عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران-کرج
سپاس‌های ارسالی: 114 بار
سپاس‌های دریافتی: 52 بار
تماس:

Re: عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

پست توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 19 دی 1387, 5:29 pm

Darya salar MILAD, خیلی ممنون از کمکت . زیباترین اسمی که میشد برای این ناو انتخاب کرد شما پیشنهاد کردید . :smile: :)

N@VID, عزیز چون دید از بالاست به نظر میرسه اون نقاط تیز به بالا و جلوی عرشه متصل است ولی حقیقت اینه که اون نقاط
تیز زیر عرشه ودر تماس با ابه
اینم عکسش .
تصویر

چیز دیگه:این چیزایی رو که میگم تجسم کن: شما بر روی زمین ایستاده اید و از رو به رو به ناو نگاه میکنید.حالا به سطح تماس شناور با اب توجه کنید. خب در این حالت این ناو مانند ناو های دیگر نیست و در بدنه ی ان فرو رفتگی ها و برامدگی هایی دیده میشه. با توجه به اینکه این ناهمواری ها باعث ایجاد نیروی "پسا" زیادی میشود چه فکری به حال ان کرده  .
من در تکمیل گفته هام در بالا گفتم که شما فقط عرشه ناو را مشاهده میکنید . (قسمتهای خاکستری رنگ )
ان فرو رفتگیها در واقع چندین متر با زیر ناو فاصله دارند .
این عکس در پاسخ به سوالتان.
تصویر

یه چیز دیگه: تو طرحت جایی برای زیر دریایی گذاشتی. این زیردریایی ها در چه کلاسی هستند؟ چون اگه در کلاسی مثل کیلو کلاس باشند طول ناو بسیار بسیار بزرگ میشه(در حد چند صد متر) 
این زیر دریایی ها در حدود 10 الی 12 متر طول دارند و حد اکثر یک سرنشین دارند .
قدرت عملیاتی اونها تا شعاع 50 کیلومتر است وبرای کارهای تعمیراتی ,تجسسی,مین روبی و مین گذاری به کار میره و مقیاس کوچکی دارند.
از این نوع زیر دریایی در صنایع دفاع و صنایع نفت هم اکنون تولید میشود .

من فکر میکنم ساخت این نوع ناو برای نیروهای نظامی اصلا کاری نداره .
ما خیلی زیاد به این نوع ناو نیاز مندیم چون وقت اون رسیده که در ابهای بین المللی حضور داشته باشیم.
چون این ناو چند کاره طراحی شده بنابراین ساخت اون مقروم به صرفه است .
در ضمن ما نباید منتظر باشیم غربی ها برای ما طراحی کنند . چرا ما پیشتاز نباشیم ؟
من فکرمیکنم اگر ما 20 فروند از این ناوها رو داشته باشیم امنیت دریایی جنوب کشور تا سی سال اینده تضمین شده است .
و اگر 50 فروند از این ناوها رو داشته باشیم امریکا به خودش جرات نمیده از خلیج مکزیک جلو تر بیاد.
با محدود کردن ساخت بعضی از ناو های مزخرف هزینه ساخت این ناوها به راحتی تامین میشه و نیازی به افزایش بودجه نظامی نیست چون این کار همه اونارو انجام میده.

بازم سوال بپرسید . من همواره جوابگو هستم. منتظر طرحهای جدیدم باشید.
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 6:06 pm

؟ چون اگه در کلاسی مثل کیلو کلاس باشند طول ناو بسیار بسیار بزرگ میشه(در حد چند صد متر)

دو نکته :بزرگترین شناوری که تاکنون ساخته شاخته هواپیمابرهای کلاس نیمیتز نیروی دریایی ایالات متحده با 333 متر طول است

زیردریایی کیلوکلاس هم 74 متر طول دارد. و 4000 تن وزن.جز ماموریت های نظامی اش هم استقرار روی شناور تعریف نشده است.
استقزاز زیردریایی کلاس غدیر و یا نهنگ و مینی زیردریایی های تخریب و تجسس مناسب است.
غدیر 20 متر است و مناسب است.
از طول دقیق کلاس قائم هم خبری ندارم ولی با محاسبات مهندسی می توان تناژ تقریبی 1000 تا 1500 تن را به طولش تخمین زد.
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 6:24 pm

تصویر

این طرح مرا یاد کشتی های تندرو کاتاماران می اندازد.متاسفانه در مقابل طوفان های دریایی مقاوم نیستند.چند سال پیش یکی از همین کاتاماران ها متعلق به شرکت کشتیرانی آبهای طلایی آبادان کویت در حومه دهانه اروند رود غرق شد.

البته خوبی این روش این است که مقاومت با آب کاهش یافته و سرعت شناور افزایش می یاید.باید دید عملا دربرابر طوفان چقدر مستحکم است.
  بی  

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1693 بار
سپاس‌های دریافتی: 4853 بار

پست توسط Miliali » پنج شنبه 19 دی 1387, 6:32 pm

هزینه تولید این شناور چقدره؟

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 19 دی 1387, 7:47 pm

اینم یک عکس کاملتر

تصویر

Miliali جان چون هنوز با نیرو های نظامی در میون نگذاشتم و از قیمت تجهیزاتش به طور مجزا با خبر نیستم نمی تونم قیمت دقیقش رو بگم .ولی حدودا 3,4 برابر قیمت ناو جوشن است.

طرح مرا یاد کشتی های تندرو کاتاماران می اندازد.متاسفانه در مقابل طوفان های دریایی مقاوم نیستند.چند سال پیش یکی از همین کاتاماران ها متعلق به شرکت کشتیرانی آبهای طلایی آبادان کویت در حومه دهانه اروند رود غرق شد.
البته خوبی این روش این است که مقاومت با آب کاهش یافته و سرعت شناور افزایش می یاید.باید دید عملا دربرابر طوفان چقدر مستحکم است. 

Darya salar MILAD عزیز باید بگم به علت پهنای ناو ودر عمق فرو نرفتن وسوار شدن ناو روی امواج هیچگاه به وسیله طوفان غرق نمی شود .

قول:
؟ چون اگه در کلاسی مثل کیلو کلاس باشند طول ناو بسیار بسیار بزرگ میشه(در حد چند صد متر)

دو نکته :بزرگترین شناوری که تاکنون ساخته شده هواپیمابرهای کلاس نیمیتز نیروی دریایی ایالات متحده با 333 متر طول است

زیردریایی کیلوکلاس هم 74 متر طول دارد. و 4000 تن وزن.جز ماموریت های نظامی اش هم استقرار روی شناور تعریف نشده است.
استقزاز زیردریایی کلاس غدیر و یا نهنگ و مینی زیردریایی های تخریب و تجسس مناسب است.
از طول دقیق کلاس قائم هم خبری ندارم ولی با محاسبات مهندسی می توان تناژ تقریبی 1000 تا 1500 تن را به طولش تخمین زد.

دو نکته :بزرگترین شناوری که تاکنون ساخته شاخته هواپیمابرهای کلاس نیمیتز نیروی دریایی ایالات متحده با 333 متر طول است

نیمیتز رو ولش کن معمولا امریکایی ها به ساختن سیبلهای متحرک علاقه زیادی دارن.
در مورد این زیر دریایی باید بگم این یک مینی زیر دریایی است که چند وقت پیش هم در تلوزیون اون رو به مدت چندین ثانیه نشون داد که البته مدل روسی اون رو هم دیدم ولی اسمشو نمی دونم.
طولش همون 10 الی 12 متره
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 8:06 pm

به علت پهنای ناو ودر عمق فرو نرفتن وسوار شدن ناو روی امواج هیچگاه به وسیله طوفان غرق نمی شود

البته یک سری محاسبات پیچیده داره که مهندسین رشته طراحی کشتی باید در رابطه با آن نظر بدهند.ولی با توجه به تجربیاتم می گویم از این نظر نیاز به تغییرات دارد.
نیمیتز رو ولش کن معمولا امریکایی ها به ساختن سیبلهای متحرک علاقه زیادی دارن.

به نکته خوبی اشاره کردی ..نسل جدید موشکهای ضدناو قاتل این گونه غولهای عظیم الجثه خواهند بود.البته به نظر من با توجه به استراتژِ ی نیروی دریایی در رزم سریع تغییراتی بنیادی در این طرح لازم است..سرعت و قدرت آتش بالا اصل مهمی در شناورهای نظامی است.یک شناور باید اصل بزن در رو را در نبرد نامتقارن و غیر همتراز داشته باشد.
ضمنا این ناوشکن به موتور بسیار قدرتمندی نیاز مند است که باید از خارج از کشور تهیه کنیم.چون متاسفانه هنوز به تکنولوژی ساخت موتور ناو دست نیافته ایم
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » پنج شنبه 19 دی 1387, 8:53 pm

طرح جالبی است. به نظر من کاملش کن و در جشنواره های وزارت دفاع اون رو ارائه کن. اگر به صورت مفصل باشه و تمام موارد فنی بیان شده باشه میشه امید داشت طرح پذیرفته شه. ولی باید روی پایداریش کار کنی. فکر اگه یکی از اون دو قسمتی که ناو بر روی اون شناوره(دو قسمت جانبی) براش یه مشکلی پیش بیاد تعادل ناو به هم میخوره و ...
راستی از لحاظ عملی و علمی هم بررسی اش کردی؟ مثلا ما ممکنه اینجا هزار جور طرح بکشیم ولی از لحاظ علمی ممکنه اصلا نتونه شناور بمونه. پس از لحاظ علمی هم بررسی کن. پیشنهاد میکنم با دانشگاهی ها هم مطرح کن و از مشکلات طرحت با خبر شو
چیزی که باید همیشه بهش دقت کنی اینه که طرحی که خیلی جزیی باشه شانس زیادی نداره. ولی اگه تمام مسایل رو بررسی کرده و تمام جزییات رو بیان کرده باشی میشه امیدوار بود که قبول بشه
بزرگترین شناوری که تاکنون ساخته شاخته هواپیمابرهای کلاس نیمیتز نیروی دریایی ایالات متحده با 333 متر طول است
از طول دقیق کلاس قائم هم خبری ندارم ولی با محاسبات مهندسی می توان تناژ تقریبی 1000 تا 1500 تن را به طولش تخمین زد

میلاد جان متوجه منظورت نشدم. این چیزی که گفتی تضادی با حرف من داره؟ من گفتم اگه اون زیر دریایی ها در حد کیلو باشه با توجه به اینکه اون دو زیر دریایی بخش کمی از عکس رو گرفته باید طول ناو چند صد متر باشه. که دوستمون توضیح داد منظورش زیر دریایی های کوچک بوده

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 19 دی 1387, 9:03 pm

این ناوشکن به موتور بسیار قدرتمندی نیاز مند است که باید از خارج از کشور تهیه کنیم.چون متاسفانه هنوز به تکنولوژی ساخت موتور ناو دست نیافته  

و اما در مورد موتورش بگم که اصلا به 1 موتور قدرتمند خارجی نیاز نداره و برای اون دو موتور توربو دیزل با قدرت 1000 اسب در نظر گرفته ام که فناوری ساختش رو هم داریم.
داشتن 2 موتور باعث میشه اگر یکی از اونا از کار افتد 1موتور دیگه داشته باشه .
فکر میکنم چون اصطکاکش با اب کمه دو تا موتور ضعیفتر هم کافی باشه .
داشتن 2 موتور باعث میشه در مواقع غیر ضروری همیشه 1 موتور خاموش باشه و در مصرف سوخت صرفه جویی بشه
نظراتت رو در مورد فرم و جنس بدنه بگو .

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 9:54 pm

برای اون دو موتور توربو دیزل با قدرت 1000 اسب در نظر گرفته ام که فناوری ساختش رو هم داریم.

عمو تیرتفنگ جان میشه بگی کارخانه تولید این موتور کجاست؟ :? چون یکی از علتهای اینکه ناوشکن جماران با مشکل مواجه بود همین مسئله موتور بود که بحمدالله حل شد و فقط منتظر مراسم افتتاح رسمی آن هستیم.

ضمنا فکر کنم منظورت 10000 اسب بخار بود نه 1000.اینجا داریم بحث ناوشکن میکنیم.تناژ بالاست.ضمنا حداقل باید سرعت 30 گره دریایی را داشته باشد.

جنس بدنه هم تا آنجا که ممکن است از مواد مرکب و جاذب رادار استفاده شود تا امنیت ناوشکن از این لحاظ بالا باشد.
  بی  

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 19 دی 1387, 11:45 pm

[HIGHLIGHT=#ffc000]Darya salar MILAD  
  تیرتفنگ جان میشه بگی کارخانه تولید این موتور کجاست؟  
من فقط میدونم در یکی از پایگاه های نیروی دریایی در شمال کشور این کار انجام شده و اطلاعات بیشتری ندارم.

فکر کنم منظورت 10000 اسب بخار بود نه 1000.اینجا داریم بحث ناوشکن میکنیم.تناژ بالاست.ضمنا حداقل باید سرعت 30 گره دریایی را داشته باشد. 

این صفر لعنتی چه کارا که نمیکنه .البته شاید به همجین نیرویی هم نیاز نباشه.
سرعت دقیقشم هنوز معلوم نیست چون این طرح هنوز در مراحل اولیه کاره.

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 11:56 pm

من فقط میدونم در یکی از پایگاه های نیروی دریایی در شمال کشور این کار انجام شده و اطلاعات بیشتری ندارم.

تا آنجاییکه من بخاطر دارم موتور 1600 یانمار برای شناورهای سبک مفیده.این طرح تناژی بسیار بالا دارد.و موتوری حداقل 10000 اسب بخاری نیاز دارد.شاید به تعداد 3تا .نمونه ایرانی عملیاتی شده ای هم وجود ندارد.مگر اینکه سری اینکار را کرده باشند.که بعید می دانم.موتور ناو درجه حفاظتی ندارد.

مثلا ناوشکن جماران که در بخش ادوات دریای خودم شرحش دادم دوتا موتور 10000 نیاز داره.کارخانه مورد نظرت صنایع دریایی تمجیدی انزالی است.
  بی  

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

پست توسط don_Hirbod » جمعه 20 دی 1387, 12:27 am

با سلام
دوست عزيز طرح بسيار جالبيه ( بسيار به كشتي هاي ناوگان امپراتوري در جنگ ستارگان شبيه ) ولي امكان ساختش براي كشور ما بسيار كمه .
بزرگترين ايراديهم كه ميشه از اين طرح گرفت عرض بسيار زياده شناوره .
البته جدا با ديدن اين عكس ياد و خاطره ابر رزمناوهاي قديم در خاطرم زنده شد .
ناوگاني با چنين ناوي و چنين امكاناتي ميتونه سلطان بلا مناضع درياها و اقيانوسها باشه .
اميد وارم روزي بتونيم يك چنين شناورهايي بسازيم :-(
چو ايران نباشد تن من مباد

ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”