عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران-کرج
سپاس‌های ارسالی: 114 بار
سپاس‌های دریافتی: 52 بار
تماس:

عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

پست توسط عمو تیرتفنگ » دو شنبه 16 دی 1387, 7:51 pm

با سلام خدمت همه عشق این چیزها.تصویر
من دوست دارم در مورد ادوات و تجهیزات دریایی طرحهایی رو ارائه بدم.تصویر
از همه دوستانی که در مورد طراحی و ساخت تجهیزات جدید دریایی اطلاعات و یا ادرس سایتی دراین رابطه دارن خواهش میکنم اونا رو در اختیار من بزارن.تصویر
میخواستم یکی از طرحهام روبراتون بزارم اما هر کاری کردم نتونستم تو پستم قرارش بدم.لطفا در این مورد هم منو راهنمایی کنیدتصویر
با تشکرتصویر
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

Re: عرض سلام-دعوت به همکاری - طرح جدید

پست توسط عمو تیرتفنگ » سه شنبه 17 دی 1387, 12:23 am

چرا کسی جواب نمیده :lol:
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d » سه شنبه 17 دی 1387, 12:44 am

عکس را در سایت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] آپلود کنید .سپس از چهار حالت ایجاد شده در پایین سایت تاینی پیک گزینه دوم یعنی for forum را کپی کنید و در اینجا paste کنید.

یا علی.
  بی  

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 8768 بار
سپاس‌های دریافتی: 1710 بار
تماس:

پست توسط MASTER » سه شنبه 17 دی 1387, 6:09 am

درود بر شما ...
تاپیک زیر را بررسی نمایید
http://www.centralclubs.com/forum-f20/topic-t51229.html#p205676
شاد زی مهر افزون ...

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » سه شنبه 17 دی 1387, 5:48 pm

سلام
خیلی ممنون از راهنمایی master و Darya salar MILAD تصویر
این همون طرح جدید خودمه که طرح یک ناو جنگی تلفیقیه . منظورم اینه که هم تهاجمیه هم تدافعیه هم فرماندهیه و هم کار مینگذاری و مراقبت را انجام میده و البته کارهای زیاد دیگه که بعدا توضیح میدم.
تصویر
نظرتون چیه ؟
شما چه برنامه هایی رو برای طراحی سه بعدی پیشنهاد میکنید.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » چهار شنبه 18 دی 1387, 9:04 pm

, به سنترال کلابز خوش امدید
طرح زیبایی است ولی چرا ان قدر فانتزی و تیکه تیکه است؟ ایا دلیلی برای این نوع طراحی دارید؟مثلا این نوع طراحی علاوه بر زیبایی چه مزیتی بر طراحی های فعلی ناو ها داره؟

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » چهار شنبه 18 دی 1387, 11:43 pm

N@VID جان خیلی ممنون که در مورد طرحم نظر دادی.تصویر
اجازه بده جواب سوالاتودونه دونه بدم.
طرح زیبایی است ولی چرا ان قدر فانتزی و تیکه تیکه است؟ در مورد این تصویر نیازه که توضیح بدم.درمورد فانتزی بودنش باید بگم که این تصویر رو به سختی و با برنامه paint کشیدم به این دلیل که با برنامه های مخصوص این کار آشنایی نداشتم. برای همین ازتون خواستم برنامه هایی رو در این مورد بهم معرفی کنید.
در مورد تیکه تیکه بودنش(البته از نظر شما) باید بگم این تصویر از بالاست و شما صفحات عرشه رو میبینید.
ایا دلیلی برای این نوع طراحی دارید؟ این ناو دارای3 قسمت است.3 تکه شناور که شامل یک تکه اصلی و دوتکه جانبی میباشد.
مثلا این نوع طراحی علاوه بر زیبایی چه مزیتی بر طراحی های فعلی ناو ها داره؟ در این طرح به زیبایی هیچگونه توجهی نشده وفقط تمرکزم رو کارآمد بودنش بوده.

مزیتها:
با اضافه شدن دو تکه شناور:

1. در عین حال که فضای عرشه 2تا3 برابر میشود,ناوکماکان درکلاس متوسط قرار میگیرد .
2.علاوه بر کم شدن طول ناو در مدت ساخت,هزینه ساخت,هزینه نگهداری و نیروی انسانی صرفه جویی میشه.
3.چون ناو در عمق آب فرو نمیره,بنابراین قدرت مانور و سرعت فوق العاده ای پیدا میکنه.
4.حجم تجهیزات را نسبت به ناوهای دیگر میتوان تا سه برابر افزایش داد .
5.قابلیت حمل قایقهای تندرو,توپدار,نفربر و زیردریایی های اکتشافی و مین گذار را داراست.
6.فراهم شدن محل فرود برای دو فروند بالگرد.
7.در هنگام هدف قرار گرفتن ناو شناوراصلی آسیب نمیبیند و وقت بیشتری برای دفاع از خود دارد و چون غرق نمیشود میتواند سریعا ٌعقب نشینی کند
8.فضای بیشتری برای تحرک و رفت آمد خدمه فراهم میشود و در طولانی مدت باعث حفظ روحیه و کارایی آنها میشود.
9.تعبیه محل ورود و خروج غواصان به صورت اسانسوری در پشت ناو.

تجهیزات:

1.توپهای 300 م.م دریایی برای اهداف با فاصله زیاد و بزرگ.یکی در جلو و یکی در عقب.
2.توپهای ضد هوایی 60 م.م (قابل ارتقا تا 100 م.م)در سمت جپ و راست .
3.توپهای دریایی 125 م.م برای هدف قرار دادن قایقهای تندرو و هدفهای سریع.در سمت جپ و راست .
4.تیر بارهای اتوماتیک و لیزری(Phalanx) برای هدف قرار دادن هر گونه هدف سطحی و هوایی.در جلو و عقب شناورهای جانبی.
5.سامانه دفاع موشکی و هواپیمایی S-300 روسی.در جلو و عقب.
6.سامانه دفاع موشکی سبک.در جلو و عقب.
7. سامانه پرتاب انواع اژدر از نوع موشکی و معمولی.پهلوی شناورهای جانبی.
8.موشک های سطح به سطح ابریشم.در عقب .
9.موشک های ضد ناو دور برد.در جلو.
10.انواع سونار, رادار و ضد رادار.

البته اینم بگم که تا کامل شدن طرحم خیلی مونده و برای شروع کار فکر میکنم همین توضیحات کافی باشه.
نظرات شما دوستان عزیز در پیشرفت کار من خیلی خیلی تاثیر داره .بی صبرانه منتظر نظراتتون هستم.هر کسی هم طرحی داره در این تاپیک ارائه کنه.خیلی خوشحال میشممنتظر طرحهای جدیدم باشید. تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 12:10 am

,    ,

متاسفانه من نمیتونم طرحتو ببینم تا نظر بدم.اینم از اشکالات سیستم جدیده. دوستان مجددا طرح رو آپلود کنند تا ما هم بتوانیم ببینیم.
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 1:17 am

عمو تیرتفنگ نوشته شده:سلام
خیلی ممنون از راهنمایی master و Darya salar MILAD تصویر
این همون طرح جدید خودمه که طرح یک ناو جنگی تلفیقیه . منظورم اینه که هم تهاجمیه هم تدافعیه هم فرماندهیه و هم کار مینگذاری و مراقبت را انجام میده و البته کارهای زیاد دیگه که بعدا توضیح میدم.
تصویر
نظرتون چیه ؟
شما چه برنامه هایی رو برای طراحی سه بعدی پیشنهاد میکنید.

عمو تیر تفنگ جان عالیست جا داره تا در نسل بعدی ناوشکن های ساخت ایران در صنایع دریایی شهید درویشی بندرعباس موزد توجه قرار گیرد.پیشنهادم اینه که اگه نیروی دریایی جشنواره ای برگزار کرد حتما این طرح رو تکمیل کن و براشون بفرست.

ولی چند تا نکته

1.کاش طرحتو در مقیاس واقعی نیز مینوشتی که فرضا طول و عرض این شناور چقدر باید باشه.
2.اگر مبخواب کار سه بعدی انجام بدی چیزی که الان تو عرف نرم افزار معروف 3D Max است که البته مدت زمانی را باید به آموزش آن سپری کنی .
اگر طرح را به صورت سه بعدی در آوری که بسیار عالیست.

من که از اینهمه دقتت تو ریز به ریز نکاتی که برای این ناوشکن تعبیه کردی بسیار suprize شدم.

از اینکه دوستی مثل شما به جمع پر مهر cc اضافه شده خوشحالیم.امیدوارم از اطلاعات شما و کارهای زیبای بعدی تان نیز استفاده کنیم.
  بی  

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 19 دی 1387, 2:13 am

اینه که اگه نیروی دریایی جشنواره ای برگزار کرد حتما این طرح رو تکمیل کن و براشون بفرست. 
سلام.
میخواستم در مورد زمان و محل برگذاری نمایشگاه اگه اطلاعات بیشتری داری در اختیام بذاری.تصویر

که از اینهمه دقتت تو ریز به ریز نکاتی که برای این ناوشکن تعبیه کردی بسیار suprize شدم. 
  اینکه دوستی مثل شما به جمع پر مهر cc اضافه شده خوشحالیم.امیدوارم از اطلاعات شما و کارهای زیبای بعدی تان نیز استفاده کنیم.[/quote] 

خیلی متشکرم از این همه توجه و اظهار لطف شما. خواهش میکنم اگر اطلاعات بیشتری در مورد ناو ها داری در اختیارم بذاری.تصویرتصویر
در مورد اندازه های واقعی که گفته بودی باید بگم هنوز طرحم در مراحل اولیه است و با مهندسین نظامی درمیون نذاشتم ,بنابراین اندازه واقعی ناو رواز نظر علمی نمیتونم بگم ولی از نظر رده بندی میتونم بگم در کلاس متوسطه.
شاید اگه تا به حال دوستای خوبی مثل شما داشتم که اطلاعات کاملی دارن طرحم خیلی پیشرفته تر بود.

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 19 دی 1387, 3:03 am

میخواستم در مورد زمان و محل برگذاری نمایشگاه اگه اطلاعات بیشتری داری در اختیام بذاری

فعلا خبری نیست .ولی نمایشگاه صنایع دریایی 3 ماه پیش اینجا برقرار بود..و با متخصصین حاضر در اینجا میشد راجع به عملیاتی کردن این طرح به گفتگو نشست.حالا اطلاعی کسب کردم حتما در جریان خواهم گذاشت.

ولی اگر خیلی رو این موضوع پیگیری یک سری به وزرات دفاع تو سید خندان و یا ستاد فرماندهی نیروی دریاییی تو میدان رسالت بزن.

دررابطه با مسائل نظامی هم سوالتو دقیق مطرح کن.دوستان اگر اطلاعات داشته باشند حتما خواهد گفت.

من به نام بزرگ بانوی دریانوردی تاریخ ایران و نخستین دریاسالار زن ایرانی نام طرحت را ناوشکن آرتمیس میگذارم

تصویر
  بی  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » پنج شنبه 19 دی 1387, 1:07 pm

عمو تیرتفنگ عزیز از توضیحات خوبت ممنونم. ولی ایا با این نوع طراحی و ایجاد نقاط نوک تیز در ناو(همونایی که روش توپ های ضد هوایی نصب شده) استحکام بدنه در اون نقاط کم نمیشه؟
یه چیز دیگه:این چیزایی رو که میگم تجسم کن: شما بر روی زمین ایستاده اید و از رو به رو به ناو نگاه میکنید.حالا به سطح تماس شناور با اب توجه کنید. خب در این حالت این ناو مانند ناو های دیگر نیست و در بدنه ی ان فرو رفتگی ها و برامدگی هایی دیده میشه. با توجه به اینکه این ناهمواری ها باعث ایجاد نیروی "پسا" زیادی میشود چه فکری به حال ان کرده اید.
راستی یه چیز دیگه: تو طرحت جایی برای زیر دریایی گذاشتی. این زیردریایی ها در چه کلاسی هستند؟ چون اگه در کلاسی مثل کیلو کلاس باشند طول ناو بسیار بسیار بزرگ میشه(در حد چند صد متر)

ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”