تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: تاپيك جامع مربوط به اتش سوزي محصولات ايران خودرو

پست توسط edibk »

tellboy2000 نوشته شده:[BLOCKQUOTE] آتش گرفتن ماشینم(تصويري)
[External Link Removed for Guests]

• [External Link Removed for Guests]

تصاویری تاسف بار از آتش سوزی یک دستگاه تاکسی سمند و زنده زنده سوختن ۴ نفر از هموطنان در این حادثه دلخراش.
مطالب مرتبط پیشنهادی:
منبع: [External Link Removed for Guests]
[/BLOCKQUOTE]

واقعا انسان تا چه حد بی ش... همون جا ایستادند و دارن فیلم میگیرن خدا آخر عاقبت این مردم رو نمیگم اون دنیا توی همین دنیا به خیر کنه یعنی اونقدر عرضه اند که حتی نمیتونن حتی خاک بریزن یا یه کاره دیگه ؟
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 275 بار

پست توسط tellboy2000 »

حریق خودرو پژو پارس در كمربندی شهریار به سمت تهران

[FONT=MS Sans Serif]تصویر [FONT=MS Sans Serif] تصویر 
 [FONT=MS Sans Serif]در  ی تماس مردمی با سامانه (125) مقارن ساعت 40/14 يكشنبه 29 بهمن ماه مبني بر آتش سوزی خودرو سواری واقع در كمربندی شهريار به سمت تهران ، ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرقدس ، بلافاصله كروه اطفاء حریق ایستكاه شماره يك را به محل حادثه اعزام نمود .
"رضا حيدري" مدير عامل سازمان آتش نشاني جكونكي انی در باره وقوع حادثه كفت : در محل مورد نظر مشاهده شد يك دستكاه خودرو سواری  [SIZE=130]و   بارس در حين حركت به علت نقص فني دجار حريق مي كردد كه اين حادثه منجر به سرايت آتش به قسمت موتور مي شود .  
  [FONT=MS Sans Serif]وی در ادامه افزود : در این عملیات آتش نشانان سازمان در كوتاه ترین زمان ممكن ، ضمن اقدام به مهار آتش و از سرايت آن به ديكرقسمت های خودرو  يري نمودندحيدري در پایان خاطر نشان كرد : با اقدام به موقع آتش نشانان خوشبختانه در این حادثه هیچ گونه خسارت جاني به سرنشينان خودرو وارد نشد و تنها خسارت مالی بر جای ماند .
http://www.ghods125.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=DouranPortal&Lang=fa-IR&ItemID=1815&mid=13957&wVersion=Staging
   پژو 405 درميان شعله هاي آتش
تصویر
نشت بنزين سبب رخداد آتش سوزي خودرو پژو 405 و برجاي ماندن خسارت مالي فراوان گرديد
  گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز : مورخ 91/11/29ساعت 14/44 دقيقه به سامانه 125 اين سازمان خبراز رخداد آتش سوزي خودرو پژو 405 واقع در بهارستان نيايش 4 شرقي گرديد. 
  آتش نشانان دو دقيقه بعد درمحل حادثه حاضر بودند و با ايمن سازي محل حادثه و استفاده از تجهيزات خاموش كننده حريق را مهار و از گسترش آتش جلوگيري نمودند.دراثراين آتش سوزي به خودروي مذكور 40 درص خسارت وارد شدو راننده خودرو مصدوم گرديد. 
  عمليات 9 مامور آتش نشان به همراه سه خودروي اطفاء حريق شركت داشتند.علت آتش سوزي توسط كارشناسان سازمان نشت بنزين خودرو پژو گزارش شده است.[COLOR=DarkGreen][SIZE=85]

کد: 8393
گروه: [External Link Removed for Guests]
نویسنده خبر: ع. بهداروند

خودروي پارك شده خودبخود طعمه حريق شد... 
وی همچنین افزود: برخورد خودروی سمند با تیرچراغ‌برق منجر به آتش‌گرفتن خودرو شد که در پی آن تمامی پنج سرنشین سمند زنده زنده سوختند و فوت کردند

جواد مهدوی مسئول سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری گفت: با توجه به اينكه حريق در ساعات پاياني شب اتفاق افتاده مالك خودرو بعد از همه گير شدن و زبانه كشيدن شعله هاي آتش و صداي ناشي از ريزش شيشه هاي خودرو متوجه حريق گرديده و مراتب به سامانه 125 اطلاع داده است . 
 مسئول سازمان آتش نشاني شهرداری  فت: با اعلام اين خبر بلافاصله اكيپ عملياتي پس از 3 دقيقه در محل حادثه حاضر شده و با استفاده از تجهيزات خاموش كننده اقدام به اطفاي كامل حريق و ايمن سازي محيط نمودند .  
 مهدوي خاطر نشان كرد : علت آتش سوزي توسط كارشناسان سازمان در دست بررسي مي باشد . 
  مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري به شهروندان توصيه كرد : استفاده از خاموش کننده دستی در خودرو ها می تواند باعث جلوگیری از پیش رفت آتش در هنگام مواجه با این حوادث باشد . 

پنج سرنشین سمند در آتش زنده سوختند/کارخانه تولیدکننده خودرو 50 درصد مقصر است    [External Link Removed for Guests] 
  احمد خواجه در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با این حادثه گفت: یک دستگاه خودروی سمند پس از برخورد با یک عابرپیاده، از مسیر منحرف و با تیربرق کنار جاده اصابت کرد.

سرپرست اطلاع‌رسانی فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه عابرپیاده نیز در این حادثه کشته شد، گفت: نیروهای آتش‌نشان پس از حضور در صحنه، توانستند حریق ایجاد شده را مهار کنند.  
  همچنین سرهنگ صمد اسفندیاری، معاون عملیات پلیس راه کشور در مورد علت تامه وقوع این حادثه به ایسنا گفت: بررسی کارشناسان تصادفات پلیس‌راه نشان داد که راننده سمند به علت بی‌احتیاطی ناشی از علت عدم‌توجه به جلو، 50 درصد مقصر بود و کارخانه تولیدکننده خودرو به علت رعایت نکردن نظامات دولتی و نقص ایمنی در سیستم سوخت‌رسانی نیز 50 درصد در این تصادف مقصر است

تن ديگر در آتش برخورد سمند و تریلی زنده زنده در آتش سوختند

((سمند به محض برخورد بر اثر نقص فني در سيستم سوخترساني آتش گرفت ))

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه سمند با تریلی در اتوبان شهید کسایی نرسیده به خروجی مارالان، سمند آتش گرفت
حبیب حسینقلی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، گفت: در این حادثه که ساعت 1:10 بامداد روز شنبه به وقوع پیوست، سمند از ناحیه عقب با تریلی برخورد کرد و متاسفانه پنج سرنشین سمند زنده‌زنده در آتش سوختند   
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

,

در این جور مواقع اکثر افراد دچار شک هستند و بی اختیار یک سری کارها می کنند ! این فیلم گرفتن هم بی اختیار است. باور کنید ... چون ناخوداگاه ذهنشان تصمیم را گرفته است.

افراد هر چقدر شجاع هم باشند در اینجور مواقع باید یک آمادگی قبلی درشان باشد وگرنه حفظ خونسردی (برای کسانی که بخواهند کمک کنند) کار سختی خواهد بود. داشتن تجربه مشابه، داشتن اطلاعات فنی، مهمتر است از نترس بودن و اینها .

در مورد رفتار ناخوداگاه، من چند بار مواردی برام پیش آمده که عرض کردم. یک بار همین جا در خیابان با برادر و مادرم میرفتیم با ماشین، دیدیم شلوغ است و یک پژو آتش گرفته، راننده نسبتا چاق خودور هم به علت گیر کردن قفل کمربند یا شاید عدم تمرکز داخل ماشین گیر کرده بود ... سرنشین کنارش پیاده شده بود و با کپسول داشت خاموش میکرد اما اینقدر ترسیده بود کل کپسولش را حرام کرد. ما ایستادیم. یک کپسول کوچیک داشتیم برادرم برش داشت و رفت که مثلا کمک کند. من هم رفتم.

یک بنده خدا هم با کپسول بزرگ تر از یک مینی بوس در این زمان آمده بود اونجا، ولی اون هم کل کپسول را حرام کرد و هیچ به هیچ ... شعله بلند تر شده بود و تقریبا همه کشیدن عقب و به تماشا ... داداش من واقعا آدم شجاع و نترسی است، حداقل از من شجاع تر اما در این لحظه یک سوالی کرد از من شاخ در اوردم... گفت این کپسول نمیزنه چرا! می خواست بره جلو! ضامنش را نکشیده بود ... البته از من بزرگتر است و میدونست باید این کار را بکنه اما هول شدنش ... خلاصه من هم که دیدم اوضاع اینطور است با توجه به آشنایی نسبی با این موارد کپسول ازش گرفتم و رفتم و خلاصه کار ختم به خیر شد ... کپسول ما کوچیک ترین کپسول بود، اما اثر کرد. در حالی که شعل خیلی بزرگتر از قبلش هم شده بود ... دلیلش همین حفظ خونسردی و این چیزها بود. البته این یک خاطره و مثال بود، موارد این دست زیاد اتفاق افتاده برام. با توجه به اینکه دوره های مختلف امداد در کوهستان و حریق و ... را در اردوهای هلال احمر ( روی هم شاید حدود 3 ماه اردو آموزشی رفته باشم) پشت سر گذاشتم و تقریبا مهار آتیش را بلد بودم.

اما در کل حرف من این است که در این مواقع اگر قصد امداد دارید مهمترین چیز حفظ خونسردی است. یک جا هم بود ملت آب میریختن رو ماشین از جوب و با شاخ و برگ میزدن بهش ... صاحب ماشین هم نشسته بود رو زمین ... میزد سرش رفتم گفتم کپسول داری میگه ها دارم تو صندوقه! گفتم کلید داخله ؟ گفت نه دستمه گرفتم رفتم کپسول در آوردم و خاموش کردم! :::P اما خود راننده که قبل از من اونجا بود عقلش به این کار نرسیده بود ! ملت هم بدون اطلعا ماشین طرف را کردن شبیه ایه ماشین های گل مال شده جبهه (چون آب هم ریخته بودش)

اگر خونسرد باشید، صحیح ترین تصمیم را در سریعترین زمان ممکن می تونید بگیرید وگرنه غیر از این (در حالت نداشتن تعادل) جلو رفتن گاه باعث وخیم تر کردن اوضاع برای حادثه دیده یا حتی درگیر شدن خودتان با حادثه هم خواهد شد.

اما واقعا وضع خودرسازی ما بد است، وقتی شخصا فکرش را میکنم بیش از 10 مورد از این حوادث را برای خودروهای داخلی دیدم و این آمار بالایی است. در حالی که در کل فقط یک بار خاطرم هست آتش سوزی در ماشین های غیر ایرانی را مشاهده کردم. این مبحث از این نظر واقعا ارزشمند است تامسئولین فکری به حالش بکنند.

Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

پست توسط edibk »

M.Abooali

دوست گرامی بسیار ممنون از پاسخ خوبتون
Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

[COLOR=#FE9601]   [COLOR=#FE9601]   
                  [COLOR=#FE9601]   [COLOR=#FE9601]   [BLOCKQUOTE]   [External Link Removed for Guests]  
 [COLOR=Navy]خبر شهریار به نقل از پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:
به گزار ش خبر شهربارروز گذشته ساعت ۱۸:۴۸ طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در شهریار،شهرک مخابرات گزارش گردید.
ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه ۴۰۱ شهریار را به صدا درآورد وآتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند ویکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ که به علت اتصالی سیم کشی داخل موتور طعمه حریق شده بود اطفاء نمودند.  [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] – سانحه تصادف همراه با حریق در ورودی کمربندی غرب سمیرم روز سه شنبه باعث آتش سوزی پژو ۴۰۵ و جان باختن راننده آن شد. سرپرست [External Link Removed for Guests] راه سمیرم، شهرضا درباره این تصادف گفت: انحراف به چپ کامیون بنز باعث این سانحه شده است. سروان ‘سید فرج الله موسوی’ با اشاره به آتش گرفتن خودوری پژو ۴۰۵ تصریح کرد: راننده بطور کامل دچار حریق شده و بلافاصله جان باخت. شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب [External Link Removed for Guests] واقع است.
[/BLOCKQUOTE]                
Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

نقص فنی ‌‌پژو‌ 206 را به ‌آتش کشید

خبرگزاری فارس: یک دستگاه خودرو 206 در کنگان دچار آتش‌سوزی شد.

تصویر

مسئول کشیک خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری بندر کنگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: یک دستگاه خودرو 206 در میدان امام خمینی (ره) دچار آتش‌سوزی شد.
محمد محسنی افزود: علت اولیه این اتفاق ظاهرا نقص فنی در سیم‌کشی خودرو بوده است.

وی گفت: پس از آتش‌سوزی خودرو بلافاصله شهروندان به کمک حادثه دیده شتافتند و با کمک مردم و آتش‌نشانی خودرو خاموش شد.

محسنی عنوان کرد: با تلاش فوری شهروندان و اعزام به‌موقع آتش‌نشانی به محل، این حادثه خسارت جانی نداشته و از نظر مالی خسارتی به خودرو وارد شده است.

انتهای پیام/2451/ش10[SIZE=85]

Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

حریق خودروی سواری پژو در خیابا ن شهید دستقیب مهار شد

دوشنبه, 14 اسفند 1391 ساعت 04:21

به گزارش ستاد خبری سامانه 125:ساعت 23.52 دقیقه شب گذشته در پی تماس تلفنی از سوی شهروندی با مرکز پیام سازمان واعلام حریق یک دستگاه خودروی سواری پژو در خیابان شهید دستقیب خبر ساز شد،بلا فاصله همزمان آتش نشانان ایستگاه 3 با کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.بر اساس این گزارش آتش نشانان با رعایت مسائل ایمنی آتش را مهار کردند...

تصویر

Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

خودروسمنددرميان شعله هاي آتش

تصویر تصویر
     گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز : مورخ 91/12/06ساعت 12/23به سامانه 125 اين سازمان خبراز رخداد آتش سوزي خودرو سمندواقع در خيابان ادهم نبش كيكاووس داده شد. 
  آتش نشانان چهار دقيقه بعد درمحل حادثه حاضر بودند و با ايمن سازي محل حادثه و استفاده از تجهيزات خاموش كننده حريق را مهارنمودند.دراثراين آتش سوزي به خودروي مذكور 50 درصد خسارت وارد شد.   عمليات 9 مامور آتش نشان به همراه سه خودروي اطفاء حريق شركت داشتند.علت آتش سوزي توسط كارشناسان سازمان اتصال برق و نشت بنزين خودروي مذكور گزارش شده است. 
نویسنده خبر: ع. بهداروند
کد: 8691
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

پست توسط RAHVAR »

آتش سوزی خودروهای ساخت داخل اکثرا بخاطر اتصال برق هستش که باید حداقل سالی یکبار چک بشه تا خطری سرنشینان رو تهدید نکنه

قبل آتش سوزی همیشه دودی از خودرو بلند میشه(بوشم که همه شنیدن چطوریه)و گاهی هم به داخل اتومبیل سرایت میکنه که باید سریع کاپوت جلورو بالا زد و سیم های متصل به باتری رو باز کرد بعد باید با امکانات موجود خاموش کرد(که اکثر خودروها متاسفانه کپسول ندارن تا تو این مواقع استفاده کنن)

تو این اواخر هم که اکثر مواد بکار رفته تو خودروها چینی هستش....

برا خودم پیش اومده...داشتیم با دوستام باماشین میرفتیم دیدیم از ماشین که از روبرو میاد دود بلند میشه سریع دور زدیم رفتیم کنارش نگه داشتیم سریع کاپوت ماشین زدیم بالا( راننده ماشین خودش مونده بود چیکار کنه ) و سیم باتری رو درآوردیم

بعد اون یکی دوسم با خون سردی تمام به راننده گفت زنگ بزن امداد خودرو بعد به ما هم گفت بیان بریم
   تصویر     

Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

tellboy2000 نوشته شده:متاسفیم که هنوز که هنوزه این کارخونه از یه عذرخواهی درست حسابی طفره میره و اعلام میکنه ما گفتیم ملت بیان برای رفع نقص. دیگه مسئولیتش پای خودشونه.
به نظرم این عزیزانی که این حرفها را میزنند یکبار باید لذت کباب شدن در آتش یکی از افتضاحهای ساخت خودشون رو تجربه کنند اونوقت اگر عمری بود بازهم به اینگونه صحبتهای غیر مسئولانه ادامه بدن.
Major II
Major II

پست توسط tellboy2000 »

آتش گرفتن پژو زنی (حامله) را در تنگستان به کام مرگ کشاند

با توجه به این که راننده ماشین در این موقع شب تنها بوده و کسی نیز در ان لحظه در حال عبور از انجا نبوده متاسفانه همسر محمد رضائیان با فرزند در شکم خود در ماشین میسوزند.

شب گذشته حوالی ساعت 12 یک پژو 405 به رانندگی محمد رضائیان از روستای مخدان خائیز به سوی اهرم حرکت می کند که پس از رسیدن به سرازیری دربندان راننده متوجه می شود که از محل ضبط صوت خودرو اتش به داخل ماشین زبانه میکشد.
به گزارش جنوب نیوز، دلیران تنگستان نوشت: راننده که به همراه همسر حامله اش به طرف اهرم میامده بلافاصله ماشین را نگه میدارد تا از ماشین پیاده شود اما متاسفانه پس از اینکه خود را از ماشین به بیرون میکشاند وسعی میکند همسر خود به بیرون حمل کند...به طور کامل اتش می گیرد.
با توجه به این که راننده ماشین در این موقع شب تنها بوده و کسی نیز در ان لحظه در حال عبور از انجا نبوده متاسفانه همسر وی با فرزند در شکم خود در ماشین می سوزند.
پس از اطلاع مردم جرثقیل به محل اعزام و با کمک نیروهای نظامی و انتظامی ... جنازه همسر محمد را در ورودی اهرم از ماشین خارج می نمایند.
متاسفانه آتش گرفتن پژو 405 تاکنون تلفات زیادی از نظر مالی و جانی برای هموطنان ما به بار اورده که جا دارد مسئولین قضایی در این مورد اقدامات جدی را به عمل آورند.

در حادثه اي ديگر
یک نفر درسیاهکل در آتش پژو سوخت
یک نفر درسیاهکل در آتش سوخت

شب گذشته یک خودرو ، در 2 کیلومتری آبشار لونک دچار آتش سوزی شد...

به گزارش درسیاهکل ، شب گذشته یک خودرو پژو 405 در 2 کیلومتری آبشار لونک دچار آتش سوزی شد.

مأمورین آتش نشانی سیاهکل در ساعت 24 به محل حادثه رفتند و عملیات اتفاع حریق را انجام دادند.

این خودرو با شماره پلاک لاهیجان بوده و راننده آن نیز در این آتش سوزی جان خود را از دست داده است.

علت این حادثه تا کنون مشخص نشده و مأمورین در حال انجام تحقیقات هستند.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

پست توسط RAHVAR »

tellboy2000
دوست عزیز ممنون بابت مطالبی که ارسال میکنید

لطف کنید منبع مطالب ارسالی رو هم تو پستتون درج بکنید

ممنون

آتش گرفتن پژو زنی (حامله) را در تنگستان به کام مرگ کشاند

تصاویر

[External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests] 

سیستم سوخت رسانی معیوب....
   تصویر     

ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”