اهدای پلاسمای خون برای کمک به بیماران هموفیلی و دریافت هزینه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 دی 1387, 9:30 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

اهدای پلاسمای خون برای کمک به بیماران هموفیلی و دریافت هزینه

پست توسط antherax »

دوستان عزیز ساکن تهران و حومه :
دوستان عزیز با سلام واحترام مطالبی را پیرامون فعالیت نخستین مرکز پلاسما فرزیس ( جمع آوری پلاسما )ایران به استحضار می رساند:
امروزه داروهای فراوانی از پلاسمای انسان تهیه می گردد که کاربردهای مهمی در علم پزشکی دارد.امکان تولید این فرآورده ها به دلیل برخورداری از تکنولوژی بالا تنها در اختیار چند شرکت اروپایی و آمریکایی است.
بنابراین اکثر کشورهای دنیا این فرآورده ها را وارد می نمایند.بطور مثال در سال گذشته برای تهیه فاکتورهای انعقادی مورد نیاز بیماران هموفیلی که تنها بخشی از این فرآورده هاست، ده ها میلیون دلار ارز از کشور ما خارج شده است و همواره کمبود داروهای بیماران خاص در کشور عزیزمان رنج فراوانی را بر این بیماران تحمیل می نماید. جدای از این مهم، سلامت فرآورده های مشتق از پلاسما نیز از اهمیت فوق العاده یی برخوردار است .این اهمیت تا بدانجاست که سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه می کند" هر کشوری که از فرآورده های مشتق از پلاسما استفاده می کند باید پلاسمای مورد نیازش را از مردم کشور خود تامین نماید" این توصیه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم : پلاسمای مردم ایران یکی از سالم ترین پلاسماهای جهان است .
شرکت بیودارو با سرمایه گذاری مشترک دارو پخش ، وابسته به سازمان تامین اجتماعی و شرکت بیوتست آلمان به عنوان اولین تولید کننده فرآورده های دارویی مطمئن مشتق از پلاسما در خاورمیانه در سال1382 تاسیس گردید. پس از احداث اولین مرکز جمع آوری پلاسما و آموزش نیروی انسانی، با کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت ایران و موسسه پل ارلیش آلمان با اهداف زیر:
1- تامین استقلال دارویی کشور 2- جلوگیری از خروج ارز 3- در دسترس بودن فرآورده های دارویی 4- اطمینان از سلامت فرآورده های دارویی 5- قیمت تمام شده کمتر 6- و در نهایت تسکین آلام بیماران نیازمند بویژه بیماران هموفیلی فعالیت رسمی خود را از بهار 1385 آغاز نموده است
عزیزانی که ساکن تهران تا محدوده 200کیلومتری تهران هستند و میتوانند به طور دائم به اهدای پلاسما مبادرت ورزند اصلیترین گروه هدف برای دریافت پلاسما هستند.
بار اولی که هر شخصی وارد این شرکت شود ابتدا با دریافت کارت شناسایی برای نمونه گیری و آزمایشات کامل به قسمت نمونه گیری میرود. پس از 10 روز که نمونه ها از لحاظ سلامت بطور کامل بررسی شد (تست های کامل خونی HIV، هپاتیت، کم خونی سل ، تست های انگلی و غیره با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و زیر نظر متخصصینی توانا از کشورمان و چکاپ کامل پزشکی از نظر کبد، طحال، کلیه، بیماری های پوستی و ...) فرد برای گرفتن جواب آزمایش از پزشک به مرکز مراجعه کرده و پس از گرفتن جواب سلامتی خود می توانند پلاسما اهدا کنند.
شرایط اهدا:
1- سن 18-65 سال
2- حداقل وزن 52 کیلوگرم
3- سواد خواندن و نوشتن (برای پر کردن فرم های مربوطه)
4- همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه، کارت ملی یا کارت دانشجویی معتبر)
5- سلامتی کامل ( نداشتن حتی سرما خوردگی)
6- نداشتن تبخال، زخم، خراش های عمیق پوستی
7- افرادی که در کودکی دچار سل، مالاریا، تب Q ، حصبه ، تب تیفوئید، صرع، تشنج، جانبازان شیمیایی ، کم خونی (مینور، ماژور، فقر آهن)، سوختگی های شدید، نمی توانند اهدا کنند
8- افرادی که به مناطق مالاریا خیز مثل اهواز، بندرعباس، فارس، عتبات عالیات، مکه، افغانستان، پاکستان، هند مسافرت داشتند تا یکسال منع موقت
9- تزریق پنی سیلین منع تا یک ماه
10- خوردن آنتی بیوتیک منع تا یک هفته
عزیزانی که به این مرکز مراجعه می کنند با دادن نمونه 50000 ریال و با هر بار اهدای پلاسما 100000 ریال بصورت نقدی به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می کنند علت این امر این است که این مرکز تنها مرکز جمع آوری پلاسما در خاور میانه است و تنها عزیزانی که در تهران و حوالی شهر تهران زندگی می کنند میتوانند به صورت مستمر اهدای پلاسما داشته باشند هزینه ای را از جیب خود پرداخت ننمایند.
بدیهی است کلیه تست ها کاملا رایگان انجام می گیرد.
این روش کاملا استریل است، و ست استفاده شده یکبار مصرف و روش کاملا بسته است.
پس از اهدای پلاسما این پلاسماهای جمع آوری شده توسط شرکت داروپخش به بیوتست آلمان فرستاده شده و پس از تهیه داروها بصورت رایگان در اختیار بیماران قرار میگیرد. این شرکت داروهای خود را طبق نرخی که خود دولت تعیین میکند به دولت فروخته و هیچ گونه وجهی از بیماران هموفیلی دریافت نمیگردد. این شرکت زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می کند و از همه دوستان عزیز تهرانی بالای 18 سال و زیر 65 سال دعوت میکنم تا به شرکت بیودارو مراجعه و از صحت مطالب فوق اطمینان حاصل کنند و از سایت این شرکت به آدرس زیر بازدید حاصل فرمایید. در ضمن دوستانی که برای نمونه و اهدا مراجعه میکنند معرف خود را سایت سنترال کلوبز ذکر کنند.
آدرس سایت شرکت [External Link Removed for Guests]
مهدی سردشتی کارمند روابط عمومی شرکت بیودارو
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 دی 1387, 9:30 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: اهدای پلاسمای خون برای کمک به بیماران هموفیلی و دریافت هزینه

پست توسط antherax »

:razz: :razz: آدرس سایت شرکت [External Link Removed for Guests] :razz: :razz:
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 دی 1387, 9:30 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: اهدای پلاسمای خون برای کمک به بیماران هموفیلی و دریافت ه

پست توسط antherax »

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”