عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

پست توسط Mil@d » دو شنبه 23 دی 1387, 12:15 am

. ,

مهندس میما خوشحال میشیم شما نیز در اینگونه بحثها شرکت کنید.در رابطه با طرحتون بیشتر توضیح دهید و اگر عکسی در دسترس دارید در تاپیک قرار دهید.. :razz:
  بی  

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 732 بار
سپاس‌های دریافتی: 494 بار
تماس:

پست توسط Abdoll@h » دو شنبه 23 دی 1387, 12:50 am

سلام عمو تیر تفنگ مهربون .کارت عالیه همینطور ادامه بده.تصویر
فقط میخوام بگم اگه نظرات همه رو تو طرحت در نظر بگیری خیلی خوب میشه.سپاستصویر
[FONT=Impact]آدمهای پاک خطا نمی کنند ، سادگی می کنند . و امروز سادگی ، پاکترین خطای دنیاست. 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 23 دی 1387, 12:56 am

Darya salar MILAD, راستش طرحی که من دنبالش بودم ممکن الان توی کاغذ پاره هام هیچ اثری ازش نباشد.

اما یکسری ماهیتاش خاطرم است. مهمترینش این بود که از جنس خاص پلاستیک بود اون زمان در مباحث نانوتکنولوژی تازه مطرح شده بود، که مقاوت بالایی داشت، و البته در حد قابل قبولی در ابعاد کوچیک رادار گریز، من اطلاعات نظامی ندارم،

اما خوب الان در حوزه کار خودم، نوعی رادار استفاده می کنیم گاها، در پادگان ها که همه چیز را نشون میده، البته در شعاع کوتاه، اما به صورت 3d عمل می کند، یعنی تصویری که روی رایانه میده شبیه یه نقشه 3d هست که در اتوکد کشیده باشید، و این به کل روشنگر حذف یکی از اهداف اصلی که رادار گریزی بود هست.

راستش من بیشتر در حوزه تجهیزات الکترونیکی و سیستم حرکتی اون طرح هایی داشتم. و راهنمایی های برادرم در سطحی نبود که من را به سمت طراحی بدنه و چنین چیزی برسونه. اما اگر بدونم دوستان کمک می کنند، حاضرم مجدد روش وقت بزارم، و تحقیقات را از سر بگیرم.

البته دیدگاه اولیه این طرح از اونجا بود که من به دنبال ساخت نوعی رباط برای جوشکاری در پایه های دکل ها روی خلیج فارس با تیم دانشگاه همکاریهایی کردم که بودجه اختصاص داده شده از دانشگاه (0 ریال) موجب ناقص ماندن طرح شد.

برای شروع من سعی می کنم در اولین فرصت، اطلاعات کلی از طرح را برای دوستان ترسیم کنم تا با تقسیم کار طرح را در صورت امکان کامل کنیم.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران-کرج
سپاس‌های ارسالی: 114 بار
سپاس‌های دریافتی: 52 بار
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » دو شنبه 23 دی 1387, 3:04 am

kingday عزیز سلام . ما در قرن 21 به سر میبریم و به ندرت میبینیم شرایط جوی روی شناورهای امروزی تاثیر زیادی داشته باشه اگرچه شرایط آب و هوا خیلی مهمه ولی یک مقوله کاملا جزئی و قابل رفعه.من فکر نمیکنم امواج بتونن به یک ناو 100 متری که از فولاد ساخته شده و تمامی نکات روی اون رعایت شده تاثیری داشته باشه.
خوب حالا لازمه که چند نکته رو باز هم بیان کنم.من در موردانواع قایقهای تندرو که قابلیت اونها در خلیج فارس وجنگ تحمیلی ومقابله با هر گونه ناو ثابت شده با شما موافقم و فکر میکنم هیچ چیز جای قایق رو در دفاع دریایی نمیگیره و برای همین چند تا قایق تندرو برای ناو طراحی شده و اصلا تمام امید ما به همین قایقهاست .
درمورد فرموده شما درباره مسائل سیاسی که جاش اینجا نیست باید بگم که من یک آدم فوق العاده سیاسی نیز هستم و باید بگم که در مورد سیاست های دفاعی اتفاقا همین دیروزحضرت آیت الله خامنه ای ولی امر مسلمین که ما نوکرشیم بندی رو ذاکر شدند مبنی بر خارج شدن نظام از لاک دفاعی و تلاش گسترده برای بکارگیری نیروهای مسلح و امنیتی واطلاعاتی از آخرین تجهیزات و توان برای مهیا شدن اخراج عوامل بیگانه اعم از نظامی و غیر نظامی از منطقه خلیج همیشه فارس و خاورمیانه و شمال آفریقا.چون تمامی این کشورها اسلامی میباشند ما در قبال آنها مسئولیم .ما هم اکنون در حکم شمشیر اسلامیم و اگر قویترین کشور اسلامی (ایران) در لاک دفاعی فرو برود امید مسلمانان و آزادی خواهان جهان به که باشد؟
ما بحرانهای منطقه ای را پشت سر گذاشته ایم و کسی حتی قویتر از آمریکا فکر حمله به ما را نمیکند مگر اینکه قصد خودکشی داشته باشد.
اگر قویترین کشور اسلامی (ایران) در لاک دفاعی فرو برود چه کسی باید به فریاد مردم مظلوم(مثل غزه) برسد؟
اگر ما چندین ناو دور برد به همراه تجهیزات کامل داشتیم آیا اسراییل تا کنون وجود داشت؟
نمیشه به خاطر وجود چند تا موشک ضد ناو یا غیره دست به هیچ حرکتی نزد .لازم به ذکره آمریکا با این همه دشمن همچنان به ناو سازی خودش ادامه میده,چون ما اجازه دادیم توپ رو بیاره تو زمین ما چرا ما توپ رو نبریم تو زمین اونا؟
در مورد ناوچه جوشن سهند و سبلان و پیکان هم بگم که اولا اگر به یاد داشته باشی بزرگترین رخداد درگیری دریایی بدست همین چند ناو انجام شد که به اذعان غربی ها هم تا کنون سابقه نداشته که یک کشور اون هم با اون وضعیت درهم و برهمش بتونه نیروی دریایی پیشرفته دشمن رو در یک روز محو کنه.17 آذر رو میگم.
در مورد فدرت ایران بگم یک سازمان بررسی و آمار در آمریکا که اسمشو فراموش کردم چین ,هند,برزیل,ترکیه وایران رو به عنوان قدرتهای جدید جهانی در 5 سال آینده اعلام کرده.
شما کشور قدرتمند بدون ناو دور برد سراغ دارید؟
در مورد هزینه ی ساختشم بگم که درآمدهای ما سال به سال در حال افزایشه و در بودجه ی جدید برای اینگونه هزینه ها جا باز شده .البته هزینه ساخت این ناو در مقابل با تواناییهاش پول زیادی نیست.

مورد آخر آيا ميدونيد هزينه تجهيزاتي كه اسم بردين و قرار هستش روي ناو سوار بشه شايد چندين برابر هزينه ساخت خود شناور باشه ؟؟!!

با فرمایش شما موافقم .چون ناو برای ساخت به سوله دریایی جدید نیاز نداره هزینه ساختش کمه ولی چون تجهیزاتش کاملا به روز و پیشرفته است قیمتشون بیشتر از ناو تموم میشه.البته این امر کاملا بدیهیه .اگر کمی به دور و برت توجه کنی ناوهای هواپیمابر آمریکایی رو میبینی که با 40,50 تا جنگنده این طرف و اون طرف میرن.شاید فقط هزینه ی 10 تا از اون جنگنده ها بیارزه به کل ناو.حله؟

و منطقي تر اين باشه كه اين تجهيزات در سه يا چهار شناور كمي كوچكتر و سريعتر و با همون مجموع قيمت تمام شده تقسيم بشه ؟؟!!

فکر کنم ما به اندازه کافی شناورهای کوچیک و قایق تندرو داریم و حالا نیازه که یه چیزی مثل ارتمیس در کلاس متوسط داشته باشیم.
البته عکس من هنوز مقیاس واقعی نداره و تجهیزاتش قابل تغییره و شاید همین موضوع شما رو کمی دچار مشکل کرده باشه.فقط اینو بگم که طولش بیشتر از صد متر نیست.
سعی میکنم هرچه زودتر طرحمو کامل تر کنم و ارائه بدم.به نظرات سازنده شما عزیزان نیاز دارم.لطفتونو از من دریغ نکنید.متشکرم.تصویر
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » دو شنبه 23 دی 1387, 3:17 am

Negar.int, عزیز.عرض سلام و ادب دارم خدمتتون.از آشنایی با فردی متخصص مثل شما بسیار خوشحالم.
اطلاعات شما میتونه خیلی به درد من بخوره.حتما این طرح مینی زیردریاییتون رو پیداش کنید و به ما هم نشونش بدید.
اگه طرح منو دیده باشید من در اون از دو مینی زیردریایی بهره گرفتم که البته طرحم هنوز کلیه و وارد جزییات نشدم.شاید بشه از طرح شما در ناو آرتمیس استفاده کرد.
مهندس میما ی عزیز اگه بشه با اجازتون طراحی زیردریاییها به عهده شما باشه چون قبلا در این باره تحقیقات انجام دادید و اطلاعات شما از ما کاملتره.
بی صبرانه منتظر دیدن طرح شما هستم.تصویر
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » دو شنبه 23 دی 1387, 3:32 am

از تمامی دوستان میخوام برای تکمیل طرح و دست یافتن به یک نتیجه خوب ,تصاویر با مشخصات از تجهیزات داخل و عرشه و مجاور ناو که اعم از بهترین انواع توپ سنگین دریایی , تیربارهای ضد هوایی,موشکهای ضد ناو,موشکهای سطح به سطح,انواع اژدر و ضد اژدر,پدافند سبک,انواع رادار و سونار و هر اطلاعاتی در مورد تجهیزات جدید برای ساخت ناو دارید لطفا در اختیارم بذارید.اگر کسی به مسئولین نظامی دسترسی دارد حتما نظر اونها رو در مورد یک ناو دور برد و نیاز کشور رو بپرسید و در این قسمت اعلام کنید.

من در کارم بسیار بسیار جدی هستم و به کمک شما خیلی احتیاج دارم. :razz:

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

پست توسط ashkaan » دو شنبه 23 دی 1387, 6:25 pm

سلام
بحث طراحی شناور مطرح شده؟ اونهم نظامی؟
بابا ایول.خوشمون اومد.دست مریزاد.

اما طراحی یه شناور اینجوریام که میگید نیستا چه برسه به یه پلتفرم نظامی.

همه دوستان به نکات ظریفی اشاره کردند که تقریبا همگی قابل تامله.

اما بحث طراحی از تولید یک جنرال ارینجمنت general arrangement شروع نمیشه.مثل تولید یه دکمه که بعدش بریم براش کت پیدا کنیم.

وقتی میریم سراغ تولید سلاح اولین قدم باید تعریف "تهدید" ی باشه که برای اون میخواهیم اون سلاح را طراحی و تولید کنیم.

خوب عمو تیر تفنگ جان ، این سلاحی که شما زحمتش رو کشیدی برای مقابله با چه تهدیدیه؟
وبلاگهایم
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » دو شنبه 23 دی 1387, 10:32 pm

علیکم اسلام   , خان .
بنده با گفته های شما تا حدودی موافقم .منظورم همان دکمه و کت است .
و اما در مورد دشمنانمان بگم که به غیر از امریکا و اسرائیل که مطمئنا با انها با انها وارد جنگ خواهیم شد اکثر کشور هایی که دستشان از منابع ما بعد از انقلاب کوتاه شد هم با ما احتمال جنگ به طور مستقیم و غیر مستقیم دارند . مثل انگلیس , فرانسه ,المان , و ...... . اینها دشمن تراشی نیست بلکه وجود دارند .
از قدیم و ندیم هم گفته اند اگر طالب صلحی اماده ی جنگ باش . در اسلام وقران نیز به این امر تاکید شده ماند ایه شریفه که در پرچم سپاه هم وجود دارد و به بهره گیری از تمام توان برای ترساندن دشمن اشاره کرده است .
این کشورهایی که انواع تجهیزات رو خریداری میکنند شاید یک دشمن هم ندارند چه برسد به ما . لطفا مطالب سازنده ارائه دهید . فکر میکنم در اینباره یک بار توضیح کامل دادم . به نظرات فنی شما نیاز دارم . با سپاس .

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط سيالكوتي » سه شنبه 24 دی 1387, 1:37 am

اقا ي عموتير جان بنده چند نظر دارم :
1. استفاده ي 17 لوله توپ اصلا مورد استفاده تو هيچ يك از كشور هاي دنيا قرار نمي گيره حتي درون ناو هاي غول پيكر و بسيار گران قيمت هواپيما بر
2.فكر كنم بيشترين كاليبري كه امروزه ساخته ميشه 155 م م باشه حالا شما چه جوري مي خواي دوباره خط توليد توپ هاي 300 م م رو راه بياندازي . اين امر خود سبب افزايش هزينه ها نيز خواهد بود
3. به علت طراحي تيغ تيغي در بدنه ي شناور سبب افزايش نيروي مقاومت اب بر روي شناور و كاهش حالت ايرو ديناميكي و در نتيجه سبب كاهش سرعت شناور نيز خواهد بود
در تصوير با خط قرمز نشان دادم
تصویر
4. سوال : قايق هايي كه در ميان بدنه ي ناو مبحوس شدن چگونه از حوضچه بيرون اورده مي شوند ؟
5.با توجه به تجهيزات زياد روي عرشه پرسنل رزمي نيز افزايش مي يابند و در نتيجه افزايش هزينه ها را در پي خواهد داشت (هزينه ي اموزش)
6. پيشنهاد مي شود به جاس استفاده از كاليبر هاي متفاوت از پيشرفته تريت توپ دريايي جهان كه قابليت زدن اهداف هوايي دريايي و موشك هاي كروز قايق هاي تندرو را دارا بوده و همچنين ارزان هم در مي ايد استفاده نماييد وان فجر 27 با كاليبر 75 م م مي باشد

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

پست توسط ashkaan » سه شنبه 24 دی 1387, 4:57 pm

منم هم شنیده ام و حدس میزنم که چنین شود عمو جان.
اما آنچه که بیش از همه مرا رنج میدهد چیزیست که باعث ابر قدرت شدن آمریکا شد - در توان بالقوه ما ایرانیها حتی بیشتر از آنها هم هست - اما برخی تفکرات یا راه را میبندد و یا راه را کج میکند.

موضوع برمیگردد به بیتوجهی به کاربردی کردن علوم پایه در این مرز و بوم.
براستی چرا آمریکا ، امریکا شد؟
و چرا ما در منطقه چنین نشدیم؟

در جواب این سوالم آنچه را که به نظرم میرسد - فعلا در ارتباط با همین تاپیک خدمت دوستان عرض میکنم.

نظرتان چیست؟
وبلاگهایم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 24 دی 1387, 8:48 pm

ashkaan,

چرا آمریکا، آمریکا شد؟

چون ایران توانست ایران شود. :D به همین روشنی، آمریکا به جایی رسید که می خواست و در راستای آن حرکت می کند، ما هم به جایی رسیده ایم که می خواستیم و در مسیر آن حرکت می کنیم، جوجه را آخر پاییز می شمرن، افرادی که من را می شناسن این حرف من را به خوبی درک می کنند چرا که من 4 سال پیش چنین مشکلی را در اقتصاد دنیا پیش بینی کرده بودم! و الته چیزهای دیگر که گذشت زمان نشان می دهد که ایران، ایران بودن خود را حفظ کند؟ و آیا آمریکا می تواند آمریکا بودن خود را حفظ کند؟

چرا در منطقه چنین نشدیم؟

چون هدف ما چنین شدن نبود، ما در منطقه چنین بودیم در زمان شاه، هدف ما چنان شدن بود، که انقلاب کردیم، و الان هم در منطقه چنان هستیم اگر اخبار کشورهای منطقه را پیگیر باشید خواهید دریافت. :razz:

- - - - - از آنجا که من دوستان را مصمم دیدم تصمیم به پیگیری طرح گرفتم.

برای شروع یک مهندس پلیمر را در یکی از شرکت ها (کارخانه) که کار می کنم یافتم که به نظر تمایل به همکاری در پروژه را داشت، قبلاً هم برای وزارت دفاع در چند طرح به طراحی مواد پرداخته است. از این رو در مورد جنس مواد می توان به خوبی از ایشان کمک گرفت.

فکر می کنم اگر قرار است به ایجاد پروژه اول باید یک شکل کلی از خواست ها، باید ها، نباید ها را در موردش تعیین کرد.

خواست ها:
  1. کنترل سرعت و جهت حرکت.
  2. وجود محفظه بسته (این محفظه خالی است و تنها از یک دریچه با بیرون ارتباط دارد و حکم انبار بار را دارد)
  3. امکان نصب تجهیزات کار (مانند، تجهیزات کار عکاسی، فیلم برداری، جوشکاری، سوراخکاری، نظامی و ...)
  4. منظور تامین انرژی لازم (برق) برای تجهیزات کار و همچنین امکان ارسال و دریافت پیام به تجهیزات کار می باشد.
  5. امکان اتصال جهت پیوست شدن (مانند کشتی، ناوچه، رزم ناو، ناو و ... جهت حمل بدون مصرف انرژی در آب)
  6. سیستم هدایت خودکار به مقصد و مبداً
بایدها:
  1. ایستا در سطح آب، زیر آب و خشکی مسطح
  2. حرکت در سطح آب و زیر آب
  3. سیستم ارتباطی با سطح و زیر سطح
  4. امکان نحلیه آب اضطراری
نبایدها:
  1. نفوذ آب به درون محفظه
  2. و ...

اگر دوستان در تکمیل این 3 المان کمک کنند، بیشتر به ماهیت های طرح پی خواهیم برد و خواهیم دریافت که چه نیازهایی داریم و تا چه حد دستمان باز است. من خودم به طور بیشتر در اولین فرصت بیان خواهم کرد. پیش از تعیین این 3 المان نمی توان قدم جدی در مورد این طرح برداشت.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » چهار شنبه 25 دی 1387, 3:57 am

مهندس میمای عزیز از اینکه در این بحث به طور جدی وارد شدید بسیار خوشحالم.از اونجایی که درباره الکترونیک و مباحث بسیار پیچیده اطلاعات کاملی ندارم در این زمینه دخالت نمیکنم ولی در مورد طراحی کل و اهداف سعی میکنم مسیر رو برای شما تا حدودی روشن کنم.که البته شما به اکثر آنها اشاره داشتید.
خواست ها,بایدها و نبایدها:
.طول زیردریایی 10 الی 15 متر,عرض 2 متر,ارتفاع 2 متر
.شعاع عملیاتی حداقل 20 و حداکثر 40 کیلومتر(با توجه به نوع پیشرانه(برقی یا دیزلی))
.قابلیت نفوذ در عمق آب حداقل 80 و حداکثر 150 متر
.قابلیت فیلم برداری,عکسبرداری(داخل و بیرون از آب)
.قابلیتهای راداری و رادیویی و مخابراتی و ایجاد انواع اختلالات راداری ورادیویی
.جوشکاری,سوراخکاری,برشکاری و حمل اجسام با وزن معین,انجام برخی کارهای تعمیراتی,عیب یابی لوله های نفت و کابلهای زیر آبی
.قابلیت انجام عملیات نظامی از قبیل مین گذاری و مین روبی ,شناسایی و تجسس و حداکثر حمل دو اژدر سبک
.برخورداری از قدرت و سرعت مناسب,پنهان ماندن از دید رادار و عملیاتی ماندن تا حداقل 24 و حداکثر 72 ساعت
.قابل حمل بودن بوسیله اکثر شناورها و عملیاتی شدن سریع
.دارا بودن سیستم کنترل خودکار,کنترل از راه دور و کنترل بوسیله سرنشین(فقط یک نفر)

امیدوارم به شما کمک کنه.
موفق باشید :razz:

ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”