودن اين قبيل خودروها حکايت ميکنند. تشخيص اين پديده وظيفه کارشناسان بررسي علت حريق سازمان آتشنشاني و خدمات ايمني است و اگر دبير انجمن خودروسازان در انديشه خود اين نشانهها را علامت غيراستاندارد بودن خودروها ميداند، بايد از انديشه خود شاکي باشد و به جاي شکايت از آتشنشاني، افکار خود را تغيير دهد. در توضيحات اين سازمان که براي خبرگزاري ايسنا ارسال شده بود، قيد شده بود که مردم ايران با شنيدن چنين خبري که به جاي همفکري و مواجهه کارشناسانه و راهگشا بيدليل «رسانهاي» شده در اولين برخورد به ياد واژه «فرافکني» ميافتند، بهويژه اگر دليل قانعکنندهاي به دست نياورند ممکن است، اين حرکت را نوعي پردهپوشي و انحراف افکار عمومي از اصل ماجراي «ناايمن بودن خودروها» تلقي کنند که در هر صورت اولين نهادي که از آن زيان خواهد ديد، همان نهادي است که عجولانه با واژهسازي جنجالي بيدليل را پديد آورده است. سازمان آتشنشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران در پايان با تاکيد بر اينکه با جنجالها پا پس نميکشد، تصريح کرده است: «آتشنشاني اساسا خود را مسوول استاندارد نميداند و چنين ادعايي نيز ندارد.»  
 
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

آتش سوزي پژو 405 در شهر کنگان برای چندمین بار

27 March, 2010 0800
تصویر
آتش سوزی پژو 405 در شهر کنگان ،خیابان طالقانی و تقاطع شاهد

 به گزارش سرویس حوادث و به گفته خبرنگار کنگان نیوز این حادثه که مقارن با ساعت 19 شب و مورخ 8/1/89 در خیابان طالقانی و تقاطع شاهد صورت گرفت ، خوشبختانه هيچگونه تلفات جاني نداشت .
به گفته خبرنگار ما این حادثه که به علت نقص در سیستم سوخت رسانی اتومبیل یکی از مسافران صورت گرفته بود پس از بلند شدن دود غلیظ از خودرو راننده را مجبور به پارک کردن خوردرو در کنار خیابان نمود که به علت باز کردن درب کاپوت و رسیدن اکسیژن به آن، آتش شعله ور می شود.
از آنجایی که آتش نشانی شهرستان کنگان پس از اطلاع از حاثه مذکور سریع خود را به محل رسانیده بود ، خوشبختانه این حادثه هیچ خسارت مالی و جانی بر جای نگذاشته بود و فقط بخشی از خودرو به علت آتش سوزی از بین رفته بود.
این حادثه در حالی صورت گرفته است که در ایام نوروز و نیز پس از مدت زیادی از فراخوان خودروهای پژو 405 قرار داریم و این می تواند عیدی خوبی از طرف شرکت ایران خودرو به هم میهنانمان باشد.
در این رابطه یکی از تعمیرکاران فنی خودرو گفت : در صورت بروز فشار زيادي برسيستم و عمل نكردن استاندارد فشارشكن موقت سوخت ( رگلاتور ريل سوخت رساني) يا بسته شدن منفذ هوا رسان به باك ( مهم) در صورتيكه شيلنگ سوخت پاره يا از مدار جدا شود و درسيستم هنوز فشار سوخت موجود باشد بر اثر پاشش سوخت آتش سوزي ايجاد خواهد شد.
وی نیز ادامه داد : مسافران در این زمینه باید بسیار محتاط باشند و راهکارهای زیر را جهت جلوگیری از این گونه حوادث جدی بگیرند :

الف- شيلنگها و اتصالات را گاهي از باك تا موتور چك كنيد خصوصا پس از تعويض روغن و تعميرات
ب- بررسي كنيد ومطمئن شويد منفذ هوا رسان به باك بنزين باز است و شيلنگ آن پيچ نخورده است
ج- باك را تا خرخره خصوصا در هواي گرم پر نكنيد و اگر پر كرديد با خاموش و روشن كردن پياپي
موتور و اگر كولر را هم روشن كرده باشيد فشار مدار را به بالاترين حد ممكنه ميرسانيد و خطر
در صورت وجود عيب در بست و شيلنگ اتومبيلتان را تهديد ميكند.
[COLOR=darkred]تاریخچه آتش گرفتن پژو 405  
چندی پیش نیز وزير صنايع و معادن نيز در گفتوگو با خبرنگاران اعلام كرده بود كه اگر در بحث آتشسوزيها اين موضوع ثابت شود كه نقص فني پژو 405 عامل آتشسوزيها است از توليد اين خودرو جلوگيري خواهيم كرد.
لازم به ذکر است که شروع این آتش سوزی ها از سال 83 بود آن روزها خودرو 405 خود به خود در حالي كه سرنشيني نداشت دچار آتشسوزي ميشد و فقط خسارات مالي در پي داشت. ايرانخودرو پس از چندين آتشسوزي اعلام كرد كه به دليل به كار گرفتن قطعهاي مشكلدار، اين خودرو دچار آتشسوزي ميشود و طي فراخواني از مالكان پژو 405 مدل نيمه دوم 83 خواست كه به نمايندگيهاي مجاز اين شركت مراجعه كنند تا آن قطعه تعويض شود.
در سال 1384 آتشسوزيها ادامه يافت اما اين بار سرنشينان خودرو نيز از آتشسوزيها در امان نبودند.
تفاوت آتشسوزيها در سال 83 و 84 نشان ميدهد كه بيشتر آتشسوزيهاي سال 83 در حالي براي خودرو به وقوع پيوسته كه آن خودرو بدون سرنشين در گوشهاي پارك بوده، اما در سال 1384 عمده آتشسوزيها در حالي اتفاق افتاد كه خودرو در حال حركت بوده است.

سال 1385، نقطه عطف مساله پژو 405 است. داستان از آنجا آغاز ميشود كه هاشمي، سرپرست پليس راه كشور، در هفته آخر شهريورماه آماري را كه ارائه كرد نشان ميداد طي 5ماه نخست اين سال 60 مورد آتشسوزي در خودروي 405 اتفاق افتاده و 124 تن از هموطنان در اثر اين آتشسوزيها جان خود را از دست دادهاند. وي نقص فني در اين خودرو را باعث آتشسوزي دانسته بود، چرا كه بررسي تصادفها نشان ميداد كه اين تصادفها بيشتر خسارتي بودهاند، اما چون خودروها دچار آتشسوزي شده است خسارات جاني در پي داشته است.
و ...
در ادامه اين ماجرا، رويانيان، معاون راهنمايي و رانندگي كشور، به طور رسمي به خودروسازها مهلت يك ماههاي داد تا كيفيت و سطح ايمني محصولات خود را ارتقا دهند و خاطرنشان كرده بود كه اگر تا پايان مهلت يكماهه اين خواسته برآورده نشود، نام خاطيان رسما به مردم اعلام خواهد شد. در همين حين دادستان كل كشور نيز با ارسال نامهاي به وزير صنايع و معادن با اشاره به آمار ارائه شده از سوي سرپرست پليس راه، خواسته بود تا براي رفع اين مشكل اقدامات پيشگيرانه در دستوركار خود قرار دهند و نتايج حاصله را به اطلاع وي برسانند.
ايران خودرو که تا قبل از اين سکوت اختیار کرده بود، سرانجام دوم مهرماه اطلاعيهاي به نقل از منوچهر منطقي، مديرعامل اين شركت در اختيار رسانهها قرار داد كه در آن اطلاعيه منطقي هرگونه تلفات جاني بر اثر آتشسوزي پژو 405 را تكذيب كرده و بحث تلفات جادهاي را موضوعي مجزا دانست.
و باز هم با گذشت این همه مدت از این اتفاقات و فراخوان های مکرر ایران خودرو شاهد آتش سوزی در خودرو های پژو 405 هستیم و آیا باز هم می توان بی احتیاطی راننده ها و تصادفات را بهانه کرد و یا باید منتظر حادثه جانی بعدی باشیم تا مسئولین ایرانخودرو به فکر بیافتند  دو خودرو پژو 405 در کاشان طي يک روز آتش گرفتند
 کد خبر: 1067654 زمان مخابره: 1/2/1389 - 10تصویر27
 [COLOR=darkred]GMT: 4/21/2010 07:05:27 ق.ظ   
کاشان – دو خودرو پژو 405 در دو نقطه مختلف شهر کاشان در يک روز گرفتار حريق و آتش سوزي شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا و به نقل از روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري کاشان،روز گذشته يکي از اين خودروها در ساعت 10 و 25 دقيقه در حوالي شهرک 22 بهمن و ديگري در ساعت17و 15 دقيقه در بلوار شهيد خادمي اين شهر دچار آتش سوزي شد.
براساس اين گزارش، اين حوادث تلفات جاني در پي نداشته و تنها خودورها دچار خسارت شده اند.
اين گزارش حاکيست: علت اين حادثه ها توسط کارشناسان آتش نشاني کاشان در دست بررسي است.
7428/554/1042

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 1067654  آتش گرفتن پژو ۴۰۵ توی کلاته زاهدان
    . 

  زاهدان یه جای تفریحی داره به اسم   . 

  خالی دیروز با بچها رفتیم   . 

  داشتیم بر می گشتیم ، دیدیم ملت همه جمع شدن دور هم و دارن کف و دست می زنن.گفتیم بریم ببینیم چه   .   تا پژو 405 توی پیست با هم مسابقه ی دستی کشیدن گذاشته بودن و داشتن تواناییشونو به رخ هم می   .... 

  هم از فرصت استفاده کرده و با گوشیمون فیلم گرفتیم.در حال کیفور شدن بودیم که یهو یکی از ماشینا آتش    ... 

  دوربین دستم بود و داشتم از این صحنه فیلم می   ! 

  باحال شده!مثل توی تلویزیون!همونایی که میگه : " این تصاویر واقعی    " 
 اگه دوست داشتین می تونین روی موبایلتون بریزین و ببینین. 
[External Link Removed for Guests]

مديرعامل سازمان آتش نشاني اهواز با اشاره به حريق دو خودروي پژو 405 در منطقه سپيدار اهواز هم گفت: ساعت 23 و يك دقيقه روز گذشته پس از حريق يك دستگاه ... 
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

 چهارشنبه 05 اسفند 1388 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100868303860 خود به خود ماشينم آتش گرفتتصویر
يك خاطره حادثه‌‌اي مصطفي نظري، دروازه‌بان تيم ملي فوتسال را چند شماره پيش خوانديد، ‌اما اين يكي را نخوانده‌‌ايد، در تماس اخير آن را تعريف كرد. بد نيست بدانيد، متولد 20 دي 1361 در تهران است و ديپلم فني رشته برق دارد. او فوتبال را از باشگاه‌هاي نوجوانان شريعتي آغاز كرده و پس از آن در تيم‌هاي جوانان اتكا، آبفا، اميد استقلال، بسيج شهرري، چيني همگام شهركرد، شهيد منصوري قرچك، شن ساي ساوه و ارم كيش بازي كرده است. نظري هم اكنون عضو تيم فوتسال ماهان اصفهان است.


 قدعدتا شما هم بر اين باوريد براي يك دروازه‌بان، هر توپي كه به سمت دروازه شوت و تبديل به گل شود مي‌شود يك حادثه و دروازه‌بان‌ها اصولا به حادثه عادت دارند. اما منفجر شدن ماشين در پاركينگ منزل، چيزي نيست كه بتوان به سادگي از كنارش گذشت. نظري از ماجرايي مي‌گويد كه باعث گذار او از پژو پرشيا به آزرا شد، تعريف مي‌كند: «3 سال پيش بود و من و خانواده‌ام آرام در خانه نشسته بوديم كه خواهر كوچكم با ترس فرياد زد: مصطفي بيا ماشينت در پاركينگ آتش گرفته! همه ما سراسيمه به پاركينگ رفتيم و ديديم بله! ماشين يك جورهايي منفجر شده و خود به خود آتش گرفته است و خدا رحم كرد كه كار به جاهاي باريكي نكشيد،‌ بلافاصله به آتش‌نشاني و نيروي انتظامي زنگ زديم. بعد از اتمام ماجرا من اقدامات زيادي كردم و به جاهاي زيادي مراجعه كردم، بلكه علت اين آتش‌سوزي خود به خودي را كه ممكن بود اگر نيمه‌شب اتفاق مي‌افتاد،‌ خانه ما را دود مي‌كرد، بفهمم. اما دليلش تا به امروز مشخص نشده و من هرگز نفهميدم چرا اين اتفاق افتاد. به هر حال هر چه بود،‌ خدا رحم كرد.» 
 نظري مي‌گويد: «پژو پرشيايي كه اين طور طعمه حريق شد، هيچ نقص فني هم نداشت فكر مي‌كنم قسمت بود. بعد از اين اتفاق مجبور شدم ماشين ديگري بخرم كه آزرا خريدم. از اين نظر بد هم نشد!» 
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[COLOR=red]ادامه آتش سوزي خودروهاي پژو 405 و انتظار براي پايان يك مساله

ساعت 9 و 42 دقيقه روز سه شنبه 28 آذر ماه، خبر حريق خودرو پژو 405 مدل 84 به اطلاع 125 رسيد كه بلافاصله ماموران ايستگاه 40 آتش نشاني به محل حادثه واقع در خيابان فخر رازي تهران گسيل شدند و در همان دقايق اوليه آتش سوزي، حريق اين خودرو را اطفا كردند. در پي وقوع اين حادثه راننده خودرو كه براي انجام كاري به ساختمان مقابل مراجعه كرده بود، با چهره اي متعجب به سمت خودرواش كه آتش گرفته بود، رفت و اين در حالي بود كه نيروهاي ايستگاه 40 سازمان آتش نشاني مستقر در ميدان «انقلاب» نيز در كوتاهترين زمان در محل حاضر شده و نسبت به خاموش كردن حريق خودرو وارد عمل شدند. در آخرين حادثه نيز كه صبح ديروز در خيابان شهيد رجايي، ميدان بهشت تهران به وقوع پيوست يك خودروي سواري پژو 405 طعمه شعله هاي آتش شد. هنگامي كه ماموران ايستگاه 13 آتش نشاني در ساعت 10 و 43 دقيقه به محل حادثه رسيدند، شعله هاي آتش از قسمت موتور آن به بيرون زبانه مي كشيد.
راننده خودرو با به كارگيري دو دستگاه كپسول خاموش كننده اقدام به اطفاي حريق خودرو كرده و موفق شده بود تا اندازه اي آتش را مهار كند كه با حضور نيروهاي آتش نشاني، حريق كاملا اطفا و محل ياد شده لكه گيري و ايمن سازي شد.كارشناسان آتش نشاني با خاموش شدن اين حريق كار خود را براي بررسي علت بروز اين حادثه و نيز ميزان خسارت وارده آغاز كردند.
به گزارش ايسنا طي يك هفته، 50دستگاه خودرو كه در ميان آنها خودروهاي پژو 405 نيز مشاهده شده، دچار حريق شدند و نيز در روزهاي گذشته براي چندمين بار متوالي انواع مدل هاي پژو به ويژه مدل 405 به دلايل تقريبا مشابه در شعله هاي آتش سوختند.
وقوع اين حوادث در حالي است كه مديرعامل ايران خودرو چندي پيش صراحتا اعلام كرد كه امكان آتش سوزي 25هزار دستگاه پژو 405 به دليل مراجعه نكردن مالكان براي بازبيني همچنان ادامه دارد! بر اين اساس شايد بايد سوختن تعداد بيشتري از شهروندان حوادث آتش سوزي اين مدل از خودروهاي پژو را شاهد بود، چرا كه حوادث مشابه پيش از اين ثابت كرده اند كه نقص فني اين نوع خودرو هنگام وقوع حادثه گاهي توام با قفل شدن درب خودرو بوده و در حادثه اي هم موجب شد تمامي سرنشينان زنده زنده در آتش بسوزند. همچنين تنها طي يك حادثه كه در محور «مشهد – تربت جام» ميان يك دستگاه تريلر اينترناش و دو خودروي سواري پيكان و پژو 405 چندي پيش رخ داد، در حالي كه به گفته كارشناسان پليس راه خراسان رضوي تصادف مي توانست خسارتي باشد و سرنشينان پيكان زنده ماندند، درهاي سواري پژو 405 قفل و بلافاصله دچار حريق شد و تمامي چهار سرنشين آن، در جلو ديدگان مردم، زنده زنده سوخته و همگي جان باختند. كارشناسان پليس راه خراسان رضوي، علت تصادف را منتسب به راننده تريلر به دليل انحراف به چپ و قصور و تعلل در رعايت نظامات دولتي و ايمني در توليد پژو 405 از جانب مديرعامل شركت ايران خودرو اعلام كرده بودند. طي 3 هفته قبل از آن نيز در اثر حريق يك دستگاه پژو 405 در خراسان شمالي 5 نفر، در كردستان 6 نفر و در تصادف ياد شده در بالا، 4 نفر جان خود را از دست دادند كه بدين ترتيب در مجموع بايد گفت در سه تصادف 15 نفر به علت نقص فني خودرو پژو 405 زنده زنده سوختند.
هنوز علت دقيق حادثه مشخص نيست
فرمانده ايستگاه اعزامي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران كه براي بررسي علت وقوع حادثه حريق پژو 405 در محدوده خيابان فخر رازي اعزام شده بود، گفت: اين حادثه خوشبختانه در خودرو بدون سرنشين به طور ناگهاني رخ داد. وي با بيان اين كه طي چند وقت اخير اين چندمين خودرو پژو 405 است كه دچار آتش سوزي مي شود، تاكيد كرد: اين خودرو به دليل نامعلومي دچار حريق شده و هنوز علت دقيق حادثه مشخص نيست. فرمانده ايستگاه 40 سازمان آتش نشاني در عين حال با رد اتصالي در سيم كشي خودرو، گفت: به دليل توقف دو ساعته خودرو در اين محل نمي توان با قطعيت علت را اتصالي سيم كشي داخلي موتور اعلام كرد.
خودرو حادثه ديده توليد سال 84 بود
در اين ميان راننده خودرو پژو كه در محل حضور داشت با نشان دادن كارت خودرو گفت: اين خودرو توليد سال 84 بوده و حدود 6 ماه است كه در اختيار من قرار داده شده است. وي با بيان اين كه اين خودرو از حدود دو ساعت پيش در اين محل متوقف شده و فاقد بيمه بدنه است، افزود: اين حادثه، اولين بار است كه براي اين خودرو رخ مي دهد. به گزارش ايسنا بر اساس اظهارات راننده خودرو، حادثه حريق به صورت خود به خودي در حالي رخ داد كه به گفته مدير عامل ايران خودرو، بيشتر آتش سوزي هاي خودروهاي پژو 405 به علت ضربه شديد ناشي از تصادفات جاده اي رخ مي دهند! حدود يك هفته پيش نيز يك دستگاه خودرو پژو 405 در منطقه عبدل آباد دچار حريق شد كه سازمان آتش نشاني تهران علت وقوع آن را اتصالي در سيم كشي داخلي موتور عنوان كرد. ...تذكرات ايمني به وزارت صنايع و شركت ايران خودرو اعلام شده است
از سوي ديگر سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران نيز كه امدادرساني حوادث مختلف را برعهده دارد، از وقوع 50 فقره آتش سوزي خودرو بدون اعلام مدل خودروهاي حادثه ديده تنها طي يك هفته خبر داد و در ادامه با افزايش وقوع اين حوادث، موضع اين سازمان در برابر توليدات كارخانه ياد شده به نوعي بيطرفانه بود.
در اين رابطه بهروز تشكر، مدير روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني در خصوص افزايش آتش سوزي خودروها طي روزهاي اخير گفت: اين سازمان طي نامه هاي مكرر به وزارت صنايع و معادن و شركت ايران خودرو، نكات و ضعف هاي ايمني خودروهاي توليد شده كه بيشترين حوادث آتش سوزي را به خود اختصاص مي دهند، متذكر شده است.

 [SIZE=150]آتش سوزی در پژو 405

در سه سال اخیر تعدادی از خودروهای پژو ۴۰۵ تولید ایران خودرو، در شهرهای مختلف دچار آتش سوزی شد و این آتش سوزی ها انتقادهایی را برانگیخت.
شرکت ایران خودرو نیز سه سال پیش در یک اقدام بی سابقه هفتاد هزار دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ را به علت نقص فنی جمع آوری و اعلام کرد که ایراد فنی این خودرو را پیدا کرده و با جمع آوری تولیدات، ایراد آنها را بر طرف می کند.
بر اساس اطلاعیه ای که شرکت ایران خودرو همان زمان صادر کرده بود، علت آتش سوزی به یکی از قطعه های جانبی موتور پژو ۴۰۵ برمی گشت که از سوی شرکت های ژاپنی تامین می شد و شرکت ایران خودرو نمی توانست در مراحل تولید و کنترل کیفیت ایراد آن را تشخیص دهد.
این شرکت همان موقع به مشتریان خود اطمینان داد که با کاهش تولید و استفاده از قطعات بی نقص و استاندارد جلوی تکرار این مشکل را گرفته است.
به گفته آقای محرابیان، شرکت پژو بابت آتش سوزی پژو 405 به شرکت ایران خودرو خسارت پرداخته است
اما اکنون وزیر صنایع و معادن می گوید: "تئوری ما این بود که مقصر شرکت پژو فرانسه است زیرا این خودرو در ایران با امتیاز این شرکت تولید می شود و بر همین اساس نیز شکایت مفصلی از شرکت پژو مطرح و این شرکت هم خیلی سریع اقدام به پرداخت خسارتی به شرکت ایران خودرو کرده است."
آقای محرابیان در باره مبلغ خسارت پرداخت شده از سوی شرکت پژو توضیحی نداده اما گفته است "پرونده آتش سوزی پژو ۴۰۵ همچنان مفتوح است و در صورتی که نیاز باشد، با شدت بیشتری پرونده را پبگیری می کنیم."
در مسایلی که جای پیشرفت وجود دارد داشتن رضایت به معنای سکون و توقف است مثل مسایل علمی و صنعتی که اگر در هر مرحله ای که رضایت کامل باشد از رقابت با دیگران باز می مانیم به عنوان نمونه شما حتما از وضعیت خودرو و قضیه آتش گرفتن پژو 405 اطلاع دارید. به هر حال مهم این است که تا جایی که می توانیم پیش برویم و هرگز از خود توقع بیش از حد توانمان نداشته باشیم و ایده آل گرا و رویا پرداز نباشیم که در غیر اینصورت باعث ایجاد یاس در ما می شود
تشكر: از زحمات بي شائبه پليس راهنمايي و رانندگي در مهار كردن آتش سوزي خودروي پژو 206 اينجانب در بزرگراه همت در تاريخ 14/12/88ساعت 6 صبح نهايت قدرداني و كمال تشكر را دارم.
بهنام خوشبين(مالک خودرو)
تشکر:از زحمات آتش نشانی در رابطه با مهار آتش سوزی پژو پارس مدل 87 رنگ سفید داراب فارس جمعه 14/12/ 88
تصویر
آتش سوزی پژو 405 در رودسر
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۰۵

تین نیوز: نقص فنی باعث آتش سوزی خودروی پژو در رحیم آباد رودسر شد.
یک دستگاه خودروی 405 که در مسیر رحیم آباد به رودسر در حرکت بود به علت نقص فنی آتش گرفت.
در این حادثه راننده خودرو به محض وقوع آتش سوزی خود را به بیرون پرت کرد .
نیروی انتظامی گیلان به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد قبل از استفاده از خودرو از سامانه ایمنی وسایل نقلیه خود مطمئن شوند.
دوشنبه۱۹ بهمن ۱۳۸۸۳۰ : ۵۸ : ۱۲ ◊ Monday, Feb 8, 2010 - 12:58:

آتش نگیر ۴۰۵
تصویر
آتش گرفتن ناگهانی موتور یک دستگاه پژو ۴۰۵ در اصفهان ، راننده آن را به وحشت انداخت.تصویرآتش گرفتن ناگهانی موتور یک دستگاه پژو ۴۰۵ در اصفهان ، راننده آن را به وحشت انداخت.
دیروز تلفن مرکز فوریت های ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان به صدا درآمد و خبر رسید موتور یک دستگاه پژو ۴۰۵ GLX در «ناژوان» آتش گرفته است.
سپس کمک رسانان ایستگاه یک به سرعت رهسپار نقطه مورد نظر شدند و شعله های سرکش را مهار کردند.
بررسی های کارشناسان نشان می دهد نشت بنزین از لوله رابط سیفون به کاربراتور ، آتش به پا کرده بود.
در این رخداد به جان راننده هیچ آسیبی نرسید.
 سه دستگاه خودرو پژو 405 در تهران طعمه حريق شدند

تاريخ خبر: سه شنبه 13بهمن 1388 ـ 17صفر1431 ـ 2 فوریه 2010 ـ شماره 24680

 ‏پليس، علت آتش‌گرفتن پژو 405 را بررسي مي‌كند[COLOR=red]!؟ 
   
[COLOR=navy]سرويس خبر ـ مأموران پليس درحال بررسي حادثه آتش‌گرفتن خودرو پژو 405 هستند و پس از نتيجه‌گيري، موارد به اطلاع هموطنان خواهد رسيد.
سردار اسكندر مؤمني رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در گفت‌وگو با ايرنا با بيان اين مطلب تأكيد كرد: تمامي مؤلفه‌هايي كه با كاهش تلفات ناشي از حوادث رانندگي در ارتباط باشند را پيگيري مي‌كنيم.
وي، يكي از مؤلفه‌هاي مؤثر در كاهش تلفات را ايمني خودروها و پيگيري حقوق مردم اعلام كرد و افزود: پيگيري ايمني خودروها در دستور كار جدي پليس قرار دارد.
بنا به اين گزارش سه دستگاه خودرو پژو 405 از عصر جمعه تا ظهر شنبه در حوادث جداگانه‌اي در تهران طعمه حريق شدند.
نخستين پژو ساعت 19 و 8 دقيقه جمعه هنگام تردد در بزرگراه يادگار، خيابان اكبرآباد طعمه حريق شد. موسي مصطفوي فرمانده آتش‌نشانان حاضر در محل حادثه، پاشيده شدن بنزين از شيلنگ كاربراتور روي موتور داغ را سبب وقوع اين حادثه اعلام كرد.
دومين حادثه ساعت 5 و 28 دقيقه بامداد شنبه اتفاق افتاد و در آن يك دستگاه پژو 405 ديگر در خيابان نامجو كوچه نوريان آتش گرفت كه با حضور مأموران ايستگاه 20 آتش‌نشاني تهران، حريق اطفا شد.
مهدي بيات فرمانده آتش‌نشانان، از اتصالي در سيم‌هاي برق خودرو به عنوان عامل اصلي حريق ياد كرد.و سرانجام در سومين حادثه، يك دستگاه پژو 405 هنگامي كه با تريلر خودروبر حمل مي‌شد، در بزرگراه فتح بعد از چهارراه ايران‌خودرو، خود به خود آتش گرفت.
حسن رحماني فرمانده آتش‌نشانان اعزامي به محل اين حادثه، علت اين آتش‌سوزي را اتصالي در سيم‌كشي برق در قسمت موتور خودرو دانست.
گفتني است، روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني تهران در گزارشي با اعلام وقوع سه حريق مذكور، نوع خودروهاي مورد حريق را نوعي خودرو توليد داخل اعلام كرده بود.
یه نکته اضافه میکنم که این آتش سوزی به قدری عجیب بوده که مردم حاضر در اون منطقه فکر میکردن فیلم برداریه !!!!
و هیچ عکس العملی از خودشون نشون نمیدادن !!!!( آخه ماشین صفر که از کارخونه در میاد که نباید آتیش بگیره !!! باید استارت بخوره بعدش.....)
و منتظر بودن موتوری , ماشینی , آدمی از بین آتیشا بپره بیرووون !
  
<!-- / message -->   
<!-- / message -->
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[BLOCKQUOTE] آتش سوزی خودرو در سیلاب رشت/تصاویر

Click here to view the original image of 600x418px.
تصویر
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Click here to view the original image of 600x418px.
تصویر

Click here to view the original image of 600x418px.
تصویر

 تصویر  مشاهده در اندازه واقعی اینجا کلیک کنید. اندازه اصلی این عکس 794x553 می باشد.  
Click here to view the original image of 794x553px.
تصویر

Click here to view the original image of 615x480px.
تصویر [/BLOCKQUOTE]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

در سمنان مهار شدآتش سوزی یک خودرو سمند

گزارش روز یکشنبه این روابط عمومی به ایرنا حاکی است در تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد که در بلوار میرزای شیرازی یک دستگاه خودروی سمند دچار آتش سوزی شده است و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی سمنان نیز به سرعت اکیپ مهار آتش ایستگاههای شماره یک و دو را به محل وقوع حادثه اعزام کرد.
سرآتش نشان دوم ˈحسن هراتیانˈ فرمانده اعزامی ایستگاه شماره
یک گفت: در محل حادثه مشاهده شد که از محفظه خودروی سمند دود غلیظی در حال متصاعد شدن است و راننده خودرو سراسیمه در حال خاموش کردن آتش با یک دستگاه خاموش کننده پودری است که به سرعت آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه به کمک راننده خودرو شتافته و با استفاده از آب حریق خودرو را که از محفظه آن در حال سرایت به دیگر نقاط خودروی سمند بود مهار کردند.
وی به رانندگان وسایط نقلیه توصیه کرد
یک دستگاه خاموش کننده پودری در داخل خودرو ضروری است و در زمان بروز هر نوع حادثه ای به سرعت با شماره 125 سازمان آتش نشانی تماس بگیرید.ک/1

599/608
تاریخ انتشار : 13:42:04 يكشنبه 17 - دي -1391 || منبع : [External Link Removed for Guests]

  [External Link Removed for Guests]   تصویر
[External Link Removed for Guests]


[BLOCKQUOTE] [External Link Removed for Guests]
هادیان البرز:ساعت 12:25 دقیقه امروز(دوشنبه) در میدان جمهوری کرج،ابتدای بلوار ماهان یک دستگاه خودرو پژو206 دچار حریق گردید .
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۱
کد خبر : 22694


Click here to view the original image of 600x336px.
تصویر

Click here to view the original image of 600x336px.
تصویر
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
در ساعت ۱۲:۲۵ دقیقه امروز(دوشنبه) در میدان جمهوری ،ابتدای بلوار ماهان یک دستگاه خودرو پژو۲۰۶ دچار حریق گردید که در ساعت ۱۳:۵ دقیقه ماموران آتش نشانی در صحنه حاضر و موفق به اطفاء حریق شدند.
به گفته شاهدان عینی در همان لحظه ی اول آتش سوزی به آتش نشانی از طریق سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شده و ۴۰ دقیقه تا رسیدن ماموران به صحنه حادثه طول کشیده است .
مسئول تیم آتش نشانی اعزامی به محل حادثه در تشریح دیر رسیدن ماموران اظهار داشت: از لحظه تماس مردم تا رسیدن ماموران آتش نشانی ۵ دقیقه بیشتر طول نکشیده است.
براساس گزارش خبرنگار ما، دادگو رییس شورای اسلامی شهرستان کرج ضمن حضور در محل حادثه با ابزار تاسف از بروز چنین حادثه ای از مسئول تیم آتش نشانی اعزامی به محل خواستار پرینت زمان تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ جهت پیگیری علت تاخیر حضور آتش نشانی در محل شد.
خوشبختانه این حادثه هیچ گونه تلفات و خسارات جانی در بر نداشت ،اما امیدواریم عزیزان زحمت کش در آتش نشانی با حضور به موقع در محل حادثه از بروز چنین حوادث ناگواری جلوگری نمایند.
خبرنگار:قدیری
منبع:[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] [/BLOCKQUOTE]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[BLOCKQUOTE] آتش گرفتن اتومبیل پژو ۴۰۵ در میبد

یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در میبد (خودبخود) دچار حریق شد.
به گزارش خبرنگار [External Link Removed for Guests]، یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ ساعت ۳۰/۵ امروز پنجشنبه ۲۳/۹/۹۱ در خیابان آیت الله طالقانی میبد، نزدیکی امامزاده خدیجه خاتون(س) به ناگاه دچار حریق شد.
حادثه وقتی اتفاق افتاد که راننده متوجه شد از موتور اتومبیلش دود بیرون می آید و نا گهان خودروی وی آتش گرفت.
هرچند علت آتش سوزی مشخص نیست، ولی خوشبختانه قبل از رسیدن ماموران آتش نشانی، آتش سوزی با کمک حاضران و افراد در صحنه مهار شد و به کسی آسیبی نرسید.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] [/BLOCKQUOTE] [External Link Removed for Guests][BLOCKQUOTE] 
 تصویر    بوشهرنیوز: خودروي آتش نشاني بوشهر زماني كه به صحنه آتش سوزي يك دستگاه پژو 405 رسيد، با نقص دستگاه پمپ آب مواجه شد.
به گزارش "[External Link Removed for Guests]" بعد از ظهر پنج شنبه يك دستگاه پژو 405 در سه راه بازرگاني شهر بوشهر به دليل نامعلومي دچار آتش سوزي شد.
متعاقب آن، حاضران در صحنه با آتش نشاني تماس گرفتند كه بلافاصله يك خودرو از ايستگاه خيابان شهد رجايي به محل اعزام شد.
اما اين خودرو به دليل نقص فني در دستگاه پمپ آب، قادر به اطفاي حريق نشد.
حاضران در صحنه مي گويند: تا زمان حضور خودروي دوم آتش نشاني در محل، خودروي پژو به صورت كامل دچار حريق شده بود.
این حادثه تلفات جانی و سوختگی نداشته است.
  مديرعامل آتش نشاني بوشهر

مديرعامل سازمان آتش نشاني بوشهر در خصوص نقص فني خودرويي كه به صحنه رسيده، مي گويد: با وجود آنكه روزانه بخش هاي مختلف خودروهاي امداد و نجات چك و بررسي مي شود، اما نمي توان مدعي شد هيچگاه در يك دستگاه مكانيكي ايرادي پيش نمي آيد.
علي اكبر كمان درباره اينكه حاضران در صحنه معتقدند ايراد خودروي اول و فاصله پيش آمده تا رسيدن خودروي دوم، باعث سوختن كامل پژو شده است، گفت: در زمان آتش سوزي، خودروي پيشرو كه سبك تر است به محل اعزام مي شود تا اقدامات مقدماتي را انجام دهد، بعد هم با فاصله بسيار كمي خودروي پشتيان پشت سر آن حركت مي كند كه در اين حادثه فاصله زماني دو خودرو كمتر از 3 دقيقه بوده است.
وي درباره اينكه آيا مقصر خاموش نشدن حريق پژو 405 ايراد در خودروي آتش نشاني است؟ مي گويد: از زمان ايجاد حريق در خودرو تا فراگير شدن آن، 3 دقيقه زمان مي برد بنابراين نمي توان آتش نشاني را مقصر دانست.
كمان درباره اينكه آيا دليل آتش گرفتن اين پژو همان ايراد قديمي در احتراق اين خودروهاست؟ بيان كرد: چون موضوع بايد كارشناسي شود، فعلا نمي توان دليلي قطعي براي اين حادثه بيان كرد.
 راننده خودرو ۴۰۵ به [COLOR=#888888][COLOR=#0000ff]خبرنگار اجتماعی لیمر  که در صحنه حضور داشت، گفت: با سرعت ۳۵ کیلومتر در خیابان شکری در حال حرکت بودم که متوجه خارج شدن دود از کاپوت جلو شدم و بلافاصله ماشین را خاموش کردم واز آن پیاده شدم اماماشین خودبه خود روشن وشروع به حرکت کردکه بعداز عبوراز بلوار وارد لاین مخالف شد و به علت سرعت پایین همانجا متوقف شد.
وی افزود: با ۱۲۵ تماس گرفتم و به دلیل نزدیکی محل حادثه با آتش نشانی، ماشین آتش نشانی به موقع به محل رسید ولی پمپ آب ماشین آتش نشانی عمل نکرد و آتش سوزی بیشتر شد و ماشین تبدیل به خاکستر گردید.
  بامداد دیروز؛     [External Link Removed for Guests]    با تلاش ماموران آتش نشانی یزد یک دستگاه خودروی 405 پارک شده در خیابان سیدگلسرخ که دچار حریق شده بود مهار شد.
[External Link Removed for Guests]، در پی اعلام حریق یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ پارک شده در کنار خیابان، از طریق تلفن همراه یکی از شهروندان به سامانه ۱۲۵ این سازمان بیدرنگ یک دستگاه خودروی اطفاء حریق از ایستگاه شماره ۶ راس ساعت ۴۱ دقیقه بامداد روز بیست و هفتم دی به خیابان سید گل سرخ اعزام و با استفاده از ماده اطفایی آب مبادرت به خاموش نمودن شعله های آتش نمودند. آتش نشانان با توجه به عدم حضور مالک در محل، خودرو را تحویل پرسنل نیروی انتظامی نمودند.
علت این حریق از سوی کارشناس سازمان در دست بررسی است.
منبع: آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد

[/BLOCKQUOTE][External Link Removed for Guests]


[BLOCKQUOTE] 
 تصویر    بوشهرنیوز: خودروي آتش نشاني بوشهر زماني كه به صحنه آتش سوزي يك دستگاه پژو 405 رسيد، با نقص دستگاه پمپ آب مواجه شد.
به گزارش "[External Link Removed for Guests]" بعد از ظهر پنج شنبه يك دستگاه پژو 405 در سه راه بازرگاني شهر بوشهر به دليل نامعلومي دچار آتش سوزي شد.
متعاقب آن، حاضران در صحنه با آتش نشاني تماس گرفتند كه بلافاصله يك خودرو از ايستگاه خيابان شهد رجايي به محل اعزام شد.
اما اين خودرو به دليل نقص فني در دستگاه پمپ آب، قادر به اطفاي حريق نشد.
حاضران در صحنه مي گويند: تا زمان حضور خودروي دوم آتش نشاني در محل، خودروي پژو به صورت كامل دچار حريق شده بود.
این حادثه تلفات جانی و سوختگی نداشته است.
  مديرعامل آتش نشاني بوشهر

مديرعامل سازمان آتش نشاني بوشهر در خصوص نقص فني خودرويي كه به صحنه رسيده، مي گويد: با وجود آنكه روزانه بخش هاي مختلف خودروهاي امداد و نجات چك و بررسي مي شود، اما نمي توان مدعي شد هيچگاه در يك دستگاه مكانيكي ايرادي پيش نمي آيد.
علي اكبر كمان درباره اينكه حاضران در صحنه معتقدند ايراد خودروي اول و فاصله پيش آمده تا رسيدن خودروي دوم، باعث سوختن كامل پژو شده است، گفت: در زمان آتش سوزي، خودروي پيشرو كه سبك تر است به محل اعزام مي شود تا اقدامات مقدماتي را انجام دهد، بعد هم با فاصله بسيار كمي خودروي پشتيان پشت سر آن حركت مي كند كه در اين حادثه فاصله زماني دو خودرو كمتر از 3 دقيقه بوده است.
وي درباره اينكه آيا مقصر خاموش نشدن حريق پژو 405 ايراد در خودروي آتش نشاني است؟ مي گويد: از زمان ايجاد حريق در خودرو تا فراگير شدن آن، 3 دقيقه زمان مي برد بنابراين نمي توان آتش نشاني را مقصر دانست.
كمان درباره اينكه آيا دليل آتش گرفتن اين پژو همان ايراد قديمي در احتراق اين خودروهاست؟ بيان كرد: چون موضوع بايد كارشناسي شود، فعلا نمي توان دليلي قطعي براي اين حادثه بيان كرد.
 راننده خودرو ۴۰۵ به [COLOR=#888888][COLOR=#0000ff]خبرنگار اجتماعی لیمر  که در صحنه حضور داشت، گفت: با سرعت ۳۵ کیلومتر در خیابان شکری در حال حرکت بودم که متوجه خارج شدن دود از کاپوت جلو شدم و بلافاصله ماشین را خاموش کردم واز آن پیاده شدم اماماشین خودبه خود روشن وشروع به حرکت کردکه بعداز عبوراز بلوار وارد لاین مخالف شد و به علت سرعت پایین همانجا متوقف شد.
وی افزود: با ۱۲۵ تماس گرفتم و به دلیل نزدیکی محل حادثه با آتش نشانی، ماشین آتش نشانی به موقع به محل رسید ولی پمپ آب ماشین آتش نشانی عمل نکرد و آتش سوزی بیشتر شد و ماشین تبدیل به خاکستر گردید.
  بامداد دیروز؛     [External Link Removed for Guests]
    با تلاش ماموران آتش نشانی یزد یک دستگاه خودروی 405 پارک شده در خیابان سیدگلسرخ که دچار حریق شده بود مهار شد.
[External Link Removed for Guests]، در پی اعلام حریق یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ پارک شده در کنار خیابان، از طریق تلفن همراه یکی از شهروندان به سامانه ۱۲۵ این سازمان بیدرنگ یک دستگاه خودروی اطفاء حریق از ایستگاه شماره ۶ راس ساعت ۴۱ دقیقه بامداد روز بیست و هفتم دی به خیابان سید گل سرخ اعزام و با استفاده از ماده اطفایی آب مبادرت به خاموش نمودن شعله های آتش نمودند. آتش نشانان با توجه به عدم حضور مالک در محل، خودرو را تحویل پرسنل نیروی انتظامی نمودند.
علت این حریق از سوی کارشناس سازمان در دست بررسی است.
منبع: آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد [/BLOCKQUOTE]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[External Link Removed for Guests]


[BLOCKQUOTE]
خبر شهریار به نقل پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:
به گزارش خبر شهریار روز گذشته ساعت ۱۸:۳۰ حریق یکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهریار گزارش گردید.
ستاد فرماندهی سازمان زنگ حریق ایستگاه ۱۰۱ مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق در شهریار،جاده بهاء شدند.
آتش نشانان ضمن ایمن سازی کامل یکدستگاه خودرو پژو که ازقسمت موتور طعمه حریق شده بود وآتش تا قسمت داشبورد نفوذ پیدا کرده بود را اطفاء واز افزایش خسارت جلوگیری به عمل آوردند.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]/

چرا جدیدا 206 اتیش میگیره‏?‏
من خودم با چشمام 3 مورد تو تهران و 1 مورد همین الان تو ساری دیدم که وقتی از راننده هاشون علت رو سوال کردم؛همشون یه جواب رو میگفتن؛بعد از مدتی رانندگی ماشین رو خاموش میکردیم و میرفتیم تو مغازه یا خونه یا....؛بعد از 5 دقیقه؛همین که ماشین روشن میکردیم؛با شعله های اتیش از ناحیه کاپوت مواجه میشدیم
دلیلش چیه‏?‏


[BLOCKQUOTE] ۳نفر در آتش سورن سوختند...
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لنگرود گفت: ساعت چهار و نیم بامداد امروز خودرو سورن که به سمت لاهیجان در حرکت بود با خودروی پژو که در همین مسیر حرکت می کرد برخورد کرد.
سروان خلیلی گفت: خودروی سورن و ناتوانی راننده در کنترل آن سبب شد که این خودرو پس از تصادف با پژو به تیر برق برخورد کند که در این حادثه خودرو آتش گرفت و 3 سرنشین آن به علت قفل شدن درها در آتش زنده زنده سوختند، راننده پژو هم به علت شدت تصادف در دم کشته شد.[COLOR=darkred]
 
(یکی از ایراد ها سمند و سورن این هست که بلافاصله بعد از حرکت در قفل میشود بصورت اتواتیک این را چند بار به سازمان استاندارد تذکر دادیم ولی کسی توجه نمی کنند از این موارد خیلی دیده شده که یه نقص ایمنی هست در تصادفات جاده ای)
47282
[/BLOCKQUOTE]

[/BLOCKQUOTE]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

  [External Link Removed for Guests] 
  بازپرس پرونده سپس از کارشناسان خواست با بررسی حوادث مشخص کنند نقص فنی علت این حوادث بوده یا سهل انگاری راننده در آن نقش داشته است.
پرونده یکی از مدیران عامل سابق ایران خودرو به اتهام قتل غیرعمد به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
به گزارش مهر، در پی آتش گرفتن خودروهای پژو 405 و مرگ تعدادی از سرنشینان طی سال های گذشته ، با شکایت اولیای دم قربانیان پرونده ای در دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد.
[External Link Removed for Guests]
بازپرس پرونده سپس از کارشناسان خواست با بررسی حوادث مشخص کنند نقص فنی علت این حوادث بوده یا سهل انگاری راننده در آن نقش داشته است.
با اعلام گزارش کارشناسان مشخص شد در تعدادی از حوادث نقص فنی خودرو باعث بروز حادثه مرگبار شده است. با تکمیل تحقیقات برای یکی از مدیران سابق ایران خودرو به اتهام قتل غیرعمد کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
قرار بود امروز جلسه دادگاه برگزار شود که به دلایلی به روز دیگری موکول شد.
[SIZE=85][COLOR=SeaGreen]http://www.asriran.com/fa/news/255661

 ((از تمام مالكان خودروهايي كه بر اثر هر گونه سهل انگاري از سوي شركت سازنده (ايران خودرو) و يا نقص فني در سيستم سوخترساني دچار آتش سوزي و خسارت مالي و يا جاني شده اند جهت دعوي و شكايت به شعبه ذكر شده مراجعه نمايند تا حقي از آنان پايمال نشود...))
 
  
[External Link Removed for Guests]

تصویر
مدت‌ها بود که خبر آتش‌سوزی پژو ۴۰۵ به گوش می‌رسید اما مسئولان ایران‌خودرو جوابی به‌جز این‌که علت این آتش‌سوزی‌ها در حال بررسی‌ است برای مردم نداشتند.
آن‌ها آتش گرفتن این ماشین‌ها را بر اثر نقص فنی در منبع تغذیه بنزین، نشت بنزین یا نشتی در قسمت روغن هیدرولیک دانستند اما تا بررسی‌های مسئولان ایران‌خودرو کامل شود، تعداد زیادی ۴۰۵ در سراسر کشور آتش گرفته که در بسیاری از موارد علاوه ‌بر آتش گرفتن ماشین و از بین رفتن آن، جان عزیزان مالکان ماشین را هم گرفت.
در پی آتش گرفتن این ماشین‌ها و مرگ تعدادی از سرنشینان در سال‌های گذشته، با شکایت اولیای دم قربانیان، پرونده‌ای در دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد.
پرونده یکی از مدیران عامل سابق ایران خودرو به اتهام قتل غیرعمد به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. پس از بازپرس پرونده از کارشناسان خواست با بررسی حوادث مشخص کنند نقص فنی علت این حوادث بوده یا سهل‌انگاری راننده در آن نقش داشته است.
با اعلام گزارش کارشناسان مشخص شد در تعدادی از حوادث نقص فنی ماشین باعث بروز حادثه مرگبار شده است. با تکمیل تحقیقات، برای یکی از مدیران سابق ایران‌خودرو به اتهام قتل غیرعمد کیفرخواست صادر و پرونده برای محاکمه به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. قرار بود روز گذشته جلسه دادگاه برگزار شود که به دلایلی به روز دیگری موکول شد...[SIZE=85][COLOR=DarkGreen]
[External Link Removed for Guests]
  
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

[BLOCKQUOTE] آتش گرفتن ماشینم(تصويري)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  • [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

تصاویری تاسف بار از آتش سوزی یک دستگاه تاکسی سمند و زنده زنده سوختن ۴ نفر از هموطنان در این حادثه دلخراش.
مطالب مرتبط پیشنهادی:
منبع: [External Link Removed for Guests]
[/BLOCKQUOTE]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه 6 شهریور 1385, 5:55 pm
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط SORENA »

صدای جیغ و فریاد افرادی که دارن میسوزن؟ خدا رحمتشون کنه خیلی دلخراش بود :lol: :AA:

خدا خوشی دنیا رو بگیره ازشون و به عذاب آخرتشون اضافه کنه، از نماینده مجلسی که میدونه کاری نمیکنه، مسئول کنترل کیفت، مدیران دخیل ایران خودرو، هر رئیس هر مسئول هر برسر قدرتی هرمافیایی که هست
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 192
تاریخ عضویت: چهارشنبه 4 دی 1387, 3:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط tellboy2000 »

 نشت بنزين سبب رخداد آتش سوزي پژو  
  تصویر نشت بنزين سبب رخداد آتش سوزي خودرو پژو شدكه حريق توسط آتش نشانان مهار گرديد
[FONT=&quot]به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز : مورخ91/11/14ساعت 17/03دقيقه به سامانه 125 اين سازمان خبراز رخداد آتش سوزي خودرو پژو واقع در چهارراه آبادان گرديد. 
[FONT=&quot] آتش نشانان دو دقيقه بعد در محل حادثه حاضر بودند و با ايمن سازي محل حادثه و استفاده از تجهيزات خاموش كننده حريق را مهار و از گسترش آتش جلوگيري نمودند.دراثراين آتش سوزي به سيم كشي داخل موتور خودروي مذكور خسارت وارد شد.دراين عمليات 9 مامور آتش نشان به همراه سه خودروي اطفاء حريق شركت داشتند.علت آتش سوزي توسط كارشناسان سازمان نشت بنزين خودرو پژو گزارش شده است. 
[FONT=&quot] http://www.ahvaz.ir/Default.aspx?tabid=61&articleType=ArticleView&arti cleId=7867 
کد: 7867
گروه: [External Link Removed for Guests]
نویسنده خبر: ع. بهداروند
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”