حسینه سنترال کلابز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ، فرهنگ و تمدن به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

حسینه سنترال کلابز

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 9 دی 1387, 7:16 pm

دوستان عزیز می توانند تمام مطالب مرتبط با ماه محرم را در این تاپیک قرار بدهند
 تصویر   [FONT=Times New Roman]به روايت لهوف 
[COLOR=DarkRed]آهنگ خروج از مکّه

یاد خدا ، دیباچه غمناك لهوف ، كه در دهه نخست محرم زینت این سوگنامه است.
وقتی عرفات را به قصد عراق ترك گفتی چه زیبا مرگ را چونان گردنبد دخترانآویزه گلوی بنی آدم خواندی و اشتیاق خود به شهادت را همچو یعقوب به دیداریوسف.
"الحمدللّه و ما شاءاللّه، و لاحول و لاقوه الا باللّه، و صلّی اللّه علیرسوله، خطّ الموت علی وُلد آدم مَخطّ القلاده علی جید الفتاه، و ما اولهنیالی اسلافی اشتیاق یعقوب الی یوسف...
همه ستایش‌ها از آن خداست، آنچه او خواهد (پدید آید) و جز به او هیچ توانینیست. مرگ همچون گردنبند دختران، آویزه گلوی بنی‌آدم است و من چوناناشتیاق یعقوب به یوسف، دیدار گذشتگان خود را چه مشتاقم! و شهادتگاهی برایمگزیده‌اند که (ناچار) آن را دیدار کنم. گویا گرگهای حریص دشتهای نواویس وکربلا را می‌بینم که بند بند جسمم را از هم گسسته شکمبه‌های تهی و مشکهایخالی خود را از آن انباشته کنند. از آنچه با قلم تقدیر الهی رقم خورده،گریزی نیست . خشنودی خدا خشنودی ما خاندان پیامبر است بر بلای او شکیباییمکه او پاداش کامل صابران را به ما عطا کند. ذریه خدا(صلی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وس� �ّم) از او جدا نخواهد شد. آنان در حریم قدسکبریایی نزد او گرد آیند، چشم او به دیدارشان روشن شود و وعده خود را درحقشان وفا کند."
واینك زمان ، زمان رفتن است و عصاره عالم خلقت صبح را موعد حركت به سمتقتلگاه می نامد.پس بیائید قافله ی دل را در گروی كاروان سپرده و آرام ،آرام و منزل به منزل حسین را یاری كنیم.
"... من کان باذلاً فینا مهجته، و موطناً علی لقاءاللّه نفسه فلیر حل معنا فانّی راحلّ مصبحآً ان‌شاءاللّه تعالی.
هرکس خون خویش را در راه ما می‌بخشد و خود را آماده دیدار خدا کرده است،با ما رهسپار شود که من ـ ان‌شاءاللّه تعالی ـ فردا رهسپارم."

تصویر  [FONT=Times New Roman]افق هاي تعزيت 
[COLOR=DarkRed]شعر مجالس عزادارى بايد سر تا پا معرفت باشد

مسأله‏ى فرهنگى، معرفت درست است. كارى كنيد كه آن‏جايى كهمجموعه‏ى بچه‏هاى حزب‏اللهى يك مجلس عزادارى تشكيل مى‏دهند، شعرشان سر تاپا معرفت باشد؛ من اين را الآن نمى‏بينم. شعر، سر تا پا درس باشد. از چهكسى استفاده كنيم؟ از شاعر خوب؛ از متفكر خوب؛ از بهترين و زيباترين شعرهااستفاده كنيد؛ نه عوامانه. با تشخيص چه كسى؟ با تشخيص شعرشناس؛ نه باتشخيص مدير. مدير ممكن است اصلاً شعر سرش نشود. هر كار يك متخصص دارد. باتشخيص شعرشناس، با تشخيص متخصص مذهبى و دينى، نوترين، زيباترين و عاليترينمعارف را در دست و بال بچه‏هاى حزب‏اللهى بيندازيد.   فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان بسيج 8/9/1383  

تصویر  [FONT=Times New Roman]اهداف قيام حسيني 
[COLOR=DarkRed]درس اصلی قیام امام حسین(ع)
به امام حسين (عليه‏السلام) مى‏گفتند: شما در مدينه و درمكه، محترم هستيد و در يمن، آن همه شيعه هست؛ يك گوشه برويد كه با يزيد همكارى نداشته باشيد، يزيد هم با شما كارى نداشته باشد! اين همه مريد، اينهمه شيعيان؛ زندگى بكنيد، عبادت و تبليغ كنيد! چرا قيام كرديد؟ قضيه چيست؟
كسانى كه گفته‏اند «هدف، حكومت بود»، يا «هدف، شهادت بود»، ميان هدف ونتيجه، خلط كرده‏اند؛ نخير، هدف، اينها نبود. امام حسين (عليه‏السّلام)،هدف ديگرى داشت؛ منتها رسيدن به آن هدف ديگر، حركتى را مى‏طلبيد كه اينحركت، يكى از دو نتيجه را داشت: حكومت، يا شهادت. البته حضرت براى هر دوهم آمادگى داشت؛ هم مقدمات حكومت را آماده كرد و مى‏كرد؛ هم مقدمات شهادترا آماده كرد و مى‏كرد. هم براى اين توطين نفس مى‏كرد، هم براى آن. هركدامهم مى‏شد، درست بود، ايرادى نداشت؛ اما هيچ‏كدام، هدف نبود، دو نتيجه بود.هدف، چيز ديگرى است.

هدف چيست؟
هدف آن بزرگوار، عبارت بود از انجام دادن يك واجب عظيم ازواجبات دين، كه آن واجب عظيم را هيچ‏كس قبل از امام حسين - حتّى خودپيغمبر - انجام نداده بود؛ نه پيغمبر اين واجب را انجام داده بود، نهاميرالمؤمنين، نه امام حسن مجتبى!
واجبى بود كه در بناى كلى نظام فكرى و ارزشى و عملى اسلام، جاى مهمى دارد.با وجود اين‏كه اين واجب، خيلى مهم و خيلى اساسى است، تا زمان امام حسين،به اين واجب عمل نشده بود - عرض مى‏كنم كه چرا عمل نشده بود - امام حسينبايد اين واجب را عمل مى‏كرد، تا درسى براى همه‏ى تاريخ باشد؛ مثل اين‏كهپيغمبر حكومت تشكيل داد، تشكيل حكومت، درسى براى همه‏ى تاريخ اسلام شد؛فقط حكمش را نياوردند. يا پيغمبر، جهاد فى‏سبيل‏اللَّه كرد، اين درسى براىهمه‏ى تاريخ مسلمين و تاريخ بشر - تا ابد - شد. اين واجب هم بايد بهوسيله‏ى امام حسين (عليه‏السّلام) انجام مى‏گرفت، تا درسى عملى براىمسلمانها و براى طول تاريخ باشد.

تصویر    شب اول محرم الحرام 1430  : 8/10/87
سخنران: حاج آقا     مداح: حاج محمود      [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]     
آخرین ويرايش توسط 1 on Ma3ouD, ويرايش شده در 0.

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
تماس:

Re: حسینه سنترال کلابز

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 9 دی 1387, 7:17 pm

اختصاصات حضرت سیدالشهداء علیه السلام

چراغ هدایت و كشتى نجات‏

من آن نورم كه در شب‌هاى تاریك چراغ رهنماى كاروانم
در این دریا منم آن ناخدایى كه كشتى را به ساحل مى‏رسانم‏
روایت شده كه امام حسین علیه السلام فرمود: «خدمت رسول خداصلی الله علیه و آله شرفیاب شدم در حالی كه ابى بن كعب هم آنجا بود. حضرترسول اكرم صلی الله علیه و آله فرمود: مرحبا به تو، اى اباعبدالله، اىزینت آسمان‌ها و زمین. ابى گفت: چگونه او زینت آسمان‌ها و زمین است درصورتى كه كسى غیر از تو چنین نیست؟ حضرت فرمود: اى ابى، قسم به كسى كه مرابه حق به نبوت مبعوث كرد، حسین بن على در آسمان بزرگتر از روى زمین است، وهمانا بر طرف راست عرش الهى نوشته شده است كه او چراغ هدایت و كشتى نجاتاست.»(1)
راه حسین علیه السلام راه دل است، وهرگاه عاشقى به دل توجه كند او را پیدا مى‏كند. لذا در برخى روایات وارداست كه: «قبر او در دل‌هاى دوستداران اوست.

یكى از بركات فردى حضرت سیدالشهدا علیه السلام این است كهاو «چراغ هدایت» و «كشتى نجات» است. اگر چه همه پیامبران و امامان علیهالسلام چراغ‌ها و انوار هدایت و كشتی‌هاى نجات و رهایى‌اند، چنان كهپیامبر اسلام صلی الله علیه و آله فرمود: «انما مثل اهل بیتى فیكم كمثلسفینة نوح من دخلها نجا، و من تخلف عنها هلك.» (2)
همانا خانداون و اهل‌بیت من در میان شما مانند كتشى نوحاست كه هر كس داخل آن شود نجات پیدا كرده و هر كس كه از آن تخلف كند هلاكخواهد شد.
اما كشتى نجات حسین علیه السلام حركتش بر امواج توفنده وگسترده دریا، سریع‌تر و لنگر انداختن و پهلو گرفتن آن بر ساحل‌هاى نجاتآسان‌تر بوده و دایره بهره‏ورى و استفاده از نور مشعل وجود حسینعلیه‌السلام وسیع‌تر است.
در آن زمانى كه امواج بلند و سهمگین فساد و گناه بر پیكرهنیمه ‏جان جامعه اسلامى، و جان و دل مسلمانان، تازیانه مرگ مى‌زد و گردابحوادث و توطئه‏ها و پلیدی‌ها، خفتگان در بستر غفلت را بى‏رحمانه به قعرتاریكى و تباهى مى‌كشید، این حسین بود كه با قیام و نهضت الهى خود و شهادتو اسارت اهل‌بیت خویش، گرفتاران در این اوضاع خطرناك را از دریاى پر تلاطمساخته شده به دست فتنه‏گر «بنى امیه» نجات بخشید و با كشتى رهایى خود، اینخفتگان و غافلان و گرفتاران را به ساحل نجات رهنمون نمود.
از امام باقر و امام صادق علیه السلامروایت شده است كه فرمودند: «خداوند عوض قتل امام حسین علیه السلام چهارویژگى به آن حضرت عطا فرموده است:
اول: امامت را در ذریه او قرار داده است،
دوم: شفا را در تربت آن جناب قرار داده،
سوم: كنار و زیر قبه ایشان دعا مستجاب مى‏باشد،
چهارم: ایام زیارت كنندگان ایشان از عمرشان حساب نمى‏شود.»

آرى، حسین علیه السلام «مصباح الهدى» است تا در اینظلمتكده خاك، دلیل و راهنماى راه باشد؛ و «سفینة النجاة» است تا دراقیانوس متلاطم فتنه‏ها و ضلالت‌ها، غرق شدگان را كه كشتى شكسته بودندفریادرس باشد.
اى كه مصباح هدایت هستى و فلك نجات از چه با این اشك‌ها ایجاد طوفان مى‌كنى؟
زنده در قبر دل ما بدن كشته تو است جان مایى و ترا قبر حقیقت دل ماست

شفاعت

یكى دیگر از آثار و بركات فردى سیدالشهداء علیه السلام كه در نزد شیعیان اهمیت و جایگاهى خاص دارد شفاعت در آخرت است .
شفاعت از ماده «شفع» به معنى ضمیمه كردن چیزى به هماننداوست، و از اینجا روشن مى‌شود كه باید نوعى شباهت و همانندى در میان آن دوبوده باشد، هر چند تفاوت‌هایى نیز در میان آنها دیده شود. به همین دلیل،شفاعت به مفهوم قرآنى آن بدین معنى است كه: انسان گنهكار به خاطر پاره‏اىاز جنبه‏هاى مثبت (مانند ایمان یا انجام بعضى از اعمال شایسته) شباهتى بااولیاى الهى پیدا كند و آنها با عنایت و كمك‏هاى خود ، او را به سوى كمالسوق دهند و از پیشگاه خدا تقاضاى عفو كند. و به تعبیر دیگر حقیقت شفاعت،قرار گرفتن موجودى قوی‌تر و برتر، در كنار موجودى ضعیف‌تر، و یارى رساندنبه او براى پیمودن مراتب كمال است .
شفاعت در جوامع انسانى غالباً همان پارتى بازى و استفادهاز رابطه است. اما شفاعت مورد نظر در قرآن كریم و روایات اسلامى، متوجهشایستگى‏هاى افراد است نه روابط شخصى بین شفاعت كننده و شفاعت شونده.
شفاعت اقسامى دارد كه برخى از آنها نادرست و ظالمانه است ودر دستگاه الهى وجود ندارد، ولى برخى صحیح و عادلانه است و وجود دارد.شفاعت غلط بر هم زننده قانون و ضد آن است، ولى شفاعت صحیح حافظ و تأییدكننده قانون است. شفاعت غلط آن است كه كسى بخواهد از راه پارتى‌بازى جلوىاجراى قانون را بگیرد. برحسب چنین تصوراتى از شفاعت، مجرم بر خلاف خواستقانونگذار و بر خلاف هدف قوانین اقدام مى‏كند و از راه توسل به پارتى براراده قانونگذار و هدف قانون چیره مى‏گردد. اینگونه شفاعت، در دنیا ظلماست و در آخرت غیر ممكن. ایرادهایى كه بر شفاعت مى‏شود بر همین قسم ازشفاعت وارد است، و این همان است كه قرآن كریم آن را نفى فرموده است .
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:«آگاه باشید، همانا حسین علیه السلام درى از درهاى بهشت است، هر كس با اودشمنى كند خدا بوى بهشت را بر او حرام مى‏كند.»

شفاعت صحیح، نوعى دیگر از شفاعت است كه در آن نه استثنا وتبعیض وجود دارد و نه نقض قوانین و نه مستلزم غلبه بر اراده قانونگذاراست. قرآن این نوع شفاعت را صریحاً تأكید كرده است كه این نیز بر دو قسماست:
1- شفاعت «رهبرى» یا شفاعت «عمل».
2- شفاعت «مغفرت» یا شفاعت «فضل».
نوع اول شامل نجات از عذاب و نیل به حسنات و حتى بالا رفتندرجات مى‏باشد، و نوع دوم شفاعتى است كه تأثیر آن در از بین بردن عذاب ودر مغفرت گناهان است، و حداكثر ممكن است سبب وصول به حسنات و ثواب‌ها همبشود ولى بالا برنده درجه شخص نخواهد بود.
با توجه به آنچه به طور اجمال در خصوص شفاعت گفته شد، لازمبه ذكر است كه یكى از شفاعت كنندگان از اهل‌بیت، حضرت سیدالشهدا علیهالسلام است، ولى آن حضرت شفیع كسانى است كه از مكتب او هدایت یافته‏اند،نه شفیع كسانى كه مكتبش را وسیله گمراهى ساخته‏اند.
قرآن و مكتب حسینى ریسمان‌هایى هستند كه قدرت دارند بشر رااز چاه نگون‌بختى به اوج سعادت بالا برند: یكى «حبل من الله» و دومى «حبلمن الناس» است؛ ولى اگر كسى از این دو حبل الهى سوء استفاده نمود، جرم ازریسمان نیست، علت این است كه او در سر، سوداى بالا رفتن نداشته است، والبته چنین مردمى به وسیله قرآن و مكتب حسینى به قعر دوزخ برده مى‏شوند.(8)
شفاعت به معنى وسیع كلمه، در هر سه عالم (دنیا، برزخ وآخرت) صورت مى‏پذیرد، هر چند محل اصلى شفاعت و آثار مهم آن در قیامت وبراى نجات از عذاب دوزخ است، از این رو سیدالشهداء هم در دنیا، هم در برزخو هم در آخرت شفیع دوستداران و شیعیان حقیقى‏اش بوده و خواهد بود.
چنانكه در روایتى از امیرالمؤمنین علیه السلام آمده است:«براى ما شفاعت است و براى دوستان ما نیز شفاعت است.»(9) و در روایتى دیگرآمده است: «شافعان امامان هستند و دوستان مؤمنانند.»(10)
و معلوم است كه امام حسین علیه السلام یكى از امامان معصومبوده كه در قیامت و محشر كبرى از شیعیان و دوستانش شفاعت مى‌كند. به طورىكه یكى از روایان گوید: روایتى از قول ابى عبدالله الحسین علیه السلام بهمن رسیده بود كه آقا فرموده است: «هر كس پس از مرگ من، مرا زیارت كند، پساز مرگش من هم او را زیارت مى‌نمایم.» این روایت در ذهن من بود، تا این كهشبى در عالم واقع ابى عبدالله الحسین علیه السلام را دیدم، گفتم: آقا اینروایت درست است و از شماست؟ «قال: نعم، و لو كان فى النار اخرجته منها»؛فرمود: آرى، هر چند در آتش باشد او را بیرون مى‌آورم. عرض كردم: آیا ازاین به بعد این روایت را بدون واسطه از خود شما نقل نمایم؟ فرمود: آرى.(11)
به محشر كه كسى نیست غمخوار كس‏ شفیع محبان، حسین است و بس‏
ترا ز باب حسینى برند جانب جنت ترا كه عاشق اویى، ترا كه شیعه اویى*

دوستداران حسین و دوستان دوستداران او بهشتى‏اند

یكى دیگر از آثار و بركات فردى سیدالشهدا علیه السلام كهدر سراى دیگر ظهور كرده و جلوه‏نمایى مى‏كند، بهشتى شدن دوستداران و حتىدوستان و دوستداران آن حضرت است. چنان كه حذیفة بن یمان گوید:رسول خدا صلی الله علیه و آله را دیدم كه دست حسین بن على علیه السلام را در دست خود گرفته بود و مى‏فرمود:
«یاایها الناس، هذا الحسین بن على فاعرفوه، فو الذى بیده، انه لفى الجنة، و محبه فى الجنة، و محبى محبیه فى الجنة.»(12)
اى مردم، این حسین بن على است، او را بشناسید؛ سوگند به آنخدایى كه جانم به دست اوست، به راستى او در بهشت است، و دوستدار او نیز دربهشت است، و دوستدار دوستدار او نیز در بهشت مى‏باشد.
و از امام موسى بن جعفر علیه السلام روایت شده كه فرمود:
«رسول خدا صلی الله علیه و آله دست حسن و حسین علیه السلام را گرفت و فرمود:
«هر كس این دو پسر و پدر و مادر آنان را دوست داشته باشد، روز قیامت در درجه من با من خواهد بود.»(13)
و نیز رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «آگاه باشید،همانا حسین علیه السلام درى از درهاى بهشت است، هر كس با او دشمنى كند خدابوى بهشت را بر او حرام مى‏كند.»(14)
و معلوم است كه این مقام عظیم تنها با محبت ظاهرى حاصلنمى‏شود، بلكه مقصود، محبت خاصى است كه مخصوص كسانى مى‏باشد كه در درجاتبالاى ایمان هستند. اگر چه دوستى و محبت امامان معصوم و امام حسین علیهالسلام ثمر بخش است ولى احراز مقام والاى معیت با رسول خدا صلی الله علیهو آله در بهشت برین، محبتى فراتر از ظاهر مى‏طلبد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 9 دی 1387, 7:17 pm

پيام تسليت آغاز محرم(پيامك)

روزها حال و هواي شهرهامون، حال و هواي محرم راپيدا كرده است. بيرق‌هاي عزاي "يا حسين" بر سردر خانه‌ها و مغازه‌ها واماكن مختلف برافراشته شده و با ديدن آنها دل‌ها هوايي مي‌شوند. باز محرمرسيد و لباس مشكي‌ها محيا، جهت به تن رفتن عاشقان و عزاداران امام حسينعليه‌السلام شده‌اند.
بغض‌ها گلوي محبين حضرتش را مي‌فشارند و قلوبشان تنگ و نالان شده است. و اين نوا شنيده مي‌شود: با اين چه شورش است كه در خلق عالم است 

- هلال ماه محرم است، دلم شكسته‌ي غم است ندا رسد ز آسمان محرم است، محرم است

- امام حسين (عليه السلام) مي‌فرمايد: خداوند به هر کسراستگويي و نيکخويي و پاکدامني و پاک‌خوري روزي کند خير دنيا و آخرت راويژه او ساخته است.

- امام حسين (عليه السلام) فرمود: گريستن از خشيت خدا، رهايي از آتش دوزخ است و فرمود: گريه ديده‌ها و خشيت دل‌ها، رحمتي از خداست.

- امام حسين (عليه السلام) فرمود: شکرگزاري تو براي نعمت پيشين، نعمت تازه را سبب مي‌شود.

- يادتان باشد لباس مشكي‌ام را تا كنيد گوشه‌اي از قبر من اين جامه را هم جا كنيد
كاش من در شام تاسوعا بميرم تا شما خرجي‌ام را خرج نذر ظهر عاشورا كنيد

- ديباچه عشق و عاشقي باز شود دل‌ها همه آماده پرواز شود
با بوي محرم الحرام تو حسين ايام عزا و غصه آغاز شود
السلام عليک يا ابا عبدالله

- به يكتايي قسم يكتاست عباس به مردي شهره دنياست عباس
اگر چه زاده‌ ام‌البنين است وليكن مادرش زهراست عباس

- حلال جميع مشكلات است حسين شوينده لوح سيئات است حسين
اي شيعه تو را چه غم ز طوفان بلا آنجا كه سفينه النجات است حسين

- هر جا که مي‌روم ز غمت ديده پر نم است هر ماه من ز داغ تو ماه محرم است
عمري گريستم که موظف به گريه‌ام گر نُه فلک به گريه شود باز هم کم است
مريم که در کتاب خدا ذکر نام اوست يک زينب تو اسوه و استاد مريم است
يک «يا حسين» گفتن من رمز آبروست نام حسين ترجمه اسم اعظم است
- کعبه يک زمزم اگر در همه عالم دارد چشم عشاق بنازم که دو زمزم دارد
هر کجا ملک خدا هست حسينيه توست هر که را مي‌نگرم شور محرم دارد
نه محرم نه صفر بلکه همه دوره سال کعبه با ياد غمت جامه ماتم دارد
روضه‌خوان تو خدا، گريه کن تو آدم اشک ارثي است که ذريه آدم دارد

- منم آن عاشق دلخسته ديدار حسين منم آن خادم دلبسته به دربار حسين
خواهم سرو روان و جان دهم در ره تو تا بگويند كه ماييم فداكار حسين

- در كلاس عاشقي عباس غوغا مي‌كند در دل هر عاشقي عباس مأوا مي‌كند
هر كسي خواهد رود در مكتب عشق حسين ثبت نامش را فقط عباس امضاء مي‌كند

- دلم اي کاش امشب پر بگيرد دوباره عاشقي از سر بگيرد
رود در کربلاي عشق و آنجا سراغي از علي اکبر بگيرد

- محرم آمد و ماه عزا شد مه جانبازي خون خدا شد
جوان مردان عالم را بگوييد دوباره شور عاشورا بپا شد

- باز محرم شد و دل‌ها شکست از غم زينب، دل زهرا شکست
باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست
آب در اين تشنگي از خود گذشت دجله به خون شد، دل صحرا شکست
قاسم و ليلا همه در خون شدند اين چه غمي بود که دنيا شکست

- يه جائيه تو دنيا همه براش مي‌ميرن تموم حاجتا رو همه از اون مي‌گيرن
بين دو نهر آبه، يه سرزمين خشکه شميم باغ و لاله‌اش خوشبو ز عطر مُشکه
شباي جمعه زهرا زائر اين زمينه سينه‌زن حسينه، يل ام البنينه

- السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا
السلام اي جلوه‌گاه ذوالمنن السلام اي کشته‌هاي بي کفن

- کاش بوديم آن زمان کاري کنيم از تو و طفلان تو ياري کنيم
کاش ما هم کربلايي مي‌شديم در رکاب تو فدايي مي‌شديم
السلام عليک يا ابا عبدالله الحسين

- كربلا لبريز عطر ياس شد نوبت جانبازي عباس شد
السلام عليك يا ابالفضل العباس

- ديباچه‌ي عشق و عاشقي باز شود دل‌ها همه آماده‌ي پرواز شود

- دل را اگر از حسين بگيرم چه كنم بي عشق حسين اگر بميرم چه كنم
فردا كه كسي را به كسي كاري نيست دامان حسين اگر نگيرم چه كنم

- فرشته‌ها از امشب صبوي غم مي‌نوشن دوباره اهل جنت پيرهن سياه مي‌پوشن

- خنده كنان مي‌رود روز جزا در بهشت هر كه به دنيا كند گريه براي حسين

- اي ذبيح کربلا، جان‌ها فداي حج تو اي که خود را در مناي عشق، قربان مي‌کني

- سلام من به محرم، محرم گل زهرا به لطمه‌هاي ملائك به ماتم گل زهرا

- سلام من به محرم، به تشنگي عجيبش به بوي سيب زمين غم و حسين غريبش

- قيامت بي حسين غوغا ندارد شفاعت بي حسين معنا ندارد
حسيني باش كه در محشر نگويند چرا پرونده‌ات امضاء ندارد

- آبروي حسين به كهكشان مي‌ارزد ، يك موي حسين بر دو جهان مي‌ارزد
گفتم كه بگو بهشت را قيمت چيست گفتا كه حسين بيش از آن مي‌ارزد

- ماه خون ماه اشك ماه ماتم شد بر دل فاطمه داغ عالم شد
فرا رسيدن ماه محرم را به عزادارن راستينش تسليت عرض مي‌كنم

- اي وجودت عشق را معناي حسين عالمي يك قطره تو دريا حسين
فرا رسيدن ماه محرم را به تمامي مسلمانان جهان تسليت مي‌گم

- پرسيدم: ازحلال ماه، چرا قامتت خم است؟ آهي كشيد و گفت: كه ماه محرم است
گفتم: كه چيست محرم؟ با ناله گفت: ماه عزاي اشرف اولاد آدم است

- السلام عليكم يا اباصالح المهدى(عج) السلام عليك يا امينالله فى ارض و حجته على عباده (يا صاحب الزمان آجرک الله) ماه محرم بر شماو عاشقان حسين تسليت عرض مي‌نمايم.

- اردوي محرم به دلم خيمه به پا كرد دل را حرم و بارگه خون خدا كرد

- محرم آمد و ماه عزا شد مه جانبازي خون خدا شد
جوانمردان عالم را بگوييد دوباره شور عاشورا به پا شد

- يه جائيه تو دنيا همه براش مي‌ميرن تموم حاجتا رو همه از مي‌گيرن
بين دو نهر آبه، يه سرزمين خشکه شميم باغ و لاله‌اش خوشبو ز عطر مُشکه
شباي جمعه زهرا زائر اين زمينه سينه‌زن حسينه، يل ام البنينه

- دوست دارم هر چي دارم بدم به راه تو حسين تا که سينه‌خيز بيام ميون بين الحرمين

السلام عليک يا ابا عبدالله
- کاش بوديم آن زمان کاري کنيم از تو و طفلان تو ياري کنيم
کاش ما هم کربلايي مي‌شديم در رکاب تو فدايي مي‌شديم

- كربلا لبريز عطر ياس شد نوبت جانبازي عباس شد

- ديباچه‌ي عشق و عاشقي باز شود دل‌ها همه آماده‌ي پرواز شود

- نازم آن آموزگاري را که در يک نصف روز دانش‌آموزان عالم را همه دانا کند
ابتدا قانون آزادي نويسد بر زمين بعد از آن با خون هفتاد و دو تن امضا کند

- دل را اگر از حسين بگيرم چه كنم بي عشق حسين اگر بميرم چه كنم
فردا كه كسي را به كسي كاري نيست دامان حسين اگر نگيرم چه كنم

- پرسيدم از هلال چرا قامتت خم است؟ آهي کشيد و گفت ماه محرم است

- باز محرم رسيد، ماه عزاي حسين سينه‌ي ما مي‌شود، كرب و بلاي حسين
كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفاي حسين

- با آب طلا نام حسين قاب کنيد با نام حسين يادي از آب کنيد
خواهيد مه سربلند و جاويد شويد تا آخر عمر تکيه بر ارباب کنيد
فرا رسيدن ماه محرم تسليت باد.

- باز محرم شد و دل‌ها شکست از غم زينب دل زهرا شکست
باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست
آب در اين تشنگي از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا شکست
قاسم و ليلا همه در خون شدند اين چه غمي بود که دنيا شکست
محرم ماه غم نيست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسين است

- هر دم به گوش مي‌رسد آواي زنگ قافله اين قافله تا كربلا ديگر ندارد فاصله
حلول ماه محرم، ماه پژمرده شدن گلستان فاطمه تسليت باد. التماس دعا

- نام من سرباز کوي عترت است دوره آموزشي‌ام هيئت است
پادگانم چادري شد وصــله‌دار سر درش عکس علي با ذوالفقار
ارتش حيــدر محل خدمتم بهر جانبازي پي هر فرصتم
نقش سردوشي من يا فاطمه است قمقمه‌ام پر ز آب علقمه است
رنــگ پيراهــن نه رنــگ خاکــي است زينب آن را دوخته پس مشکي است
اسـم رمز حمله‌ام ياس علــي افسر مافوقم عباس علي (ع)

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 9 دی 1387, 7:18 pm

[FONT=Times New Roman]به روايت لهوف 
  ورود حضرت امام حسين (عليه السلام) به كربلا

گوش دل باز كن كه جان بینی
آن چه نادیدنی ست آن بینی

نوایكاروان در فضا طنین انداز ست و اطفال و زنان حرم چه با شكوه و عظمت حسین(علیه السلام) را همراهی می كنند. غم بر دل سایه افكنده و نفسها به شمارهاند چرا كه امام دستور توقف داده اند.

"حضرت فرمود: انزلوا، هاهنا واللهمحطّ رکابنا و سفک دمائنا، هاهنا وَاللهِ مخطّ قبورنا، وهاهنا والله سبیحریمنا، بهذا حدّثنی جدّی؛ «فرود آیید، به خدا که این جا جای فرود آمدن وریختن خونهای ماست، و اینجا جایگاه قبور ماست، به خدا که این جا جای بهاسارت رفتن حَرَم ماست و این خبر را جدّم به من داده است».

همگان فرود آمدند، و حرّ با لشکرش نیز در کناری فرود آمدند، و حسین علیه‌السّلام نشست و شمشیرش اصلاح می‌کرد و می‌فرمود: 
یا دَهرُ اُفّ لَکَ مِن خَلیل
کَم لَکَ بِالاِشراقِ وَ اللأصیلِ

تفو بر تو ای روزگار که چه بد دوستی هستی و چقدر در هر شبانگاه و بامداد برای تو بود..."

خدایا مباد كه این سخنان به گوش خواهر برسد و زینبی (سلام الله علیها) كه تا كنون جدایی برادر را تصور نكرده

این جملات را چگونه در دل هضم كند و تنها اشك است و اشك كه دل برادر را می لرزاند...

"راوی می‌گوید: زینب دختِ فاطمه علیها‌السلام این سخنان را بشنید و گفت: برادرم این سخن تو سخن کسی است که   به مرگ خود یقین دارد.
فرمود: آری خواهرم.
  زینب: وای بر من، حسین مرا خبر از مرگ خود می‌دهد.

گوید: زنان گریستند و لطمه بر چهره‌ها زده گریبان چاک زدند.  ام‌کلثوم ندا برداشت: وامحمّداه واعلیاه وا امّاه وافاطمتا وا اخاه واحسنا و احسینا....
  حسینعلیه‌السلام خواهر را تسلّی داد و فرمود: (یا اختاه تعزَّی بعزاء الله،فانّ سکّان السَّموات یفنون و اهل الارض کلهم یموتون و جمیع البریهیهلکون، یا اختاه یا امّ‌الکلثوم! و انتِ یا زینب و انتِ یا رقیه و أنتِیا فاطمه و أنتِ یا رباب! انظرنَ اِذا أنا قُتِلتُ فلاتشققن علیّ جیباً ولاتخمشن علیّ و جهاً و لاتقلن علیّ هجراً). «خواهرم! خود را به آرامش خداتسلّی ده، چه ساکنان آسمانها می‌میرند و زمینیان به جای نمانند، و ما سویاللّه به مرگ گرفتار آیند." 

تصویر  
  [FONT=Times New Roman]افق هاي تعزيت 
چگونگی آهنگ مداحی

در آهنگ‏هایى كهاسمش را آهنگ پاپ مى‏گذارند، من مخالفتى با لهجه‏هاى خودمانى ندارم؛ اماچرا انسان تقلید كند؟ این همه مایه‏ى ابتكار در درون انسان وجود دارد؛برود از فلان گوینده‏ى بى‏سروپاى مثلاً اسپانیایى یا آرژانتینى تقلید كندكه مثلاً چه بشود؟! آن هم در مفاهیمِ به این مهمى. آدم با یك چیز مهمل،مستمع را معطل كند؛ جوان را بیخود معطل و سرگرم كند؛ اینها درست نیست.مضامین باید همراه با فكر، همراه با عمق، همراه با معرفت و همراه با عاطفهباشد؛ یعنى صیقل و لعاب عاطفه حتماً در آن وجود داشته باشد تا شیرین شود.  
  تصویر  
  [FONT=Times New Roman]اهداف قيام حسيني
  چرا حسین(ع)
  چرا امام حسين،اين كار را بكند؟ چون زمينه‏ى انجام اين واجب، در زمان امام حسين پيش آمد.اگر اين زمينه در زمان امام حسين پيش نمى‏آمد، مثلاً در زمان امامعلى‏النقى (عليه‏السّلام) پيش مى‏آمد، همين كار را امام على‏النقى(عليه‏السّلام) مى‏كرد؛ حادثه‏ى عظيم و ذبح عظيم تاريخ اسلام، امام علىالنقى (عليه‏الصّلاةوالسّلام) مى‏شد. اگر در زمان امام حسن مجتبى يا درزمان امام صادق (عليهما السلام) هم پيش مى‏آمد، آن بزرگواران عملمى‏كردند. در زمان قبل از امام حسين، پيش نيامد؛ بعد از امام حسين هم درتمام طول حضور ائمه تا دوران غيبت، پيش نيامد! 
تکلیف حسین(ع) چه بود؟
... به‏طور طبيعى انجام اين واجب، بهيكى از دو نتيجه مى‏رسد: يا نتيجه‏اش اين است كه به قدرت و حكومت مى‏رسد؛اهلاً و سهلاً، امام حسين حاضر بود. اگر حضرت به قدرت هم مى‏رسيد، قدرت رامحكم مى‏گرفت و جامعه را مثل زمان پيغمبر و اميرالمؤمنين اداره مى‏كرد. يكوقت هم انجام اين واجب، به حكومت نمى‏رسد، به شهادت مى‏رسد. براى آن همامام حسين حاضر بود.
اسلام بر قلب مقدس پيغمبراكرم نازل شد؛ نماز را آورد، روزه، زكات، انفاقات، حج، احكام خانواده،ارتباطات شخصى، جهاد فى‏سبيل‏اللَّه، تشكيل حكومت، اقتصاد اسلامى، روابطحاكم و مردم، و وظايف مردم در مقابل حكومت را آورد. اسلام، همه‏ى اينمجموعه را بر بشريت عرضه كرد؛ همه را هم پيغمبر اكرم بيان كرد.
«ما من شى‏ء يقربكم من الجنةو يباعدكم من النّار الّا و قد نهيتكم عند و امرتكم به»؛ پيغمبر اكرم(صلى‏اللَّه عليه و آله)، همه‏ى آن چيزهايى را كه مى‏تواند انسان و يكجامعه‏ى انسانى را به سعادت برساند، بيان كرد؛ نه فقط بيان، بلكه آنها راعمل و پياده كرد. خوب، در زمان پيغمبر، حكومت اسلامى و جامعه‏ى اسلامىتشكيل شد، اقتصاد اسلامى، پياده شد، جهاد اسلامى برپا و زكات اسلامى گرفتهشد؛ يك كشور و يك نظام اسلامى شد. مهندس اين نظام و راهبر اين قطار در اينخط، نبى‏اكرم و آن كسى است كه به جاى او مى‏نشيند.
خط هم روشن و مشخص است. بايدجامعه‏ى اسلامى و فرد اسلامى از اين خط، بر روى اين خط و در اين جهت و ازاين راه حركت كند؛ كه اگر چنين حركتى هم انجام بگيرد، آن وقت انسانها بهكمال مى‏رسند، انسانها صالح و فرشته‏گون مى‏شوند، ظلم در ميان مردم از بينمى‏رود، بدى فساد، اختلاف، فقر و جهل از بين مى‏روند، بشر به خوشبختى كاملمى‏رسد و بنده‏ى كامل خدا مى‏شود.
اسلام اين نظام را به وسيله‏ىنبى‏اكرم آورد و در جامعه‏ى آن روز بشر پياده كرد. در كجا؟ در گوشه‏يى كهاسمش مدينه بود و بعد هم به مكه و چند شهر ديگر توسعه داد.
سؤالى در اين‏جا باقى مى‏ماندو آن اين‏كه اگر اين قطارى را كه پيغمبر اكرم برروى اين خط، به راهانداخته است، دستى، يا حادثه‏يى آمد و اين قطار را از خط خارج كرد، تكليفچيست؟ اگر جامعه‏ى اسلامى منحرف شد، اگر اين انحراف به جايى رسيد كه خوفانحراف كل اسلام و معارف اسلام بود، تكليف چيست؟
دو جور انحراف داريم؛ يك وقتمردم فاسد مى‏شوند - خيلى وقتها چنين چيزى پيش مى‏آيد - اما احكام اسلامىاز بين نمى‏رود؛ ليكن يك وقت مردم كه فاسد مى‏شوند، حكومتها هم فاسدمى‏شوند، علما و گويندگان دين هم فاسد مى‏شوند! از آدمهاى فاسد، اصلاً دينصحيح صادر نمى‏شود؛ قرآن و حقايق را تحريف مى‏كنند، خوبها را بد، بدها راخوب، منكر را معروف و معروف را منكر مى‏كنند! خطى را كه اسلام - مثلاً -به اين سمت كشيده است، صدوهشتاد درجه به سمت ديگر عوض مى‏كنند! اگر جامعهو نظام اسلامى به چنين چيزى دچار شد، تكليف چيست؟
اگر جامعه، منحرف شد، بايدكارى كرد؛ خدا حكمى در اين‏جا دارد. در جوامعى كه انحراف به حدّى پيشمى‏آيد كه خطر انحراف اصل اسلام است، خدا تكليفى دارد؛ خدا انسان را درهيچ قضيه‏يى بى‏تكليف نمى‏گذارد.
پيغمبر، اين تكليف را فرموده است - قرآن و حديث گفته‏اند - اما پيغمبر كه نمى‏تواند به اين تكليف عمل كند.
چرا نمى‏تواند؟ چون اين تكليفرا آن وقتى مى‏شود عمل كرد كه جامعه، منحرف شده باشد. جامعه در زمانپيغمبر و زمان اميرالمؤمنين كه جامعه، به آن شكل منحرف نشده است؛ در زمانامام حسن كه معاويه در رأس حكومت است، اگرچه خيلى از نشانه‏هاى آن انحراف،پديد آمده است، اما هنوز به آن حدى نرسيده است كه خوف تبديل كلى اسلاموجود داشته باشد.
شايد بشود گفت در برهه‏يى اززمان، چنين وضعيتى هم پيش آمد؛ اما در آن وقت، فرصتى نبود كه اين كارانجام بگيرد - موقعيت مناسبى نبود - اين حكمى را كه جزو مجموعه‏ى احكاماسلامى است، اهميتش از خود حكومت، كمتر نيست؛ چون حكومت، يعنى اداره‏ىجامعه. اگر جامعه به تدريج از خط، خارج و خراب و فاسد شد و حكم خدا تبديلشد، اگر ما آن حكم تغيير وضع و تجديد حيات - يا به تعبير امروزِ انقلاب،اگر آن حكم انقلاب - را نداشته باشيم، اين حكومت به چه دردى مى‏خورد؟
پس اهميت آن حكمى كه مربوط بهبرگرداندن جامعه‏ى منحرف به خط اصلى است، از اهميت خود حكم حكومت، كمترنيست. شايد بشود گفت كه اهميتش از جهاد با كفار، بيشتر است. شايد بشود گفتاهميتش از امر به معروف و نهى از منكر معمولى در يك جامعه‏ى اسلامى، بيشتراست. حتّى شايد بشود گفت اهميت اين حكم، از عبادات بزرگ الهى و از حج،بيشتر است.
چرا؟ براى خاطر اين‏كه درحقيقت اين حكم، تضمين كننده‏ى زنده شدن اسلام است؛ بعد از آن كه مشرف بهمردن است، يا مرده و از بين رفته است.
خوب، چه‏كسى بايد اين حكم را انجام بدهد؟ چه كسى بايد اين تكليف را به جا بياورد؟
يكى از جانشينان پيغمبر، وقتىدر زمانى واقع بشود كه آن انحراف، به وجود آمده است؛ البته به شرط اين‏كهموقعيت مناسب باشد. چون خداى متعال، به چيزى كه فايده ندارد، تكليف نكردهاست. اگر موقعيت مناسب نباشد، هركارى بكنند، فايده‏يى ندارد؛ اثرنمى‏بخشد. بايد موقعيت مناسب باشد.
البته موقعيت مناسب بودن هممعناى ديگرى دارد؛ نه اين‏كه بگوييم چون خطر دارد، پس موقعيت مناسب نيست؛مراد اين نيست. بايد موقعيت مناسب باشد؛ يعنى انسان بداند اين كار را كهكرد، نتيجه‏يى بر آن مترتب مى‏شود؛ يعنى ابلاغ پيام به مردم خواهد شد،مردم خواهند فهميد و در اشتباه نخواهند ماند. اين، آن تكليفى است كه بايديك نفر انجام مى‏داد.
حالا در زمان امام حسين(عليه‏السّلام)، هم آن انحراف به وجود آمده، هم آن فرصت پيدا شده است. پسامام حسين بايد قيام كند؛ انحراف پيدا شده است.

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 9 دی 1387, 7:18 pm

<!-- message -->
 مراسم روز دوم ماه محرم 1430    راية العباس عليه السلام     تاريخ: 9/10/    سخنران: حجت الاسلام     مداح: حاج محمود     صوتي   
  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]      تصويري   

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]      تصويری برای تلفن همراه 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 11 دی 1387, 10:17 am

اگرخواستي بر چيزي گريه کني، بر حسين گريه کن(امام رضا عليه السلام) 

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 11 دی 1387, 10:51 am

تصویر

[SIZE=170]زیارت عاشورا  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَلسَّلامُعَلَيْكَ يا اَباعَبْدِاللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ رَسُولِاللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا خِيَرَةَ اللَّهِ و َابْنَ خِيَرَتِهِاَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ اَميرِالْمُؤْمِنينَ و َابْنَ سَيِّدِالْوَصِيّينَ       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]سلام بر تو اى اباعبداللّه سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى برگزيده خدا و فرزندبرگزيده اش سلام بر تو اى فرزند امير مؤ منان و فرزند آقاى اوصياء         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]اَلسَّلامُعَلَيْكَ يَابْنَ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِساَّءِ الْعالَمينَ اَلسَّلامُعَلَيْكَ يا&nbsp;ثارَ اللَّهِ وَ ابْنَ ثارِهِ وَ الْوِتْرَ الْمَوْتُورَ        

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]سلام بر تو اى فرزندفاطمه بانوى زنان جهانيان سلام بر تو اى که خدا خونخواهيش کند و فرزندچنين کسى و اى کشته اى که انتقام کشته گانت نگرفتى        

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]اَلسَّلامُعَلَيْكَ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكُمْمِنّى جَميعاً سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُوَالنَّهارُ         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]سلام بر تو و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر شما همگى از جانب من سلام خدا باد هميشه تا من برجايم و برجا است شب و روز         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]يااَباعَبْدِاللَّهِ لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِيَّةُ وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِالْمُصيبَةُ بِكَ عَلَيْنا وَ عَلى جَميعِ اَهْل ِالاِْسْلامِ          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [SIZE=85]اى ابا عبداللّه براستى بزرگ شد سوگوارى تو و گران و عظيم گشت مصيبت تو بر ما و بر همه اهل اسلام          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]وَجَلَّتْ وَ عَظُمَتْ مُصيبَتُكَ فِى السَّمواتِ عَلى جَميعِ اَهْلِالسَّمواتِ فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّةً اَسَّسَتْ اَساسَ الظُّلْمِ وَالْجَوْرِ عَلَيْكُمْ اَهْلَ الْبَيْتِ          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [SIZE=85]وگران و عظيم گشت مصيبت تو در آسمانها بر همه اهل آسمانها پس خدا لعنت کندمردمى را که ريختند شالوده ستم و بيدادگرى را بر شما خاندان[COLOR=#008000]           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]وَ لَعَنَ اللَّهُ اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَقامِكُمْ و َاَزالَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتى رَتَّبَكُمُ اللَّهُ فيها          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [SIZE=85]و خدا لعنت کندمردمى را که کنار زدند شما را از مقام مخصوصتان و دور کردند شما را از آنمرتبه هائى که خداوند آن رتبه ها را به شما داده بود          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]و َلَعَنَ اللَّهُ اُمَّةً قَتَلَتْكُمْ&nbsp;وَ لَعَنَ اللَّهُ الْمُمَهِّدينَ لَهُمْ بِالتَّمْكينِ مِنْ قِتالِكُمْ          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [SIZE=85]و خدا لعنت کند مردمى که شما را کشتند و خدا لعنت کند آنانكه تهيه اسباب کردند براى کشندگان شما تا آنها توانستند با شما بجنگند          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]بَرِئْتُ اِلَى اللَّهِ وَ اِلَيْكُمْ مِنْهُمْ وَ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلِياَّئِهِم           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85]بيزارى جويم بسوى خدا و بسوى شما از ايشان و از پيروان و دنبال روندگانشان و دوستانشان           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]يا اَباعَبْدِاللَّهِ اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ اِلى يَوْمِ الْقِيامَةِ           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85]اى اباعبداللّه من تسليمم و در صلحم با کسى که با شما در صلح است و در جنگم با هر کس که با شما در جنگ است تا روز قيامت           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]وَ لَعَنَ اللَّهُ آلَ زِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ وَ لَعَنَ اللَّهُ بَنى اُمَيَّةَ قاطِبَةً وَ لَعَنَ اللَّهُ ابْنَ مَرْجانَةَ           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85]و خدا لعنت کند خاندان زياد و خاندان مروان را و خدا لعنت کند بنى اميه را همگى و خدا لعنت کند فرزند مرجانه (ابن زياد) را           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]وَلَعَنَ اللَّهُ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ لَعَنَ اللَّهُ شِمْراً وَ لَعَنَاللَّهُ اُمَّةً اَسْرَجَتْ وَ اَلْجَمَتْ وَ تَنَقَّبَتْ لِقِتالِكَ           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85]خدا لعنت کند عمر بنسعد را و خدا لعنت کند شمر را و خدا لعنت کند مردمى را که اسبها را زينکردند و دهنه زدند و به راه افتادند براى پيكار با تو           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]بِاَبى اَنْتَ وَ اُمّى لَقَدْ عَظُمَ مُصابى بِكَ فَاَسْئَلُ اللَّهَ الَّذى اَکْرَمَ مَقامَكَ           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]پدر و مادرم بفدايت که براستى بزرگ شد مصيبت تو بر من پس مى خواهم از آن خدائى که گرامى داشت مقام تو را             

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]وَاَکْرَمَنى بِكَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثارِكَ مَعَ اِمامٍ مَنْصُورٍمِنْ اَهْلِ بَيْتِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ و َآلِهِ             

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]و گرامى داشت مرا بخاطر تو که روزيم گرداند خونخواهى تو را در رکاب آن امام يارى شده از خاندان محمد صلى اللّه عليه و آله              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ اجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][SIZE=85] [SIZE=85]خدايا قرار ده مرا نزد خودت آبرومند بوسيله حسين عليه السلام در دنيا و آخرت                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]يااَباعَبْدِاللَّهِ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلى اللَّهِ وَ اِلى رَسُولِهِ وَاِلى اميرِالْمُؤْمِنينَ وَ اِلى فاطِمَةَ وَ اِلَى الْحَسَنِ                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][SIZE=85] [SIZE=85]اى اباعبداللّه من تقرب جويم به درگاه خدا و پيشگاه رسولش و اميرالمؤ منين و فاطمه و حسن                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]وَاِلَيْكَ بِمُوالاتِكَ وَ بِالْبَراَّئَةِ [مِمَّنْ قاتَلَكَ وَ نَصَبَلَكَ الْحَرْبَ وَ بِالْبَرائَةِ مِمَّنْ اَسَّسَ اَساسَ الظُّلْمِ وَالْجَوْرِعَلَيْكُمْ                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85][SIZE=85][COLOR=#008000][COLOR=#008000][SIZE=85]وَاَبْرَءُ اِلَى اللّهِ وَ اِلى رَسُولِهِ] مِمَّنْ اَسَسَّ اَساسَ ذلِكَوَ بَنى عَلَيْهِ بُنْيانَهُ وَ جَرى فى ظُلْمِهِ وَ جَوْرِهِ عَلَيْكُمْوَ على اَشْياعِكُمْ وشما بوسيله دوستى تو و بوسيله بيزارى از کسى که با تو مقاتله کرد و جنگ باتو را برپا آرد و به بيزارى جستن از آسى آه شالوده ستم و ظلم بر شما راريخت[COLOR=#008000]                 

[SIZE=85]    بيزارى جويم بسوى خدا و بسوىرسولش از کسى که پى ريزى کرد شالوده اين کار را و پايه گذارى کرد بر آنبنيانش را و دنبال کرد ستم و ظلمش را بر شما و بر پيروان شما      

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]بَرِئْتُاِلَى اللَّهِ وَ اِلَيْكُمْ مِنْهُمْ وَ اَتَقَرَّبُ اِلَى اللَّهِ ثُمَّاِلَيْكُمْ بِمُوالاتِكُمْ وَ مُوالاةِ وَلِيِّكُمْ       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]بيزارى جويم بدرگاه خدا و به پيشگاه شما از ايشان و تقرب جويم بسوى خدا سپس بشما بوسيله دوستيتان و دوستى دوستان شما         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]وَ بِالْبَرآئَةِ مِنْ اَعْداَّئِكُمْ وَ النّاصِبينَ لَكُمُ الْحَرْبَ وَ بِالْبَرآئَةِ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ          

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]و به بيزارى از دشمنانتان و برپا کنندگان (و آتش افروزان ) جنگ با شما و به بيزارى از ياران و پيروانشان            

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ وَ وَلِىُّ لِمَنْ والاکُمْ وَ عَدُوُّ لِمَنْ عاداکُمْ             

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [SIZE=85]من در صلح و سازشمبا کسى که با شما در صلح است و در جنگم با کسى که با شما در جنگ است ودوستم با کسى که شما را دوست دارد و دشمنم با کسى که شما را دشمن دارد               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]فَاَسْئَلُاللَّهَ الَّذى اَکْرَمَنى بِمَعْرِفَتِكُمْ وَمَعْرِفَةِاَوْلِياَّئِكُمْ وَ رَزَقَنِى الْبَراَّئَةَ مِنْ اَعْداَّئِكُمْ               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]  [SIZE=85]و درخواست کنم از خدائى که مرا گرامى داشت بوسيله معرفت شما و معرفت دوستانتان و روزيم کند بيزارى جستن از دشمنانتان را                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَنْ يَجْعَلَنى مَعَكُمْ فِى الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَاَنْ يُثَبِّتَ لى عِنْدَآُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ                 

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85]به اينكه قرار دهد مرا با شما در دنيا و آخرت و پابرجا دارد براى من در پيش شما گام راست و درستى (و ثبات قدمى ) در دنيا و آخرت[COLOR=#008000]                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [COLOR=#008000][SIZE=85]وَاَسْئَلُهُ اَنْ يُبَلِّغَنِى الْمَقامَ الْمَحْمُودَ لَكُمْ عِنْدَاللَّهِ وَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثارى مَعَ اِمامٍ هُدىً ظاهِرٍ ناطِقٍ[بِالْحَقِّ] مِنْكُمْ                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]    [SIZE=85]و از او خواهم کهبرساند مرا به مقام پسنديده شما در پيش خدا و روزيم کند خونخواهى شما رابا امام راهنماى آشكار گوياى [به حق] که از شما (خاندان ) است[COLOR=#008000]                   

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]    [COLOR=#008000][SIZE=85]وَاَسْئَلُ اللَّهَ بِحَقِّكُمْ وَبِالشَّاْنِ الَّذى لَكُمْ عِنْدَهُ اَنْيُعْطِيَنى بِمُصابى بِكُمْ اَفْضَلَ ما يُعْطى مُصاباً بِمُصيبَتِهِمُصيبَةً ما اَعْظَمَه                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]واز خدا خواهم به حق شما و بدان منزلتى که شما نزد او داريد ، که عطا کندبه من بوسيله مصيبتى که از ناحيه شما به من رسيده بهترين پاداشى را که مىدهد به يك مصيبت زده از مصيبتى که ديده                   

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]وَاَعْظَمَ رَزِيَّتَها فِى الاِْسْلامِ وَ فى جَميعِ السَّمواتِ وَالاَْرْضِ اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى مَقامى هذا مِمَّنْ تَنالُهُ مِنْكَصَلَواتٌ وَ رَحْمَةٌ وَ مَغْفِرَةٌ                   

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]براستى چه مصيبتبزرگى و چه داغ گرانى بود در اسلام و در تمام آسمانها و زمين خدايا چنانمکن در اينجا که ايستاده ام از کسانى باشم که برسد بدو از ناحيه تو درود ورحمت و آمرزشى                     

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْياىَ مَحْيا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتى مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ                     

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]خدايا قرار ده زندگيم را زندگى محمد و آل محمد و مرگم را مرگ محمد و آل محمد                       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّاِنَّ هذا يَوْمٌ تَبرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَيَّةَ وَ ابْنُ آکِلَةِالَْآکبادِ اللَّعينُ ابْنُ اللَّعينِ عَلى لِسانِكَ وَ لِسانِ نَبِيِّكَصَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ                      

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85][COLOR=#008000][SIZE=85]آلِهِ                       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]خدايا اين روز روزىاست که مبارك و ميمون دانستند آنرا بنى اميه و پسر آن زن جگرخوار (معاويه) آن ملعون پسر ملعون (آه لعن شده ) بر زبان تو و زبان پيامبرت که درودخدا بر او و آلش باد                       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]فى کُلِّ مَوْطِنٍ وَ مَوْقِفٍ وَقَفَ فيهِ نَبِيُّكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ                       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]آلِهِ                       

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]  [SIZE=85]در هر جا و هر مكانى که توقف کرد در آن مكان پيامبرت صلى اللّه عليه و آله                        

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ الْعَنْ اَباسُفْيانَ وَ مُعوِيَةَ وَ يَزيدَ بْنَ مُعاوِيَةَ عَلَيْهِمْ مِنْكَ اللَّعْنَةُ اَبَدَ الاْبِدينَ                         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]خدايا لعنت کن ابوسفيان و معاويه و يزيد بن معاويه را که لعنت بر ايشان باد از جانب تو براى هميشه                         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [COLOR=#008000][SIZE=85]وَ هذا يَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زِيادٍ وَ آلُ مَرْوانَ بِقَتْلِهِمُ الْحُسَيْنَ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَيْهِ                         

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]و اين روز روزى است که شادمان شدند به اين روز دودمان زياد و دودمان مروان بخاطر کشتنشان حضرت حسين صلوات اللّه عليه را[COLOR=#008000]                            

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ فَضاعِفْ عَلَيْهِمُ اللَّعْنَ مِنْكَ وَ الْعَذابَ [الاَْليمَ] اَللّهُمَّ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلَيْكَ فى هذَا                           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]الْيَوْمِ وَ فى مَوْقِفى هذا                           

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]خدايا پس چندين برابر کن بر آنها لعنت خود و عذاب دردناك را خدايا من تقرب جويم بسوى تو در اين روز و در اين جائى که هستم                             

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]وَ اَيّامِ حَي                             
 [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]ا                             
 [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]تىبِالْبَراَّئَهِ مِنْهُمْ وَاللَّعْنَةِ عَلَيْهِمْ وَ بِالْمُوالاتِلِنَبِيِّكَ وَ آلِ نَبِيِّكَ عَلَيْهِ وَ عَلَيْهِمُ اَلسَّلامُ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [SIZE=85]و در تمام دورانزندگيم به بيزارى جستن از اينها و لعنت فرستادن بر ايشان و بوسيله دوستداشتن پيامبرت و خاندان پيامبرت که بر او و بر ايشان سلام باد                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#0a0a0a]پس مى گوئى صد مرتبه :                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [SIZE=85]خدايا لعنت کن نخستين ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرين کسى که او را در اين زور و ستم پيروى کرد[COLOR=#008000]                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ وَ شايَعَتْ وَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]بايَعَتْ وَ تابَعَتْ عَلى قَتْلِهِ اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]خدايا لعنت کن برگروهى که پيكار کردند با حسين عليه السلام و همراهى کردند و پيمان بستند واز هم پيروى کردند براى کشتن آن حضرت خدايا لعنت کن همه آنها را                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [COLOR=#0a0a0a]پس مى گوئى صد مرتبه :                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَباعَبْدِاللَّهِ وَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقيتُ وَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]بَقِىَ اللَّيْلُ وَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]النَّهارُ وَ                              

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]سلام بر تو اى اباعبداللّه و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر تو از جانب من سلامخدا باد هميشه تا من زنده ام و برپا است شب و روز و قرار ندهد اين زيارترا خداوند آخرين بار زيارت من از شما                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [COLOR=#008000][SIZE=85]اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ                                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]    [SIZE=85]سلام بر حسين و بر على بن الحسين و بر فرزندان حسين و بر اصحاب و ياران حسين                                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]    [COLOR=#0a0a0a]پس مى گوئى :                                

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَ ابْدَاءْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثّانِىَ وَالثّالِثَ وَ الرّابِعَ                               

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]خدايا مخصوص گردان نخستين ستمگر را به لعنت من و آغاز کن بدان لعن اولى را و سپس دومى و سومى و چهارمى را                                 

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّالْعَنْ يَزيدَ خامِساً وَ الْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيادٍ وَ ابْنَمَرْجانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ اَبى سُفْيانَ وَ آلَزِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ                                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [SIZE=85]خدايا لعنت کن يزيدرا در مرتبه پنجم و لعنت کن عبيداللّه پسر زياد و پسر مرجانه را و عمر بنسعد و شمر و دودمان ابوسفيان و دودمان زياد و دودمان مروان را تا روز قيامت                                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [COLOR=#0a0a0a]پس به سجده مى روى ومى گوئى :                                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ حَمْدَ الشّا                                  
 [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]ک                                  
 [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]ِرينَ لَكَ عَلى مُصابِهِمْ اَلْحَمْدُ لِلَّهِ عَلى عَظيمِ رَزِيَّتى                                   

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [COLOR=#000000]خدايا مخصوص تو است ستايش سپاسگزاران تو بر مصيبت زدگى آنها، ستايش خداى را بر بزرگى مصيبتم                                 

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85]اَللّهُمَّارْزُقْنى شَفاعَةَ الْحُسَيْنِ يَوْمَ الْوُرُودِ وَ ثَبِّتْ لى قَدَمَصِدْقٍ عِنْدَكَ مَعَ الْحُسَيْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَيْنِ الَّذينَبَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ                                  

[SIZE=85]  [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85] [COLOR=#008000][SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]   [SIZE=85] [SIZE=85]خدايا روزيم گردان شفاعت حسين عليهالسلام را در روز ورود (به صحراى قيامت ) و ثابت بدار گام راستيم را درنزد خودت با حسين عليه السلام و ياران حسين آنانكه بى دريغ دادند جان خودرا در راه حسين عليه السلام                                 

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 11 دی 1387, 10:58 am

فایل صوتی زیارت عاشورا با صدای حاج حسن خلج

تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 11 دی 1387, 11:04 am

فضيلت زيارت عاشورا:

از شيخ طوسي در كتاب مصباح نقل شده است:

حضرت باقر(علیه السلام) فرمود: «هركه زيارت كند حسين بن علي (علیه السلام) را در روز دهم محرم، تا آن كه نزد قبر آن حضرت گريان شود، خدا را در روز قيامت با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزارجهاد - كه ثواب آنها مثل ثواب كسي باشد كه در خدمت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه طاهرين (علیهم السلام) حج و عمره و جهاد كند- ملاقات نمايد.»

راوي: فدايت شوم، براي كسي كه در شهرهاي دور از كربلا زندگي مي كند و امكان حضور در نزد قبر آن حضرت را ندارد، چه ثوابي است؟

حضرت فرمودند: «هرگاه چنين باشد، به صحرا يا بر بالاي بام مي رود و به سوي قبر آن حضرت اشاره نمايد و سلام عرض كند و در نفرين كردن بر قاتلين آن حضرت كوشش نمايد و بعد از آن، دو ركعت نماز كند (و اين اعمال را در اوايل روز، پيش از زوال آفتاب انجام دهد) سپس گريه كند بر حسين (علیه السلام) و كساني را كه در خانه اش هستند به گريستن برآن حضرت امر كند و در خانه خود، مجلس عزاداري و اظهار جزع بر مصایب آن حضرت بر پا كند. و به يكديگر در مصيبت حسين (علیه السلام) تعزيت گويند. من براي ايشان بر خدا ضامنم، هر گاه اين عمل را انجام دهند، به همه آن ثوابها برسند.»

راوي: فدايت شوم، آيا اين ثوابها را براي ايشان ضامن مي شوي؟

امام (علیه السلام) : « بلي، من ضامنم و كفيلم از براي كسي كه اين عمل را به جا آورد.»

راوي: چگونه يكديگر را تعزيت گويند؟

امام (علیه السلام): مي فرمایند: «اعظم الله اجورنا بمصابنا بالحسين (علیه السلام) و جعلنا و اياكم من الطالبين بثاره مع وليه الامام المهدي (علیه السلام) من آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) »

تصویر

زيارت عاشورا، حديث قدسي است:

در فضيلت زيارت عاشورا، همين بس كه از سنخ ساير زيارات نيست كه به ظاهر از انشا و املاي معصوم است (هر چند از قلوب مطهر ايشان چيزي جز آن چه ازعالم بالا مي رسد، صادر نمي شود.)

اين زيارت از احاديث قدسيه اي است كه به همين ترتيب، از زيارت و لعن و سلام و دعا، از حضرت احديت به جبرئيل امين و از او به خاتم النبيين (صلی الله علیه و آله و سلم) رسيده است (و به حسب تجربه، مداومت در خواندن آن در چهل روز يا كمتر، در برآورده شدن حاجات و نيل به مقاصد و دفع دشمنان بي نظير است.)

صفوان مي گويد: امام صادق (علیه السلام) به من فرمود:

« بر خواندن اين زيارت (عاشورا) مواظب باش. پس بدرستي كه من، ضامن قبولي زيارت كسي هستم كه از دور و نزديك، اين زيارت را بخواند، كه سعي او مشكور باشد، سلام او به آن حضرت برسد و خدا او را نوميد نگرداند. اي صفوان! اين زيارت را به اين مضمون از پدرم يافتم، و پدرم از پدرش علي بن الحسين (علیه السلام) و او از حسين (علیه السلام) و او از برادرش حسن (علیه السلام) و او از پدرش اميرالمؤمنين (علیه السلام) با همين مضمون و اميرالمؤمنين (علیه السلام) از رسول خدا (صلی الله علی هو آله و سلم) با همين عبارات و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئيل (علیه السلام) با همين مضمون و جبرئيل از خداي متعال با همين مضمون. همانا خداي عزوجل به ذات مقدس خود قسم خورده كه هر كس حسين (علیه السلام) را به اين جملات، زيارت كند چه از راه دور و چه از راه نزديك و سپس دعاي بعد از آن را بخواند، زيارت او را قبول مي كنم و درخواست او را- به هر قدر كه باشد- برمي آورم. پس از حضورمن با نوميدي برنمي گردد، و او را با چشم روشن و حاجت برآورده شده و فوز بهشت و آزادي از دوزخ برمي گردانم و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند- جز در مورد دشمن خاندان پيغمبر- مي پذيرم.» 2

رسيدن به خواسته ها و حوائج:

صفوان گويد: حضرت صادق (علیه السلام) به من فرمود:

اي صفوان! هرگاه تو را نزد خداي متعال حاجتي بود، پس زيارت كن اباعبدالله حسين (علیه السلام) را به اين زيارت، در هر مكاني كه هستي و بخوان دعاي بعد از آن را و از پروردگارخويش حاجتت را بخواه، زيرا برآورده و مستجاب خواهد شد. خداوند متعال در وعده اي كه به رسول خود داده، خلاف نفرموده است.

سفارش ولي عصرعجل الله تعالی فرجه:

در حكايت تشرف جناب حاج سيد احمد رشتي به خدمت حضرت ولي عصر - ارواحنا فداه – در سفر حج، آن حضرت فرمود: «چرا شما عاشورا نمي خوانيد؟! عاشورا! عاشورا!!.»

تصویر

زيارت عاشورا، چاره بلا:

مرحوم حاج شيخ عبدالكريم حائري يزدي مي فرمود:

اوقاتي كه در سامرا، مشغول تحصيل علوم ديني بودم، اهالي سامرا به بيماري وبا و طاعون مبتلا شدند، و همه روزه عده اي بر اثر اين بيماري از دنيا مي رفتند. روزي عده اي از اهل علم در منزل استادم مرحوم سيد محمد فشاركي جمع بودند. ناگاه مرحوم آقا ميرزا محمد تقي شيرازي تشريف آوردند و صحبت از بيماري وبا شد، كه همه در معرض خطر مرگ هستند.

مرحوم ميرزاي شيرازي فرمود: اگر من حكمي كنم آيا لازم است انجام شود يا نه؟ همه اهل مجلس پاسخ دادند: بلي. فرمود: من حكم مي كنم كه شيعيان ساكن سامرا از امروز تا ده روز، مشغول خواندن «زيارت عاشورا» شوند و ثواب آن را به روح حضرت نرجس خاتون، والده ماجده حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه) هديه نمايند، تا اين بلا از آنان دور شود. اهل مجلس، اين حكم را به تمام شيعيان رساندند و همه، مشغول خواندن زيارت عاشورا شدند.

از فرداي آن روز، تلف شدن شيعيان به وسيله طاعون متوقف شد و همه روزه، تنها عده اي از اهل تسنن مي مردند به طوري كه مسئله بر همه آشكار گرديد. برخي از اهل تسنن از آشنايان شيعه خود مي پرسيدند: سبب اينكه ديگر كسي از شما تلف نمي شود چيست؟ به آنها گفته بودند: زيارت عاشورا. آنها هم مشغول زيارت عاشورا شدند و بلا از آنها هم برطرف گرديد.»

شيخ انصاري و زيارت عاشورا در هر روز:

در كتاب زندگاني و شخصيت شيخ انصاري آمده است: عباداتي كه شيخ از سن بلوغ تا آخر عمر به آنها ادامه داد (غير از فرايض و نوافل شبانه روزي و ادعيه و تعقيبات)، عبارت بودند از: قرائت يك جزء قرآن، نماز حضرت جعفر طيار، زيارت جامعه و زيارت عاشورا در هر روز.

اي كاش هر روز زيارت عاشورا مي خواندم:

عالم جليل، شيخ عبدالهادي حائري مازندراني از والد خود (حاجي ملا ابوالحسن) نقل كرده است كه من حاج ميرزا علي نقي طباطبائي را بعد از رحلتش در خواب ديدم، و به او گفتم: آيا آرزویي داري؟ گفت: يك آرزو دارم و آن اين است كه چرا در دنيا هر روز «زيارت عاشورا» نخواندم. رسم سيد اين بود كه در تمام دهه اول محرم، زيارت عاشورا مي خواند، ولي بعد از مرگ، افسوس مي خورد كه چرا در تمام ايام سال، موفق به اين زيارت نبوده است.6

مرحوم علامه اميني و زيارت عاشورا:

دكتر محمد هادي اميني- فرزند علامه- مي نويسد: پس از گذشت چهار سال از فوت پدرم، در شب جمعه اي قبل از اذان صبح، پدرم را در خواب ديدم و او را بسيار شاداب خرسند يافتم. جلو رفته و پس از سلام و دست بوسي گفتم: پدر جان در آن جا چه عملي باعث سعادت و نجات شما گرديد؟

پدرم گفت: چه مي گویي؟

مجدادا عرض كردم: آقاجان! در آن جا كه اقامت داريد، كدام عمل، موجب نجات شما شد؟ كتاب الغدير يا ساير تاليفات؟ يا تاسيس و بنياد كتابخانه اميرالمؤمنين (علیه السلام)؟

پدرم پاسخ داد: نمي دانم چه مي گویي، قدري واضح تر و روشن تر بگو.

گفتم: آقا جان! شما اكنون از ميان ما رخت بربسته ايد و به جاي ديگر منتقل شده ايد در آن جا كه هستيد كدامين عمل، باعث نجات شما گرديد؟ مرحوم علامه اميني، تاملي نمود و سپس فرمود: فقط زيارت اباعبدالله الحسين (علیه السلام)7. عرض كردم: شما مي دانيد اكنون روابط ايران و عراق تيره و راه كربلا، بسته است، براي زيارت چه كنيم؟

فرمود: در مجالس و محافلي كه جهت عزاداري امام حسين (علیه السلام) بر پا مي شود، شركت كنيد: ثواب زيارت امام حسين (علیه السلام) را به شما مي دهند.

سپس فرمود: پسر جان! در گذشته بارها تو را يادآورشدم و اكنون نيز توصيه مي كنم كه «زيارت عاشورا» را به هيچ عنوان ترك مكن.

زيارت عاشورا را دائم بخوان و بر خودت وظيفه بدان. اين زيارت، داراي آثار و بركات و فوايد بسياري است كه موجب نجات و سعادت مندي تو در دنيا و آخرت مي باشد، و اميد دعا دارم.

فرزند مرحوم علامه اميني مي نويسد: علامه اميني، با كثرت مشاغل و تاليفات و مطالعات، مواظبت كامل بر خواندن زيارت عاشورا داشت و سفارش به خواندن زيارت عاشورا مي نمود و بدين جهت، خودم سي سال است بر خواندن زيارت عاشورا، موفق مي باشم.

نعمت دنيا و غفلت از زيارت عاشورا:

آقاي سيد علي موحد ابطحي اصفهاني نقل مي كند كه در ماه صفر 1409 ه.ق به شيراز رفتم. ميزبان من- آقاي حاج مسيح - مي گفت: سي سال است كه به طور مرتب، زيارت عاشورا مي خوانم و دختري دارم كه شوهرش سيد است و در دزفول زندگي مي كند. چندي قبل، توسط نامه، درخواست كرده بود كه در صورت امكان، منزلي براي آنها در شيراز تهيه كنم و ما هرچه فعاليت كرديم وسيله اش فراهم نمي شد. خيلي متاثر بودم كه اينها از ما تقاضایي كرده اند و نتوانستم برآورده كنم . تا اينكه در روز تولد امام هشتم، حضرت رضا (علیه السلام) در جلسه توسلي شركت كردم و در حال گريه، حاجتم را عرضه داشتم.

چند روز بعد، خواهرم آمد و گفت: در عالم رويا، آقاي بزرگواري را ديدم كه زمين هایي را تفكيك مي كرد و قطعه اي از آن زمين ها را هم براي شما در نظر گرفت. بعد از مدتي، قطعه اي زمين به مبلغي ناچيز به ما واگذار شد و مشغول ساختمان سازي شديم. چند روز گذشت و بر اثر مشاغل زياد، نتوانستم زيارت عاشوراي هر روزه را بخوانم. روزي اول صبح، دخترم از دزفول تلفن زد و گفت:

پدر! زيارت عاشورا را ترك كرده اي؟ گفتم: چطور؟ گفت: خواب ديدم حضرت امام حسين (علیه السلام) در صحن و سرايي بسيار مجلل حضور دارند و در اطراف ايشان شخصيت ها و بزرگاني به چشم مي خورند. پرسيدم اين ها كيستند؟ جواب دادند: این هاعلاقمندان به اباعبدالله الحسين (علیه السلام) هستند. من درهمان عالم خواب، در بين آنها جستجو كردم كه شما را پيدا كنم، ولي شما را نديدم! گفتم: پدرم به امام حسين (علیه السلام) خيلي علاقه دارد و مداومت به زيارت عاشورا دارد. چرا در بين اين ها نيست؟

جواب دادند: چند روز است كه سراغ ما نيامده، ان شاء الله بازخواهد آمد.

روشي آسان براي خواندن زيارت عاشورا

مولا شريف شيرواني به سند خود از امام دهم، علي بن محمد هادي (علیه السلام) نقل مي كند: كسي كه زيارت عاشورا بخواند و هنگامي كه به عبارت لعن رسيد يك مرتبه بگويد: «اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علي ذلك. اللهم العن العصابة التي جاهدت الحسين و شايعت و بايعت و تابعت علي قتله» و صد مرتبه بگويد: «اللهم العنهم جميعا».

و عبارت سلام را نيز اين گونه بگويد:

«السلام عليك يا اباعبدالله و علي الارواح التي حلت بفنائك عليك مني سلام الله ابدا ما بقيت و بقي الليل و النهار، و لا جعله الله آخر العهد مني لزيارتكم» و صد مرتبه بگويد «السلام علي الحسين و علي علي بن الحسين و علي اولاد الحسين و علي اصحاب الحسين» مثل آن است كه تمام صد لعن و صد سلام را از اول تا به آخر خوانده  

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 11 دی 1387, 12:19 pm

دعاي عهد

‏بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

[FONT=Comic Sans MS]اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِيمِ وَ رَبَّ الْكُرْسِيِّ الرَّفِيعِ وَ رَبَّ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ وَ مُنْزِلَ التَّوْرَاةِ وَ الْإِنْجِيلِ وَ الزَّبُورِ وَ رَبَّ الظِّلِّ وَ الْحَرُورِ وَ مُنْزِلَ الْقُرْآنِ (الْفُرْقَانِ) الْعَظِيمِ وَ رَبَّ الْمَلاَئِكَةِ الْمُقَرَّبِينَ وَ الْأَنْبِيَاءِ (وَ) الْمُرْسَلِينَ‏ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِوَجْهِكَ (بِاسْمِكَ) الْكَرِيمِ وَ بِنُورِ وَجْهِكَ الْمُنِيرِ وَ مُلْكِكَ الْقَدِيمِ يَا حَيُّ يَا قَيُّومُ‏ أَسْأَلُكَ بِاسْمِكَ الَّذِي أَشْرَقَتْ بِهِ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرَضُونَ وَ بِاسْمِكَ الَّذِي يَصْلَحُ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَ الْآخِرُونَ ‏يَا حَيّاً قَبْلَ كُلِّ حَيٍّ وَ يَا حَيّاً بَعْدَ كُلِّ حَيٍّ وَ يَا حَيّاً حِينَ لاَ حَيَ ‏يَا مُحْيِيَ الْمَوْتَى وَ مُمِيتَ الْأَحْيَاءِ يَا حَيُّ لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ ‏اللَّهُمَّ بَلِّغْ مَوْلاَنَا الْإِمَامَ الْهَادِيَ الْمَهْدِيَّ الْقَائِمَ بِأَمْرِكَ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِ وَ عَلَى آبَائِهِ الطَّاهِرِينَ‏عَنْ جَمِيعِ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ فِي مَشَارِقِ الْأَرْضِ وَ مَغَارِبِهَا سَهْلِهَا وَ جَبَلِهَا وَ بَرِّهَا وَ بَحْرِهَا وَ عَنِّي وَ عَنْ وَالِدَيَّ مِنَ الصَّلَوَاتِ زِنَةَ عَرْشِ اللَّهِ وَ مِدَادَ كَلِمَاتِهِ ‏وَ مَا أَحْصَاهُ عِلْمُهُ (كِتَابُهُ) وَ أَحَاطَ بِهِ كِتَابُهُ (عِلْمُهُ) اللَّهُمَّ إِنِّي أُجَدِّدُ لَهُ فِي صَبِيحَةِ يَوْمِي هَذَا وَ مَا عِشْتُ مِنْ أَيَّامِي عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَيْعَةً لَهُ فِي عُنُقِي ‏لاَ أَحُولُ عَنْهَا وَ لاَ أَزُولُ أَبَداً اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي مِنْ أَنْصَارِهِ وَ أَعْوَانِهِ وَ الذَّابِّينَ عَنْهُ وَ الْمُسَارِعِينَ إِلَيْهِ فِي قَضَاءِ حَوَائِجِهِ (وَ الْمُمْتَثِلِينَ لِأَوَامِرِهِ) وَ الْمُحَامِينَ عَنْهُ وَ السَّابِقِينَ إِلَى إِرَادَتِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْهِ ‏اللَّهُمَّ إِنْ حَالَ بَيْنِي وَ بَيْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِي جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِكَ حَتْماً مَقْضِيّاًفَأَخْرِجْنِي مِنْ قَبْرِي مُؤْتَزِراً كَفَنِي شَاهِراً سَيْفِي مُجَرِّداً قَنَاتِي مُلَبِّياً دَعْوَةَ الدَّاعِي فِي الْحَاضِرِ وَ الْبَادِي ‏اللَّهُمَّ أَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشِيدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِيدَةَ وَ اكْحُلْ نَاظِرِي بِنَظْرَةٍ مِنِّي إِلَيْهِ ‏وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ وَ أَوْسِعْ مَنْهَجَهُ وَ اسْلُكْ بِي مَحَجَّتَهُ وَ أَنْفِذْ أَمْرَهُ وَ اشْدُدْ أَزْرَهُ ‏وَ اعْمُرِ اللَّهُمَّ بِهِ بِلاَدَكَ وَ أَحْيِ بِهِ عِبَادَكَ فَإِنَّكَ قُلْتَ وَ قَوْلُكَ الْحَقُ‏ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ ‏فَأَظْهِرِ اللَّهُمَّ لَنَا وَلِيَّكَ وَ ابْنَ بِنْتِ نَبِيِّكَ الْمُسَمَّى بِاسْمِ رَسُولِكَ‏ حَتَّى لاَ يَظْفَرَ بِشَيْ‏ءٍ مِنَ الْبَاطِلِ إِلاَّ مَزَّقَهُ وَ يُحِقَّ الْحَقَّ وَ يُحَقِّقَهُ‏وَ اجْعَلْهُ اللَّهُمَّ مَفْزَعاً لِمَظْلُومِ عِبَادِكَ وَ نَاصِراً لِمَنْ لاَ يَجِدُ لَهُ نَاصِراً غَيْرَكَ‏وَ مُجَدِّداً لِمَا عُطِّلَ مِنْ أَحْكَامِ كِتَابِكَ وَ مُشَيِّداً لِمَا وَرَدَ مِنْ أَعْلاَمِ دِينِكَ وَ سُنَنِ نَبِيِّكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ‏ وَ اجْعَلْهُ اللَّهُمَّ مِمَّنْ حَصَّنْتَهُ مِنْ بَأْسِ الْمُعْتَدِينَ ‏اللَّهُمَّ وَ سُرَّ نَبِيَّكَ مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ بِرُؤْيَتِهِ وَ مَنْ تَبِعَهُ عَلَى دَعْوَتِهِ وَ ارْحَمِ اسْتِكَانَتَنَا بَعْدَهُ‏ اللَّهُمَّ اكْشِفْ هَذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ وَ عَجِّلْ لَنَا ظُهُورَهُ‏ إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيداً وَ نَرَاهُ قَرِيباً بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ‏ .  

Captain II
Captain II
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1622 بار
سپاس‌های دریافتی: 668 بار
تماس:

پست توسط Ra30ol » چهار شنبه 11 دی 1387, 12:38 pm

امام صادق (ع) که می فرماید: هر كس ۴۰ روزدعای عهد را بخواند از ياوران حضرت مهدی (عج) قرار می‌گيرد.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » چهار شنبه 11 دی 1387, 6:07 pm

یک نکته که مغفول مانده است...

هر سال یک مداحی زیبا مد می شد و لذت می بردیم.یکبار آلبوم زیبای ماه غریب کویتی پور با آن آهنگ های احساسی
یک بار آلبوم بوی سیب مهدی عبدلی
پارسال مداحی زیبای عربی نزار القطری

متاسفانه گویا امسال خبری نیست.دوستان اطلاعی ندارند؟
  بی  

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ، فرهنگ و تمدن”