پدافند مرگبار موشکي و ضدهوايي ايران را بيشتر بشناسيم(حتما بخوانيد)....

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات و تسليحات دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پدافند مرگبار موشکي و ضدهوايي ايران را بيشتر بشناسيم(حتما بخوانيد)....

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 5 دی 1387, 11:25 pm

به نام خداوند بخشنده مهربان

با تشکر از اظهار لطف دوستان نسبت به مطالب من و پوزش از کم کاری نسبی به دلیل مشغله های جورواجور و...
ولی تحت هر شرایطی سعی می کنم هفته ای حداقل سه مقاله قرار دهم.البته علت خلوت بودن سایت در این روزها امتحانات پایان ترم دانشجویان و دانش آموزان است که البته با توجه به شب امتحانی بودن اکثر دوستان و به تاریخ پیوستن دوران خر خونی و پیدایش اپیدمی فروش سوالات توسط برخی اساتید و معلمان...!دیگر مثل چند سال پیش در دیماه و خرداد ماه اینترنت خلوت نیست و بر و بچ جمعند.

امشب میخوام به موضوعی بپردازم که شاید تو ذهن خیلی از بچه ها و خصوصا دوستان تهرانی کمی تا قسمتی وجود داره.

بله پدافند هوایی تهران پایتخت میهن پهناور ما ایران..
این موضوع شاید در سایتهای پارسی زبان به صورت مبتدیانه و سطحی درباره اش بحث شده باشد.من نیز در این زمینه ادعایی ندارم و میخواهم با کمک سایر دوستان مطلع در این امر در حد حفظ قوانین سایت و قوانین حفاظت اطلاعات به بررسی بپردازم.

دوستان در هر کشوری از جهان معمولا چند شهر هستند که برای آن کشور ارزش حیاتی دارند و در صورت خسارت دیدن آنها کشور وارد مرحله بحران خواهد شد.
مثل فرض کنید بورس وال استریت نیویورک از کار بیفتد! ...پنتاگون در واشنگتن منفجر شود! و 100 جور مثال دیگه..وال استریت قلب اقتصاد آمریکاست و پنتاگون قلب نظامی آمریکا...در دو شهر مهم نیویورک و بخش آرلینگتون ویرجینیا---مطمئنا آمریکا با یک فاجعه ملی روبرو خواهد شد و تا کمر راست کردن زمان خواهد برد...
این را تعمیم می دهم به سایر جهان و البته ایران خودمان...تهران مرکزیت سیاسی اقتصادی کشور با وزارت خانه های مختلف و مراکز نظامی بزرگ و کارخانجات وسیع و ستاد های تصمیم گیری کشور

اصفهان به عنوان یکی دیگر از قطب های اقتصادی و صنعتی و نظامی کشور...بندرعباس بزرگترین اسکله تخلیه و بارگیری کالا و واردات صادرات ایران و حضور بزرگترین مراکز نظامی ایران شامل دو منطقه دریایی و پایگاه هوایی و پدافند
عسلویه به عنوان قطب دوم اقتصاد ایران و بزرگترین پالایشگاه گاز و بیش از 100 هزار مهندس و کارگر و تکنسین
آبادان به عنوان بزرگترین پالایشگاه نفت و تامین کننده بخش عظیمی از بنزین ایران...تصور کنید خط تولید بنزین از کار بیفتد ان وقت با ماشین در پارکینگ مانده تان چکار خواهید کرد..چگونه حمل و نقل شویم.؟

و نمونه های بسیار دیگر...

ولی تهران جای خود دارد چون 40 درصد صنایع کشور در جاشیه تهران قرار دارندستاد های فرماندهی نیروهای مسلح –ارتش—سپاه—پلیس—وزارت اطلاعات---نیروی هوایی دریایی زمینی—
مراکز تصمیم گیری ملی...مانند رهبری—ریاست جمهوری—وزارت خانه ها—بورس---مجلس---قضاییه-و...
دانشگاههای مادر شریف---تهران—ملی(بهشتی)---و..
فرودگاههای امام---و پایگاه هوایی مهرآباد

و علی هکذا—هر طوری که به موضوع نگاه کنیم تهران جایگاه دیگری دارد.

تاریخچه :

پدافند هوایی تهران پیش از انقلاب و در زمان فرماندهی نیروی هوایی توسط ارتشبد خلبان خاتمی و با درایت سپهبد خلبان جهانبانی و چندی دیگر از پرسنل و با مشاوره مستشاران نظامی آمریکا در چندین نقطه حساس تهران ایجاد شد.
در آن سالها با روی کار آمدن حزب بعث در کودتا بر ضد عبدالکریم قاسم و تمایلات پان عربیستانه ای که از صادرات تفکر جمال عبدالناصر به سایر ملل عرب بود این تازه به قدرت رسیده ها سودای قادسیه دوم را در سر می پروراندند.و چند بار دوکشور تا آستانه جنگ تمام عیار پیش رفتند و جنگنده های ایرانی و عراقی بر فراز مناطق مرزی دو کشور بارها به پرواز در امدند و براساس شنیده های من پدافند موشکی ایران یک فروند میگ عراقی را در آن سالها سرنگون کرد و هنگامی که صدام بحث اروند رود را پیش کشید و آن را متعلق به عراق دانست یک کشتی تجاری ایرانی در حالت اماده باش نظامی و مملو از تفنگداران زبده دریایی به سمت اروند رفت و جنگنده های ایرانی در سراسر ایران به حال اماده باش کامل و مسلح در امدند.رییس وقت ستاد ارتش ایران با حضور در دفتر کار شاه اجازه حمله به عراق و تصرف بغداد را کرد.شاه این موضوع را منوط به تجاوز عراق به ایران کرد.
کشتی ایرانی به سمت اروند رفت و جنگنده ها نیز اماده حمله در صورت انجام کوچکترین حرکتی از سوی عراق شدند.با خبردار شدن صدام از جدی بودن ایران در دفاع از کیان خود صدام عقب نشینی کردن و پیمان 1975 الجزایر امضا شد که 5 سال بعد توسط وی در جلوی دوربین های تلویزیونی پاره شد.

با پیروزی انقلاب وخروج مستشاران غربی و ریزش شدید نیرو در پدافند هوایی ایران نیروی هوایی در این بخش با بحران مواجه شد بطوریکه در زمان فرماندهی تیمسار باقری فرمانده وقت نیرو اکثر رادار های ایران به امان خدا رها شده بودند.و در حادثه طبس و 5 اردیبهشت 59 در اقدامی مشکوک پرسنل رادار به مرخصی فرستاده شدند.
هلی کوپترها و هواپیماهای امریکایی با استفاده از این موقعیت به راحتی به ایران آمدند و در طبس به زمین نشستند و حتی استادیوم شیرودی تهران(امجدیه) را به پایگاه تهران خود تبدیل کرده بودند.
ولی در حادثه ای عجیب که خلخالی ان را مرغان ابابیل نامید طوفان شن طومار انان را درهم پیچید و با کشته و زخمی از ایران گریختند و چند هلی کوپتر و هواپیماشان در طبس نابود شد.فردای آن روز بنی صدر برای لاپوشانی خیانت خود در این اقدام به یک فروند اف 5 دستور بمباران بقایای تجهیزات مانده در طبس را داد.

ولی نکته اساسی این عملیات همان ضعف رادار ها و در واقع تعطیلی رادارها هنگام عملیات بود.

31 شهریور 59 میگهای عراقی با ظهور بر آسمان تهران پایگاه مهراباد را به روشی تقلید از اسراییل در جنگ 6 روزه بمباران کردند که تنها به نابودی یک فروند اف 4 منتهی شد.
پدافند نیز نتوانست جلوی تعرض را بگیرد.در سالهای طولانی دفاع مقدس بنا بر ادعایی که من در یک برنامه تلویزیونی از دهان یک مفسر شنیدم بالغ بر 500 فروند جنگنده عراقی سرنگون شد که بنده از صحت و سقم ان اطلاعی ندارم.
ولی عراق با تجهیز به جنگنده های پیشرفته روسی و فرانسوی به راحتی تا تهران و قم و اصفهان و شیراز می امد و بمباران می کرد...پدافند هوایی نیز ده ها فروند از انان را سرنگون کرد ولی در برابر سیل تسلیحاتی که به عراق می رسید کار ایران سخت می شد.
پدافند هاگ خارک یکی از پرافتخارترین پدافندهای ایران است که اقتصاد ایران را در آن شرایط بحرانی به کمک اف 14 ها از نابودی نجات داد.

عمده سیستم پدافند ایران در کشور موشکهای هاوک بودند که آزمون موفقی را پشت سر گذاشتند.

واما با پایان جنگ ایران متوجه ضعفهای خود شده بود و به سرعت به ترمیم ضعفها پرداخت.پدافند هوایی سپاه در کنار ارتش تشکیل شد و در وظایفی کاملا تفکیک شده به آغاز انجام وظیفه پرداخت.

نکته جالب این است که خود من به شخصه دو پایگاه پدافند ارتش و سپاه در در حدود 30 کیلومتری همدگر دیده ام.از تهران که به اهواز می آیی در سمت راست جاده و نزدیکی های اهواز پایگاه پدافند هوایی سپاه را می بینی و به اول کمربندی که میرسی و به سمت کوت چهار شیر می روی پایگاه پدافند هوایی ارتش را میبینی.چیزی که به نظر من رسید سپاه مسئولیت حفاظت از غربی اهواز به سمت سوسنگرد را دارد و پایگاه ارتش مسئولیت حفاظت از خود شهر اهواز.
در تهران نیز به همین منوال باید باشد ارتش در مهرآباد و غرب تهران سنگین ترین سیستم های موشکی ضد هوایی را نصب کرده است سپاه نیز با ورود تو ام 1 ها به دفاع از نقاط فوق استراتژیک می پردازد.جالبترین صحنه ای که من هر وقت تهران می آیم و به کرج میروم آن پایگاه معروف در قله کوه در جاده کرج است که هر وقت ان را رد میکنم متوجه میشوم تا کرج دقایقی بیش نمانده.همیشه هنگامی که از کنارش رد میشوم به ان خیره میشوم و ان رادار سفید رنگ و بزرگ نصب شده در ان که از هر نقطه ای قابل مشاهده است.

پایگاه پدافند موشکی تهران عموما از سیستم های استاندارد ارتش که شامل اس 200 های خریداری شده از روسیه—اس 250 های بومی سازی شده(بر اساس برخی شایعات ایران اس 200 را کپی سازی کرده است)
او پی 1-هاگ-استرالا3-موشک انداز سهند 2-موشک انداز میثاق و توپ هوایی سماوات(نمونه ایرانی و مدرن اسکای گارد مجهز به رادار قوی و نمایشگر بزرگ) استفاده می کند.
در صورت ورود اس 300 ها به این سازمان رزم تهران به یکی از مرگبار ترین سیستم های دفاع هوایی جهان مجهز خواهد شد.

سپاه نیز با سیستم موشکی تورام 1 که سامانه بسیار پیشرفته ای دارد وظایف محوله خود را انجام می دهد.

مهمترین نقاطی که سخن از بکارگیری اس 300 در انها می رود تاسیسات غنی سازی نطنز—مراکز نظامی بندرعباس و بوشهر---و تهران است.
در سال حدودا 4 رزمایش پدافندی در هر پایگاه برگزار می شود که در تهران آخرین بار پدافند مهراباد 26 مرداد اقدام به شلیک گسترده کرد.
در نطنز و بوشهر نیز همینگونه اخبار گزارش شده است.
17 فرودین 85 که خبر حمله نظامی به ایران اوج گرفته بالاترین اماده باش پدافندی کشور بوده است که سایت بازتاب خبر از این موضوع داد.

پدافند ایران در سال 75 حدود 18 هزار نفر گزارش شده شده که طبیعتا اکنون این تعدا با گسترش پدافند سپاه و ارتش افزایش داشته است.تمامی 12 پایگاه هوایی ایران پدافند سنگین موشکی دارند و مابقی پدافند های در سایر نقاط حساس کشور و بر فراز بسیاری از قله ها کوههای صعب العبور و نقاط کوری هستند که ممکن است دشمن از ان نقاط به کشور ضربه بزند. که به صورت سیستم 15 روز کار 15 روز استراحت به خدمت مشغولند.
ایران حدود 30 واحد موشکی هاوک و 150 لانچر پرتاب ان را در اختیار دارد. 15 تا 60 لانچر اس 200 روسی و نمونه چینی ان.30 واحد رپیر...بارها و بارها از وجود 4 الی 8 سیستم اس 300 در ایران سخن گفته شده است که از منابع غیر روس خریده شده اند.البته ایران و روسیه بازی رسانه ای جالبی در این موضوع پیاده کرده اند و تقریبا اسراییل و امریکا را گیج کرده اند.در منابعی غیر معتبر نیز گفته شده است ایران در سال 1364 سیستم آربی اس 70 را خریده است.
سیستم های اس 200 عموما در سال 1376 وارد ایران شدند و با توجه به وجود محتمل اس 300 در ایران آسمان نسبتا امنی را خواهیم داشت.البته کمبود جنگنده های رهگیر مشکل بسیار آزار دهنده ایست که امیدوارم اف14ها و میگ 29 ها کاملا سرحال باشند.
در بهمن 79 سخنگوی دفاعی ایران سخن خرید گستره وسیعی از تسلیحات از روسیه داد.از ان تاریخ 8 سال گذشته است و باید دید چقدر محقق شده است.

شهرهای مهم دارای هاوک

Tehran, Isfahan, Shiraz, Bandar Abbas, Kharg Island, Bushehr, Bandar Khomeini,
Ahwaz, Dezful, Kermanshah, Hamadan, and Tabriz

پایگاه های دیگر در مناطق ناشناخته قرار دارند.

در اواخر سال1381 رادار جی-وای 14 ساخت شرکت الکترونیک ملی چین وارد ایران شدبرد این رادار حدود 300 کیلومتر است و در نقاط مختلفی نصب گردیده است.

پس از آغاز تحریمهای ناجوانمردانه شورای امنیت علیه ایران در دی ماه 85 تا کنون ایران پروژه رادار ملی را با موفقیت به پایان برد و هم اکنون سیستم راداری ایران تحت پوشش شبکه یکپارچه رادار ملی قرار دارد.

به نظر نگارنده خوشبختانه ایران در دو سال اخیر دارای پدافند محکم و استخوان داری شده است و رهگیری سریغ متجاوز در سمال غرب کشور توسط تیز پروازان پایگاه دوم شکاری تبریز و سرنگونی هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین در خرمشهر و قشم و ابوموسی و کردستان توسط پدافند ایران که متاسفانه اخبار ان را باید از منابع دست هشتم شنید و در همان حال صدا و سیما همچنان به پخش اخبار کوچ پرندگان مهاجر از گینه نو به گینه کهنه است و یا علت کشته شدن مورچه های سیاه توسط مورچه های قرمز!!!!!!می پردازد.

به هر حال من روند رشد پدافند ایران را مطلوب ارزیابی می کنم.چون دقیقا در چند صد متری مرز ایران و عراق زندگی می کنم و میبینم که چگونه هواپیماهای امریکایی بر عکس فرودین 1382 دگیر جرات ورود به خاک اهورایی ایران را ندارند.اینکه متوجه چه چیزی شده اند که دیگر شیطنت نمی کنند را الله علم و برو بچه تلاشگر و وطن پرست پدافند.
شلمچه هم که میروم بچه های عزیز پدافند تیپ 3 لشکر 7 ولیعصر اهواز را که می بینم با چه شوقی به دفاع از کیان ایران می پردازند دلگرم می شوم.واقعا باید به انان غبطه خورد که در طوفان های شن شلمچه و بیابان های ایلام و کرمانشاه و سرمای استخوانسوز زمستان حتی یک لحظه از وظایف خود غافل نمی شوند.


برای شادی روح 3000 هزار شهید پدافند هوایی قهرمان ایران و 213 هزار شهید 8 سال دفاع مقدس رحمه الله من یقرا الفاتحه مع الصلوات
نویسنده و مترجم میلاد
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » جمعه 6 دی 1387, 1:05 am

S-200:

6 سایت موشکی S-200 در سال 1376 افتتاح شد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Hawk:

ایران هم اکنون 10 سایت موشکی مجهز به هاوک دارد..علاوه بر 23 محموله هاوک که در سال زمان جنگ از امریکا(با آرم اسراییل) وارد ایران شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rapier:
ایران دارای 8 سایت موشکی مجهز به رپیر بریتانیایی است که از میزان فعال بودن رادار ان اطلاعی در دست نیست

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


shahab Sagheb(fm 80)

این موشک چینی که تحت پروژه یا زهرا به سیستم ایرانی ثاقب تغییر یافت نخستین بار در 1364 وارد ایران شد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

SA-6

این سیستم در خدمت پدافند نیروی هوایی سپاه است و در سال 1370 وارد سازمان رزم شده است

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Sayyad
:نمونه ایرانی SA-2 که در سال 1378 توسط وزارت دفاع ساخته شد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Standard:
این موشک در اختیار نیروی دریایی است و مونتاژ ایرانی ان فجر نام دارد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


S-300:
پیشرفته ترین سیستم دفاع هوای جهان پس از S-400 که با در اختیار گرفتن ان توسط ایران آسمان ایران به خط سرخی برای متجاوزان تبدیل خواهد شد.[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Pantsyr:
سیستم روسی پانتسیر از طریق وتسطه روسیه در سال 1386 وارد ایران شد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Tor m-1
سیستم پیشرفته تور ام وان که در سال 2005 وارد ایران شد و در اختیار سپاه قرار گرفت.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Zu-23

در بخش ادوات زمین تاپیک خوبی در این زمینه هست

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Sky guard:
نمونه ایرانی سماوات ان دارای رادار پیشرفته و ال سی دی بزرگی است.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


برد سامانه های پدافند موشکی ایران


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


برد ضد هوایی های سبک ایران[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


منبع پلوتیک فروم
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » جمعه 6 دی 1387, 1:15 am

اين عکسها مال دوست عزيزم نويد و کپي رايت ميليتاري رو داره.


توپ سماوات
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

موشک دوش پرتاب میثاق
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
(کپی رایت عکس Military.ir)

خط تولید موشک میثاق
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

میثاق 1
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

میثاق2:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

اس-200 های بهینه سازی شده
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
کپی رایت: Military.ir
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » جمعه 6 دی 1387, 1:56 am

ایران دارای 8 سایت موشکی مجهز به رپیر بریتانیایی است که از میزان فعال بودن رادار ان اطلاعی در دست نیست

در مورد موشک های راپیر عده ای میگویند این موشک بازنشسته شده است ولی در 22 دی ماه 1386 مدیر محترم جناب Persian Cat در تاپیک "گربه های ایرانی" مصاحبه ای را با امیر میقانی(فرمانده ی سابق نیروی هوایی) قرار داده اند که در ان عنوان شده است این موشک در سمنان ازمایش شده است

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش » جمعه 6 دی 1387, 3:12 am

Darya salar MILAD نوشته شده:اين عکسها مال دوست عزيزم نويد و کپي رايت ميليتاري رو داره.


توپ سماوات
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

عكس متعلق به توپ دريايي فجر 27 هست درچه اين توپ هم قابليت هاي محدود در ضمينه ي پدافند هوايي رو داره

عكسهاي توپ سماوات
http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?p=153833
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » جمعه 6 دی 1387, 1:43 pm

تعدادی از پایگاه های اصلی پدافندی ایران در مراکز حساس و استراتژیک:

دهها توپ اسکای گارد ضد هوایی در حومه تاسیسات غنی سازی نطنز که احتمالا با توپ سماوات جایگزین شده است...دربازدید دو سال پیش خبرنگاران از این سایت تعداد 30 موشک پدافند هوایی مشاهده شد.این مسئله قبل از تحویل Tor m-1 و S-300 است.

در چندین نقطه مختلف شهر تهران که در سایت پلوتیک فروم تعدادی از آنها را مشخص کرده بود.چون عکس تا نیمه لود میشد در اینجا قرار ندادم. ولی عمدتا بر فراز تپه های تهران و تعداد زیادی بودند.
بوشهر...سایت های ضدهوایی زیادی در اطرف نیرووگاه بوشهر و پایگاه هوایی وجود دارد.
بندرعباس در شرق و غرب این شهر تاسیسات وجود دارد.
در ابوموسی در بخش شرقی سیستم هاوک مستقر است.احتمالا موشکی های روسی نیز استقرار یافته است.
سایت رادار جاسک نیز از معروف ترین یاستهای راداری ایران و خط مقدم جنوب ایران است.
تبریز به عنوان ستاد فرماندهی خط مقدم شمال غرب کشور
مشهد شمال شرق
چابهار جنوب شرق
ماهشهر جنوب غرب
کرمانشاه غرب
ایلام غرب میانه
کردستان غرب

کلا آرایش پدافندی کشور مطلوب ایت و نقاط کور طی چند سال اخیر بسیار کمتر شده اند و پایگاه های زیادی نیز ترمیم و بهسازی شده اند.
  بی  

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 43
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 مهر 1387, 9:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط DARK.EMPIRE » جمعه 6 دی 1387, 3:58 pm

من هرچه گشتم منبعي براي پانتسير پيدا نکردم ميشه لطفا منبعتون را بزاريد؟؟؟

تا جايکه يادم مياد چند وقت پيش روسيه قراردادي با سوريه مبني بر انتقال سامانه به اين کشور منعقد کرد که همان زمان شايعاتي در برخي از سايتها در مورد اينکه پول اين سامانه ها را ايران پرداخت کرده است و قرار است سوريه نقش واسطه را ايفا کند و تعدادي از سامانه ها به ايران انتقال يابد رواج پيدا کرد که همان زمان روسيه اين موضوع را رد کرد.

اگر مي شود در مورد مونتاژ ایرانی موشک استاندارد نيز توضيح بدهيد زيرا در خيلي از تاپيک ها در مورد اين موشک و انواع در اختيار ايران آن و قرار گرفتن آن بر روي فانتم هاي نيروي هوايي بحث فراوان است.
با سپاس.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » جمعه 6 دی 1387, 4:25 pm

DARK.EMPIRE,

دوست عزيز

نيمي از مطلب و عکسها از اين لينک گرفته شده است که فعلا سايت کار نمي کند و general error SQL مي دهد. به محض فعال شدن از اينجا خواهيد ديد.حقيقتش حوصله و وقت ترجمه خط به خط را نداشتم و مختصر و مفيد نوشتم.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

اين لينکها هم مرتبطند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

با سپاس از توجه

در رابطه با موشک استاندارد نيز اطلاعات من بسيار محدود است ولي موشک بسيار قدرتمندي است و خوشبختانه ايراني به اعتراف سايتهاي غربي در کپي سازي آن موفق بوده است.

جناب شهريا از اعضاي محترم شوراي نظارت سايت از من در اين زمينه مطلع ترند.تخصص من دريايي است و علاقه ام پايگاه شناسي و رزم نوين است و در امور هوافضا اطلاعات فني کافي ندارم.
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » جمعه 6 دی 1387, 5:15 pm

DARK.EMPIRE, منبع خبر در مورد سیستم SA-22 پانتیسر سایت Janes defence است. که البته میلاد جان هم این منبع رو قرار داده:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
طبق گزارش جینز ایران 10 سیستم از این نوع رو دریافت کرده است

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

پست توسط sokuteasemuni » جمعه 6 دی 1387, 7:49 pm

حتما میدونید که ایران موشکهای استاندارد رو با سامانه هاوک هماهنگ کرده و حتی از لانچر اون شلیک میشه:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
و سامانه هاوک رو هم به صورت کاملا متحرک درآورده(البته نمیدونم تا چه تعداد از سامانه ها به این حالت تبدیل شدن و آیا اصلا الان به این شکل استفاده میشه یا نه):
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش » جمعه 6 دی 1387, 9:08 pm

sokuteasemuni, جان عكس هايي كه قرار دادي ايراني اند ؟ :-O
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 43
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 مهر 1387, 9:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط DARK.EMPIRE » شنبه 7 دی 1387, 11:28 am

با تشکر از ميلاد و نويد عزيز براي توضيحاتشان
ولي جالب اينجاست که خود globalsecurity هم اين موشک را جزو تسليحات دفاع هوايي ايران قرار نداده !!!

قضيه يکپارچه سازي هاوک و استاندارد به اواخر جنگ بر مي گرده و يک سري تست هايي انجام شد ولي خيلي وقت که ديگه در موردش مطلبي بيان نشده.

آيا خبري از عملياتي شدن اين طرح وجود دارد؟؟؟ اصلا مزيت و فايده ي استفاده از موشک SM.1 در سامانه هاوک چي هست؟؟؟

ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات و تسليحات دريايي”